Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Offshore kompanija

[es] :: Vodič za posao :: Offshore kompanija

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

potencijalni_investitor
Nis

Član broj: 285535
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Offshore kompanija27.05.2011. u 22:01 - pre 157 meseci
Zainteresovan sam za otvaranje offshore kompanije. Primetio sam da na forumu nema novih tema iz ove oblasti,svi odgovori u temama koje su vec otvorene su stariji od godinu dana.
Konkretno,interesuje me otvaranje e-commerce web sajta na kome bi se prodavali digitalni sadrzaji,znaci,nema dostave robe i sl.

Od prijatelja iz inostranstva(iz Indije) sam dobio informaciju da je situacija oko otvaranja bankovnog racuna zakomplikovana od skoro (po onome sto on kaze od pre par meseci),narocito za USA,tj. da nije nemoguce ali da je obavezan odlazak u zemlju u kojoj se otvara kompanija. Inace,on je vlasnik jedne offshore firme u Delaware-u,pa kaze da je sve moguce pokusavao ali bankovni racun u USA ne moze otvoriti dok ne ode licno tamo.

Konkretno,mene interesuju Belize i Panama,pre svega sto sam nasao na internetu da ako ne poslujes sa zemljom u kojoj otvaras firmu nemas obaveze da placas njihove poreze.
U tom slucaju,to bi znacilo da ako otvorim firmu u Belize,mogu nesmetano da radim sa USA rezidentima bez straha od nekog poreza?

Dali je moguce otvoriti tako firmu (i web sajt firme),dobiti bankovni racun,otvoriti PayPal... Takodje,negde sam procitao ponudu neke strane agencije koja nudi otvaranje firme u Belize-u ali otvaranje bankovnog racuna te firme na Kipru.Dali je to izvodljivo? Dali onda mozes otvoriti PayPal nalog na ime firme?

Ono sto me najvise interesuje to su poreske obaveze. Ako knjigovodstvo nije obavezno(kao sto sam imao prilike da vidim),sve uplate mi stizu preko PayPal-a (pod uslovom da se uopste PP moze i dobiti za takvu firmu),kako ce njihova poreska uprava znati dali ja radim sa klijentima iz Belize ili sa klijentima iz USA pa da mi na osnovu toga naplacuju neke poreze? Dali to znaci da ja trebam zabraniti posetiocima tog web sajta koji su iz Belize da plate nesto na mom sajtu? :)

Kako se vrsi naplata poreza? Jednom godisnje? U zavisnosti od ostvarenog profita ili fiksno?

Koji je postupak prilikom zatvaranja jedne ovakve firme? Dali je to skupo?



 
Odgovor na temu

Skajvoker1
Menadzer,Internacionalna kompanija
Beograd

Član broj: 289175
Poruke: 1
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Offshore kompanija15.08.2011. u 20:09 - pre 154 meseci
Pozdrav

i mene takodje zanima sve sto je kolega Potencijalni investitor napisao gore iznad, pa bih molio nekoga ko je u tome malo iskusniji od nas (poseduje svoju off shore kompaniju) da se javi, napise svoja iskustva i malo nam pomogne da shvatimo ovakav nacin poslovanja. Sve sugestije i saveti na ovu temu su dobrodosli.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

off-shore.net
Euro Commerce LLC
Konsultant
Euro Commerce LLC
Delaware,USA/Novi Sad,RS

Član broj: 251849
Poruke: 8

Sajt: www.off-shore.net


Profil

icon Re: Offshore kompanija22.09.2011. u 22:58 - pre 153 meseci
Kad ste pomenuli PayPal, najjednostavnije rešenje je otvaranje firme u Hong Kong-u.
Nakon što se otvori firma, dobije se sve što je potrebno za registraciju PayPal računa (račun u HK, debitna kartica (potrebna za ukidanje limita za povlačenje novca sa PayPal računa).
Naravno račun u banci ima e-banking,....
Firma u Hong Kong-u mora da ispunjava 5 uslova da bi bila izuzeta od oporezivanja (imala status tax-exempt).
Ne sme da prodaje u HK, ne sme da kupuje u HK, ne sme da ima fizičko prisustvo (kancelariju) u HK, ne sme da ima zaposlene u HK, i roba ne sme da prolazi kroz HK.
Onda je 0% porez na dobit.

Mi se bavimo otvaranjem offshore firmi i optimizacijom poreskih davanja i međunarodnog poslovanja već 12 godina. Otvaramo firme u low-tax i no-tax državama, kao i u nekim državama gde se koriste posebne poreske pogodnosti (ugovori o dvostrukom neoporezivanju (Kipar)).

Slobodno se javite.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Offshore kompanija

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.