Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Holandija: posle Hrvatske nema prijema u EU do 2030!

elitemadzone.org :: MadZone :: Holandija: posle Hrvatske nema prijema u EU do 2030!

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19047 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Holandija: posle Hrvatske nema prijema u EU do 2030!21.07.2011. u 22:21 - pre 155 meseci
Emmy, nije komunizam uništio našu zemlju, već korumpirana oligarhija, a takva može opstati i u demokratiji i u diktaturi. Afrika i latinska amerika su primer, imali su pedeset godina da se razviju, recimo Koreji i Tajvanu dosta, a nisu učinili ništa, upravo zbog korumpirane oligarhije, a komunizam ih ne dodirnu!

Eto, Kinezi su i dalje u komunizmu... Problem je tu nešto drugo...
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Holandija: posle Hrvatske nema prijema u EU do 2030!22.07.2011. u 00:38 - pre 155 meseci
afrika i latinska amerika su primeri demokratije kao sto je i cicolina primer nevinosti. Sve sama hunta do hunte, nakindjureni diktatori, a bilo je tu i tamo i ljudozdera tipa Bokase.

Kad spomenu Kinu. Ona je upravo najbolji primer kako komunizam moze da upropasti jedan narod. Da ne kazemo Hong Kong, posto je zapad tu malo vise pumpao love da bi prkosio Kinezima, ali evo ti Tajvan. To je jedan narod, prosto receno Kineski cetnici koji su izgubivsi rat pobegli na ostrvo i odmetnuli se od centralne komunisticke vlasti. Kina moze samo da sanja da stigne Tajvan. ok sad ce reci neko Sangaj, ali sta je problem narodu od 1500 milion dusa da podigne jedan takav grad. Onda bi se pogledom na Dubai moglo reci da je veoma mocan, a u sustini je britanski protektorat...

Dalje, komunistima u Kini je trebalo 50 godina da skapiraju kako da pokrenu ekonomiju i na kraju i to se desilo samo zato sto je zapad i njegovi menadzeri bio pohlepan pa su u trci za novcem sve poizbacivali u Kinu. Znaci hocu super platu, a da mi je sve jeftino (ludilo). I bogtepitaj da li bi Kinezi i te poslove dobili da nema komunista koji ih teraju da rade za saku pirinca. Pre neki dan sam citao da su radnici negde strajkovali pa dosao tip iz CK da ih ubedi da izdrze !

Na kraju, ne mogu, a da ne kazem, da je komunizam u biti sto se tice vladajuce klase bio obicna sprdacina. Iz politicke teorije je jasno da ako nekome das da radi sta hoce on ce i raditi sta hoce. Tako je tito kad je osetio jednom moc odmah usao u kraljevski dvor, a kad su ga novinari pitali sta bi on bio da nije bilo komunizma, on je rekao - bio bih kapitalista !
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Holandija: posle Hrvatske nema prijema u EU do 2030!23.07.2011. u 19:16 - pre 155 meseci
Citat:
Emmy: ja imam neku svoju teoriju koja mislim da moze da se primeni. Vidite, svi nasi politicari su proizvod komunistickog, titoistickog sistema. To je ustvari antisistem koji je u nasem drustvu podrio ono sto je vekovima stvarano i negovano. Prosto ne znam odakle poceti, ali dovoljno je spomenuti samo razaranje kapitalistickog sistema u nasoj zemlji, zatim ne znam ni kako bih rekao neko odrodjavanje naroda od samog sebe, od svoje vere, istorije...

Zato mi stalno oscilujemo izmedju krajnosti. Ili biramo sumanute nacionaliste koji ne znaju sta se moze, a sta ne moze. Evo mogu da se kladim da bi Seselj sada da se vrati i da kaze "oslobodicemo odmah Kosovo i RSK" bar 30% ljudi listom glasalo za njega - jer to je prava stvar. Sa druge strane imamo politicare koji su preterano i prekomerno snishodljivi i takmice se u liberalizmu kao da Srbija granici sa nekim Skandinavcima i Svajcarcima, a zapravo se nalazi na Balkanu gde su svi narodi manje vise nacionalisticki nastrojeni i zatrovani (sto je Andric pisao) mrznjom. Iako su Srbi na tapetu siguran sam da ima i gorih na Balkanu.

I na kraju, vidim da neki politicari tipa Tadic tvrde da su proevropski tj. prozapadno orjentisani. Ok, orjentisani, ali kakve to veze ima sa realnoscu ? Ja citav zivot slusam rok pa nisam roker. To neko povrsinsko odusevljavanje superiornom zapadnom kulturom mi ide na zivce. Nama su potrebni ljudi koji razumeju i znaju da rade i stvaraju kao zapad. Ljudi koji su uspeli na zapadu. Tadic ne samo da nije uspeo, on cak nije ni ziveo na zapadu. po meni on ne inistava nasu privredu, on jednostavno ne razume sta je to privreda, uopste strasno neupucen tip, a u sve se petlja. Bolje mu je da ne spominje Slobu jer Sloba je bio puno inteligentniji tip i uspesniji covek pre politike. Da li uopste treba komentarisati naprasno zapadnjastvo Tome od Stiropora ? I to su ta dva kandidata koja ce se birati... (ps.: ne znam kako to Tadic misli da ide na izbore kad je max 2 mandata)

Komunizam i titoizam unistio je nas narod i nasu zemlju i vise nego turci. Dok je bilo posleratnog poleta jos se nesto i uradilo, dok su jos ziveli oni nasi stari koji bi za saku psenice rmbali da zavrse autoput ili bi presli Albaniju po ljutoj zimi nesto se i moglo, a kad su i oni otisli gotovo je. I tako braco i sestre evo vec 40 godina, nasa zemlja ne moze da krene napred. Zivimo u lazima, pravih strucnjaka nemamo, razbezali se po svetu. Tito se hvalio kako je ne znam sta napravio, a i onda su ljudi odlazili na zapad. Napravili su 600km autoputa u SFRJ, pa vise ima jedna Finska sa 5 puta manje ljudi zavejana.

Nema zemlje koju komunizam nije unistio ali ko kaze da je komunizam mrtav taj laze. Komunizam je ziv i to kako ziv !


Nikad mi nismo ziveli u komunizmu, mi smo ziveli u kombinaciji 50-50 % socijalizam-kapitalizam

http://sr.wikipedia.org/wiki/Dogovor_o_procentima

a imas detaljno i u filmu Tezina lanaca (Wheight of chains)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Holandija: posle Hrvatske nema prijema u EU do 2030!23.07.2011. u 21:26 - pre 155 meseci
Jedno su uticaji, a drugo je ekonomsko uređenje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Holandija: posle Hrvatske nema prijema u EU do 2030!

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19047 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.