Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent

[es] :: ISP :: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6582 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent09.07.2011. u 22:57 - pre 155 meseci
Blokiraju upload. A neophodan mi je upload.

Razgovarao sam sa tehničkom podrškom - odgovor je bio na na pola sata ostavim kablovski modem isključenim (da bi dobio novu IP, pretpostavljam). Međutim to nije trajno rešenje. Pre oko sat vremena sam to učinio, da opet upload ne radi.

Hoće da mi naplate internet koji ne mogu da koristim. Nemam nameru ni da zovem podršku više, završio sam sa njima za sva vremena!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent09.07.2011. u 23:11 - pre 155 meseci
Glupo pitanje, a da li imas kome da seedujes to sto seedujes? Da li ti neki drugi upload radi normalno?

Ako na nekom torrentu imas 1000 seedera i 3-4 leechera, onda nemas ni kome da uploadujes sve i da hoces.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent09.07.2011. u 23:20 - pre 155 meseci
Imam da sidujem mnogo.

Nešto što je već sidovano, ali i nešto što ja moram da sidujem jer sam jedini seed (initial/superseeding).

utorrent test porta kaže da port nije otvoren (ali da može download).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent09.07.2011. u 23:21 - pre 155 meseci
Prvi put čujem da neko blokira upload a ako si mislio na neki port ili program ... prvi put čujem da SBB blokira nešto tako. U poslednje vreme slabo koristim SBB a sada sam probao, port na uTorrentu je normalno otvoren i upload normalno radi. Jel to potvrdila njihova tehnička podrška ili samo tako misliš?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent09.07.2011. u 23:23 - pre 155 meseci
Tehnička podrška mi je tako rekla, da isključim modem na pola sata... Screenshot stiže...



Ne mogu tako non-stop da ga isključujem, da upload radi jedan sat...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent09.07.2011. u 23:28 - pre 155 meseci
Ni meni uTorrent ne pokazuje da je port otvoren ali kada probam test na nekom sajtu, port prolazi. Sećam se da sam svojevremeno imao problema sa pomenutim testom u programu i da sam prestao da obraćam pažnju na njega. Inače meni uTorrent radi 24/7 i upload je 99% na maksimumu.
Baš ću da proverim o čemu se radi sa ovim testiranjem u uTorrentu.

Probaj http://canyouseeme.org/ ali ponovi nekoliko puta, iz nekog razloga čas pokaže da je otvoren, čas da nije.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 02:37 - pre 155 meseci
Canyouseeme prolazi na portu na kome je bittorrent. Problem je što bt čas radi, čas ne radi...

 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
ip77-46-135-174.adsl.beocity.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 07:09 - pre 155 meseci
Da slučajno nemaš neki problem sa firewall-om?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 08:01 - pre 155 meseci
da nemas ruter izmedju racunara i modema?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 08:38 - pre 155 meseci
Canyouseeme vidi bittorent port na kome klijent radi, ali dolazne konekcije ne postoje - upload je 0.1 kb/s par sekundi i konekcija se prekida iako ima peerova kojima trebam da šerujem!
Nije problem sa fw - niti koristim neki fw sem windowsovog - nit je ruter problem jer je komp direktno nakačen na kablovski modem. Do pre deset minuta je radio upload - a sad neće upload dok ponovo ne isključim modem na oko pola sata.
Problem je zato sto throttluju. Canyouseeme ne koristi bittorrent protokol koji throttluju, to je! Idioti!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 08:48 - pre 155 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Canyouseeme prolazi na portu na kome je bittorrent. Problem je što bt čas radi, čas ne radi...
Misliš da SBB čas blokira, čas ne blokira? ;) Kod mene je slično i na ADSL-u, test na uTorrentu uglavnom pokazuje da je port zatvoren (mada sam se jednom igrao i mislim da sam tada provalio da je problem pravio firewall na ruteru) ali je kružić zelen i sve radi maksimalno. Kako bih inače pravio 6-8GB uploada dnevno ako je port zatvoren?
Da li ti je kružić zelen ili neke druge boje?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 08:59 - pre 155 meseci
Ako sumnjas u to da ISP ima neki sistem za gusenje BT probaj ovo!

