Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HARD DISK WD 2Tb - spori response

[es] :: Windows desktop :: HARD DISK WD 2Tb - spori response

[ Pregleda: 1719 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nico
novi sad

Član broj: 54365
Poruke: 78
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon HARD DISK WD 2Tb - spori response09.05.2011. u 16:25 - pre 157 meseci
Imam hard disk 2Tb WD BLACK koji koristim za montazu video materijala i storage.

Desio mi se jako cudan problem. Naime, puko mi je u jednom momentu windows i jedna particija (imam dve particije od po 1TB) je
zatrazila DISK CHECK. Ok, pustim ga da radi... odradi sta ima i stane. Gledam tako ekran gde mi ispise rezultate toga sto je uradio
i to tako traje jedno 45min. Onda poludim i restartujem komp. Opet trazi diskcheck. Koristio sam jedno mesec dana tako hard disk
posto nije hteo da zavrsi DISK CHECK. Juce sednem i nekom magijom mi prodje diskcheck koji sam ostavio preko noci.

No, problem je sledeci... Response hard diska mi je JEZIV. Tipa, udjem u neki folder gde imam 10 fajlova i cekam jedno 2-3 sekunde
da otvori folder. Kao da mu pristupam preko mreze. Probao sam i zamenu SATA kablova, ali dzaba.

Ostala 3 hard diska koja imam u masini ok rade. Jedino ovaj novi hard od 2tb zeza.
Kada kopiram fajl prvih 2-3 sekunde stoji zakoceno, a onda krene da kopira velikom brzinom.

Problem je taj sto ulazak u foldere traje vecnost. :( Ima li neko bilo kakvu ideju sta moze biti?






 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: HARD DISK WD 2Tb - spori response09.05.2011. u 22:07 - pre 157 meseci
Meni se to obicno desavalo pre crkavanja. Skini program za testiranje diska sa WD-ovog sajta i pusti da odskenira. Vrlo je moguce da ce ti naci lose sektore. Backup-uj sve bitno i nosi na reklamaciju. Meni su u poslednjih nekoliko meseci dva crkla i takvo je ponasanje bilo. Jedan je bio pod garancijom pa mi zamenise a drugom je istekla davno garancija.
 
Odgovor na temu

nico
novi sad

Član broj: 54365
Poruke: 78
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: HARD DISK WD 2Tb - spori response10.05.2011. u 10:47 - pre 157 meseci
Citat:
Shadowed: Meni se to obicno desavalo pre crkavanja.


Uopste me nisi obradovao....... :( A hard disk mi je 40-50% popunjen... Kupis black caviar sa 5 godina garancije,
i onda ga zamenjujes ko u videoteci filmove.... :(
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: HARD DISK WD 2Tb - spori response10.05.2011. u 11:23 - pre 157 meseci
Jos vise se ne bi obradovao da ti nisam rekao a da je crk'o :)

Sta znam, meni su do sada 4 hdd-a crkla. Jedan posle par dana, jedan posle dve i po godine, jedan posle 4 i jedan posle 7 godina. Tj. taj od 7god nisam ni siguran da li je crk'o ili sam samo prestao da ga koristim :)
 
Odgovor na temu

nico
novi sad

Član broj: 54365
Poruke: 78
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: HARD DISK WD 2Tb - spori response10.05.2011. u 14:52 - pre 157 meseci
Citat:
Shadowed: Jos vise se ne bi obradovao da ti nisam rekao a da je crk'o :)

Sta znam, meni su do sada 4 hdd-a crkla. Jedan posle par dana, jedan posle dve i po godine, jedan posle 4 i jedan posle 7 godina. Tj. taj od 7god nisam ni siguran da li je crk'o ili sam samo prestao da ga koristim :)


Pa dobro majku mu, koji hard disk kupiti a da nece crci za par meseci. Kapirao sam da su BLACK WD najbolja klasa....... hmm...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: HARD DISK WD 2Tb - spori response10.05.2011. u 15:51 - pre 157 meseci
Pa, dobro, kao sto vidis, ovde je samo jedan bio u kratkom roku, ostali su trajali po neku godinu. Ovaj sto je posle 4god. je onaj koji sam dobio zamenu za taj sto je skoro odmah.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: HARD DISK WD 2Tb - spori response

[ Pregleda: 1719 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.