Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mysqldump --xml i cirilicni utf8

[es] :: MySQL :: mysqldump --xml i cirilicni utf8

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9457 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ttasovac
Toma Tasovac

Član broj: 20744
Poruke: 15
*.dip.t-dialin.net



Profil

icon Re: mysqldump --xml i cirilicni utf818.02.2004. u 14:38 - pre 245 meseci
orah je vocka cudnovata. pola dana nisam uz kompjuter, a kad se vratim, shvatim da sam zpooceo rat za svedsku cirilicu, safari, css, i generalno postao jabuka razdora... evo sada objasnjenja i razresenja:

1) mysqldump

ponukan vasim otkricem o laznom unicodu u mom dumpu, proverio sam mapping mog keyboard layouta i utvrdio da je sve u redu. ondak sam sinoc uradio nesto sto je trebalo da uradim jos na pocetku: napravio sam probnu tabelu u bazi na mom remote serveru (umesto lokalno), popunio sa utf8 cirilicom i probao mysqldump... i, cudna mi cuda, sve je funkcionisalo super.

znaci: greska je bila 100% moja, negde sam nesto sa char set-ovima pogresio u bazi.

2) privatizacija, elektrifikacija, petoljetka

jedini razlog zasto sam zeleo da privedem ovu nit kraju je sto nisam hteo da gnjavim sto godina -- i sto sam mislio da ste mi vec dovoljno pomogli. dag je ponudio da pogleda da li je problem mozda u mek-u i njegovoj implementaciji unikoda, a meni se cinilo da to vec izlazi iz okvira teme ove niti, pa sam zato isto mislio da je bolje da to nastavimo van liste.

3) css, safari etc. -- to je stvarno nova tema i ja cu se dagu javiti cim pogledam sve ono sto mi je poslao.

Citat:
I uvek napadate nas koji se ne pravimo kao da Mac ne postoji.


ma ne bre, ja sam se po mekovskom pitanju stvarno samo zezao, zato sto se od mene ocekuje da napadam. sve je ovo meta-meta nivo.

jos jednom, puno hvala. ja sam novi clan ovde na listi i odusevljen sam sto su ljudi spremni da pomognu i pocetnicima.

poz,
Toma

 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: mysqldump --xml i cirilicni utf8

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9457 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.