Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 395067 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 00:13 - pre 125 meseci
nemas petlju, utata ;)
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 00:23 - pre 125 meseci
Uvek,
Ja cu umesto 10 bitcoina poloziti 9000 usd, pošto nemam bitcoine, i ti ces isto toliko poloziti,
pošto ce u aprilu 10 bitcoina dosta manje vredeti od 9000 usd.

Daj teamwiwer i ja cu tebi dati svoj da utvdimo da li posedujemo bar 40 bitcoina ili imamo na racunu 9000 usd ili protiv vrednost u nekoj drugoj valuti.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 00:35 - pre 125 meseci
Nema sta da se smaramo sa USD, zato i postoji Bitcoin - ja kazem da nadjemo nekog pouzdanog sa foruma ovde, damo mu 3% da nam uradi escrow, bacimo mu po 10 BTC svako i 1. aprila gledamo cene na Mtgox i ako bude transakcije <=200$, dobijas. Dil?
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 00:43 - pre 125 meseci
Do 30. Aprila i rekao sam od 150-250usd.

Nemam bitcoine niti ih mislim kupovati, ali imam 9000 usd da pokažem kao dokaz.

Ti isto pokažeš 9000 usd ili 40 bitcoina
i mozemo odmah da se kladimo.

Ja ću položiti 9000 usd na escrow i ti ćeš isto toliko ili 40 bitcoina.
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
91.233.24.*



+3 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 10:52 - pre 125 meseci
Citat:
igor r:
Citat:
toxicMaster: Svima je odavno jasno da difficulty i cena nisu direktno vezani. Po tvome trenutna cena treba da bude 10$ umesto 1000$, znaci da trenutne ASIC masine imaju faktor isplativosti 1000 / 10 = 100x, nikad nije bilo i nece biti. Mozes li da objasnis?


Sam možeš doneti zaključak ako shvatiš,

1. Kolika je realna vrednost ovoga BTC mining hardwera http://www.butterflylabs.com/monarch/ ???

2. Kolika je realna vrednost ovoga LTC mining hardvera http://www.asus.com/Graphics_Cards/HD79906GD5/ ???

3. Koliko se mesečno moze zaraditi novca sa prvom a koliko sa drugom karticom ?

4. Zasto su Litecoin mineri 10 puta manje plaćeni i manje vredni od bitcoin minera ?

5. Zašto se sa višestruko jeftinijim mining hardwerom se zaradjuje 10x više novca ?

6. Po čemu je BTC superiorniji od LTC ?

Citat:
toxicMaster:
Svima je odavno jasno da difficulty i cena nisu direktno vezani. Mozes li da objasnis?


I te kako su vezani,
...


1. Realna vrednost imaginarnog hardvera je trenutno 0$, a svi znamo kakva je sve obecanja BFL imao do sada i sta je isporucio u kom roku. Vrednost 600 GH mozemo proceniti kad se kartica pojavi.

2. 7990 ce uvek imati vrednost bar za gamer-e, proporcionalno slicnoj Nvidia kartici, sto za specijalizovanu BTC mining karticu ne vazi. Lako je videti koliko 7990 moze da izvuce KH/s, koliko struje trosi, i izracunati cenu realne vrednosti ulaganja.

3. Kada bi danas pocele da rudare, prva kartica bi do kraja godine zaradila oko 8.3 BTC (30% skok diff-a svakih 14 dana), a druga kartica oko 19 LTC => 0.56 BTC (po trenutnom kursu)

4. Bitcoin je prvi poceo, ima mnogo razvijeniju infrastrukturu i podrsku, network effect je mnogo veci.

5. Morali bi porediti hardvere koji trenutno postoje u upotrebi a ne buduca obecanja. Mineri ce se uvek okretati vise isplatljivoj opciji dok se skokom diff-a ne ponisti ta razlika i tako u krug.

6. Trenutno je superiorniji po mnogo vecoj prihvacenosti i jacoj mrezi koju je teze napasti. Vise biznisa ga prihvata kao sredstvo placanja, sto ne znaci da u buducnosti ne moze biti obrnuto.

