Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?

[es] :: Mreže i novosti :: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?

[ Pregleda: 3772 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?01.06.2011. u 01:29 - pre 156 meseci
Zanima me koliko operateri medjusobom placaju interkonekciju?Da li se placa samo pozivi ili i primanje poruka,dali se placa fiksno po pozivu ili nesto po minutu,ko to regulise?Svi smo svesni cinjenice da u raznim akcijama daje se brdo minuta u mrezi a da van mreze kosta boga.Jedan primer zasto ovo pitam je i tzv. greska 307 sekundi kod vipa,tj. da li oni to namerno prekidaju jer im se ne isplati da npr. razgovaras pola sata bez prekida drugu mrezu jer ti za to platis 6.9+30*1.77=60 dinara a oni za interkonekciju daju vise od toga?
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?14.06.2011. u 06:21 - pre 156 meseci
Gde nestade poruka sa odgovorom koja je bila pre 4h ovde i stigla mi na mail, jer pratim ovu temu?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?14.06.2011. u 08:26 - pre 156 meseci
Sigurno je obrisana. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?14.06.2011. u 08:50 - pre 156 meseci
Kakva je pa sad to tzv greška 307 sekundi kod Vipa?? Imam neke Vip pripejd kartice i sad sam pogledao, bilo je nekoliko razgovora (prema fiksnoj) dužih od 40 minuta a bili bi i duži da je bilo potrebe. Znam za prekide na oko 60 minuta kada sa drugih mreža zovem Vip, ne znam da li to prekidaju jedni ili drugi ali je to već objašnjavano.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?14.06.2011. u 09:16 - pre 156 meseci
To je bilo vezano za promociju isti prema svima gde su se pozivi prekidali posle 4:46 do 5:07 minuta.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?14.06.2011. u 09:47 - pre 156 meseci
Pre nekoliko godina, dosao sam do neproverene interne informacije da je interkonekcija tada stajala 4.00 din/min. Nisam ulazio u to da li je bilo zaokruzivano na minut i slicno. Jer tada u Srbiji jos uvek nije bilo tarifiranje po minutu.

Sada, nemam pojma. Slobodan je objasnio gde je (slucajna) greska 307 sekundi bila vidljiva.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?14.06.2011. u 14:10 - pre 156 meseci
Čekajte, ovde je tačno pre 12h postovana vrlo korisna poruka koju sam dobio na mail jer sam pretplaćen na temu, ali je nema više. Ako moderator nije obrisao, onda je to uradio pošiljalac, ali mi je nejasno zašto i ima li smisla da taj tekst onda objavim? Ako se moderator ne slaže, neka obriše poruku.

Evo teksta obrisane poruke:

Citat:
Ja imam neke podatke od pre oko godinu dana:

Razgovori: između 1,65 - 1,85 dinara/minut (mislim da je oko 1,80)
Poruke: između 0,50 - 0,60 para/SMS

To su podaci, od pre godinu dana. Napisao sam okvirne vrednosti jer se ne sećam tačnih iznosa, zaboravio sam. Uspostava veze se ne naplaćuje, tj. ne naplaćuju to jedni drugima, bar nisu tada.

Što se prekida poziva tiče kod Telenora je to na oko 60 minuta. U pitanju je zaštita tipa ako si slučajno pozvao nekog da se prekine taj poziv da ti ne bi skidao kredit i da ne bi opterećivao mrežu.

Ako sam tebe dobro razumeo VIP to radi na 307 sekundi???? To je čist debilizam i uparavo jedino objašnjenje za takvu radnju je da ti još koji put naplate uspostavu veze. To već ne može da se podvede pod nikakvu vrstu "zaštite" korisnika već želju za većom zaradom.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?14.06.2011. u 19:02 - pre 156 meseci
owim napisa:
> Čekajte, ovde je tačno pre 12h postovana vrlo korisna poruka koju sam
> dobio na mail jer sam pretplaćen na temu, ali je nema više.

Yep, potvrđujem.


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?14.06.2011. u 19:12 - pre 156 meseci
Potvrdjujem ono sto je calexx rekao. Meni se veza prekidala samo na 60 minuta.
P.S.
zasto bi uopste jednog korisnika zanimalo koliko se tarifira interkonekcija?
 
Odgovor na temu

peka
Beograd

Član broj: 3947
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?15.06.2011. u 02:11 - pre 156 meseci
@bachi

Ovo si odstampao poruku, pa skenirao i attachovao? Jesi cuo za copy/paste? :P
IRC is just multiplayer notepad.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?15.06.2011. u 02:28 - pre 156 meseci
Citat:
pekaOvo si odstampao poruku, pa skenirao i attachovao? Jesi cuo za copy/paste? :P

Ili Screen Capture?

Hm, ako je čovek napisao i očigledno sam obrisao ovu poruku, možda nije ok što je mi "oživljavamo"?
Citat:
zasto bi uopste jednog korisnika zanimalo koliko se tarifira interkonekcija?

