Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li koristite GPS uredjaj i koji

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li koristite GPS uredjaj i koji

[ Pregleda: 3073 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.56.*



+228 Profil

icon Da li koristite GPS uredjaj i koji12.05.2011. u 02:04 - pre 157 meseci
Interesuje me da li koristite GPS uredjaj u automobilu, kakva su vasa iskustva sa koriscenjem u gradu, a kakva sa koriscenjem van grada. Ja do sada nisam koristio GPS uredjaj (koa zaseban uredjaj) osim GPS koji imam na telefonu. Pa planiram da uskoro sebi kupim jednu ovakvu igracku.
Ja se dvoumim izmedju uredjaja GARMIN nüvi® 2360LT EU i GARMIN nüvi® 2350LT EU , koliko sam ja mogao raumeti razlika je u tomesto GARMIN nüvi® 2360LT EU ima bluetooth, pa se moze povezati sa mobilnim telefonom, a 2350 nema tu opciju. Razlika u ceni je oko 35 eura i to mi nista ne znaci. Ako neko ima jedan od ova dva modela i zeli da iznese svija iskustva ovde posebno bih bio zahvalan. Normalno, voleo bih da cujem i vasa iskustva sa ostalim uredajima.


P.S. zamolio bih genijalce koji ce se obavezno pojaviti da mi kazu kako postoji posebna tema za GPS da to ne cine jer sam sve te teme pogledao i to je dosta bajato. Takodje bih zamolio i genijalce koji ce se pojaviti sa linkovima ka zvanicnim katalozima GERMIN-a ili slicno da to ne cine.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li koristite GPS uredjaj i koji12.05.2011. u 03:01 - pre 157 meseci
Imam loše iskustvo sa Garminom nüvi 250, kada imaš nekoliko mapa zna da brljavi u toku same vožnje tako što prepravi rute na neke neverovatne (vodi te 250km okolo umesto 50km direktno). Garmin nüvi 255 sam prodao čim sam ga kupio, jer je bio lošiji od nüvi 250 (sporiji odziv, "tvrđi" displej). Posle (pre neku godinu) sam gledao nove serije 1250 ili nešto tome slično, i na kraju odustao od novih Garmina verovatno zauvek. Tako da sada nemam dodira sa osobinama novih modela, ali ne verujem Garminu da može da napravi nešto da valja

Još uvek koristim nüvi 250, zato što radi i zato što sam uspeo da haknem firmware tako da mu dodam neke osobine nalik osobinama novijih modela koje su mi trebale. Naravno, obavezno isključujem sve mape sem one po kojoj se vozim, da ne bi doživeo the garmin vožnju u krug 250km kao što zamalo da mi se desi u Sloveniji.

Koristim i PDA na kome imam instaliran IGO8 softver, i to je po meni najbolja navigacija. Na tom PDA imam i TomTom softver (ne valja ništa) i IGO AMIGO (lep ali previše siromašan opcijama), i Garmin softver (brljavi isto kao pravi Garmin, a uz to je jezivo spor tako da kada brže vozim kroz skretanja u gradu počne da se gubi i da stalno preračunava jer ne može da me isprati).

Kada putujem, stavim obe navigacije pa se međusobno nadopunjuju . Garmin je dobar za komplikovane izlaske sa autoputa, jer jako lepo objasni kuda treba tačno izaći. IGO8 je dobar za vožnju po gradu (zna da kaže: "skreni levo pa druga desno", dok garmin kaže: "skreni levo pa desno", i time te navede pogrešno), a i na autoputu češće upozorava na nailazeće izlaske a tu je Garmin slab i zna ponekad da te upozori na skretanje tek kada više nemaš vremena da se prestrojiš.

