Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa recieverom

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa recieverom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6672 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
178.160.126.*

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa recieverom21.05.2011. u 20:31 - pre 157 meseci
Istina je ovo sta kaze Zvezdan; moj ima small i big speakers opciju za svaki izlaz + podesavanje glasnoce svakog zvucnika, pa podesavanje udaljenosti svakog zvucnika od slusaoca, glavni equilaizer i razne modove za muziku i filmove. Tek kad sve podesis kako treba, lijepo svira.

Mozda se Pioneer pokvario al ovo sta govorite je katastrofa! Ma da 50€ platim receiver nebi tako nesto ocekivao. Njihove receivere nisam slusao al svejedno.

Al iskreno za 150€ nije ni puno za ocekivat. Moj je prije 4-5 godina bio oko 300-400€.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Gundula
Beograd

Član broj: 283586
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa recieverom21.05.2011. u 21:30 - pre 157 meseci
To me je malo i zacudilo kod ovog mog cuda... Ima toliko ulaza, izlaza, podesavanja mali zvucnici/veliki zvucnici/daljina/glasnoca/ a pored svega toga zvuk je u najmanju ruku bez veze... Da nemam ovu Jamahu za poredjenje, verovatno bih mozda i bio zadovoljan, ali ovako - nikako!

@pioneer cdj 200: Sto se tice DIY pojacala ja bih rado napravio/pokusao da napravim neki od dizajnova gospodina Bore, ali mislim da je za prvi projekat to mozda previse komplikovano. Kapiram da bi mozda prikladnije bilo da za pocetak sklopim neki kit ili tako nesto...
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Problem sa recieverom21.05.2011. u 22:37 - pre 157 meseci
Citat:
Gundula: To me je malo i zacudilo kod ovog mog cuda... Ima toliko ulaza, izlaza, podesavanja mali zvucnici/veliki zvucnici/daljina/glasnoca/ a pored svega toga zvuk je u najmanju ruku bez veze... Da nemam ovu Jamahu za poredjenje, verovatno bih mozda i bio zadovoljan, ali ovako - nikako!

@pioneer cdj 200: Sto se tice DIY pojacala ja bih rado napravio/pokusao da napravim neki od dizajnova gospodina Bore, ali mislim da je za prvi projekat to mozda previse komplikovano. Kapiram da bi mozda prikladnije bilo da za pocetak sklopim neki kit ili tako nesto...


Evo ga izgleda još jedan mladi entuzijasta,ali ovaj je izgleda baš svjestan svojih mogućnosti! Ma možeš ti više od jednog kit-kompleta,ima nas i svi ćemo ti rado pomoći samo ako se ozbiljno prihvatiš posla i pažljivo budeš sprovodio naše sugestije u djela.č Nije to ništa tako strašno vjeruj,naročito u današnje vrijeme kad je najveći problem imati pare,sve ostalo ti je već uradio 1OXB(ili Borivoje Jagodić) na Borinoj Amaterskoj Svaštari (gugluj "BAS") a što nije on uradiće računar,laserski štampač i kiselina,na tebi je samo da polemiš i podesiš parametre na zadate vrijednosti. Kao i svim početnicima,svako će ti ovdje savjetovati da prvo odeš na BAS i tamo sa razumjevanjem isčitaš tutorijale redom kako su pisani,svi će ti trebati,a onda da kreneš od recimo jednog STANDARD-pojačala sa STANDARD-pedpojačalom.Ako to napraviš 100% ćeš ostati upecan u ovaj hobi,a onda će pojačala i projekti početi da se nižu kako ti vrijeme i novac to budu dopuštali. Pozdrav drug,i samo imaj vjere u sebe-naročito kad (po)griješiš!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Gundula
Beograd

Član broj: 283586
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa recieverom21.05.2011. u 22:46 - pre 157 meseci
Hehehe hvala na podrsci! Ja sam u stvari prvo taj sajt i pronasao, pa tek onda forum! Detaljno sam sve procitao sto se tice tutorijala za izradu pojacala i zvucnih kutija! Bice valjda uskoro neki projekat... :)

Pozdrav Gundula
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa recieverom22.05.2011. u 10:22 - pre 157 meseci
Citat:
@pioneer cdj 200: Sto se tice DIY pojacala ja bih rado napravio/pokusao da napravim neki od dizajnova gospodina Bore, ali mislim da je za prvi projekat to mozda previse komplikovano. Kapiram da bi mozda prikladnije bilo da za pocetak sklopim neki kit ili tako nesto...


