Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera

[es] :: Hosting :: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8519 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 14:57 - pre 154 meseci
ovako,

na GMAIL, jutros u 10:07 ti je poslat bekap obe baze od 29.jula... ove godine...

sto se FTP pristupa tice, stvarno proveri da li imas 100% ispravnu sifru...

PS. sajt nije oboren, vec deface-ovan


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 14:59 - pre 154 meseci
Jesam, ne mogu da se ulogujem na nijedan sajt koji je kod njih Sto me navodi na to da su sve sifre promenjene.

Primio sam mail, baze su tu ali ja i dalje ne mogu da se ulogujem. Izvesnom aleksandru sam slao user i pas.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 03.08.2011. u 16:16 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:2:201:1ff:fe41.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 15:11 - pre 154 meseci
Pazi, niko nece promeniti sifru, bez prethodnog zahteva korisnika.

Ako je fizicko lice u pitanju, vlasnik hostinga salje kopiju licne karte, ukoliko mu je hosting na serveru koji nema CPanel.

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:2:201:1ff:fe41.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 15:18 - pre 154 meseci
jos informacija: pokrenuo si 2 threada sa podrskom sa 2 razlicite email adrese, i bekap baza ti je poslat na onaj email sa koga si trazio, pa probaj da proveris taj email, isto na gmail serverima...




edit:
Sad vidim da si editovao poruku, i da ti je mail ipak stigao... mozemo li znati kad?

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 15:19 - pre 154 meseci
Ja ne mogu da se ulogujem sa postojecim siframa na nijedan sajt, cak ni na one koji su u mom vlasnistvu. Izvesnom aleksandru sam poslao user i pass i odgovorio mi je da sad probam ali i dalje nista.

Mail je stigao hvala ali problem sa pocetka stoji :(

Mail stigao u 10 i nesto ali nisam bas ocekivao jer je privatni :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:2:201:1ff:fe41.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 15:29 - pre 154 meseci
ponovo hint:
Citat:
Pazi, niko nece promeniti sifru, bez prethodnog zahteva korisnika.

Ako je fizicko lice u pitanju, vlasnik hostinga salje kopiju licne karte, ukoliko mu je hosting na serveru koji nema CPanel.

Inace, nalog na CPanel serverima ti je otvoren vec neko vreme, iz nekog razloga nisi prebacio sajt(ove)...
Citat:
bordzija: Mail stigao u 10 i nesto ali nisam bas ocekivao jer je privatni

odgovoreno ti je na email adresu sa koje si poslao mail, to je sve...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 17:21 - pre 154 meseci
Dobio sam od Verata informaciju da su pristupni parametri za doticni sajt promenjeni od strane vlasnika i da njega kontaktiram.

Isti problem je bio i sa mojim sajtom i odjednom je sve sredjeno, vise nije pogresan pass. Ostaje pitanje zasto ja nisam mogao da se ulogujem preko ftpa na svoj sajt? Vreme ce kazati u cemu je bio problem? Mozda sam samome sebi promenio pass?
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 17:28 - pre 154 meseci
Citat:
bordzija: Dobio sam od Verata informaciju da su pristupni parametri za doticni sajt promenjeni od strane vlasnika i da njega kontaktiram.


Jesi ti vlasnik ili je vlasnik onaj kome si prodao sajt? Mozda je covek kojem si uradio sajt promenio pristupne parametre.
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.wifi.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 18:14 - pre 154 meseci
ja ne verujem... i posle svega, tebi je Verat kriv... "svijetu se ne moze ugoditi..."

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 18:45 - pre 154 meseci
Meni se je pre nekoliko meseci desila slicna situacija sa pristupom ftp-u iz Slovenije. Naime, imali su filtriran pristup preko ftp-a "od vana", posle par izmenjenih maila sa tehnickom podrskom, poslao sam im moj mrezni opseg i problem je bio resen.

@bordzija, nego mora de je lepo tamo na moru kada si poneo komp i piskaras po ES-u :)
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 21:29 - pre 154 meseci
Meni nije jasno nesto drugo. Ako backup postoji i ako se vec (prirodno) nalazi kod hosting kompanije, zar nije jednostavnije, po odobrenju vlasnika sajta, samo uraditi restore direktno tu na licu mesta, umesto da se salje vlasniku sajta, pa da se on pati sa uploadom, pa da se on pati sa limitom broja SQL upita unutar perioda od sat vremena itd...?