Odaberi odgovarajuci test pa ces biti nacisto


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 08:59 - pre 155 meseci
Da li sigurno znaš da neko hoće da skida a ne može ili pretpostavljaš? Ja imam problem sa jednim trekerom, koliko god se trudio ne uspevam da ubedim bilo koga da povuče nešto od mene. Probao sam sa nečim što ima najviše zainteresovanih, sa najnovijim (i valjda popularnim), sa slučajnim uzorcima ... i nikako da me neko izabere. ;) Verovatno će pre da se kače za one sa 10Mbps i više uploada nego za mojih 1Mbps. Sada sam našao dobar treker gde i pored preterano jakih uploadera stalno imam pun upload i onda sam se tu prebacio.
Da li je problem samo sa bt uploadom ili sa još nečim? Običan upload? Neki Linux na uTorrentu?

Ako nešto znači, mogu sada da prebacim konekciju na SBB (mada tu imam prilično slabiji upload) i da pustim sat-dva-kolikobilo pa da vidim da li će da traje. Prvi put čujem da se neko žali da SBB blokira bilo šta pa bih pre posumnjao na problem kod tebe ili sa tim trekerom.
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 09:13 - pre 155 meseci
Meni je uvek bilo se u redu sa uTorrentom i portovima, ali sad kad sam proverio, problem otvorenosti porta je kao i kod tebe.

IP racunara:


Port Forward na ruteru za taj IP:


uTorrent:


Evo i provere sa gore navedenog sajta:


Ne koristim ni hardverski ni softverski firewall.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 09:28 - pre 155 meseci
Što bi se reklo, problema nema. I kod mene za obe konekcije prikazuje da ne vidi bilo kakvo blokiranje.
Citat:
Results for your host (cable-188-2-xxx-yy.dynamic.sbb.rs - 188.2.xxx.yy):
Is your upload traffic rate limited?

There is no indication that your ISP rate limits your uploads.
Is your download traffic rate limited?

There is no indication that your ISP rate limits your downloads.
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 11:41 - pre 155 meseci
ne znam drugar koliki imas upload ali su ti podesavanja smrt i nemoj da se cudis sto ti puca upload i ne radi ti torrent dobro
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 11:51 - pre 155 meseci
bojan_bozovic napisa:
> ali i nešto što ja moram da sidujem jer sam jedini seed
> (initial/superseeding).

E, u ovom zecu leži grm. Kakav bre superseeding? Isključuj to.
Superseed znači da ti uploaduješ nešto, pa onda čekaš da se taj deo
distribuira u ostatku swarma, pa ti onda uploaduješ novi deo, pa čekaš
i tako u krug. Ovo bi radilo super i savršenom svetu gde bi svi imali
100Mb upload i gde bi svi bili connectable, ali kako to nije slučaj,
bude mnoooogo više štete, nego koristi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 14:47 - pre 155 meseci
@yolja

Izgleda da nema shapinga.

@bachi

Moraš da koristiš superseeding kad si jedini seed. Ja sam ionako na privatnom trackeru ili javnom-koji funkcioniše kao privatni. Kako ćeš drugačije par gigabajta da uploaduješ u swarm? Ionako nije štetno kad imaš isključen DHT i Peer Exchange i ne uploaduješ van trackera...

Radi se o tome da mi za druge servise (web, online igre itd.) nikad nije potrebno isključivanje pa uključivanje modema da rade. Smor je, plus ne mogu da budem siguran radi li upload kad kompjuter ostavim!

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 10.07.2011. u 16:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent10.07.2011. u 15:20 - pre 155 meseci
bojan_bozovic napisa:
> Moraš da koristiš superseeding kad si jedini seed.

Ma jok, veruj mi, u torrent vodama sam baš dugo, jedno je
teorija, drugo je praksa.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent11.07.2011. u 11:15 - pre 155 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @yolja

Izgleda da nema shapinga.


Onda nije do toga da SBB gusi torente... trazi gresku negdje drugdje.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB - blokiranje dolaznih konekcija za BitTorrent

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6582 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.