Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?

elitemadzone.org :: MadZone :: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18599 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?27.07.2011. u 10:11 - pre 155 meseci
Nema tu ničeg misterioznog. U pitanju je poziv preko nekog VOIP provajdera, SIP trunkinga ili skajpa, a tih brojeva naravno nema u imeniku fiksnih brojeva. Mnoge firme ih koriste za telemarketing recimo, a sudeći po onome što si napisao (zvoni kratko, pa prekine), najviše liči upravo na to, jer se obično sam softver za pozivanje nasetuje da zvoni 10-15 sekundi pa prekine i ide dalje da se ne bi gubilo vreme na tog što se ne javlja. A razlog zašto ne možeš da dobiješ nikoga na tom broju je verovatno zato što je na centrali nasetovano da su mogući samo outbound pozivi, a da se inbound odbijaju, tako što se pozivaocu pusti neka random poruka. U svakom slučaju, najbolja šansa da saznaš ko te zove jeste da se sledeći put javiš na telefon. Ako neko zove i ćuti, onda može biti da te neko zeza tako što je uplatio nešto kredita na skajpu i zakupio 011 broj. Mislim, jeste to malo skupa varijanta za zezanciju, ali je moguće...

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 27.07.2011. u 11:54 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

d.vader

Član broj: 287659
Poruke: 98
109.121.47.*



+36 Profil

icon Re: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?27.07.2011. u 10:19 - pre 155 meseci
Za skype ne može, odnosno, da bi dobili neki broj za indetifikaciju mora se poslati zahtev u vidu SMS-a za koji broj se zahteva indetifikacija. To mogu, kod nas biti samo mobilni brojevi, jer na zadati ili traženi broj vam šalju kod na osnovu koga funkciju aktivirate i taj broj će biti dodeljen za indetifikaciju.
Znači, broj sa prefiksom 011 ne može jer na njega ne može biti upućen kod u vidu SMS-a za aktiviranje te usluge.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?27.07.2011. u 10:27 - pre 155 meseci
Ok, ajde da pojasnim posto neki ocigledno pricaju napamet.

- Sakriven broj - desava se u slucaju kada centrala na kojoj je terminacija dobija sve informacije o dolaznom pozivu ukljucujuci i oznaku da je broj privatan i na osnovu te oznake odlucuje sta ce da radi. Centrale u Srbiji uvek kada dobiju takvu oznaku ne prodledjuju kroz "poslednju milju" podatak o broju vec samo proslede oznaku da je broj privatan i u tom slucaju telefon ispisuje "Privatan broj".

- Nepoznat broj - centrala na kojoj je terminacija nije dobila bilo kakve osnovne podatke o pozivaocu i ne zna odakle taj poziv dolazi i tada prosledjuje sve sto ima kroz "poslednu milju" a telefon posto nije dobio nista prikazuje "Nepoznat broj". Centrala moze da zna kojom rutom je stigao poziv odnosno koja je susedna centrala koja je poziv prosledila tako da se metodom "od centrale do centrale" moze doci do pozivaoca. Takvi pozivi su uglavnom iz inostranstva (najcesce VoIP koji dolazi preko nekih banana drzava)
 
Odgovor na temu

huanitastaff

Član broj: 204281
212.178.232.*



+7 Profil

icon Re: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?27.07.2011. u 11:22 - pre 155 meseci
Hvala na odgovoru. Malo sam zbunjena i dalje jer ne znam nikoga ko se pretplatio da ima sakriven broj, a koja li je uopste svrha toga? Koja je covece uopste svrha cimanja nekoga na tel.? Ne mogu to da razumem...
 
Odgovor na temu

d.vader

Član broj: 287659
Poruke: 98
109.121.47.*



+36 Profil

icon Re: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?27.07.2011. u 11:25 - pre 155 meseci
Koliko se sećam, telekom je ukinuo funkciju skrivanja broja? Jedino ako je ponovo nije uveo?!
 
Odgovor na temu

huanitastaff

Član broj: 204281
212.178.232.*



+7 Profil

icon Re: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?27.07.2011. u 11:27 - pre 155 meseci
Citat:
Informer: Ok, ajde da pojasnim posto neki ocigledno pricaju napamet.

- Sakriven broj - desava se u slucaju kada centrala na kojoj je terminacija dobija sve informacije o dolaznom pozivu ukljucujuci i oznaku da je broj privatan i na osnovu te oznake odlucuje sta ce da radi. Centrale u Srbiji uvek kada dobiju takvu oznaku ne prodledjuju kroz "poslednju milju" podatak o broju vec samo proslede oznaku da je broj privatan i u tom slucaju telefon ispisuje "Privatan broj".

- Nepoznat broj - centrala na kojoj je terminacija nije dobila bilo kakve osnovne podatke o pozivaocu i ne zna odakle taj poziv dolazi i tada prosledjuje sve sto ima kroz "poslednu milju" a telefon posto nije dobio nista prikazuje "Nepoznat broj". Centrala moze da zna kojom rutom je stigao poziv odnosno koja je susedna centrala koja je poziv prosledila tako da se metodom "od centrale do centrale" moze doci do pozivaoca. Takvi pozivi su uglavnom iz inostranstva (najcesce VoIP koji dolazi preko nekih banana drzava)


Hvala i tebi na odgovoru, ovo zadnje u vezi "banana drzava" deluje najlogicnije....hvala jos jednom (premda i dalje nemam pojma ko bi mogla biti ta budala)....najgore je sto kada se pozivi odvijaju u jutarnjom satima, pomislim-joj neko je umro!!! stvarno bzvz.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?29.07.2011. u 22:58 - pre 155 meseci
Delimično razjašnjenje brojeva 715... se može recimo naći ovde:

Citat:
MrEyeFromTheSky:Neki dan sam imao zadatak da pustim u rad Business Trunk Telekoma Srbija.
Nije islo lako, ali uspeli smo.
...
Da bi odlazni pozivi funkcionisali bitno je da CID (Caller ID) bude neki od brojeva is pool-a koji je dodeljen pretplatniku. CID se definise kao fiksni za ceo Trunk (override Extensions CID) ili pojedinacno za svaku ekstenziju I to u formatu 38111715xxxx


E, sad, čiji je konkretno taj broj 715-0725 se tu neće naći.

Citat:
d.vader: Koliko se sećam, telekom je ukinuo funkciju skrivanja broja? Jedino ako je ponovo nije uveo?!


Pustio je ponovo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Misteriozni pozivi sa 011-715-0725___U čemu je trick?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18599 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.