Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27335 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-114.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru29.07.2011. u 11:00 - pre 154 meseci
kako si poslao zahtev? licno u poslovnici, postom ili elektronskom postom?
telefon je bio uz neki postpaid broj koji i dalje koristis?

bas si dugo cekao, 15 dana
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru31.07.2011. u 12:46 - pre 154 meseci
Citat:
d.vader: Ubaci sim karticu od drugog operatera i po uključenju aparata, tražiće ti unlock code. Upiši u polje koje ti ponudi kod koji si dobio. To bi trebalo da je sve.


Ja to znam, ali ima ljudi koji ne znaju, pa bi uputstvo svakako trebalo da postoji.

Citat:
Horvat: kako si poslao zahtev? licno u poslovnici, postom ili elektronskom postom?
telefon je bio uz neki postpaid broj koji i dalje koristis?

bas si dugo cekao, 15 dana


Mailom sam im poslao kopiju LK i IMEI i model telefona, kodove sam dobio posle ~45 dana. Telefon je uz broj koji i dalje koristim, ali mi je istekao dvogodišnji ugovor uz koji sam ga uzeo.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru02.08.2011. u 08:36 - pre 154 meseci
Posle 2 godine, telefon ne vredi ni 10% početne vrednosti.
Koji će q..c korisniku tada kod za otključavanje.
I to se čeka još 45 dana.
Može se uradi u bilo kom servisu za 2 minuta i košta 300 dinara.
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru03.08.2011. u 20:40 - pre 154 meseci
Možda da, ako pređe u drugu mrežu, može i dalje da ga koristi. Ne razmišljaju svi o prodaji .
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru08.08.2011. u 01:06 - pre 154 meseci
Imam telefon koji je kupljen u Telenoru ali ga nisam ja kupio, nego sam "drugi vlasnik". Znači telefon je kupljen ne znam na čije ime niti znam da li je ugovor za taj fon istekao.

Kako da ih nateram da mi ga otključaju?

Inače nisam u toku sa tim otključavanjima, ali znam da svojevremeno te BB5 (ili tako nešto, u pitanju je Nokia 5220) Nokije nisu mogle ni u servisu da se otključaju.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru08.08.2011. u 01:19 - pre 154 meseci
Navataj prvog vlasnika da im pošalje zahtev.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru10.08.2011. u 15:57 - pre 154 meseci
To je nemoguće jer sam fon kupio preko oglasa. Vlasnika sam video samo tokom primopredaje. Valjda oni mogu po serijskom broju da vide jel istekao ugovor za taj telefon ili već nešto?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru12.10.2011. u 19:32 - pre 152 meseci
Da, baš ga tupe malo sa tim "mora vlasnik" .... Čovek ima kutiju, račun, garanciju, a oni traže i vlasnika ....

Skroz sucks ....
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
109.121.49.*



+536 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru12.10.2011. u 20:27 - pre 152 meseci
Zamisli šta se desi kad im tražiš da otključaju telefon koji je CocaCola poklanjala (nokia express music i 062 broj u lepo spakovanom Telenor paketiću). Tvrde da ga nisu oni prodali.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-119.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru19.10.2011. u 09:07 - pre 152 meseci
nego ga je coca cola ukrala?!?!
 
Odgovor na temu

JovanKKP
JovanKKP

Član broj: 206845
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru18.12.2011. u 14:19 - pre 150 meseci
Ugovor(uz koji sam uzeo Samsung Wave) mi je isticao u avgustu, ali sam ga unapred izmirio/isplatio kako bi mogao broj da prenesem u Mt:s i uzmem 50% popust na pretplatu.
U Telenoru u Novom Sadu(gde sam isplaćivao ugovor) na bulevaru, teta nije upućena da li je UOPSTE MOGUĆE da mi otključaju telefon jer nije istekao VREMENSKI ugovor, odnosno avgust mesec.
Ja im kažem da to uopšte nije logično i da im na sajtu piše drugačije,tj. da će MORATI da mi otključaju telefon jer više nisam pod ugovorom, al ne vredi...Ona to "ne zna","nije sigurna" ali "će pokušati", odnosno podneće zahtev ali mi ne garantuje.
Kontam da je takva bila zbog toga što sam rekao da prelazim kod drugog operatera, ali opet, raditi preko one stvari i biti totalno neljubazan stvarno nije na mestu.
Još mi je rekla da se otključavanje čeka 15 dana, imaju fore još 9 dana, ako ne dobijem kod i drugi postpaid broj prebacujem na Mt:s. Jeste da je u pitanju stari paket sa 1+1 zaokruživanjem, da je 60 minuta sasvim dovoljno toj osobi koja ga koristi, i da ce mi za 150 dinara MIX 750 biti skuplji, ali barem me neće vući za nos i praviti budalu od mene za moje pare.
:)
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru18.12.2011. u 20:19 - pre 150 meseci
Nećeš dobiti kod ..... dobićeš pismo u kome pišu da su tražili od samsunga kod, i da se se strpiš .....

Moj drug podneo za samsung i7500, i tačno na 15ti dan mu stiglo to pismo.

