Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

reinstalacija domene problem

[es] :: Windows mreže :: reinstalacija domene problem

[ Pregleda: 898 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

olduser
Sarajevo

Član broj: 287357
Poruke: 1
178.77.16.*



Profil

icon reinstalacija domene problem03.07.2011. u 23:13 - pre 155 meseci
Poz

nedavno mi je u firmi ukraden server tako da sam bio u prilici da nabrzinu podignem novi. Imao sam uradjen baskup AD ali kada sam god pokusao da uradim restore na novu masinu nije islo, sto zbog razlicite velicine particije, drugog hardwera ili vise ni ja ne znam zbog cega. Posto je mala firma 20-ak usera odustao sam od restorea i formirao novi AD, DNS...itd. Normalno posto je novi AD useri su ostali isti kao i njihova dns imena, samo su morali resetirati pasvorde da bi pristupili domeni. Bez problema su se logirali na novi domen ali nikako nisam mogao dodati njihova DNS imena u computer kontejner odnosno vise se nisam mogao logirati kao admin na njihove masine, samo kao lokalni admin a to opet povlaci sve ostalo. Probao sam ih dodati manualno ali ih nije prepoznavao na mrezi. Sad mi jedino pada na pamet da ih ponovo dodajem na domenu ali onda bih ponovo morao da pravim nove naloge na njihovim stanicama, pa onda prebacivanje podataka, maila i svega ostalog...Ima li neki drugi nacin?
Jos sam primijetio da se uzasno sporo logiraju na domenu, nekada i po 5 minuta. Vjerojatno sam DNS lose postavio, mozda forwarding?

Svaka pomoc bi dobro dosla, hvala
 
Odgovor na temu

gundrica

Član broj: 277096
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: reinstalacija domene problem07.07.2011. u 19:55 - pre 154 meseci
kako sam ja razumeo,ako ti je taj server bio jedini kontroler domena,kao sto jeste iz prilozenog,a ti si digo novi,a potom si pokusao sa starim korisnickim nalozima da se ulogujes na novi kontroler odnosno server-to neces moci.moraces da pravis nove korisnicke i kompjuterske naloge.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: reinstalacija domene problem

[ Pregleda: 898 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.