Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless odašiljač i prijemnik

[es] :: Wireless :: Wireless odašiljač i prijemnik

[ Pregleda: 3817 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Risklaona

Član broj: 268214
Poruke: 15
*.PPPoE-4692.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Wireless odašiljač i prijemnik24.06.2011. u 20:28 - pre 156 meseci
Eh ovako...zanima me kako da na AP spojim odašiljač, te šta da koristim za isti. Da li da koristim bikvad antene (i prijemnik i odašiljač) ili šta već ? Ovo prvi put radim, a ne razumijem se baš u wireless mreže (odnosno prijemnike i odašiljače). Molim za savjet šta koristiti. Treba mi znači antena dometa oko 2-3 km (i odašiljač i prijemnik)...Hvala puno ;)
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless odašiljač i prijemnik24.06.2011. u 21:33 - pre 156 meseci
Mogu samo da kazem da su biquadi na 2km malo slabi iako bi verovatno radilo ako postoji opticka vidljivost i ako duzina kokasijalnog kabla ne bi bila velika.
Samo nam pojasni kakav "odasiljac" hoces da spojis na AP (access point),sta bi to radilo?
 
Odgovor na temu

Risklaona

Član broj: 268214
Poruke: 15
*.PPPoE-4692.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Wireless odašiljač i prijemnik24.06.2011. u 23:05 - pre 156 meseci
Znači živim na petom spratu, te imam garažu ispod zgrade (iste zgrade, tačno ispod stana), pa želim tu da spojim internet...nadam se da sam pojasnio :D...Šta mi vi predlažete za to ? Znam da nije udaljenost 2 km, ali ima zidova, pa sam zato mislio tako...ako imate vi bolji prijedlog recite samo da nije preskupo :D
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless odašiljač i prijemnik25.06.2011. u 02:41 - pre 156 meseci
Koliko sam shvatio imas net u stanu i hoces da ga imas i u garazi?
Najmanje skupo i najbolje resenje je da spustis lan kabal od stana do garaze.
Ili ako hoces vec bezicno moraces staviti antene da se nekako "vide" jer tesko da bilo koja antena i uredjaj moze probiti kroz 5 spratova.
Onda bi ti trebao po jedan wireless ruter ili ap u stanu i garazi (moze i kartica) i dve antene,mogu i biquadi ako ce biti okrenuta jedna prema drugoj da se vide.
 
Odgovor na temu

Risklaona

Član broj: 268214
Poruke: 15
*.PPPoE-161.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Wireless odašiljač i prijemnik25.06.2011. u 09:17 - pre 156 meseci
Mislio sam staviti jednu antenu, na prozor, a drugu ispred garaže, samo što ima problem što mi je prozor na jednoj strani a garaža na drugoj strani zgrade (bočne strane), ali su na isto "dužini zgrade". Nadam se da ste shvatili... A što se tiče APa već ga koristim u kući, a u garaži sam mislio antenu spojiti na običnu karticu (ako je moguće), pa me sad zanima kako to sve izvesti :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless odašiljač i prijemnik

[ Pregleda: 3817 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.