Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore

[es] :: Elektronika :: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore

[ Pregleda: 3830 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jak ko zemlja
ucenik

Član broj: 288411
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore31.07.2011. u 11:24 - pre 155 meseci
Veliki pozdrav. Bavim se premotavanjkem motora i svega sto ima zice na sebi za probu u stolu namoto sam trafo i spustijo napone i to doveo na preklopnik radi pa fino ali greje se video sam kod jednog druga regulator napona od 50V do 220V 0 do 15A
i od 10Hz do 120Hz sve sama elektronika. Mene zanima tako nesto da napravim ali nemam semu da li neko moze da me posavetuje ili ako ima semu jos bolje bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

jak ko zemlja
ucenik

Član broj: 288411
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore01.08.2011. u 20:11 - pre 154 meseci
Poz opet ja ako ne moze ovako kako sam zamislijo da li moze da se namota jedan trafo koji spusta napone 220,210,200,190,180,170,160,150,140,130 itd i to ide na preklopnik ali me sada zanima da li moze da se namesti el osigurac sa koji cu namestati zeljenu struju cim struja prekoraci da se aktivira relej i da gasi sve pomocu potecijiometra. To sam mislijo da napravim sant na njega da ide potecijometar i to na mali pojacivac koji preko trazistora pobucuje relej to je moja ideja sada kaka je ne znam nikad nisam probo.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore02.08.2011. u 20:34 - pre 154 meseci
ajde lepo kazi za sta ce ti ovo ako nije tajna ?

asinhronim motorima se broj obrtaja regulise iskljucivo promenom frekvencije i to ne moz svaki motor da podnese, nadam se da to znas ako si mislio da regulises broj obrtaja na AM, jer kod njega pri obaranju napona on vuce vecu struju da bi postigao snagu tako da ti od trafoa slaba vajda...
 
Odgovor na temu

jak ko zemlja
ucenik

Član broj: 288411
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore02.08.2011. u 23:48 - pre 154 meseci
Naravno da znam meni treba za kolektorske motore i transformatore za proveru ispravnosti imam neku regulaciju sa dijakom i trijakom ali oni sa trafojem se neslazu
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore03.08.2011. u 08:41 - pre 154 meseci
za promenu napona koristi regulacioni/promenljivi autotransformator tj variak a za frekvenciju ćeš malko teže napraviti nešto.
 
Odgovor na temu

jak ko zemlja
ucenik

Član broj: 288411
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore03.08.2011. u 11:43 - pre 154 meseci
Vazi hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore03.08.2011. u 17:55 - pre 154 meseci
za promenu frekvencije ti je najjednostavnije da uzmes sinhroni motor kom ces lako regulisati broj obrtaja i da ga spregnes mehanicki sa asinhronim generatorom pa na njegov izlaz neki korektor napona ciji ces izlazni napon moci regulisati potenciometrom u rasponu koji ti treba, naravno korektor ide sa regulacionim trafoom nikako relejni... sa ovim ces moci regulisati napon i frkvenciju kako ti se cjefne samo je pitanje koliko ti se to isplati jer moras staviti motor , generator i korektor za maksimalnu snagu koja ti treba

takodje mozes uzeti frekventni modulator ogdovarajuce snage opet isprogramiran da stelujes frekvenciju potenciometrom na njegovom analognom ulazu, a napon steluj regulacionim trafoom na izlazu frekventnog
 
Odgovor na temu

jak ko zemlja
ucenik

Član broj: 288411
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore04.08.2011. u 00:53 - pre 154 meseci
Dobra ideja probacu tako na netu sam nasao neku regulaciju za trafoje covek je cak koristijo za punjace akumulatora sad posto nemam reg trafo dali bi mogla ta regulacija da zavrsi poso? naravno nista ne moze da radi pouzdano ko regulacioni trafo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Potrebna sema AC regulatora napona i ampertaze za asihrone motore

[ Pregleda: 3830 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.