Možeš i nešto jednostavnije onda, npr. TDA7294 ili LM3886. Oboje su jednostavni, nisu potrebna nikakva podešavanja i sviraju poprilično dobro. Problem bi ti jedino bila snaga, ukoliko ciljaš preko 100W, mada se LM može kombinirati sa više chipova i raste snaga.

A što se tiće složenosti, nebi trebao biti problem, pogotovo ako radiš sa tiskanom pločicom i imaš PCB. Ja nemam opremu za izradu tih pločica nego radim na bušenim i onda bi bilo malo teže a i neurednije. Sve onolike spojeve radit žicama, izađe van đumbus.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Problem sa recieverom22.05.2011. u 11:40 - pre 157 meseci
Citat:
Gundula: To me je malo i zacudilo kod ovog mog cuda... Ima toliko ulaza, izlaza, podesavanja mali zvucnici/veliki zvucnici/daljina/glasnoca/ a pored svega toga zvuk je u najmanju ruku bez veze... Da nemam ovu Jamahu za poredjenje, verovatno bih mozda i bio zadovoljan, ali ovako - nikako!

@pioneer cdj 200: Sto se tice DIY pojacala ja bih rado napravio/pokusao da napravim neki od dizajnova gospodina Bore, ali mislim da je za prvi projekat to mozda previse komplikovano. Kapiram da bi mozda prikladnije bilo da za pocetak sklopim neki kit ili tako nesto...


Lepe savete si dobio od drugih forumasa, ja nemam sta da dodam sem da ti pozelim dobrodoslicu i puno srece.
Ako nisi nesto vican lemilici mozda i ideja oko nekog jeftinog kita i nije tako losa, cisto da malo vezbas. Znam da zvuci banalno ali nije tako i obavezno pronadji neki tekst o tome kako se lemi. Mislim da na netu postoji jedan lepi text (sa slikama) od Voje Antonjica.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
188.127.118.*



+39 Profil

icon Re: Problem sa recieverom22.05.2011. u 15:00 - pre 157 meseci
d.veljko83 pa trebao bi da trenira:))
Sto se tice kita bilo bi najbolje da uzmes neki gotovi kit,ono sve unutra ploccie ,djelovi,upustvo ma bas sve.
Pogledaj G.Borino upustvo sto se tice pustanja pojcala u pogon prvi put,meni sto pada na pamet je Apexov mosni spoj integ.TDA 7294 koji ti moze izbaciti finu sangu,a zvuk nije los,alo bas nije lose.
Vrlo jednostavno i trebalo bi proraditi iz prve,ako te snaga interesuje,ubilo se za tebe.
Pozz
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Problem sa recieverom22.05.2011. u 16:05 - pre 157 meseci
Citat:
nikko: d.veljko83 pa trebao bi da trenira)
Sto se tice kita bilo bi najbolje da uzmes neki gotovi kit,ono sve unutra ploccie ,djelovi,upustvo ma bas sve.
Pogledaj G.Borino upustvo sto se tice pustanja pojcala u pogon prvi put,meni sto pada na pamet je Apexov mosni spoj integ.TDA 7294 koji ti moze izbaciti finu sangu,a zvuk nije los,alo bas nije lose.
Vrlo jednostavno i trebalo bi proraditi iz prve,ako te snaga interesuje,ubilo se za tebe.
Pozz


Ako nikko kaže da pristojno zvuči onda to treba da uradi,a da može jednostavnije za tu snagu-teško. Ma slušaj ti nikko-a,a radi kako treba!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Gundula
Beograd

Član broj: 283586
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa recieverom22.05.2011. u 22:47 - pre 157 meseci
@ d.veljko83: hvala na dobrodoslici i savetu (nasao sam text i procitao) iako sam sa lemilicom koliko-toliko imao iskustva do sada!

