Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 394990 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 12:36 - pre 123 meseci
Citat:
pyc:
Citat:
Homer J. Simpson: To je neuporedivo , posto bitcoin prakticno nema nikakvu primenu osim trgovanja na berzi a banke , karticari i sl. itekako imaju. Pravilno poredjenje bi bile sve bitcoin transakcije vs. neka jaca berza , a tu su coini daleko veci potrosaci


Dosta vise sa tim da Bitcoin nema nikakvu primenu sem spekulacija.

Izvolite linkove:
https://coinbase.com/merchants
https://bitpay.com/directory#/
http://www.techspot.com/news/5...coin-sales-in-first-month.html
http://www.pcworld.com/article...-on-the-bitcoin-bandwagon.html

Da ne pricam o benefitima Bitcoina na Darkwebu...

Dark web je za vecinu nebitan i cak odmaze a ne pomaze , a ni promet nije nikakav (u poredjenju sa berzama).
A overstock i ostali su jos smesniji sa prometom u bitcoinu ...
Tako da su spekulacije i tako to , kao i store of value , prakticno jedine primene coina
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 13:13 - pre 123 meseci
Vrati se ovde za jedno godinu dana pa da pogledamo onda cifre.... ako se ne desi nesto bas zajebano, bice jedno 100x vece.

itod, hvala za pojasnjenje, svaki dan covek nauci nesto novo... gadno je kada desi da se neki ovde prisutni zatvore u cauru i zaustave razvoj. :)

[Ovu poruku je menjao pyc dana 01.03.2014. u 15:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 14:27 - pre 123 meseci
Tesko da ce za godinu dana biti 100x vece , jako je kratko vreme. Za nekoliko godina mozda , a kao valuta tesko da ce ikad , bar ne u ovom obliku i sa ovim problemima
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 15:53 - pre 123 meseci
Mišljenje jednog mog poznanika je da se upravo u ovakvim situacijama pokazuje koliko projekat vredi. MtGox-ov krah ga izgleda nije uništio. Ako ovako nešto prebrodi, a izgleda da hoće, to je to.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 16:17 - pre 123 meseci
Nije ga uništio, ali je osvestio masu. Previše su se opustili i nadam se da sad shvataju sa čime imaju posla.


A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 16:30 - pre 123 meseci
Cena teži ka tome, i trebala bi do 10-tak narednih dana imati probijanje 400 usd.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 17:16 - pre 123 meseci
Taj "102 guy" je stara stara vest. Ta budala je izgubila mnogo mnogo para sa takvom prodajom. A ko zna, mozda je bila i greska.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 17:38 - pre 123 meseci
burex, šta znači ta slika? Koliko vidim, na btce je low 530, a high 565.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 18:08 - pre 123 meseci
Pa nije baš stara... Posle dotičnog je došlo ono sve ostalo, i BTC se još nije oporavio. A kada se svih par komada BTC exchange mesta udruži da izdaje zajedničko saopštenje povodom MtGoxa, znaš da ih krah dotičnog itekako boli i utiče.

Citat:
Nedeljko: Mišljenje jednog mog poznanika je da se upravo u ovakvim situacijama pokazuje koliko projekat vredi. MtGox-ov krah ga izgleda nije uništio. Ako ovako nešto prebrodi, a izgleda da hoće, to je to.

MtGox je bio na prvim borbenim linijama BTC-a što se tiče medija. Tada su ga svi ljubili i hvalili. Ako je neki laik čuo za Bitcoin, velika verovatnoća je bila da će prvo saznati i za MtGox... sad kada je dotični prso, mediji izveštavaju o njemu prvom. Onda sledi ukaljana slika BTC-a sa SilkRoad koja se spominje uvek. Sledeći kontakt koji laici imaju sa BTC jeste u vidu BTC ATMova na par mesta, što je pozitivno i daje legitimitet, ali odmah posle toga dolazi cryptolocker malware koji enkriptuje fajlove na računarima korisnika i traži uplatu u BTC kao "ransom", ne bi li im se fajlovi povratili.

