Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako primiti keš iz USA, a da nije wire...

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...

[ Pregleda: 6301 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stdlib.h

Član broj: 13434
Poruke: 240
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon kako primiti keš iz USA, a da nije wire...13.02.2004. u 18:48 - pre 244 meseci
...znaci kombinacija tipa ja otvorim internacionalni devizni racun "tamo negde" (namerno ne kazem 'ovde', jer me to previse asocira na wire :) a imam neku brzinsku semu da povucem kes sa tog racuna (tipa atm? visa? neka strana banka koja ima predstavnistvo kod nas? ...sta vec?). wire je kul (provizije su podnosljive, krajnje), al' dok sve to prodje kroz posrednicke banke i dok stigne do mene, prodje 7-10 dana, a mene zanima slicna varijanta (bank -> bank) samo malo brza (mozda samo bank1 tamo automatski -> bank1 ovde, to zvuci brzo :)... jel postoji tako nesto uopste?

mislim, ako ne postoji, ispada da je WU (western union) najbrze (ali i najskuplje) zadovoljstvo, ne?

tnx!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.130.EUnet.yu



+6455 Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...14.02.2004. u 12:36 - pre 244 meseci
Otvori bankovni racun u nekoj USA banci, i izvadi Checking (Debit) karticu, i cekovnu knjizicu, i to je to... sa debit kartice mozes kod nas povuci 500dolara dnenvo na bankomatu, i 1500 dolara na POS-u (POS je ili kupovina ili kad ti sluzbenik u banci da pare na ruke a naplati ti sa kartice)... Ili ako hoces neke vece cifre da prebacujes, onda deponujes podpise u banku, i samo im faxiras international wire transfer request sa swit instrukcijama i to je to..
 
Odgovor na temu

Ivan Lazarevic
Beograd

Član broj: 5312
Poruke: 40
*.vdial.verat.net

ICQ: 59010964


Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...14.02.2004. u 17:39 - pre 244 meseci
Pogledaj ePassporte (www.epassporte.com). Koristim ga vec duze vreme i veoma sam zadovoljan.
 
Odgovor na temu

stdlib.h

Član broj: 13434
Poruke: 240
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...15.02.2004. u 00:41 - pre 244 meseci
Citat:
ventura:
Otvori bankovni racun u nekoj USA banci, i izvadi Checking (Debit) karticu, i cekovnu knjizicu, i to je to... sa debit kartice mozes kod nas povuci 500dolara dnenvo na bankomatu, i 1500 dolara na POS-u (POS je ili kupovina ili kad ti sluzbenik u banci da pare na ruke a naplati ti sa kartice)... Ili ako hoces neke vece cifre da prebacujes, onda deponujes podpise u banku, i samo im faxiras international wire transfer request sa swit instrukcijama i to je to..

zesce bih ti bio zahvalan ako bi mi objasnio koja je konkrentna procedura za otvaranje tog racuna odavde. imaj u vidu da sam ja personal user, nemam firmu/papire ili kojesta vec, tipa, da im garantujem da cu svakog meseca dobijati neke uplate kao kod tekucih racuna (ako je to mandatory za account ili debitnu karticu onda s*****!), i pojma nemam kakve sve terms & conditions imaju USA banke, al' nazirem neko ludilo gde cu morati jebeno da se iscimam da bih ih uverio da sam ja "posten privrednik iz SCG", daj Boze da gresim :)

Nadam se da cu moci da podignem kes sa debitne kartice preko tog POS-a bez problema u vecini ovdasnjih banaka, ne?

Sto se kinte tice, nisu u pitanju vece cifre, around $3000 per month i u principu jedino sto mi treba je malo brzi transfer od swift-a jer sam u situaciji da stvarno ne mogu da cekam 10 dana dok to stigne. Cisto komparacije radi, provizija na slanje uplate od $3000 preko swifta izadje negde oko $110 (tu su comissions 3 banke - one iz koje se salje, posrednicke i moje) - koliko bi kostala uplata te sume na cekovnu knjizicu + naknada za povlacanje preko POS-a ili ATM-a, onako, odokativno?



Citat:
Ivan Lazarevic:
Pogledaj ePassporte (www.epassporte.com). Koristim ga vec duze vreme i veoma sam zadovoljan.

