Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softversko iskljucivanje RAM modula

[es] :: Windows aplikacije :: Softversko iskljucivanje RAM modula

[ Pregleda: 2093 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Softversko iskljucivanje RAM modula06.06.2011. u 22:48 - pre 156 meseci
Da li je poznat neki nacin da se softverski (bez da se modul izvadi zapravo) iskljuce RAM moduli u zadatim slotovima putem nekog programa ili u BIOS-u ili kako god?
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.static.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula09.06.2011. u 23:55 - pre 156 meseci
Sto neko nije odgovorio - a sigurno ima neko da zna.

(saznao sam:
http://msdn.microsoft.com/en-u...ary/ff556246%28v=vs.85%29.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-u...ary/ff557127%28v=vs.85%29.aspx )
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula10.06.2011. u 09:59 - pre 156 meseci
nisam neki znalac, ali ono sto si pitao nije ovo sto si poslao sa m$dn...

Trazio si softversko rjesenje da iskljucujes module. E pa izgleda da nije moguce iskljucivati i ukljucivati module na taj nacin. A i sto ce to bilo kome?
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula10.06.2011. u 23:05 - pre 156 meseci
Pod softverskim metodom sam podrazumevao sve sto nije hardverski metod, a pod hardverskim metodom podrazumevam vadjenje RAM modula iz maticne ploce.
(softversko iskljucivanje modula ili proizvoljno ogranicavanje -- ista stvar :D )

Jos nisam probao tu komandu, ali pretpostavljam da bi ispunila zeljeni zadatak - je l' tako?

(A sto se tice svrhe toga: postoje meni bitni programi koji nemaju novije verzije, a podrzavaju samo do 512MB RAM-a; a Virtual Machine zakera (video sam na laptopu koje sve probleme pravi) i usporava programe i puno je posla oko instaliranja sistema i u svakom slucaju jos nekih dodatnih programa u njemu. Ovo bi mi bilo genijalno savrseno resenje - samo ogranicis memoriju - ne moras nista da vadis iz kucista...)

Mislio sam da pored postojeca dva RAM modula od po 256 MB dodam jos dva od po 1GB koja imam od pre - da li bi to pravilo neke probleme?
(Identicni su parovi tako da bi ona 'dual' stagod fora za memoriju radila zar ne?)

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 11.06.2011. u 19:45 GMT+1]
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula10.06.2011. u 23:08 - pre 156 meseci
Ovim što si dao ograničava se memorija koju vidi Windows, ali ne mora da znači da će ukupno ta memorija biti na određenim modulima.

//edit, sad vidim šta si još dopisao. U stvari, ne moraš da isključuješ modul, već treba da ograničiš memoriju, bez obzira koji moduli su u opticaju.
Ova opcija koju si naveo radi pri boot-u, tako da bi za pokretanje nekih drugih programa (za više memorije) morao da restartuješ komp.
Čudi me da postoje programi kojima smeta više RAM-a. :\ Koji li su to?
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.static.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula11.06.2011. u 18:37 - pre 156 meseci
Citat:
maksvel
Čudi me da postoje programi kojima smeta više RAM-a. :\ Koji li su to?


Na primer 'Macromedia'jin program pod nazivom 'Extreme 3D' - koji je toliko jednostavan da nema sta da se uci (smatraj sebe strucnjakom za 3D modelovanje i animaciju -instant!) a ima sve alatke (uredno predstavljene - bas kao u mspaint-u, najintuitiviji 3D program kojeg ces ikada videti) i mnogo mogucnosti (naucio bih ja 3D Studio ili Blender, ali nemam vremena jos i za to (...)).
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula11.06.2011. u 18:45 - pre 156 meseci
Aha, to je neki prastari program..
Da li si probao da poteraš u compatibility modu za win 95??
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula12.06.2011. u 10:45 - pre 156 meseci
Probaj da smanjis virtualnu memoriju ispod 1GB (2GB)

