Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji Wireless Access Point postaviti za mrežu kroz dve ploče?

[es] :: SOHO Networking :: Koji Wireless Access Point postaviti za mrežu kroz dve ploče?

[ Pregleda: 1971 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljko.m
Zeljko Masanovic
Profesor matematike i informatike
Osnovna škola
Zvornik

Član broj: 179347
Poruke: 34
*.teol.net.



+5 Profil

icon Koji Wireless Access Point postaviti za mrežu kroz dve ploče?24.06.2011. u 22:34 - pre 156 meseci
Potrebna pomoć oko mreže...
Imam bežični Internet, signal sa predajnika hvatam pomoću Nano Station Loco 2 uređaja. Potrebno je da napravim bežičnu mrežu u kući, kuća ima prizemlje i sprat (dve ploče do prizemlja), znači i u prizemlju i na spratu da hvatam signal sa AP koji bi postavio na tavan.
Da li može pomoću nekog AP-a TP-Link-ovog da se to reši i da ne košta puno?!
 
Odgovor na temu

demaksi

Član broj: 5359
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koji Wireless Access Point postaviti za mrežu kroz dve ploče?04.07.2011. u 09:59 - pre 155 meseci
Mislim da mozes sa TP-Link 543G (2100din), jos ako njegovu antenu od 5dBi zamenis sa jacom,
na primer 8dBi (400din) ne vidim zasto ne bi radilo.

Ja imam taj ruter sa antenom od 8dBi na spratu, a u prizemlju, u sobi u dijagonalno suprotnom delu kuce,
PC sa TP-Link 551G karticom i starom ruterovom antenom od 5dBi (uz karticu inace ide antena od 2 dBi)
i koristim net 4Mbps bez problema, kao da sam prikacen na LAN.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Koji Wireless Access Point postaviti za mrežu kroz dve ploče?04.07.2011. u 14:30 - pre 155 meseci
Pa trebalo bi da radi ali ne mora da znaci :).Jer je skoro bila tema kako covek nije mogao bezicno da uhvati signal sa Ovislink WL-5470AP bas zbog tih betonskih ploca.Mada naravno neka proba nista ga ne kosta.
 
Odgovor na temu

demaksi

Član broj: 5359
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koji Wireless Access Point postaviti za mrežu kroz dve ploče?04.07.2011. u 15:40 - pre 155 meseci
Citat:
daksi990: Pa trebalo bi da radi ali ne mora da znaci :).Jer je skoro bila tema kako covek nije mogao bezicno da uhvati signal sa Ovislink WL-5470AP bas zbog tih betonskih ploca.Mada naravno neka proba nista ga ne kosta.


Koliko vidim, uz taj Ovislink ide antena od svega 2dBi, sta od toga ocekivati...
(Jos neverovatnije mi je da ima cenu od oko 65 evra.)

Takodje je veoma vazan i bezicni adapter i njegova antena, ne samo ruter, da ne spominjem i pozicioniranje oba i polozaj same antene...

Meni je najpre sa starim antenama od 5dBi na ruteru i 2dBi na kartici brzina bila svega oko 80KB/s.
Kada sam antenu na kartici iz uspravnog polozaja stavio u horizontalu (ispravio je na zglobu), brzina se duplirala.
(Valjda posto je ruter iznad na spratu nije bilo bas najpametnije da bude uspravna.)

Ovde imas prikaz kako se signal ponasa po vertikali i horizontali: Prostiranje signala omni antene

Sa nabavkom nove antene od 8dBi i stavljanjem stare na karticu vise nema zime. Inace, i kartica i ruter imaju opciju eXtended Range,
ne znam koliko je to eventualno pomoglo...


Da li si razmisljao da razvuces kabl sprat nize, pa da tu prikacis ruter, da signal putuje kroz jednu plocu i nagore i nadole?
 
Odgovor na temu

zeljko.m
Zeljko Masanovic
Profesor matematike i informatike
Osnovna škola
Zvornik

Član broj: 179347
Poruke: 34
*.teol.net.



+5 Profil

icon Re: Koji Wireless Access Point postaviti za mrežu kroz dve ploče?04.07.2011. u 19:54 - pre 155 meseci
Rešio sam ovo sa ruterom TP-LINK TL-WR340G. Košta oko 20 evra. Ima na sebi pričvršćenu antenu od 5 dbi, sve radi odlično. Hvala vam puno.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Koji Wireless Access Point postaviti za mrežu kroz dve ploče?

[ Pregleda: 1971 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.