BTC je na polju dobre reputacije ispušio za sada, i mislim da taj "slobodarski" način razmišljanja koji govori da će BTC sam sebe izdržati nije adekvatan za ovo vreme i doba. BTC-u treba novo lice, ali za sada je ništa više nego sprdnja u očima investitora, i opasan "drug money" u očima javnosti. Bez obzira na njegovo preživljavanje, Bitcoin Foundation mora da uradi nešto.

Ja sam pratio ovu scenu još od pojavljivanja prvog Bitcoin promo video-a... bilo je to interesantno doba, i baš sam se ponadao da će biti nešto od ovoga, da se skine PayPal sa trona, i da imamo malo slobodnije transakcije... ali u šta se sve ovo pretvorilo? U gomilu anonimnih, bezličnih, nelojalnih, nesigurnih exchange sajtova koji prsavaju redovno... U svet u kojoj je BTC kao neka "valuta", a svaki komercijalan sajt koji prima BTC to radi na taj način što se taj BTC odmah pretvara u dolare, jer je fluktuacija valute ogromna. U svet gde evangelisti i fanboyi BTC-a izgledaju i teoretski se ponašaju isto kao tipični MLM prevaranti. U svet gde se trpaju AMD kartice u podrume i vezuju na crno na struju, ne bi li se rudarilo mali milion kriptovaluta koje iskaču iz dana u dan, svaka bez trunke ikakve inovacije, samo sa različitim brojem coina... U svet kvazi-forexa.

Ne sviđa mi se u šta se Bitcoin pretvorio.

Citat:
burex, šta znači ta slika? Koliko vidim, na btce je low 530, a high 565.

Počele su neke glasine vezano za MtGox, koliko sam ja upućen, i neki sirotan prodao gomilu coina za malecne pare... da li je to uradio slučajno ili ne, ne znam, ali je napravio veliku pometnju u tržištu i kasnije se BTC povratio na kratko, pre nego što je zaista izašla vest za MtGox pa je opet došlo do pada.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 18:30 - pre 123 meseci
Citat:
burex: Pa nije baš stara... Posle dotičnog je došlo ono sve ostalo, i BTC se još nije oporavio. A kada se svih par komada BTC exchange mesta udruži da izdaje zajedničko saopštenje povodom MtGoxa, znaš da ih krah dotičnog itekako boli i utiče.


Ubise se koliko ih dotice, otkinuli su se od provizija zahvaljujuci velikom obimu trgovanja u zadnje vreme.
Tip koji je prodao sve do 102$ uopste nije uzdrmao Bitcoin svojim potezom, trend se nastavio u istom pravcu kao i pre njega: http://bitcoinwisdom.com/markets/btce/btcusd, stisnuti na 4h i videti svojim ocima.

Koliko malodusnosti ovde.... A sve to ima jednu psiholosku pozadinu zvanu "kiselo je grozdje". Nije lako ukapirati da si gik, a da si u isto vreme bio dovoljno skeptican da ne vidis revoluciju i ne zauzmes svoje mesto. Otuda i toliki FUD, masa se ovde nasladjuje laganom padu Bitcoina. Imam jednu informaciju za vas: Bitcoin nije ni izbliza ono sto ce biti.... brze bolje na menjacnice i kupujte. Ovo je verovatno dno.


 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 18:42 - pre 123 meseci
mmm, imam ovde jedno vise nego indikativno istrazivanje medju najaktivnijim korisnicima na ovo threadu/// ;)

Windows/Apple ekipa:
igor r
Ivan Dimkovic
bachi
Homer J Simpson
ventura
burex
i mali "glitch": mr. ako (nemoj da nam kaljas ugled, dacu ti Linux fast start ako treba ;)

Linux ekipa:
Nedeljko
itod
Dejan Lozanovic (mada vidim ponekad skrenes sa puta, ne valja ti to)
pyc

 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 21:45 - pre 123 meseci
A ako imam 1 Windows desktop, 1 Windows laptop, i njakam se sa 1 Windows Serverom i 4 Linux CentOS servera... i još pride imam rootovan Android telefon, i jedan Palm Pre u ormaru na kojem sam pokrećao LXDE desktop okruženje... šta to govori o meni?