Citat:
"Something that might factor in is a weird issue for people using an OS based
on the NT kernel, like Windows 2000 and Windows XP. Certain programs give a
strange memory issue message, saying that there is not enough memory to run the
application. This makes no sense, as all the people that have run into this
have over 1GB of RAM. I could not run Fontographer 4.1, and someone else here
got that message running Painter 6. The answer I discovered in a News Group was
to ."lower the Virtual Memory in the Paging File to under 1GB. I set mine to
900MB, and suddenly, Fontographer 4.1 worked. This worked as a solution for the
Painter 6 person, as well.


http://www.justskins.com/forums/extreme-3d-2-not-146152.html
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula16.06.2011. u 23:16 - pre 156 meseci
A,ha,ha - pazite sad ovaj razvoj situacije: stavim ti ja RAM module u maticnu - i - ne rade! Oba!
Ne znam ima li to neke veze sa cinjenicom da su mi 4 godine stajali na polici nekorisceni ili sta je u pitanju... pomoc molim.

Kad sam ih kupio isprobao sam ih i RADILI SU tada (doduse sada sam iskljucio 'quick test' u BIOS-u - sad radi 'long test' pa mozda nisu prosli test... ne verujem da je to u pitanju).

Maticna:

ABIT
AS8-V µGuru
(800 MHz FSB, Dual Chanel DDR400)

Memorijski moduli:

Kapactet: 1GB
Firma: pqi
Tip: DDR-400
0104-07A
MDADR523LA

Dva ih je i identicni su.

Probao sam gotovo sve varijacije:
- Sa postojecih 2x256MB Dual Chanel + ta dva od po 1GB (ishod: startuje se normalno i onda na kraju testa napise: Test Memory Failed)
- Izvadio ona dva od 256MB stavio samo ta dva od po 1GB u (plavim) slotovima gde su bili oni od po 256MB (ishod: crn ekran kad se startuje - nista)
- jedan od 1GB sam (isto)
- drugi od 1GB sam (isto)

K vragu... platio sam ih 13.000 pre cetiri godine...
Pomoc.

___
PS: usput, cisto iz radoznalosti, posle koliko vadjenja-stavljanja RAM-ova maticna strada od siljenja u one slotove? ...
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula17.06.2011. u 22:35 - pre 156 meseci
Da li se desava da kada ne koristis RAM module nekoliko godina (npr. 4) - posle kad ih utaknes u maticnu nece da rade?
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula18.06.2011. u 20:26 - pre 156 meseci
Ili mosda korektnije pitanje: zbog cega se desava da RAM moduli nece da rade?
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula18.06.2011. u 20:41 - pre 156 meseci
Možda se zaprljaju kontakti? Oribaš ih izopropil alkoholom ili obrišeš gumicom. I nemoj sva pitanja trpati u istu temu? Ovo je već offtopic ovde.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula19.06.2011. u 13:08 - pre 156 meseci
Mozda da ja ovo vratim u maticne ploce i memorije
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Softversko iskljucivanje RAM modula20.06.2011. u 20:59 - pre 156 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Ovo je već offtopic ovde.


Pa cela tema je jedna: kako uciniti da mogu da koristim RAM memoriju a da mogu da je iskljucim/(drugacije ogranicim) po potrebi bez vadjenja iz maticne.

Sad smo dosli do onog pitanja (kako se neocekivano ispostavilo) kako da je ustvari prvo koristim... :/


...Hmm... Ne cine mi se priljavi... Koliko prljavo je prljavo?? Mozda kao neki nevidljivi oksidirani sloj?? Hmm...
...A gledao sam lupom pod jakom svetloscu i sve nozice na cipovima - nijedna nije ostecena...
(K vragu, a taman sam se ponadao da je ono sa /maxmem i /burnmemory konacno resenje...)
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Softversko iskljucivanje RAM modula

[ Pregleda: 2093 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.