Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!

[es] :: Office :: Excel :: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!

[ Pregleda: 1998 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gruja_Madness
Student informatike
Mali Zvornik, Srbija

Član broj: 285473
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 10:42 - pre 155 meseci
Dakle radis e o tome da treba da uvezem midi fajlove pomocu VBA u excel. Uradio sam da mi pokrene midi fajl sa odredjenog direktoriujma, ali me interesuje da li je moguce da se fajlovi nekako uvezu i integrisu u excel???

 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 12:46 - pre 155 meseci
Trebalo bi da jeste -jesi probao sa Insert > Object?
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Gruja_Madness
Student informatike
Mali Zvornik, Srbija

Član broj: 285473
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 13:07 - pre 155 meseci
To sa insert>object moze, ali ne znam kako taj objekat posle da koristim u VBA, nesto sam probao ali nije moglo. Naime hocu da napravim aplikaciju, koja ce u sebi da ima par midi fajlova koje cu moci da pustam preko forme.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 14:46 - pre 155 meseci
Ovo će ti otvoriti OLEobjekat u default plejeru.

Sub nesto()
Worksheets("sheet1").OLEObjects("Object 1").Activate
End Sub

U prilogu imaš fajl koji radi bez potrebe da korisnik ima instaliran plejer. Ovaj makro prilikom učitavanja workbook kopira OLEobjekat (MIDI, WAV) na hard disk. Klikom na dugme pokreće se makro koji pušta taj muzički fajl. Fajl se reprodukuje preko WindowsMediaPlayer-a koji je embedovan u UserForm. Prilikom zatvaranja workbooka fajl se briše.


E izgleda da sam uploadovao pogrešan fajl. Sada ću to ispraviti.




[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 07.07.2011. u 19:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 07.07.2011. u 19:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gruja_Madness
Student informatike
Mali Zvornik, Srbija

Član broj: 285473
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 18:27 - pre 155 meseci
Hvala puno na pomoci, sad mogu da napravim nesto..
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 19:06 - pre 155 meseci
@Gruja_Madness
Malopre sam uploadovao pogrešan fajl. Evo ispravke.

E, Opera me zeza, ne mogu lepo da skinem svoj fajl. Možda je i onaj fajl što sam ga prvog uploadovao bio dobar. E ako ti imaš nekog problema sa fajlom javi se pa ću ti postovati VBA ako treba.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gruja_Madness
Student informatike
Mali Zvornik, Srbija

Član broj: 285473
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 19:25 - pre 155 meseci
A kazi mi samo kako da napravim media player na ovoj formi?
Meni je radio onaj fajl malopre, pustio je ono, samo sam dodao komandno dugem na formi da mi mogao da pusti.
I da li ce to sve da radi, ako ubacim midi fajl?
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 20:05 - pre 155 meseci
1. Radiće i sa MIDI fajlom.
2. WMP dodaješ desnim klikom na toolbox gde se nalaze ostale kontrole (listbox, textbox...) koje se mogu dodati na UserForm. U padajućem meniju selektuješ dodavanje još kontrola. U novom dijalogu biraš Windows Media Player kontrolu. Ova kontrola je sada dodata u Toolbox i možeš je dodati u UserForm.
3. Ja koristim Excel 2010. Meni nije trebalo dugme za pokretanje makroa jer je sam embedovani OLEobjekat u stvari Shape objekat pa sam njemu pripisao pomenuti makro.

E, sad glavno.
Svaki put kada se XLS (isto važi i za XLSM) fajl stavi u novi folder, prilikom prvog pokretanja makro neće raditi. Ovo važi u Excelu 2010, ne znam za ostale verzije. Kada se XLS fajl pokrene po drugi put tada sve lepo radi. Problem je u ovoj liniji koda:
Code:
CreateObject("Shell.Application").Namespace(ActiveWorkbook.Path).Self.InvokeVerb "Paste"
Ja sam ovu komandu pronašao na netu, nemam pojma kako radi, a drugačije ne znam da prekopiram OLEobjekat na disk. Probao sam nešto da izmenim, ali problem je uvek tu.

 
Odgovor na temu

Gruja_Madness
Student informatike
Mali Zvornik, Srbija

Član broj: 285473
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 20:46 - pre 155 meseci
To sam sve sredio. ;)
Imam novi problem nevezano za ovo sad:
Pravim aplikaciju nesto kao karaoke, gde sam ubacio par pesama i pustam preko wmp na formi, bas kao sto si mi ti dao primer. Sad sam stavio textbox na formu i tu bi trebalo da se ispisuje text pesme, ali ne znam kako da napravim da mi strofe idu u drugi red, ukljucio sam Multi Line = true u properties textbox-a i sad nasao sam neke kodove na netu da mi prebacuju u drugo red:

TextBox1.Text = "First line\r\nSecond line";
TextBox1.Text="First Line" + Environment.NewLine + "Second Line";

ali nista od ovoga ne radi, imas li mozda neko resenje?

Ili ako znas neki drugi nacin da u isto vreme kad se pusti pesma ispisu se stihovi?



[Ovu poruku je menjao Gruja_Madness dana 07.07.2011. u 22:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 21:37 - pre 155 meseci
Ako sam dobro shvatio, ti samo hoćeš da ubaciš prazan red. Evo ovako.
TextBox1.Value = "Prva strofa" & vbCrLf & "" & vbCrLf & "Druga Strofa"



[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 07.07.2011. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gruja_Madness
Student informatike
Mali Zvornik, Srbija

Član broj: 285473
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!07.07.2011. u 22:34 - pre 155 meseci
To mi je trebalo, vidis ja sam to kucao ali mi nije radilo, izgleda da sam bio zaboravio navodnike ili ampersant, sad se vise i ne seca, stao mi mozak. U svakom slucaju hvala ti, pomogao si mi dosta, evo pri kraju sam sa aplikacijom.. ;)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Uvoz midi fajlova u excel pomocu VBA HITNO!

[ Pregleda: 1998 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.