Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54752 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:24 - pre 157 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Zakon nije smesan. Ustvari, zakon sam po sebi uopste nije toliko los.


U stvari - da se ispravim - u nekim slucajevima i nije smesan, i tacno kako ti kazes - njegovo sprovodjenje je smesno.
Pre nekog vremena je u novinama je bio tekst da mnogo procenata krivicnih dela zavrsava sa kaznom manjom od predvidnje zakonom.

Citat:
Srđan Pavlović:
Problem je njegovo ne sprovodjenje, ali opet - ne mozes kriminal opravdavati kriminalom,


Dok se ne prekine taj krug, ja nemam nista protiv da onaj ko oce da mi ukrade auto dobije batine u policiji.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:26 - pre 157 meseci
Citat:
Pirossi: ma ne. lože se ljudi na nasilje.


Nije to nasilje, to je vaspitavanje.


Citat:
Pirossi:
šta ti je, pa do skoro smo ovako lečili narkomaniju u crnoj rupi tj. Crnoj Reci.


Ne bi verov'o, al to je vrlo efikasan nacin za lecenje narkomanije.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:30 - pre 157 meseci
Citat:
3way: Nije to nasilje, to je vaspitavanje.

slagali su te roditelji. nije to vaspitavanje :(

Citat:
3way: Ne bi verov'o, al to je vrlo efikasan nacin za lecenje narkomanije.

postoji li neko kliničko istraživanje koje to potvrđuje ili da verujem na reč onom popu na harliju i tebi?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:30 - pre 157 meseci
Da, ali pitanje efikasnosti mere nije jedino pitanje kada se radi o postupanju
drustva prema svojim clanovima.

Ono sto je Hitler radio bilo je zaista efikasno (velike kolicine, male kolicine pepela posle, brz transport..),
a ne bih se slozio da vecina normalnih ljudi to vidi kao "resnje" jer je efikasno... isto tako je i sa ovim
"lecenjem" narkomanije.

Ipak postoje neke norme koje su pre efikasnosti, pre svega eticke.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:33 - pre 157 meseci
Citat:
Srđan Pavlović:
Ipak postoje neke norme koje su pre efikasnosti, pre svega eticke.


Eticke norme postoje samo u Diznilendu i u delima istocnjackih filozofa.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:34 - pre 157 meseci
I kod svakog pojedinca.

I ovaj sa klipa sto taba ovoga, ima svoje neke norme.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:42 - pre 157 meseci
Pojedinac, sa svojom filozofijom, u sistemu nema sta da trazi.
Svet u kome svi postuju moralne norme (koje su diskutabilne same po sebi) , ne postoji, tj. postoji samo kao Utopija ili nesto slicno.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:45 - pre 157 meseci
Ja sam slusao kod frizera pricu inspektora u policiji (pretpostavljam da je inspektor posto je bio u civilu)... kako su mu doveli coveka koji je silovao svoju devetogodisnju cerku. Kako on nije mogao da se iskontrolishe, kad je ovaj mrtav ladan, bez kajanja, pricao o tome, sta joj je sve radio... toliko mu se zgadilo, da je na kraju uzeo neki predmet sa stola i ubio boga u njemu. Mislim, da meni dovedu nekog tako skota - sumnjam da bi mogao da se iskontrolishem... posebno znajuci efikasnost nasheg "reformisanog" pravosudja. Ali ovo na videu, ne znam, lici mi na izivljavanje bez nekog specificnog razloga, cist sadizam - cisto sto im se moze... da se hvale malo posle sa snimkom kakve su face... stvarno mucno... da je rec o ispitivanju, postavljao bi mu pitanja...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 01:51 - pre 157 meseci
Citat:
Pojedinac, sa svojom filozofijom, u sistemu nema sta da trazi.


Ne razumem ovo, pojedinac upravo jeste u sistemu (ako mislis na drustvo),
i svaki pojedinac ima svoju filozofiju (ako mislis na svoje moralne norme).

Zakon odredjuje spoljasnja "sila" (drzava, recimo), dok moralne norme tebi
ne odredjuje niko, odredjuje ih "unutrasnja sila", tj. - ti ih sam postavljas sebi.

Mi ovde (zapadni svet), uglavnom imamo taj neki tzv. zapadni moral gde najveci
deo naseg drustva prihvata iste vrednosti kao pozitivne, kada je moral u pitanju.