To je sve stanje od pre 2 godine, pošto zadnje 2 godine koristim to što sam naveo i nisam ništa ni gledao u vezi novosti na GPS sceni, čak ni mape nisam menjao. Ne može čovek sve da stigne
 
Odgovor na temu

raikkonen

Član broj: 93339
Poruke: 241
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Re: Da li koristite GPS uredjaj i koji12.05.2011. u 09:00 - pre 157 meseci
Koristim nekoliko godina Garmin Nuvi 250W i zadovoljan sam njime. Update Software-a redovno radim kao i update mapa. Vreme ga je malo pregazilo, ali ne moze se ici uvek u korak s tehnikom zbog nedostatka novca. Van grada radi odlicno, konektovanje i prijem satelita je dobar dok je problem u gradu i na autoputu sto ovaj model ne poseduje Lane Assistant, ali to i nije tako veliki problem. U odnosu na vreme kada sam kupio ovaj GPS danasnji modeli poseduju Lane Assistant i pri tome su jos i jeftiniji nego tada.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

raikkonen

Član broj: 93339
Poruke: 241
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Re: Da li koristite GPS uredjaj i koji12.05.2011. u 09:21 - pre 157 meseci
Da dodam samo da je Garmin i dalje najprodavaniji GPS brand.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li koristite GPS uredjaj i koji12.05.2011. u 12:51 - pre 157 meseci
ja koristim Mio sa blututom. Blutut skroz zadovoljavajući. Izgled aparata odličan.
Mio se ponaša OK, ali su mu originalne mape BG-a loše. Grčka je odlična, izlazi sa autoputeva super odrađeni.
Nisam apdejtovao mape od kad sam ga uzeo, možda je sada bolje, ali da napomenem da je i softver za apdejtovanje užasan, svaki čas se glavi...

Sve u svemu, više sam očekivao za taj novac (cca 250 Eura)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:4:910:bf94:1594.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Da li koristite GPS uredjaj i koji12.05.2011. u 13:15 - pre 157 meseci
ja koristim Mio C320b + mali Mio Moov 250 kao bekap, i za šetnje posto mu je baterija odlična (~5h), a imam i iGO na Androidu...

prvi GPS mi je bio Garmin nüvi 250, koji je ok služio, ali jednostavno ne može da se poredi sa iGO softverom kad je u pitanju realan prikaz ulica i puteva, pa sam se brzo oslobodio istog...

dok je kod Garmina sve nekako ćoškasto i uglasto, sa iGO'om mogu da se pouzdam da ce po kiši i magli da mi prikaže opasniju krivinu, a sa dodatkom DEM fajlova i brda i doline

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.40.*



+228 Profil

icon Re: Da li koristite GPS uredjaj i koji12.05.2011. u 16:53 - pre 157 meseci
Citat:
djricky: ja koristim Mio C320b + mali Mio Moov 250 kao bekap, i za šetnje posto mu je baterija odlična (~5h), a imam i iGO na Androidu...

prvi GPS mi je bio Garmin nüvi 250, koji je ok služio, ali jednostavno ne može da se poredi sa iGO softverom kad je u pitanju realan prikaz ulica i puteva, pa sam se brzo oslobodio istog...

dok je kod Garmina sve nekako ćoškasto i uglasto, sa iGO'om mogu da se pouzdam da ce po kiši i magli da mi prikaže opasniju krivinu, a sa dodatkom DEM fajlova i brda i doline :)


Da te pitam nesto za iGO. Ja imam NDRIVE , Android software, Sony Ericsson XPERIA 8. Gde ja mogu da kupim iGO mape, pogledao sam na njihovom sajtu i nisam video nesto naznaceno za Android.

Evo linkova sta sam bih ja zeleo da kupim:2350 i 2360 . Ovde je opis dat na Bugarskom jer cu ja uredjaj da kupim u Bugarskoj i najveci deo vremena koristicu ga takodje tamo.

Koliko sam ja mogao da razumem od dosadasnjih komentara ispada da je Mio bolji uredjaj od Germin-a. Ja tu problematiku ne razumem, ali mi nekako cudno zvuci. Ne kazem da to nije tako, samo mi nije jasno kako je to moguce, a istovremeno je i dalje Germin naj prodavaniji.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 12.05.2011. u 18:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li koristite GPS uredjaj i koji12.05.2011. u 20:57 - pre 157 meseci
Garmin kalkuliše tokom proizvodnje uređaja, osobine dodaje na kašičicu tako da uvek nešto fali i uvek želiš da imaš više ali za to moraš ili da kupiš skuplji uređaj ili da čekaš sledeću generaciju koja će to da donese (ali ujedno izgubi nešto staro). Tipična firma sa imenom (brendom) koja svoje ime koristi da bi po istoj (ili većoj) ceni prodala uređaje manjih mogućnosti.