Ljude zanimaju razne stvari, recimo ko ih je stvorio i kako je nastao svet, iako od toga nemaju direktne koristi.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?15.06.2011. u 06:58 - pre 156 meseci
peka napisa:
> Ovo si odstampao poruku, pa skenirao i attachovao? Jesi cuo za copy/paste? :P

Ovako je verodostojnije, trebao sam i rfc headere da uključim u
istu. :D Najače da sam odštampao na papir, skenirao i poslao, :P imam
onaj PDFCreator koji može pokraj PDFa da baca direktno i u formate
slika.

U svakom slučaju i mene zanima š'a se krije iza misterioznog
nestanka te poruke...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?15.06.2011. u 07:20 - pre 156 meseci
Ja takvu poruku nisam dobio na mejl iako sam pretplaćen. To si ti nešto sanjao
Zar razmena sms-a između Telekoma i Telenora nije besplatna? A ovo prekidanje razgovora na 60 minuta je totalni debilizam. Da meni puca veza u toku razgovora, totalno neprofesionalano. Hoću da razgovaram bez ometanja. Samo nemoj oni da se brinu za moj račun.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?15.06.2011. u 08:40 - pre 156 meseci
espresso napisa:
> To si ti nešto sanjao :)

Hehehe, moguće, Owim i ja imamo zajedničke, vlažne snove. lol
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?15.06.2011. u 14:36 - pre 156 meseci
Aha,znaci espresso je obrisao :D.Zasto me uopste zanima interkonekcija,pa zanima me itekako,zato sto se refleksuje na cenu minuta,zato sto moze da bude monopolisticka,zato sto ako je npr kao sto je neko naveo 4 din minut,objasnjava gresku 307 sekundi.U obrisanoj poruci se navodi da se i za sms placa interkonekcija,sto je meni cudno,npr. uplatis promociju sms kod mtsa 4900 poruka za 49 dinara i posaljes 200 poruka van mreze i prakticno napravis minus jer te 200 poruke telenoru i vipu placas 120 dinara a zarade 49 dinara.pa npr kod vipa promocija besplatan sms uplatis 250 i dobijes 1500 poruka,imao sam drugaricu koja je slala 800 poruka nedeljno i to van mreze(znam zato sto je tada imala milion poruka u mrezi),cak i da je tih 250 uplacenih dinara koristila u mrezi,vip je u gubitku od 0.6*800 -250=230 dinara.
 
Odgovor na temu

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?18.06.2011. u 15:43 - pre 156 meseci
Ja sam obrisao poruku, nije nestala. :)

Naime kasnije sam se setio da je to cena interkonekcije kada se sa mobilnog poziva fiksni telefon. Za poruke sam čuo da su toliko od jednog poznanika koji radi u VIPu, nešto mi je pričao i u vezi poziva - uglavnom bi sve trebalo da zavisi od pojedinačnih dogovora između operatera koliko se sećam. U svakom slučaju sad stvarno ne mogu da se prisetim detaljnih cena, davno je bilo, a neću da nagađam.

Inače evo Telekomove (fiksna) ponude za interkonekciju: http://www.telekom.rs/Dokumenta/doc/20.pdf
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.cpe.vektor.net.



+115 Profil

icon Re: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?18.06.2011. u 19:39 - pre 156 meseci
Citat:
Mr One: Ja sam obrisao poruku, nije nestala. :)

Naime kasnije sam se setio da je to cena interkonekcije kada se sa mobilnog poziva fiksni telefon. Za poruke sam čuo da su toliko od jednog poznanika koji radi u VIPu, nešto mi je pričao i u vezi poziva - uglavnom bi sve trebalo da zavisi od pojedinačnih dogovora između operatera koliko se sećam. U svakom slučaju sad stvarno ne mogu da se prisetim detaljnih cena, davno je bilo, a neću da nagađam.

Inače evo Telekomove (fiksna) ponude za interkonekciju: http://www.telekom.rs/Dokumenta/doc/20.pdf

Ovo su ti stare cene koje vaze do 1 avgusta.Posto nije menjanja cena uterminacije uspostave poziva,zakljucujem da ce ona ostati ista,tj. 0.29 dinara po minutu,nova cena interkonekcije u lokalu je 0.69din,tu je i cena jednostrukog tranzita 0.9 dinara minut,pretpostavljam da je to interkonekcija izmedju mreznih grupa a dvostruki tranzit je interkonekcija za mobilni i ona je 0.93 dinara za minut.Ispravite me ako gresim,jer prvi put cujem za jednostruki i dvostruki tranzit.i to bi bilo to sto se tice interkonekcije koju placaju fiksnoj telefoniji,ostaje samo koliko mobilni operateri placaju medjusobno i koliko njima placa telekom prilikom poziva sa fiksnog?

[Ovu poruku je menjao freeworld dana 18.06.2011. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Koliko operateri placaju medjusobom interkonekciju?

[ Pregleda: 3772 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.