Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

svn i sshfs problem

[es] :: Linux :: svn i sshfs problem

[ Pregleda: 1347 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

midgard
Beograd, Vozdovac

Član broj: 59016
Poruke: 127
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon svn i sshfs problem05.07.2011. u 12:09 - pre 155 meseci
Imam 2 racunara u prostoriji gde radim. Jedan je development web server na kome je instaliran subversion i kreiran projekat u njemu. Drugi je moj radni racunar na kome imam sve potrebne alate za razvoj. Ne radim sve u lokalu jer ne zelim da mi se posao nalazi na racunaru koji nije dostupan samo meni.

Ideja mi je da u jednom folderu u document root folderu na web serveru drzim fajlove na kojima radim koji su pod subversion projekatom i da taj folder mountujem preko mreze na svoju lokalnu masinu. Na taj nacin mogu kada uradim commit odma preko browsera da pratim izmene.

Ono sto sam ja uradio je sledece:

Na web serveru sam uradio checkout
Code:
user@devserver /var/www/user.dev.routotelecom.com/htdocs/newsite $ svn co file:///var/svn/repos/projects/newsite/


i taj deo je prosao uspesno, na web serveru mogu da menjam fajlove koristeci linux editore, uradim commit i tu sve radi bez problema.

Zatim sam na lokalnoj masini uradio mount tog foldera:

Code:
user@desktop:/media$ sshfs -o allow_root -o idmap=user dev://var/www/user.dev.routotelecom.com/newsite/ devkanta/


I folder je uspesno mountovan, fajlovi su tu, mogu da ih menjam i radim sta hocu sa njima sto je super. Do ove tacke je bas kako sam hteo, ali sad sledi problem:)

Kada hocu te updatujem projekat i izmene koje sam naprvaio da commitujem dobijam sledecu gresku:

Code:

user@desktop:/media/devkanta/$ svn up
svn: Unable to open an ra_local session to URL 
svn: Unable to open repository 'file:///var/svn/repos/projects/newsite/'


Delimicno razumem da je problem zbog toga sto ovaj folder ne postoji kod mene u lokalu, tj. zato sto sam ja lokalno checkout-ovao projekat. Znam da sam ovo namestio pre oko godinu dana i da je radilo bez problema, ali celo jutro ne mogu da se nadjem kako se reseva, ni Google takodje ne zna mnogo o ovome.

Molim za pomoc.
Hvala
 
Odgovor na temu

midgard
Beograd, Vozdovac

Član broj: 59016
Poruke: 127
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: svn i sshfs problem05.07.2011. u 15:47 - pre 155 meseci
Uspeo sam da resim, greska je bila u koracima, sve sto je trebalo je prvo mountovati prazan direktorijum sa web servera i onda uraditi svn checkout

Code:
svn co svn+ssh://dev/svn/repos/projects/newsite/


Znao sam da mi fali nesto logicno, ali to nisam uspeo da vidim celo jutro. Izgleda da je vreme za godisnji :P

Volim kad se ispricam sa samim sobom :P
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: svn i sshfs problem05.07.2011. u 16:04 - pre 155 meseci
Super, bitno da si resio... razgovor sa samim sobom je manji problem
 
Odgovor na temu

zoranix
Software Architect
IS MicroCore
Knjaževac

Član broj: 243111
Poruke: 162
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.micro.co.rs


+36 Profil

icon Re: svn i sshfs problem06.07.2011. u 08:04 - pre 155 meseci
Neznam u čemu radiš, odnosno koji IDE koristiš, ali u svakom novijem IDE postoji rad sa subversion, pa ga možeš komfornije koristiti iz IDE.

Iz tvog IDE namestiš da mu je projekt-folder na mrežnom folderu i koristiš subversion iz IDE, što je mnogo lakše i brže nego da prelaziš u konzolu i kucaš "čekaut", "apdejt" i td. Ja koristim NetBeans i subversion je dobro (ne kažem odlično!) podržan na njemu. Zna da pravi probleme kod apdejta, naročito ako više ljudi deli jedan projekat, ali se oni uglavnom razlučuju u samom IDE i nije potrebna "ručna" intervencija. Čak sam i razne druge fajlove u vezi projekta stavio u SVN i sve mi radi odlično i brzo, jer često commit-ujem, zbog kolega s kojima sam na chat-u i zajednički radimo posao.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: svn i sshfs problem06.07.2011. u 08:54 - pre 155 meseci
Samo da rasčistimo... ako se ne varam, u ovoj sadašnjoj "riješenoj" situaciji, sshfs ti ne igra nikakvu ulogu?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: svn i sshfs problem06.07.2011. u 12:58 - pre 155 meseci
Mislim da i dalje koristi sshfs.

Pokusaj prvi:

Na serveru:
1. cd /var/www/user.dev.routotelecom.com/htdocs/newsite
2. svn co file:///var/svn/repos/projects/newsite/

Na desktopu:
1. sshfs -o allow_root -o idmap=user dev://var/www/user.dev.routotelecom.com/newsite/ devkanta/
2. cd devkanta/
3. svn up !!ERROR!!

Pokusaj drugi:

Na desktopu
1. sshfs -o allow_root -o idmap=user dev://var/www/user.dev.routotelecom.com/newsite/ devkanta/
2. cd devkanta/
3. svn co svn+ssh://dev/svn/repos/projects/newsite/
4. svn up !!SUCCESS!!

Jesam li dobro shvatio :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: svn i sshfs problem

[ Pregleda: 1347 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.