Mada, nije Garmin loš, samo je problem što ima boljih za iste pare . Ne znam eventualno ako kupuješ neku visoku klasu (za masne pare), možda je tada situacija sasvim drugačija što se tiče Garmina.

Stekao sam utisak da je hardver na Garminu jača strana (od konkurencije), za razliku od softvera koji im je slabija strana. Ali, za udobnu navigaciju je najbitniji softver, ili se varam?


Imao sam nekada utisak da bi TomTom trebalo da bude dobra navigacija... pa sam nabavio softver za PDA, testirao na simulacijama (pošto nisam imao mape Srbije/Balkana) i delovalo je fenomenalno... sve dok nisam probao u EU kako to stvarno radi, i onda se totalno razočarao jer je jedva upotrebljivo. Ne znam, možda samo softver ne valja, moda bi original uređaj bio bolji. Dimković ima (imao je) TomTom, pa vidi sa njim koliko je zadovoljan.

Ja Mio (softver) ne koristim, nemam iskustva, ali PDA mi je MIO samo što je softver za navigaciju na njemu IGO8 pošto valjda nisam uspeo da pokrenem MIO softver. Nekada su valjda na Mio uređajima bile uvek IGO navigacije, pa su se nešto razlišli ako sam ja dobro ukapirao te njihove odnose. Ima i IGO mana, nije da nema, neke stvari su bolje rešene kod Garmina, ali kada sve na kraju sabereš i oduzmeš, IGO je bolji za manje para.

IGO ima i taj nekakav lane assist, koji meni ne znači baš puno mada nekad zna da koristi. Ali recimo, kada izlazim sa autoputa na komplikovanim isključenjima koja imaju više grana i uključenja/isključenja, IGO uputstva su teško razumljiva i lako je pogrešiti, tako da sam skoro u obavezi da pogledam u displej (i taj lane asist) koji mi lepo pokazuje kuda i kojim trakama treba da se krećem. Za razliku od toga, Garmin (moj nuvi 250) nema lane assist, ali tako lepo objasni kuda treba da idem da uopšte i ne moram da gledam u displej

Garmin na jednom malo komplikovanijem kružnom toku blizu Pariza jedini uspe tačno da objasni kuda treba da se krećem, samo što nažalost zakasni sa objašnjenjem i poslednje uputstvo za skretanje mi da u trenutku kada više ne mogu da se prestrojim a da ne rizikujem (što mi se često dešava sa Garminom). Za razliku od Garmina, i IGO i TomTom na tom komplikovanom kružnom toku kažu sve na vreme ali nisu ni blizu da iole razumljivo mogu da objasne kuda treba da se krećem, tako da sam u obavezi da gledam u displej (i taj lane assist) a to je meni eto mana (ne volim da gledam u navigaciju tokom vožnje).

Ali, što se tiče onog brljanja sa rutama kada imam više mapa, tu je Garmin totalno pukao u mojim očima. To brljanje je radio i nüvi 255, kao i Garmin softver na PDA. Sem tog brljanja, svaki od navedenih Garmina koje sam imao zna da pravi i besmislene rute kada mu dam start/cilj sa nekih 1500-2000km razlike (naročito kad stavim najkraći put a ne najbrži) pa mu ponestane memorije tokom računanja. Te rute su toliko besmislene, da čak može recimo da napravi pravu liniju preko mora negde do Afrike, pa iz te tačke u africi drugu pravu liniju negde do evrope, i tako neke neviđene gluposti. To nisam doživeo ni sa IGO ni sa TomTom-om.

To je naravno stanje od pre 1-2 godine, kao što rekoh, jer novije uređaje i softvere ne poznajem. Mada onda ne znam koliko ti ovo išta znači s obzirom da si rekao da su teme na GPS delu foruma bajate, a ovo mu dođe kao ponavljanje bajatih konstatacija


[Ovu poruku je menjao pisac dana 12.05.2011. u 22:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li koristite GPS uredjaj i koji

[ Pregleda: 3073 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.