Jer znaju da ne mogu da dobiju kod u tom roku ... od pisma je prošlo još 15 dana .... 30 ukupno ....
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru19.12.2011. u 01:36 - pre 150 meseci
Nemaju oni sta da traze i dobijaju kodove od Samsunga. Sve kodove imaju operatori kod sebe. Fora je samo da li oni to hoce da daju. Meni su za dva dana poslali kod za Samsung Wave. Doduse preko debele veze. Dakle kodovi su kod njih.
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru19.12.2011. u 01:57 - pre 150 meseci
Ja hteo, odnosno, ponudili mi nedavno u VIP-u telefon na ugovor od dve godine. Zamalo da prihvatim. Već sam bio spreman da potpišem pa sam zamolio da isprobam aparat na šta su pristali. Pošto me mrzelo da vadim iz telefona karticu 061, iz džepa sam izvadio jednu 064 koja mi služi za rezervu. Upalim tel i prc, ne može. Pitam prodavca u čemu je poenta a oni kažu može samo sa njihovim karticama. Ok, ali zašto? E tu dobijam najgluplji mogući odgovor! Zato što je to praksa kod svih!
Jbt, pa telefon ne uzimam kod svih nego kod vas, u čemu je poenta ako se obavezujem na dve godine? Vidim ja da ljudi nisu kompetentni da mi daju odgovor i batalimo dil. Al đavo mi ne da mira pa, reko, da pozovem ja korisničku službu. Šta da vam kažem, lupaju gluposti i prave budale od nas.
Predpostavljam da je i kod mts-a i telenora isti razlog zaključavanja, zato što je to je praksa kod svih!
Da, po nekoj logici, ključevi treba da su kod onog ko ih je naručio a ne kod proizvođača. Mislim, šta će Samsungu telenorovi ključevi ili mts-ovi. Meni to nema logike al ne znači da nije tako.

[Ovu poruku je menjao hogar strašni dana 19.12.2011. u 03:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru19.12.2011. u 15:26 - pre 150 meseci
Naravno da kodovi nisu kod proizvodjaca. U takve price moze da poveruje samo idiot. Najbolje da Samsung ili recimo Nokia cuvaju kodove od svih mobilnih provajdera. To su ipak samo proizvodjaci telefona. Ni meni nije jasno zasto kodiraju aparate ako se ja vec ugovorom obavezujem da cu koristi pretplatnicki broj u odredjenom vremenskom periodu. To ne bi trebalo da ima veze sa aparatom. Ali avaj, vole oni da na nebulozna pravila odgovaraju sa "tako to rade svi".
 
Odgovor na temu

JovanKKP
JovanKKP

Član broj: 206845
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru19.12.2011. u 16:47 - pre 150 meseci
Dva drugara uzela Xperiu mini u Mt:s-u i nisu zakljucani.
Bas sam pitao u poslovnici u Mt:s-u kad sam prelazio, kakva je praksa kod njih, tj. koliko dana treba da se ceka kod i zena mi rece da iskreno ne zna jer joj niko to nije ni trazio i da su mahom noviji telefoni kod njih otkljucani za sve mreze. Naravno, nisam proverio za sve, ali eto ta 2 nisu bila a ne spadaju u onu grupu telefona od 1 dinar, kao sto ne spada ni moj Wave.

@MagicMaster
Rece mi salterusa u Telenoru da se to dobija na kucnu adresu i da na tom papiru odma pise kod, mada imas i na prvoj strani ove teme primer, tako da je to verovatno tako, kao sto i rekose ljudi nakon tebe. :)
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru19.12.2011. u 19:12 - pre 150 meseci
Ne shvatam šta si mi sada napisao ?

Ja sam napisao da znam za primere da ljudi očekuju kovertu od Telenora, koverta stigne, a unutra šipak .......
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru20.12.2011. u 00:20 - pre 150 meseci
Telefone ne zakljucavaju samo zato jer to rade svi nego zbog toga da budu sigurni da ce korisnik da koristi taj telefon u njihovoj mrezi 2 godine (ugovor nije dovoljna garancija),ali i zbog finansija,npr roming.Ti odes u grcku i hoces da zoves Srbiju.Jeftinije ti je da kupis pripaid karticu lokalnog operatera nego da placas skuplje roming ali telefon naravno ne prihvata drugu karticu.U malko razvijenim zemljama ukoliko hoces da nekome poklonis telefon ili jednostavno hoces da se prebacis kod drugog operatera,nakon isteka ugovorene obaveze ti trazis i dobijes kod za otkljucavanje telefona za sve mreze.I to se trazi od operatera a ne od proizvodjaca,nema proizvodjac nikakve veze sa tim.
Kod nas mozes da trazis ali odugovlace,nisu upucenu i prodaju maglu i po pravilu neces dobiti kod.
be happy
 
Odgovor na temu

JovanKKP
JovanKKP

Član broj: 206845
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru21.12.2011. u 14:44 - pre 150 meseci
@MagicMaster
Kazem ti da je zena rekla da se dobija kod upravo u toj koverti i na tom papiru sto stize u roku od 15 dana jer si napisao :
"Nećeš dobiti kod ..... dobićeš pismo u kome pišu da su tražili od samsunga kod, i da se se strpiš ....." i da je na prvoj strani ostavljeno ovo:
https://static.elitesecurity.o...0unlock%20code%20-%20forum.jpg
pa mi je nekako logicno da to i ocekujem, ali videcemo.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru27.12.2011. u 21:18 - pre 149 meseci
https://static.elitesecurity.o...0unlock%20code%20-%20forum.jpg
Ajd skoncetriši se i pročitaj šta piše u poruci od Telenora.
Piše da je prvo dobio kovertu u kojoj pišu da su tražili od samsunga kod, i da se se strpi.

Niko kod neće dobiti bez minimum 6 meseci smaranja sa prevarantima iz Telenora.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Otključavanje telefonskih aparata kupljenih u Telenoru

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27335 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.