Citat:
Koliko malodusnosti ovde.... A sve to ima jednu psiholosku pozadinu zvanu "kiselo je grozdje". Nije lako ukapirati da si gik, a da si u isto vreme bio dovoljno skeptican da ne vidis revoluciju i ne zauzmes svoje mesto.

Ja sam već svoje rekao... nema tu kiselog grožđa, nego razočarenje. Nema tu nikakve revolucije više, usrali smo sve to sa zilion pump&dump cryptocoina i MLM/forex-like biznisom. Raja je stavila R9 280x u podrume i uz 2 tutoriala sa Bitcointalka + neki multipool čekaju da postanu milioneri, uz magnet na brojilu. Sve se trenutno svodi na to da onaj ko ima crypto (ili rudari) da ubedi ostale da je to najbolja investicija ikada, a zatim stavlja sell order na sve što ima ako kazaljka krene na dole posle rasta. Niko ne poteže pitanje o ZeroCoin sistemu za pravu anonimnost koji je trebao biti integrisan u Bitcoin... niko ne spominje ogroman blockchain, niti sporost transakcija. Niko nema neke nove ideje... osim ovoga naravno: https://www.youtube.com/watch?v=H3oiThw2RxE . A Bitcoin Foundation članove ili hapse ili im prete smrću... bleh... Možda Ripple nešto uradi, videćemo...

Bitcoinu se desio narod, neka mu je sa srećom.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 22:11 - pre 123 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
mr. ako:
Sto se tice sireg stanovnistva... hmm... ono je bezalo i od kreditnih kartica k'o djavo od krsta, pa eto ih sad. ;)

Biće da si ti sa neke druge planete...

Oni što imaju malo mozga u glavi pokušavaju da objasne širem stanovništvu da treba da beže od kreditnih kartica, ali džaba, plebsu je omiljena zabava da troše pare koje nemaju... Zbog toga i nastaju svi ti silni problemi.

Bice da ti nisi sa ove planete... ili da ne znas da citas.

Ovo sto sam rekao je bio odgovor na Dimkovicevu recenicu da "sire stanovnistvo" bezi od Bitcoina k'o djavo od krsta, pa ja rekoh da su isto tako bezali od koriscenja kartica. Isto tako bezali i od koriscenja Internet kupovine, pa ih eto sad kupuju online ko sumanuti. (ali si tu recenicu odsekao tendeciozno, jer valjda nisi mogao da smislis nista kontra-i-hejterski :D )

To da li su kreditne kartice dobre ili ne nebitno je u ovoj prici (naravno da nisu, jer niko normalan ne placa deracke kamate... ALI isto tako naravno da jesu, onome kome treba takva usluga i mogucnost - ali to je neka potpuno durga tema, totalno nebitna ovde), jer je poenta da se "sire stanovnistvo" bojalo te "nove tehnologije" i nije bila prihvacena na pocetku - isto kao sto ni sada nije Bitcoin.

Ali kao sto rekoh, koga boli tuki za uslovni refleks "sireg stanovnistva"?!
Vrati se pa procitaj post ponovo. Mozes i sve ostale na prethodnoj strani.



Citat:
ventura:
Citat:
mr. ako:
Ovo je glupost.
Bitcoin infrastruktura nije glineni golub za "jake hakere", jer je niko nije dosad provalio, a sva je prilika i da nece. Bitcoin se zasniva na vrlo jakim crypto algorimima koji su open source i koji se koriste godinama unazad - uspesno. Ako/kao sto su ti algoritmi glineni golub za jake hakere, tako je onda i Bitcoin.