Tezina rudarenja se formira brojem ljudi koji su videli potencijalni profit u tome i sredstvima koja investiraju. Cena se formira na berzi koja je podlozna razlicitim pump&dump mahinacijama velikih igraca, kao i bitnim vestima iz sveta.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 11:28 - pre 125 meseci
Citat:
toxicMaster: 1. Realna vrednost imaginarnog hardvera je trenutno 0$, a svi znamo kakva je sve obecanja BFL imao do sada i sta je isporucio u kom roku. Vrednost 600 GH mozemo proceniti kad se kartica pojavi.

Koliko li tek vredi "milenijumski soko" koga vozi Han Solo u serijalu "zvezdani ratovi" ili štap moći iz Hari Potera?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 11:38 - pre 125 meseci
Ljudi, pustite teoriju, nego kako da se registrujem na bitstampu? Traze ID Card preveden na engleski. Je li neko vec tamo?
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 12:20 - pre 125 meseci
Citat:
toxicMaster:

3. Kada bi danas pocele da rudare, prva kartica bi do kraja godine zaradila oko 8.3 BTC (30% skok diff-a svakih 14 dana), a druga kartica oko 19 LTC => 0.56 BTC (po trenutnom kursu)
.



Bem ti matematiku, sada mi je sve jasno zasto nista neznas,

Prva kartica od 600 GH/s zaradjuje 1 BTC na svakih 6 dana ili te oko 900-1000 USD zarade na 6 dana !!!

I teskoće rastu u proseku 30% na svakih 10 dana !!!

Racunaj ili daj nekome ko zna da ti izracuna.

http://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty , http://dustcoin.com/


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 12:48 - pre 125 meseci
Kartica koja ne postoji ne zarađuje ništa.

Da, postoji ona u BFL-u i tamo odvaljuje, ali to nema veze sa "cenom" za one koji ne mogu da je kupe.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 13:02 - pre 125 meseci
Takve kartice postoje već 3 do 4 meseca, i proizvodi ih više proizvođača.

Mozes ih i kupiti,
https://bitcointalk.org/index.php?topic=397876.0
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 14:06 - pre 125 meseci
Pa, ne znam. U ovom trenutku na linku

http://www.butterflylabs.com/monarch/

koji si dao piše "pre order now", a ne "buy now". OK, ako bih sad platio $2196 + bankarske troškove, da li bi stigla za nedelju dana? Da sam je nariučio pre četiri meseca, da li bih je imao već tri meseca? Naravno da ne.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 14:51 - pre 125 meseci
Naravno da neće da šalju jer treba njima da zarađuju, ali još malo dok teškoća poraste i mining faktor bude pao ispod crvene linije, onda će masovno da prodaju i da izvaraju narod.

Sve je to tempirano u milimetar.


[Ovu poruku je menjao igor r dana 15.01.2014. u 16:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 15:13 - pre 125 meseci
Znači, hardver ne košta toliko (za nas) jer ga nema u prodaji. Za BFL je cena hardvera bila cena proizvodnje, koja opet nema veze sa onim što piše na sajtu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 15:19 - pre 125 meseci
Citat:
Nedeljko: Znači, hardver ne košta toliko (za nas) jer ga nema u prodaji. Za BFL je cena hardvera bila cena proizvodnje, koja opet nema veze sa onim što piše na sajtu.


Nas kosta, jer prvo ti uzmu novac " Pre order " platis sada a hardwer dobijes za mesec dva dana kada neće vredeti ništa, jer neće moci ni sebe da otplati.

A za BFL i ostale proizvodjace (njih 10-tak) cena hardwera je bila samo cena proizvodnje, i ona je relativno jeftina.

Pre samo dva dana je teskoca porasla sa 1.4 na 1,8 milijardi, a za nekih 9 dana opet skače za 30% ili 2.3 milijarde,
sto jako ugrozava mining faktor ako cena ne bude rasla u skladu sa teskoćama,
a kao sto vidimo cena opada i direktno radi protiv mining faktora,
I minerima se ne piše dobro kroz još 3-4 promene teskoće po 25-30 %, (a to je za nekih 30-45 dana)

View Screen Capture

Link: http://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

[Ovu poruku je menjao igor r dana 15.01.2014. u 16:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
91.233.24.*



+3 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 15:45 - pre 125 meseci
Citat:
igor r:
Citat:
toxicMaster:

3. Kada bi danas pocele da rudare, prva kartica bi do kraja godine zaradila oko 8.3 BTC (30% skok diff-a svakih 14 dana), a druga kartica oko 19 LTC => 0.56 BTC (po trenutnom kursu)
.