Kolko kapiram, oni ti daju Electronku s kojom mozes da povuces kes sa ATM-a i POS-a, zar ne? Isto pitanje vazi i za tebe, koje su naknade za povlacenje kesa sa tog cuda ovde i koliko je komplikovana procedura da se otvori account kod njih (pise da mora da se uzme prvo virtuonka, pa tek onda electron, iako meni internet kartica ne treba, al' ajde, ako su vec zapeli, to nije problem ako se ispostavi da ispunjavaju ostale uslove koji su mi potrebni)?

Zanima me i na koji nacin bi neko uplacivao kes na moj racun (i naravno koje su provizije na uplate)? Da li bi taj neko morao bi da ima sopstveni ePassporte account? Ako bi, to mi se bas i ne svidja, jer iako se Ameri prze na te PayPal, E-Gold, Ikobo, Kurac-Palac payment procesore, mislim da bi mi najvise odgovarao tradicionalni odlazak u banku i uplata na MOJ racun jer mi to nekako uliva najvise poverenja :)


Hvala vam obojici na odgovorima :)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ivan Lazarevic
Beograd

Član broj: 5312
Poruke: 40
*.vdial.verat.net

ICQ: 59010964


Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...15.02.2004. u 12:37 - pre 244 meseci
Citat:
Kolko kapiram, oni ti daju Electronku s kojom mozes da povuces kes sa ATM-a i POS-a, zar ne? Isto pitanje vazi i za tebe, koje su naknade za povlacenje kesa sa tog cuda ovde i koliko je komplikovana procedura da se otvori account kod njih (pise da mora da se uzme prvo virtuonka, pa tek onda electron, iako meni internet kartica ne treba, al' ajde, ako su vec zapeli, to nije problem ako se ispostavi da ispunjavaju ostale uslove koji su mi potrebni)?
Otvaranjem racuna dobijas Visa Virtuon, a izdavanje Visa Electron kosta $35 (koju provereno mozes da koristis na ATM, a za POS - ne znam). Pogledaj ovde sve troskove: https://www.epassporte.com/secure/jsp/Fees.jsp
Sto se tice procedue otvaranja racuna, ona je malo komplikovanija. Navodim ti deo sa FAQ stranice (https://www.epassporte.com/secure/epassporte.cgi?req=faq):
Citat:
How does it work?

After entering your credit card information, ePassporte charges an undisclosed pending amount between US $0.01 and US $2.00 (between US $0.01 and US $3.00 for cardholders outside the US) to your credit card, which you must obtain prior to being approved for an ePassporte account. In order to find out the amount of the pending charge, you must have access to the information regarding your credit card from your bank. There are two ways to get this amount: By calling the number on the back of your credit card and asking for the pending amount from your bank's customer service representative or, by retrieving it from your online credit card statement. Only the actual cardholder will have access to the credit card number, the CVV2 number and other data which will enable a cardholder to authenticate himself/herself to a bank representative or to a password protected online statement.

Once you are able to obtain the exact pending charge amount, you will have ten (10) minutes to enter that amount and your credit card is then immediately verified. Now, you can use that credit card to load or reload your ePassporte account. You must repeat this process for any additional credit cards you intend to use to load your ePassporte account.

If you are not able to complete this process within ten (10) minutes, you will receive an email from ePassporte at the email address you entered on the application form, with step-by-step instructions on how to complete the verification procedure. If you need assistance, please contact ePassporte Cardholder Services at [email protected] or by phone at 1-310-301-2001.


My bank is not in the US and I am not able to verify the pending charge is US Dollars. Can I enter the pending amount in my country's currency?

No, the amount must be in US Dollars. If your bank can't provide you this information please contact [email protected] or by phone at 1-310-301-2001. You will be able to fax authentication paperwork and bypass the credit card verification process.
Meni je posiljalac (pred prvo slanje) otvorio racun tako da nisam imao problema.
Citat:
Zanima me i na koji nacin bi neko uplacivao kes na moj racun (i naravno koje su provizije na uplate)? Da li bi taj neko morao bi da ima sopstveni ePassporte account?
Da, posiljalac mora da ima sopstveni ePass account, a provizija za transfer sa accounta na account je svega $0.25. Najveci trosak ovde je Load Fee (koji naravno placa posiljalac).
Ne znam prirodu tvog odnosa sa onim ko ti salje pare (te ko bi placao ove troskove), ali ukoliko ti je sve ovo skupo (a mislim da jeste za isnose od $3000) i komplikovano, pogledaj uslugu koju nudi Thetaworld, a koja u stvari predstavlja prakticnu realizaciju venturinog predloga:
http://www.offshore-services.biz/thetaworld-poslovne-usluge#5
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...15.02.2004. u 13:03 - pre 244 meseci
Citat:
stdlib.h:
zesce bih ti bio zahvalan ako bi mi objasnio koja je konkrentna procedura za otvaranje tog racuna odavde. imaj u vidu da sam ja personal user, nemam firmu/papire ili kojesta vec, tipa, da im garantujem da cu svakog meseca dobijati neke uplate kao kod tekucih racuna (ako je to mandatory za account ili debitnu karticu onda s*****!), i pojma nemam kakve sve terms & conditions imaju USA banke, al' nazirem neko ludilo gde cu morati jebeno da se iscimam da bih ih uverio da sam ja "posten privrednik iz SCG", daj Boze da gresim :)