Bitcoin infrastruktura su fizički objekti na kojima se vrti bitcoin: serveri, data centri, fizičke mreže itd. U poređenju sa infrastrukturom finansijskih institucija, bitcoin infrastruktura je ne nebezbedna, nego bukvalno glineni golub. Konkretno, Mt. Gox-ovi serveri su bili na gomili lokacija širom sveta, u najobičnijim komercijalnim datacentrima. Znaš u kom univerzumu bi mogao da banka hostuje neki card processing server na nekoj lokaciji gde ona jedina nema fizički pristup? Niujednom. A verujem da je situacija ista i sa svim ostalim exchangeovima, prosto jer takva vrsta sigurnosti debelo košta, a ne postoji pravni mehanizam koji exchangeu može da naredi da obrati pažnju na sigurnost, niti im bilo kakav sigurnosti problem stvara neke probleme osim reputacionog rizika (za razliku od banke koju ako hakeri pokradu, ona mora iz svog džepa da pokrije gubitke klijenata).

Kao sto rekoh, ovakva tvrdnja je glupost. Pre svega jer ne razlikujes Mt.Gox od Bitcoina. Ne razlikujes infrastrukturu Mt.Gox-a od infrastrukture Bitcoina. Ne razlikujes standardan Bitcoin wallet od custom implementacije Bitcoin wallet-a koju je imao Mt.Gox.

Upravo lepota Bitcoina je u tome sto mu ne treba ultra-mission-impossible data centar da bi ocuvao svoju sigurnost - snaga Bitcoin mreze je upravo decentralizovanost. VISA ili BoA ako ne uradi dobro svoj securty centar - ispusava. Bitcoin nema taj problem, jer nemas centralno mesto, nemas sigle point of failure, jer je citav sistem decentralizovan i ne mozes ga ubiti upadanjem u ultra-mission-impossible data centar; ne mozes ubiti sve nod-ove u mrezi - cak ni teoretski.

Opet kazem, vrati se pa procitaj post ponovo:
Ti iz Mt.Gox su se poneli neodgovorno i to ne samo jednom, vec im je ovo 4. ili 5. put da brljave i prave cirkus. To pokazuje ISKLJUCIVO njihovu nekompetenciju. Nikakav to nije pocetak, niti kraj. Ni Bitcoina niti kradja i padova nekih kompanija - toga ima i u trenutnom finansijskom svetu... :/
Takodje, veze to nema sa securityjem fin. infrastrukture i njenom komplikovanoscu! A pogotovo nema veze sa Bitcoinom! Bitcoin infrastruktura je stabilna i sigurna.

Jedina steta iz svega ovoga sa Mt.Gox je upravo proizvodnja ovakih stavova kao sto je tvoj.
Kao i FUD novinarskih bot-tekstova koje ce citati siri slojevi drustva i iz toga izvoditi pogresne zakljucke usled neznanja i neinformisanosti.




Citat:
ventura:
A inače jako mi je interesantna ta mantra: "nešto koristi jak crypto algoritam" == "to nešto je bezbedno"

Jak crypto algoritam ti ne pomaže ništa, ako na nekom drugom mestu imaš bugčinu kroz koju je moguće zaobići sve to. To ti je kao da na ulazna vrata kuće staviš neprobojna titanijumska vrata i misliš da si bezbedan, a ono ti lopov ciglom razbije prozor, i kroz njega upadne u kuću. Ne mora ni da dira tvoja fancy ulazna vrata.

[Ovu poruku je menjao ventura dana 01.03.2014. u 09:44 GMT+1]

S ovim se slazem, jer losa implementacija crypto algoritma na bilo kojoj strani je potencijalni problem i pitanje je vremena kada ce podatak biti kompromitovan.
Trenutno je Bitcoin bezbedan koliko i konkretni crypto SHA256 algo.

No, ovo nisam ni pominjao u svom postu, niti ima veze sa onom pricom. Ne znam zasto si tako nesto ni pomenuo, ali evo ti 3/5 bambija.