Bem ti matematiku, sada mi je sve jasno zasto nista neznas,

Prva kartica od 600 GH/s zaradjuje 1 BTC na svakih 6 dana ili te oko 900-1000 USD zarade na 6 dana !!!

I teskoće rastu u proseku 30% na svakih 10 dana !!!

Racunaj ili daj nekome ko zna da ti izracuna.

http://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty , http://dustcoin.com/




Na zalost ne mogu trenutno da okacim sliku, ali nije me mrzelo da izracunam i tacno 8.34 BTC za godinu dana (saberi kolonu Profit). Recimo da trenutno jeste 1 BTC, ali to je samo u ovom momentu, sledece nedelje je manje itd. Vidi kako brzo pada svaki mesec 2.39 - 2.68 - 1.57 - 0.8 - 0.43 - 0.21 - 0.11 - 0.06 ... i lagano dolazimo do momenta kad vise trosi struje. Diff se podesava na 2016 blokova ili tacno 14 dana, mada je zbog konstantnog rasta taj interval u praksi 12-13 dana.
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 15:51 - pre 125 meseci
Citat:
toxicMaster: Na zalost ne mogu trenutno da okacim sliku, ali nije me mrzelo da izracunam i tacno 8.34 BTC za godinu dana (saberi kolonu Profit). Recimo da trenutno jeste 1 BTC, ali to je samo u ovom momentu, sledece nedelje je manje itd. Vidi kako brzo pada svaki mesec 2.39 - 2.68 - 1.57 - 0.8 - 0.43 - 0.21 - 0.11 - 0.06 ... i lagano dolazimo do momenta kad vise trosi struje. Diff se podesava na 2016 blokova ili tacno 14 dana, mada je zbog konstantnog rasta taj interval u praksi 12-13 dana.


Evo ti istoriju promene teškoća i vremena na koliko se menjala, pa izvuci prosek,

View Screen Capture


Što se tiče zarade sa karticom od 600 Gh/s, to će vremenski trajati još oko 2-3 meseca,
pod uslovom da cena bitcoina ostane ista ili bude rasla, a ako nastavi da pada onda je vremena još manje.

Pogledaj ovde; http://thegenesisblock.com/mining/a/d7491e2622

View Screen Capture




 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
91.233.24.*



+3 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 16:03 - pre 125 meseci
Slazem se, trajace jos 2-3 meseca kao sto se i vidi iz cifara koje sam postavio, a glavni problem je sto niko nece dobiti karticu u tom periodu. Ja volim da gledam zaradu u BTC jer me ne zanima kolika je trenutna vrednost, jedini nacin zarade je rudariti i prodati kasnije, naravno ako nije isplatljivije odmah kupiti BTC. Da li oni trenutno rudare sa njima, ili ih jos nisu napravili to ne mozemo da znamo.
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta15.01.2014. u 16:09 - pre 125 meseci
Citat:
toxicMaster:
Slazem se, trajace jos 2-3 meseca kao sto se i vidi iz cifara koje sam postavio, a glavni problem je sto niko nece dobiti karticu u tom periodu.


Naravno zato i kazem da će izvarati narod ili bar pokusati to, uzeti novac sada a opremu dostaviti za par meseci kada ne bude efikasna, (mining faktor bude premali)

Citat:
toxicMaster:
Ja volim da gledam zaradu u BTC jer me ne zanima kolika je trenutna vrednost, jedini nacin zarade je rudariti i prodati kasnije, naravno ako nije isplatljivije odmah kupiti BTC.


Tako je, ja sam gledao zaradu u USD a ti u BTC,
a veliko je pitanje koliko će kasnije bitcoin vredeti (za 2-3 meseca) kada se oni oslobode svoga ASIC arsenala,
jer nemaju novu visestruko učinkovitiju tehnologiju od ove 28nm ASIC,
a cena bitcoina ne moze da prati ovlike priraste teškoća (nemoguće odrzavanje mining faktora),
i to će ih primorati da napuste bitcoin mining, (ekstremno nizak mining faktor)
a kada oni napuste mining, neće više nikoga biti da veštački pumpa cenu bitcoina ili je održava kao što su oni to radili zadnjih mesec dva dana.
Raditi će se za neku siću kao sto je to slucaj sa litecoin minerima.