To se naravno reflektuje i na zakone.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:12 - pre 157 meseci
3way, pa, s' obzirom da je zakon smesan, da su sudovi neefikasni, a i policija nije bas nesto blistava po pitanju efikasnosti, nadam se da ce ti, sledeci put kada nekom stanes na nogu, taj polomiti kolena. Cisto po tvom principu, za svaku slucaj, da neko od nadleznih ne omasi da odradi svoj posao.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:31 - pre 157 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Ne razumem ovo, pojedinac upravo jeste u sistemu (ako mislis na drustvo),
i svaki pojedinac ima svoju filozofiju (ako mislis na svoje moralne norme).


Jeste, ali pojedinac se nista ne pita, a pogotovo ne kakvu filozofiju ima.
Ovako, "kosmicki" gledano, privedeni su uglavnom zasluzili batine. Ako nastrada neko neduzan - jebga....tako se odvaja kukolj od zita.

Citat:
Shadowed: 3way, pa, s' obzirom da je zakon smesan, da su sudovi neefikasni, a i policija nije bas nesto blistava po pitanju efikasnosti, nadam se da ce ti, sledeci put kada nekom stanes na nogu, taj polomiti kolena. Cisto po tvom principu, za svaku slucaj, da neko od nadleznih ne omasi da odradi svoj posao.


Stajanje na nozi nije krivicno delo.
Ali, ako bih nekoga opljackao ili prebio ocekivao bih njegovu reakciju.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:35 - pre 157 meseci
Tacno, njegovu da. Ali nikako reakciju pandura.

@a1200: Taj silovatelj zasluzuje dozivotnu ili smrtnu kaznu (jos bolje), a ne premlacivanje u stanici. Ako inspektor nema "stomak" za takve slucajeve/taj posao - neka trazi drugi
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:40 - pre 157 meseci
Citat:
Wi-Fi: Tacno, njegovu da. Ali nikako reakciju pandura.


Pa, ako bi taj neko uzeo pravdu u svoje ruke i on bi odgovarao :)
Ovako - nikom nista, cisto malo prevaspitavanja kada ga vec roditelji nisu tukli.

Znas ono kad neko pokrade kablove ili lazno dojavi za bombu.
Ili kad neko opljacka obicnog coveka ili recimo njegovom detetu ukrade telefon od 50 evra.
Satisfakcija zrtve je da se taj iznadobija batina u policiji.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:41 - pre 157 meseci
To je bolesno. Kao i "vaspitne metode" koje primenjuje taj sa snimka i njemu slicni.
Ako hoces satisfakciju - "prevaspitaj" ga sam. Posledice nisu bitne ako je u pitanju neko tesko krivicno delo...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:41 - pre 157 meseci
Citat:
Wi-Fi:
@a1200: Taj silovatelj zasluzuje dozivotnu ili smrtnu kaznu (jos bolje), a ne premlacivanje u stanici. Ako inspektor nema "stomak" za takve slucajeve/taj posao - neka trazi drugi


Mislis ko ovaj sto ga sad jure po Hrvatskoj? Ili oni sto zbog silovanja leze po citavih 6-7 meseci u zatvoru?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:41 - pre 157 meseci
dekonstrukcija ovakvog rezona je potpuno zaludan i jalov posao.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:42 - pre 157 meseci
Citat:
Wi-Fi: To je bolesno. Kao i "vaspitne metode" koje primenjuje taj sa snimka i njemu slicni


Nije to bolesno, tako funcionise svet. Svaka akcija ima reakciju...vrlo prosto.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:42 - pre 157 meseci
Citat:
3way: Stajanje na nozi nije krivicno delo.

Pa, to moze da se protumaci i kao pokusaj nanosenja teze telesne povrede.


Citat:
3way: Satisfakcija zrtve je da se taj iznadobija batina u policiji.

I moja je satisfakcija da tebi onaj kome stanes na nogu polomi kolena - dakle opravdano.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:44 - pre 157 meseci
Citat:
Shadowed: I moja je satisfakcija da tebi onaj kome stanes na nogu polomi kolena - dakle opravdano.


Mislis tvoja satisfakcija :)
Pa ako je tako, onda ok. Ja sam tim nemam problem.

Citat:
Pirossi: dekonstrukcija ovakvog rezona je potpuno zaludan i jalov posao.


Dekonstruisi ga ti kada tebi krenu da kradu kola ili kada tvom detetu otmu telefon.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji26.06.2011. u 02:47 - pre 157 meseci
I cisto da naglasim.
Nije da zagovaram ovakve akcije, ali ih definitivno ne osudjujem.
Molim lepo, ako su te navatali da krades nesto normalno je da ocekujes da te neko izbatina...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Snimak maltretiranja u policijskoj stanici u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54752 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.