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 22:20 - pre 123 meseci
Citat:
itod:
Citat:
pyc:
Citat:
mr. ako:
Ne moras da koristis bitcoin-qt, mozes neki od light-walleta tipa Elecrtum, Multibit, Armory (nisam 100%),...
Ili neki online wallet... recimo blockchain.info - a oni su totalno pouzdani, jer ne drze private key kod sebe, tako da fakticki ti imas kontrolu nad novcanikom iako se nalazi kod njih. Time se osiguravas da, cak i da oni


Mislim da si se malo zeznuo za blockchain.info... Ja sam sad skoro njima dao privatni kljuc za jednu moju adresu, da bih mogao da je koristim kako bih odradio neke transakcije vezane za Mastercoin. Kako uopste neko moze da ti hostuje wallet a da nema privatni kljuc?


Nije se zeznuo za Blockchain.info online wallet, on je prilicno sofisticiran tako da i oni koji se razumeju u Bitcoin (kao npr ti) cesto nisu upoznati sa detaljima. Sajt stvarno ne raspolaze tvojim privatnim kljucem, tacnije svi privatni kljucevi se nalaze u enkriptovanom wallet-u kod njih, tako da su im kljucevi nedostupni bez kljuca za dekripciju wallet-a koji je kod tebe. Kada je potrebno da izvrsis placanje, oni ti posalju ceo wallet, ti ga dekriptujes, potpises transakciju i takvu potpisanu je saljes njima da je izvrse na mrezi. Za prikaz stanja para na tvom racunu nisu im potrebni tvoji privatni kljucevi, samo javni. Ideja je odlicna i perfektno realizovana, generalno gledano Blockchain.info i BitPay.com imaju softvere za dva koplja iznad svih ostalih kompanija koje se bave Bitcoinom.


Thx itod! +1

Oni su trenutno najozbiljnija kompanija po ovom pitanju, i zaista su ispred svih po tome. Dobra stvar u citavoj prici je to sto je zajednica otvrena i saradjuje - kompanije koje su direktni konkurenti su u ovoj zbrci oko Mt.Gox-a vrlo usko saradjivali, a core dev tim je, u saradnji sa kompanijama iznasao resenje vrlo brzo - Bitstamp je reagovao u roku od 24 sata samo! A islo se dotle da je Coinbase (jedna od kompanija koja je primila investiciju uglednog venture fonda od 25 miliona dolara) pozvala svoje direktne konkurente u svoje prostorije da audit-uju citav njihov proces! Recimo, Andreas Antonopoulos iz Blockchain.info je bio tamo.




[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 01.03.2014. u 23:38 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 22:22 - pre 123 meseci
Citat:
burex:
Nije ga uništio, ali je osvestio masu. Previše su se opustili i nadam se da sad shvataju sa čime imaju posla.





Ovaj dip je totalno nebitan. To je necija paranoja, glupost, greska, nepaznja, nebitno. Cena kao sto rece pyc par postova ranije, nije pratila takav potez, vec je isla svojim tokom. Uz dosta smeha i sazaljevanja tog lika. :)


[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 01.03.2014. u 23:39 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 22:28 - pre 123 meseci
Citat:
pyc:
mmm, imam ovde jedno vise nego indikativno istrazivanje medju najaktivnijim korisnicima na ovo threadu/// ;)

Windows/Apple ekipa:
igor r
Ivan Dimkovic
bachi
Homer J Simpson
ventura
burex
i mali "glitch": mr. ako (nemoj da nam kaljas ugled, dacu ti Linux fast start ako treba ;)

Linux ekipa:
Nedeljko
itod
Dejan Lozanovic (mada vidim ponekad skrenes sa puta, ne valja ti to)
pyc

Ne koristim Lin za svakodnevne aktivnosti ovde na lapu, ali imam lap i desk sa Lin-om, jos par desk-ova sa Win-om, servere sa CentOS-om, sa Ubuntu, mob sa Androm... ali sto rece burex - sta to govori o meni? :)
Totalno je nebitno ko sta koristi, niti cime dolazi na ES. Jbg, nekad do kafane idem peske, nekad kolima, a nekad uzmem taxi. :D

Ako ti nesto znaci, uvek mi radi i par masina koje vrte BAMT. ;)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta01.03.2014. u 22:51 - pre 123 meseci
Zaboravih juce da ogovorim na ovo:



Citat:
mozdasamjaamozdainisam:Znam samo da je novac virtuelan i da mu se vrednost menja iz sekunde u sekundu...

