Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

safely remove ne radi na Win 7

[es] :: Windows desktop :: safely remove ne radi na Win 7

[ Pregleda: 2219 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikronac
Apsolvent

Član broj: 285316
Poruke: 97
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+16 Profil

icon safely remove ne radi na Win 718.06.2011. u 12:00 - pre 155 meseci
Kupih eksterni hard disk. Kad hocu da ga Safely remove, nista se ne dogadja, nego mi ispise poruku da se trenutno koristi i da ga nije moguce stopirati.
Instalirao sam program Safely Remove USB ali ni on ne odradjuje posao. Da li se jos neko susreo sa ovim problemom?
Hard disk je Transcendov, StoreJet 25M2.
ES je divno mesto za širenje pismenosti.
Širite pismenost, a ne nepismenost!
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: safely remove ne radi na Win 718.06.2011. u 12:08 - pre 155 meseci
Nisi ti jedini.
Kad neće milom iščupam ga silom.
 
Odgovor na temu

mikronac
Apsolvent

Član broj: 285316
Poruke: 97
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Re: safely remove ne radi na Win 718.06.2011. u 12:13 - pre 155 meseci
Ne verujem! :@
Na Linuxu ga istog momenta zaustavi, i cak mu i napajanje prekine da se glava diska zakoci pre nego ga skines...
ES je divno mesto za širenje pismenosti.
Širite pismenost, a ne nepismenost!
 
Odgovor na temu

mikronac
Apsolvent

Član broj: 285316
Poruke: 97
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Re: safely remove ne radi na Win 718.06.2011. u 13:46 - pre 155 meseci
Za sad radi ovo sto sam uradio i svaki put mi je iskljucilo HDD. U Device manageru, unutar USB controllera, za svaki USB Root Hub sam iskljucio stednju energije. Dupli klik na USB Root HUB, Power Management i uncheck Allow the computer to turn off.....
ES je divno mesto za širenje pismenosti.
Širite pismenost, a ne nepismenost!
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: safely remove ne radi na Win 718.06.2011. u 15:23 - pre 155 meseci
Ondak postoje neverovatne stvari koje neko radi kao da su sasvim obične a da uopšte nema problema.
Pošto mi u računaru stalno stoji uboden usb flash drive Transcend od 8GB na kome se nalazi Ubuntu 10.04, jednostavno sam ga izvukao bez propisane procedure i ponovo vratio i sve je u redu. Računar se oglasio signalom i prilikom vađenja i prilikom ponovnog stavljanja što znači da je detektovao moje postupke i nije mi mnogo zamerio na kršenju procedure.
 
Odgovor na temu

mikronac
Apsolvent

Član broj: 285316
Poruke: 97
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Re: safely remove ne radi na Win 718.06.2011. u 15:52 - pre 155 meseci
Pazi, ako je uključeno keširanje na fleš memoriji, kao i na hard disku, u cilju poboljšavanja performansi, korištenje opcije "Safely remove USB device" je obavezno. Ako želiš da provjeriš šta bi se moglo desiti u slučaju uključenog keširanja i nekorištenja safely remove usb, samo napred, javi nam rezultate
Ukoliko nije uključeno keširanje, sigurno uklanjanje nije obavezno. Po defaultu, flešovi su tako podešeni, ako se ne varam.
Inače, fleš memoriju nisam nikad isključio preko safely remove, niti ću. Razlog tome je što ja fleš memoriju ne gledam kao stalnu memoriju (pa mi, realno, ne trebaju ni ova 2GB) i u slučaju gubitka podataka koji se nalaze na njima ne bih mnogo žalio.
Međutim, o hard diskovima imam drugačiju predstavu. Za razliku od flesova, imaju mehaniku, ploče se vrte, imamo glavu koju pokreće ruka koja i koja se prilikom isključenja mora zakočiti da se ne bi pomerala i napravila neku štetu. Više volim da se brzina okretanja ploča "spin-down" pre nego ga iščupam iz USB porta. Ipak na njemu držim sve podatke što imam i ne bih da ostanem bez nečeg što mi znači zato što nisam odvajao 2 sekunde da Safely remove disk...

A o OS na fles memoriji nemam reci, bez uvrede...
ES je divno mesto za širenje pismenosti.
Širite pismenost, a ne nepismenost!
 
Odgovor na temu

Nozzlezator

Član broj: 202103
Poruke: 113
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: safely remove ne radi na Win 718.06.2011. u 22:49 - pre 155 meseci
Kao sto je receno u postu iznad - ako je ukljuceno kesiranje obavezno vaditi flash preko safe removal ;) Meni se desilo da sam iscupao fash od 8GB u procesu kopiranja (bio je formatiran u NTFS) i pri svakom sledecem ubacivanju u racunar nije moglo da se pristupi flashu (samo blinka lampica, sistem ga ne vidi kao drajv vec kao unknown)...
 
Odgovor na temu

mikronac
Apsolvent

Član broj: 285316
Poruke: 97
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Re: safely remove ne radi na Win 721.06.2011. u 12:41 - pre 155 meseci
Želim samo da potvrdim da se nakon 2-3 dana korištenja programa USB Safely Remove i isključivanja opcija za štednju energije u Device manager-u, HDD svaki put isključi. Očigledno je da je to problem zbog kojih je HDD-ove bilo nemoguće sigurno ukloniti. Probao sam i sa Windows-ovim softverom za safely remove, i takođe, i on radi.
ES je divno mesto za širenje pismenosti.
Širite pismenost, a ne nepismenost!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: safely remove ne radi na Win 7

[ Pregleda: 2219 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.