Ne treba ti nikoga niusta da uveravas... Lepo odaberes kod koje banke hoces account (Citibank, US Bank, WellsFargo, BOA...), i ciji ti se uslovi svidjaju kod njih otvoris account... Stim sto svaka banka ce da ti trazi neki initial deposit (obicno 100-200 dolara), i imas monthly fee ako ti je recimo balance manji od 2500dolara, onda mesecno placas $15 za odrzavanje racuna... I to ti je to...

 
Odgovor na temu

stdlib.h

Član broj: 13434
Poruke: 240
194.106.191.*



+1 Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...15.02.2004. u 18:29 - pre 244 meseci
Ivane, hvala ti za info!!! Uf, volim tu foru sa proverom kreditne kartice tj. procesom validacije - kada sam otvarao account kod 2co, iskidao sam se dok sam ovima u vojvodjanskoj banci preko telefona objasnio sta mi treba, da bi se na kraju, posle pola sata razgovora ispostavilo da nemaju uvid u te kodove i da bas to sto meni treba stize tek krajem mecesa na moju adresu u papirnoj formi, em dok sam izvukao sve ostalo sto se moglo izvuci od njih i objasnio ovima u 2co koja je sematizacija :) Mnogo je bre to komplikovano :) Ali ajde, nije tesko iscimati se za pravu stvar, mada kao sto kazes, nisam siguran da je ePass pravo resenje za vece cifre sa tim troskovima prenosa, bez obzira sto ih ja ne placam, ipak mi nije u interesu da opteretim musteriju njima, tako da cu da prosvrljam jos malo u potrazi za najboljim mogucim resenjem - sto se thetaworld-a tice, pa ne znam, meni to ne uliva poverenje, znas, kad vidim te fore "plati $xxxxxx i dobices drzavljanstvo i full papire paname ili neke desete drzave", ja od toga bezim kao djavo od krsta :) mozda to i jeste izvodljivo, ali meni smrdi na prevaru... nadam se da ljudi koji rade tamo nece da se uvrede ovim komentarom, ipak ja nisam probao njihove usluge i ne mogu zasigurno da tvrdim da je nesto prevara ili ne, tako da je to cisto moja predrasuda...

ventura, poslao sam ti PM u vezi sa ovim bankama, nemoj sada da me ostavljas please, kritican je trenutak, usr'o sam se ziv, nit' kapiram ove usluge nit' mi jasno kako se otvara account - najdalje dokle sam stigao je do liste drzava u kojoj nema nijedne outside US :)
 
Odgovor na temu

ljmilos
BGD

Član broj: 8867
Poruke: 273
*.kru.sezampro.yu



Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...16.02.2004. u 11:29 - pre 244 meseci
Meni se cini da sam bas na ovom forumu procitao da je posedovanje racuna otvorenog u inostranstvu kod tamosnjih banaka, za nase drzavljane kaznjivo po zakonu. Da li sam u pravu?
Pozdrav, Milos.
SRBIN JE LUD, SRBIN JE PROKLET, JEDNOM GA PREVARIŠ, ON 'OĆE OPET!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...16.02.2004. u 12:32 - pre 244 meseci
Ok, za transfere imas nekoliko opcija

1. Otvaranje racuna u nekoj stranoj banci

Banke u EU ce ti sigurno traziti pasos, i imace neku godisnju tarifu za odrzavanje racuna (20-50 eur) - po defaultu dobijes EC karticu (chip, tj. debit card kako u USA to zovu) koju mozes da koristis bilo gde u svetu.

Neke banke su nepoverljive i nisam 100% siguran da ce svaka hteti da otvori nalog preko telefona - to proveri, a Ventura ti je rekao za USA - mozda je lakse tamo otvoriti racun bez "licnog" prisustva.