Citat:
toxicMaster:
Da li oni trenutno rudare sa njima, ili ih jos nisu napravili to ne mozemo da znamo.


Jesu ih napravili i naravno da rudare sa njima,
jer kada uzmemo u obzir da imamo samo 10-tak proizvodjača ASIC mining hardwera,
a ovliki prirast hashrate (15 Ph/s) je tesko ostvariti bez masovne upotrebe ovakve tehnologije.

Na svakih 10-11 dana povećanje za 2-3 Ph/s



[Ovu poruku je menjao igor r dana 15.01.2014. u 17:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
91.233.24.*



+3 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta16.01.2014. u 09:04 - pre 125 meseci
Slazem se da tezina skace neverovatnom brzinom. Ali to ne znaci da ce doci do kraja mininga, jednostavno ljudi koji shvate da im se ne isplati ce odustajati, pa ce i tezina da pada dok se ne spusti na normalan nivo. Sistem ce sam pronaci ekvilibrijum, a ne treba zaboraviti da postoje ljudi koji ne placaju struju, njima je rudarenje isplatljivo po bilo kojoj ceni. Uvek su postojali periodi kada se rudarilo na granici isplativosti, a cesto i ispod. Ljude odrzava nada u skok cene pa ne prekidaju rudarenje, sem onih koji ne mogu da podnesu taj trosak.
Trenutno smo u periodu stagnacije i moguceg daljeg pada vrednosti BTC, po mojoj proceni to ce trajati do maja-juna i onda sledi postepeni rast do jula-avgusta. U tom periodu ocekujem nove maksimalne vrednosti u rangu 4500-5000$. Vrednost je podlozna velikim promenama, kao i kod svake tehnologije koja je u zacetku. Ono sto je meni bitno je da dugorocno vrednost ide na gore, i ako se desi nagli pad on nikad ne ide ispod prethodnog maksimuma.
Jedino sto mi nije jasno je mining faktor koji spominjes, zasto po tebi on ima minimalnu vrednost koja oznacava kraj? Na osnovu cega bas ta cifra?
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta16.01.2014. u 11:51 - pre 125 meseci
Citat:
toxicMaster: Slazem se da tezina skace neverovatnom brzinom. Ali to ne znaci da ce doci do kraja mininga, jednostavno ljudi koji shvate da im se ne isplati ce odustajati, pa ce i tezina da pada dok se ne spusti na normalan nivo. Sistem ce sam pronaci ekvilibrijum, a ne treba zaboraviti da postoje ljudi koji ne placaju struju, njima je rudarenje isplatljivo po bilo kojoj ceni.


Neće doći do kraja mininga, nego će proizvodjači mining hardwera da napuste mining i prepuste ga obicnim ljudima,
a tada više neće biti veštačkoga napumpavanja cena bitcoina, i nikada neće vise biti skokova iznad 1250 usd
jer niko od obicnih rudara ili nijedna skupina rudara ne moze da veštački pumpa cenu jer ta to trebaju milioni dolara koje su imali samo proizvodjači ASIC hardwera.


Citat:
toxicMaster:
Jedino sto mi nije jasno je mining faktor koji spominjes, zasto po tebi on ima minimalnu vrednost koja oznacava kraj? Na osnovu cega bas ta cifra?


Postoji najmanji prihvatljivi mining faktor za proizvodjače opreme a isto tako postoji najmanji mining faktor za obican narod (kućne minere)
Trenutni mning faktor je oko 22 centa po GH, i trenutno je na najnizoj istoriskoj granici, i vrlo je blizu granice, jer proizvodjači moraju ostaviti malo prostora za hardwer jer ga opet trebaju nekome prodati pre nego što bude kasno.

Minimalni mining faktor za obican narod (kućne rudare) je 10 meseci rudarenja da se isplati ulozena oprema,
to jeste kada dodje vrednost mining faktora da se mora rudariti 10 meseci da bi se samo otplatio ulozeni novac u hardwer
i bilo na nuli.

Ista stvar kao što je sa litecoin rudarima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 395067 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.