Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor između dva servera

[es] :: Hosting :: Izbor između dva servera

[ Pregleda: 1904 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dmd

Član broj: 37299
Poruke: 192
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Izbor između dva servera10.05.2011. u 20:44 - pre 156 meseci
Pozdrav.

Potrebno mi je da neko kaže, ko ima iskustva sa serverima na hetzner.de i u Beogradu.

Razmatram ponudu managed server MQ 19 ili server kod jedne firme u Beogradu.

Po tehničkim karakteristikama bolje zvuči MQ 19 (ne znam šta je HD Software RAID 5).

Nemci kažu da osim njihove standardne instalacije i sve što je opisano za dati server, ostale usluge ne pružaju.

Postave svoj standard i automatske skripte za nadogradnju. Tražio sam da platim licencu za Cpanel ali oni kažu da se radi preko njihove konzole.

Ne žele ni dodatnu nadoknadu za neka namenska podešavanja i instalacije. To je kako piše.

Nemam iskustva u administraciji na severu, pa sam mislio da dodatne potrebe njima platim.

Sa druge strane u Beogradu nešto slabija konfiguracija i manje saobraćaja (500GB), ali obećanje da se administracija po potrebi na serveru sa njihove strane ne
naplaćuje.

Dvoumim se između (možda kvalitetnije i sigurno sa resorsima boljom konfiguracijom i tehničke pomoći i potrebne administracije ako zatreba.

Ako neko ima iskustva hetzner-om i radom na njihovim serverima, koliko su stabilni, na šta treba da se obrati pažnja,...
voleo bih da mi odgovori.
Hvala.
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Izbor između dva servera11.05.2011. u 01:05 - pre 156 meseci
Kad si vec resio da uzimas server, i dvoumis se izmedju Hetznera i Beograda, uzimaj Beograd, jeste da koristim hetzner ali nisam bas srecan zbog toga, a s druge strane posto nemas iskustva a ovi ti obecavaju administraciju besplatno, to ti sigurno nece biti lose :)
 
Odgovor na temu

dmd

Član broj: 37299
Poruke: 192
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor između dva servera11.05.2011. u 01:42 - pre 156 meseci
Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+46 Profil

icon Re: Izbor između dva servera11.05.2011. u 21:58 - pre 156 meseci
Software raid izbegavati za diskove sa puno aktivnosti (pisanje po disku), hetzner hardware je trash ( ako je neko radio testiranja )
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Izbor između dva servera11.05.2011. u 22:03 - pre 156 meseci
Hetzner je krs, ali radi... (inace ne radi se o pravim serverima, vec o budzenim masinama) Softverski RAID nije pouzdan, za hardverski se placa doplata.

S druge strane, u srbiji zavisi gde je server i na kakav link je povezan. Slabija konfiguracija, ali pravi server, je pouzdanije od 'custom' varijanti servera.

I sam menadzment je bitna stvar, odziv u slucaju kvarova i slicno...

Sta je 'managed server' ako za to dodatno placas? Ja bih pre izabrao serverloft i platio nekog 50-tak evra za odrzavanje i bekap...


[Ovu poruku je menjao agvozden dana 12.05.2011. u 10:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dmd

Član broj: 37299
Poruke: 192
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor između dva servera12.05.2011. u 01:55 - pre 156 meseci
Da li to znači da ova gornja ponuda kod nemaca (koja mi se čini po nabrajanju komponenti konfiguracije jača nego ponude kod naših), zapravo nije pravi server "u neku ruku"?

U Beogradu mi se nudi pravi server i za njega tri kvalitetnija HD-a (kako kažu).
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Izbor između dva servera12.05.2011. u 02:30 - pre 156 meseci
@dmd

Da, to nisu pravi serveri kod Nemaca.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Izbor između dva servera12.05.2011. u 02:37 - pre 156 meseci
Mogu tebe da loze domaci provajderi koliko hoce (sta znaci to TRI KVALITETNIJA DISKA?) haha.. Ovo sto je agvozden predlozio je i po mom misljenju best buy. Vidim da serverloft na svim serverima ima po jedan SSD od 60GB sto je vise nego dovoljno za sistem (a SSD je ultra brz i vredi svaku paru) + platis nekome ko se bavi time dogovorenu sumu i uzivas (mislim na administraciju).
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Izbor između dva servera

[ Pregleda: 1904 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.