Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za pomoc - Turisticki period + odmah short term viza ?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Molim za pomoc - Turisticki period + odmah short term viza ?

[ Pregleda: 974 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abishai3d
Freelancer

Član broj: 282307
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Molim za pomoc - Turisticki period + odmah short term viza ?13.07.2011. u 13:18 - pre 155 meseci
Nisam nasao ovo nigde, oni mi sada rekose preko telefona u ceskoj ambasadi da ne moze, ali otici cu i licno.

U pitajnu je Ceska, ja i jos jedan smo tamo vec 2 meseca (turisticki, ostacemo svih 90 dana) jer gledamo oko posla trebamo da pocnemo da radimo, firma zeli da nas zaposli, ali nam zena koja radi sa strancima (preko koje cemo i aplicirati itd...) rece da proverimo da li mozemo dobiti short term (radnu valjda) vizu od 90 dana (kako bih smo tamo ostali jos 3 meseca) ukoliko smo vec ispucali 90 dana kao turisti, jer ona kaze da je moguce da je onda ne mozemo dobiti jer smo vec bili 90 dana, nego moramo cekati long radnu vizu tj. valjda long term koja traje 6 meseci. Ovo nam je bas bitno, posto nam nikako ne ide u prilog jer smo kasno predali (tek posle mesec+ dana, ja cu tek predati jer sam dosao da pokupim papire) da se vracamo za Srbiju i da ovde cekamo 2-3 meseca na vizu, ne bi smo da ispustimo posao, ni firmi ne odgovara da sedimo i radimo od kuce narednih par meseci.

Da li neko zna nesto o ovome bili bi smo mu vise nego zahvalni...

Hvala unpred

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Molim za pomoc - Turisticki period + odmah short term viza ?14.07.2011. u 06:55 - pre 155 meseci
Ako imas radnu dozvolu mozes da vadis onu vizu od 90 dana sa kojom imas pravo da radis dok cekas ovu dugorocnu.

Mislim da je to ovo http://www.mzv.cz/belgrade/sr/...dne_vize_do_90_dana/index.html
Ti to dobro proveri da li sa te moze posle na ovu dugacku, posto ovo nije 100% jer ja to nisam radio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Molim za pomoc - Turisticki period + odmah short term viza ?

[ Pregleda: 974 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.