Ja sam debelo nesto bio zeznuo na svom sajtu (bluehost), i posle licne identifikacije i 2 minute razgovora sa podrskom, vracen je backup star manje od 24 sata.
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.wifi.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 21:47 - pre 154 meseci
@flighter_022: nisam siguran, ali cini mi se da je on trazio da mu se posalje bekap na mail...

mene vise interesuje da li ce bordzija da se javi i da objasni zasto je ceo dan veoma neprijatnim tonom karakterisao svog hosting provajdera, bez nekog posebnog razloga?

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 23:02 - pre 154 meseci
A ok, izvinjavam se, prevideo sam taj detalj!
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 23:07 - pre 154 meseci
Ostaje pitanje, zasto sam na mail dobio bekap baza a i dalje nemam pristup klijentovim sajtovima jer je navodno promenio pristupne parametre a meni to nije javio i otisao na godisnji odmor? Zasto JA nisam mogao da pristupim preko ftp-a na svoj sajt hostovan kod verata na isti nacin kao i na druga dva od klijenta? Jeste li vi u rasulu?

Kako je posle mog mejla podrsci ispravljen pass i vise nije pogresan prilikom logovanja na sajt u mom vlasnistvu? Ja znam da pola moderatora ovde radi u veratu i ne razumem zasto pravite ovakve propuste i greske. I da, bice zakljucana tema jer gore visi veratov baner.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera03.08.2011. u 23:13 - pre 154 meseci
Jel mogu i ja da otvorim temu za pomoc mojim korisnicima? ma nema veze imam ja svoj forum pa mogu da pisem sta hocu :D
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera04.08.2011. u 00:03 - pre 154 meseci
Smesno jeste ali ako niko ne pise nista javno onda nivo usluge ostaje isti. Kamo srece da je host kao kod vas 022 koji sam imao iskustva da probam i jako sam zadovoljan. Moja greska je sto pisem na ovom forumu gde je sve jako podlozno brisanju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.static.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera04.08.2011. u 07:18 - pre 154 meseci
@borzija sry nisi dobro skontao, moja poruka nije bila namenjena tebi vec @ZanLepen
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
0

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera04.08.2011. u 08:23 - pre 154 meseci
Opusti se, ovde se sve protiv Verata briše, a poznato je da isti prodaje toplu vodu. Dok ima ovčica za šišanje, tj. nepismenih vlasnika firmi, kojima je bitno da imaju račun za maglu i veruju u taj računčić, biće i Verata. Svaka roba ima svog kupca.
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera04.08.2011. u 08:44 - pre 154 meseci
jeste, i ova tema je ustvari obrisana... i ona od pre par meseci, kad se @bordzija bunio sto mora sam da prebacuje sajt na drugi server... i jos neke koje se mogu videti kad se pretrazuju kljucne reci "verat hosting" smesan si k'o crtani film... ako je neko tolerantan, to sam ja...


ja ne znam sta je vas problem, stvarno... hvala bogu, ponuda nije ogranicena i svako bira ono sto mu odgovara... ne bavim se hostingom i administracijom tih servera, ali imam prijatelje web dizajnere koji ih koriste... i niko mi se nikad nije zalio... a zalili bi se bez problema, da ima razloga...

da se vratimo na temu... @bordzijin sajt je defaceovan, i on salje 2 maila sa 2 razlicite email adrese, u jednom pita zasto ne moze da se uloguje, a u drugom trazi bekap baze... mailove handluju 2 razlicita operatera podrske, i oba mu resavaju probleme u odredjenom vremenskom periodu... na jedan mail dobija bekap svojih baza, a na drugom odgovor da je vlasnik domena/hostinga jos pre 2 meseca promenio password za hosting (identifikovao se covek kopijom svoje licne karte), problem sa FTP pristupom je resen u isto vreme (ono sto je @loonies pomenuo je tacno, postoji filteri za mreze sa kojih su isli cesti pokusaji da se iskoriste sifre za FTP ukradene iz Total Commandera i sl.)








“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera04.08.2011. u 09:03 - pre 154 meseci
Jedina razlika je sto je verat zahtevao da ja prebacujem sajt sa starog na novi veratov server. Jedina, mala razlika koja strucnjacima nije ni bitna? Ja da radim redovna odrzavanja verata? Hocu li sutra biti pozvan da istovarujem novu opremu koja stigne u Verat? Halo pa nisu korisnici krompiri da se tako tretiraju??? Kakva je to poslovna politika Verata???

Velika sramota Verata je da se tako ponasa prema dugogodisnjim korisnicima njihovih usluga. Uopste, blam je da sa ovakvom politikom uopste postojite na domacem trzistu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

[es] :: Hosting :: Verat hosting, oboren sajt od strane albanskih hakera
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8519 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.