Isto kao sto se menja vrednost dolaru ili evru iz sekunde u sekundu. :D



Citat:
Ivan Dimkovic:
Naravno, gro BitCoin trgovine je cista spekulacija, sto se jasno i vidi - i zbog toga BitCoin u ovom obliku ni u ludilu nece biti prihvatljiv masama zato sto je suvise volatilan i nema nikakvu zastitu. Ili ce ostati niche valuta za kupovinu opskurnih stvari i "rudarenje" dok se resursi za rudarenje i dalje nekima isplate, ili ce puci ako neko pretera sa pumpanjem vrednosti i sve ode u 3 lepe.

S ovim se slazem, Bitcoin nece biti prihvatljiv masama zbog volatilnosti, ali sirenjem trzista i upumpavanjem svezeg novca ali i interesa, kao i stvaranjem novih kompanija, velike i nagle promene ce se umiriti - no, to dolazi sa sazrevanjem valute i tehnologije.



Citat:
Ivan Dimkovic:
Jedno je sigurno, sa volatilnoscu kao sto je ova, BitCoin je cirkus od valute a ne nesto ozbiljno sa cime se moze ziveti.

Jos jednom ponavljam, Bitcoin nije samo valuta, vec nesto mnogo ozbiljnije i sire od toga...




- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

itod

Član broj: 53176
Poruke: 35
*.180.242.27.targo.rs.



+28 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta02.03.2014. u 00:39 - pre 123 meseci
Citat:
burex:
Niko ne poteže pitanje o ZeroCoin sistemu za pravu anonimnost koji je trebao biti integrisan u Bitcoin... niko ne spominje ogroman blockchain, niti sporost transakcija. Niko nema neke nove ideje...


Ovo nije tačno, nove ideje samo pršte i to brzinom da nema šanse da se implementiraju i uđu u širu upotrebu. I to govorim samo o kompetentnim idejama kao što su BIP-ovi:
https://en.bitcoin.it/wiki/Bitcoin_Improvement_Proposals
Većina BIP-ova je do te mere "revolucionarna" da su na granici da budu prihvatljivi zbog eventualnog rizika za network. Gavin Andersen je to lepo opisao kao menjanje motora na avionu koji je u letu. Takođe se ljudi iz Bitcoin Foundation neprekidno optužuju da su previše skloni promenama, tj. da nisu dovoljno "konzervativni" kad je u pitanju core vrednosti Bitcoina.

Bitcoinu možda fale neke stvari, ali svežih ideja i milion predloga u kom smeru treba da se kreće mu sigurno ne fali.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta02.03.2014. u 12:16 - pre 123 meseci
Citat:
mr. ako: S ovim se slazem, jer losa implementacija crypto algoritma na bilo kojoj strani je potencijalni problem i pitanje je vremena kada ce podatak biti kompromitovan.
Trenutno je Bitcoin bezbedan koliko i konkretni crypto SHA256 algo.

Baš me zanima šta je formulacija nebezbedne implementacije kriptografskog heš algoritma. U drugim slučajevima mi je jasno. Npr. generator ključeva je zasnovan na izvorima nedovoljne entropije ili ne uništi bezbedno podatke korišćene prilikom generisanja para ključeva ili generiše ključeve koji često upadaju u neki specijalan slučaj koji se lako razbija ili softver kojim se primenjuje privatni ključ korišćeni zaključani privatni ključ ne obriše bezbedno ili unetu lozinku ne obriše itd.

Međutim, kriptografski heš je funkcija čija je vrednost jednoznačno definisana za svaki mogući ulaz i ta funkcija je ili implementirana po pravilima te vrste heša ili nije. Obzirom da se po pravilu primenjuje na podatke koji nisu tajni, sigurna je koliko i sam algoritam koji implementira.

Takođe, slabosti mogu osim u implementaciji ležati i u protokolu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta02.03.2014. u 14:36 - pre 123 meseci
Braća japanci:


A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 394990 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.