Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako i kuda dalje???

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako i kuda dalje???

[ Pregleda: 1130 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ne znam koji nick

Član broj: 286935
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kako i kuda dalje???25.06.2011. u 00:54 - pre 156 meseci
Zavrsio sam pre godinu dana visu medicinsku i od tad ne uspevam u nasoj lepoj zemlji doci do posla pa bih hteo pokusati negde preko ako postoji mogucnost uopste za nas sa srpskim pasosem jos negde. Sam sam nemam nigde nikoga niti planiram koga da vodim a radio bih i poslove eventualno nevezane za struku samo da se mrdnem iz situacije u kojoj sam trenutno a to je da nikakve perspektive nema u skorije vreme....pratio sam konkretno na ovom forumu temu o odlasku u Norvesku i zagrejao se za tu opciju,pricao sa par ljudi koji su vec otisli i mislim da je to mozda i jedina realna opcija trenutno za mene ali za razliku od njih koji su svi imali poslove ovde i izvore prihoda ja ih nemam niti imam kakve stekove od par hiljada evra da mogu godinu do godinu i po da ulozim u celu tu pricu sa jezikom i odlaskom. A nazalost vise ni brat bratu nece pozajmiti pare na toliki period...

Pa u medjuvremenu dok nesto ne iskrsne pokusavam pronaci neku alternativu,ukoliko je uopste ima,od jezika znam engleski vrlo dobro pa stoga i logicno je okrenuti se nekoj zemlji gde je u upotrebi,po onome sto sam citao na netu o Irskoj i UK mogu da sanjam kao uostalom i o ostatku EU zbog peripetija sa papirima itd. student nisam pa ni USA i work and travel ne idu,probao sam se izbodovati za Kanadu ali s obzirom da nemam radnog iskustva ne mogu da se kvalifikujem:(

Da li postoji neki drugi nacin da se ode u neku od ovih zemalja a koji sam eventualno propustio da iscitam u temama koje postoje ili u neku drugu,tipa da se upise fakultet pa da se onda muva dalje,neki su to radili u Becu,ne znam funckionise li za Kanadu ili slicno....jednostavno ne ocekujem da sad neko dodje i izvali mi neko univerzalno super resenje jer sam svestan da ga nema i da sam otpilike ono sto je u opticaju i sam ovde naveo ali opet ko pita ne skita,mnogo je naroda proslo kroz razne drzave i razne price pa mozda moze da da neku sugestiju i nacin da se premosti prepreka i da se ipak dodje do nekog resenja....samo da ne bude ona stara da se ozenim jer o tome ne razmisljam ili da fino obijem nesto i obezbedim pare na duzi period za Norvesku i gotovo :D

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Kako i kuda dalje???27.06.2011. u 16:00 - pre 156 meseci
Ako znas engleski dobro kao sto kazes, moj savet bi ti da u svakom slucaju preko interneta potrazis oglase - sve jedno sto si iz Srbije - ako nekome trebas, papiri ce da se srede. Lepo na internet, pa polako se prijavljuj na sve sajtove koje mozes da pronadjes.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako i kuda dalje???

[ Pregleda: 1130 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.