U svakom slucaju - skoro svaka ima online banking gde mozes da administriras svoj nalog - obavezno im trazis i SWIFT detalje za doznake iz inostranstva (inostranstvo: ne-EU, za USA - ne USA, logicno)

Drugo resenje je da odes u Budimpestu i otvoris racun u HU licno - to sigurno radi, ali nisam siguran da li daju EC (Maestro / debit visa) tek tako ne-drzavljanima.

Citat:
Meni se cini da sam bas na ovom forumu procitao da je posedovanje racuna otvorenog u inostranstvu kod tamosnjih banaka, za nase drzavljane kaznjivo po zakonu. Da li sam u pravu?


I da i ne - jeste valjda nelegalno ako imas prebivaliste u SCG - mada ce ovo verovatno biti ukinuto jer nema nikakvog smisla.

Ono sto je bitno - banke ne zanima kako ti radis taxing - sve poreske obaveze prema drzavama gde zivis / ciji si drzavljanin si sam obavezan da resavas - ovo mozda izgleda smesno, ali moze da se pretvori u komplikacije.


2. Western union / cekovi i sl..

Uz ovo idu i provizije + sto ti lova dolazi u SCG gde se fakticki belezi koliko love prolazi / dolazi sa tvojih licnih podataka.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.conceptual.net.au



Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...16.02.2004. u 14:58 - pre 244 meseci
Jos jedna opcija:

a) Otvoris racun u nekoj banci (jedna od gore navedenih, npr.)
b) Das pismeno ovlastenje u banci da npr. jedna osoba bude odgovorna da preuzima taj novac, tj. da ga skine sa racuna u tvoje ime.
c) Ta osoba moze to da uradi redovno, i da koristi usluge jedne od agencija u Americi, a da NE mora da bude Western Union.

U Australiji ima bar pet-sest agencija koje se bave slanjem $, a isplatu mozes da biras u eurima, dinarima, konvertibilnim markama (ako si u BiH) itd. Novac mozes da preuzmes u SiCG: licno (da ti neko donese kuci,da odes da preuzmes sam, da se prosetas do filijala banaka sa kojim ta agencija posluje) ili da ovlastis osobu koja ce da preuzme taj novac u tvoje ime. Veoma jednostavno. Bitna stvar je da moras da rascistis sa tom agencijom na koji nacin ce oni da monitoruju ko prima novac, i kome se tvoje ime dostavlja; tako da mozes da budes siguran u neku ruku ko ce sve da zna da dobijas $ na taj nacin - mozda je vazno sto se tice poreza, itd.

Posto je tvoja situacija specificna za USA, i nakon sto sam ti objasnila kako to funkcionise iz Australije za SiCG (i obrnuto) - predlazem da ostavis mail ako si zainteresovan da ti posaljem detalje direktora jedne od tih kompanija. Najjeftinije je da koristis e-mail za biznis razgovor; ali ako ti je skupo, mozes da mu posaljes svoje detalje, i on moze tebe da telefonira. Osoba je izuzetno fer, i vjerujem da ce ti moci predloziti alternative za USA. Mislim da si jos u povoljnijoj situaciji posto kazes da bi novac prebacivao periodicno. Znaci postoji jos veca mogucnost da ustedis ($). Sve ostale stvari mi se cine kao previse CIMANJA.

Za transfer novca rata se progresivno snizava sto vecu sumu prebacis u jednom potezu...tako da je najbolje da se raspitas o tome sa osobom koja zna svoj posao - covjek je od rijeci, i nema sta da se bojis da ce te odrati sa strane. Mislim da je zaista osvjezavajuce kada imas priliku da radis sa nasom osobom koja je poslovna i profesionalna, a da nema propratnih glooposti; + da je kompetitivan u svakom smislu sa drugim agencijama. Znam sigurno da mozes dobiti najbolji procenat za transfer u Australiji, i vjerujem da je moguce da (slicna) ponuda bude napravljena za transfer iz USA za SiCG. Sta god da odlucis, srecno.

MissPiggy:)
 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.dial.usertools.net



Profil

icon Re: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...17.02.2004. u 08:11 - pre 244 meseci
P.S. Zaboravila sam da napomenem da novac mozes da preuzmes ISTOG dana (mozda i u roku od nekoliko sati, u zavisnosti od razlike u vremenu).
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: kako primiti keš iz USA, a da nije wire...

[ Pregleda: 6301 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.