@nikko: cim bude koje crvene novcanice viska skoknucu do radio kluba da vidim sta imaju u ponudi... bacio sam pogled na onaj Apex-ov dizajn, jel to ovo TDA7294 ? Ne deluje komplikovano, ali s obzirom da ne umem ni plocicu da napravim, a ni semu nikad nisam pratio, ne znam koliko bi to glatko islo! :(
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Problem sa recieverom23.05.2011. u 01:17 - pre 157 meseci
Ma nije to ''sveto pismo'' ,da jeste ja nista do sad ne bi napravio. :) Nemoj samo sam sebe da ubjedis kako ne znas ili neces uspjeti. Kreni sa vjerom u sebe,i to tako sto ces prvo napraviti kompletan spisak potrebnih dijelova.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Gundula
Beograd

Član broj: 283586
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa recieverom23.05.2011. u 15:19 - pre 157 meseci
Citat:
44250: Ma nije to ''sveto pismo'' ,da jeste ja nista do sad ne bi napravio. :) Nemoj samo sam sebe da ubjedis kako ne znas ili neces uspjeti. Kreni sa vjerom u sebe,i to tako sto ces prvo napraviti kompletan spisak potrebnih dijelova.


Daleko od toga da mislim da ja to ne mogu. Sta vise, vrlo sam svestan svojih mogucnosti... Onaj deo "koliko bi glatko islo" je znacio "sigurno bi mi trebala pomoc". ;)

Pozdrav Gundula
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa recieverom23.05.2011. u 19:39 - pre 157 meseci
Citat:
Onaj deo "koliko bi glatko islo" je znacio "sigurno bi mi trebala pomoc".


Ne brini ti ništa, od nekud se treba početi. Ja sam isto uletio u to bez ikakvog predznanja (samo me zainteresiranost vodila) i izgnjavio forumaše stotinama pitanja oko najjednostavnijeg mogućeg pojačala (TDA7294) al puno sam naučio i sve to njima dugujem. Da mogu, častio bi ih sve pivom :D

Na ovom forumu ćeš pomoć i dobiti, slobodno pitaj, uvijek će se nać netko voljan da pomogne.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Problem sa recieverom23.05.2011. u 19:45 - pre 157 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200: Ne brini ti ništa, od nekud se treba početi. Ja sam isto uletio u to bez ikakvog predznanja (samo me zainteresiranost vodila) i izgnjavio forumaše stotinama pitanja oko najjednostavnijeg mogućeg pojačala (TDA7294) al puno sam naučio i sve to njima dugujem. Da mogu, častio bi ih sve pivom

Na ovom forumu ćeš pomoć i dobiti, slobodno pitaj, uvijek će se nać netko voljan da pomogne.


Što bi zeon rekao: +1
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa recieverom23.05.2011. u 19:56 - pre 157 meseci
Citat:
44250: Što bi zeon rekao: +1



...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13061
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem sa recieverom23.05.2011. u 20:15 - pre 157 meseci
Sada je +3!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Gundula
Beograd

Član broj: 283586
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa recieverom23.05.2011. u 20:25 - pre 157 meseci
Koliko vidim ima dosta zainteresovanih kandidata za pomoc, sto je vrlo lepo za znati! Sto se mene tice ja sa pitanjima mogu da pocnem odmah... Ne znam samo da li da otvorim mozda novu temu sto se tice tog pojacavaca, ili da nastavimo ovde?

Pozdrav Gundula
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Problem sa recieverom23.05.2011. u 21:04 - pre 157 meseci
Nova tema najnovijeg drugara sa najnovijim projektom!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Problem sa recieverom24.05.2011. u 09:07 - pre 157 meseci
kada imas sve lako je, to i nije pravljenje pojacala, pravljenje pojacala je kad uzmes i nacrtas svoju semu, pa ti bolje umesto fizikalija procitaj nesto o elektronskim komponentama, pasivnim, aktivnim, narocito deo oko tranzistora i njegovim rezimima rada,

sve ovo da bi znao sta radis, dzaba je ako ti nesto sklopis a nemas pojma kako to ustvari radi
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Problem sa recieverom24.05.2011. u 09:31 - pre 157 meseci
Nisam ga pravio ali ukoliko mi se ukaze prilika to ce sigurno biti Apexov 2xTDA7294. Svi delovi izadju 1000din, + plocica + trafo.

Procicu das nekom da ti napravi i ne verujem da ce te uopste mnogo kostati.

Dobijas stereo pojacalo pristojne snage ili mono "snagas", 150w nije malo.


Trafo i hladnjak iskoristis od nekog starog pojacala kao i njegovu kutiju.

Dobijas novo pojacalo sasvim pristojne snage i kvaliteta za manje od 50e.



Pozdrav!


Ackopk.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa recieverom24.05.2011. u 19:19 - pre 157 meseci
Jeste jeftino tamo kod vas... Mene samo transformatori za 7294 izašli 50€ :(
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa recieverom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6672 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.