Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dlink DIR-600 problem

[es] :: Wireless :: Dlink DIR-600 problem

[ Pregleda: 2278 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

feko

Član broj: 100970
Poruke: 60
*.pppoe16968.bih.net.ba.



Profil

icon Dlink DIR-600 problem27.05.2011. u 10:01 - pre 157 meseci
Koristim dakle pomenuti Dlink DIR-600 router. Bez broblema sam do sad koristio njegov Wifi signal. Odjednom ne mogu laptopom uhvatiti Wifi. Uhvatim njih 10-ak oko mene ali ne i svoj. Formatiram laptop, resetujem router i ponovo isto. Vidim svoj Wifi signal mobitelom i drugim pc-om sa wireless stick-om ali ne i sa laptopom. Izludi me, ne znam sta da radim. Uredno dakle vidi komsijske signale i kaci se na njih, ali ne i moj. Jedina promjena, koja po meni nema apsolutno nikakve veze, je ta sto sam u medjuvremenu donosio prijateljev laptop, formatirao ga, i uredno se kacio na signal. Oba laptopa su Toshiba i dodjeljivao sam im ista imena i workgroup ali to po meni nema nikakve veze jer sam naknadno, kazem, resetovao i router i svoju Toshibu.
Zbunjen i Thnx
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Dlink DIR-600 problem27.05.2011. u 23:22 - pre 157 meseci
Proveri na kom ti kanalu radi ruter posto razlicite regije u podesavanjima imaju drugaciji broj kanala.
Naprimer United states koriste 1-11 kanala,Evropa 1-13,Japan 1-14...
Mozda ti je laptop podesen na 1-11 opseg a ruter recimo radi na 14 kanalu.
 
Odgovor na temu

zdrvk
BiH, RS

Član broj: 100334
Poruke: 27
134.90.132.*



Profil

icon Re: Dlink DIR-600 problem03.02.2013. u 10:08 - pre 136 meseci
Citat:
feko: Koristim dakle pomenuti Dlink DIR-600 router. Bez broblema sam do sad koristio njegov Wifi signal. Odjednom ne mogu laptopom uhvatiti Wifi. Uhvatim njih 10-ak oko mene ali ne i svoj. Formatiram laptop, resetujem router i ponovo isto. Vidim svoj Wifi signal mobitelom i drugim pc-om sa wireless stick-om ali ne i sa laptopom. Izludi me, ne znam sta da radim. Uredno dakle vidi komsijske signale i kaci se na njih, ali ne i moj. Jedina promjena, koja po meni nema apsolutno nikakve veze, je ta sto sam u medjuvremenu donosio prijateljev laptop, formatirao ga, i uredno se kacio na signal. Oba laptopa su Toshiba i dodjeljivao sam im ista imena i workgroup ali to po meni nema nikakve veze jer sam naknadno, kazem, resetovao i router i svoju Toshibu.
Zbunjen i Thnx



Kod mene je ista situacija, laptop ne vidi moju wifi konekciju od kada sam se prebacio sa adsl-a na kablovski internet, isto je i sa tablet racunarom dok desktop računar sa wireless stick-om i mobilni telefon uredno prepoznaju mrežu i kopčaju se na nju.
Na koji način se mijenjaju kanali kako je navedeno u drugom postu i da li je to dalo uspjeha.

Unaprijed hvala
.....KED/KEM.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Dlink DIR-600 problem

[ Pregleda: 2278 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.