Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17625 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND03.07.2011. u 22:01 - pre 155 meseci
Ma najpametnije resenje jos je stupio na snagu zakon o zastiti potrosaca pa mozemo i mi njih da k..mo kad mogu i oni nas :)
 
Odgovor na temu

variable
Telco pimp
Belgrade, Serbia

Član broj: 287590
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND08.07.2011. u 13:25 - pre 154 meseci
Posle godinu dana koriscenja ovog rutera, zakljucak je: bataliti fabricki firmware, cak i dd-wrt, jednostavno, nisu zreli...
Jedino resenje je openwrt ili neki fork. Preporucujem Gargoyle firmware. Stabilan, brzi od fabrickog, sa vise opcija, jer ipak je openwrt ispod haube. Kuci mi radi mesecima sa dva racunara, iphone-om, dve konzole (ps3 i xbox) bez glitcha.
Projekat je ziv, i stalno se izdaju nove verzije....


Cheers...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND21.07.2011. u 05:57 - pre 154 meseci
Moraću da ga probam. Ovaj novi primerak koji sam dobio u zamenu posle 6 dana uptime već je nedostupan (ne može se prići web interfejsu, ali radi rutiranje).
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND18.08.2011. u 19:05 - pre 153 meseci
Pozdrav svima,
dugo sam se premisljao koji ruter uzeti i kada sam naišaio na TL-WR1034ND, koji uz to ima i USB
za externi storage, sve moje dileme su prestale, a počele muke,...slične vašim!
Ne mogu da se "pohvalim" da je za zadnja 2 meseca koliko ga imam baš tako loše radio (zaglupnjivao se),
ali da je toga dosta bilo,...jeste. Moj prevashodni cilj i namera za kupovinu BAŠ tog modela je upravo USB!
Ideja mi je bila, verujem kao i kod ostalih, da sve što nam treba držimo na jednom mestu i sadržaj
preuzimamo po potrebi, ali kojom brzinom,...Nisam video ni ostvario transfer veći od 1,3 MB/s a prosek je
ispod 1 MB/s. Apsolutno nedovoljno za bilo šta upotrebljivo! Svako ko je uz računare 15 + god,
ima ih dva ili više u kući i mislim da nisam pogrešio ako želim da nerade svi isvremeno. Čemu onda
ruter koji ima USB priključak za storage? Nisam primetio da je neko spominjao tako male brzine transfera
sa storage diska prikačenog na USB rutera, pa sam pomislio da je ovo, moj, izolovan slučaj. Ima li neko
ideju šta uraditi? Ubačen poslednji firmware, ali se ništa nije promenilo, osim dodatno dobijenih opcija
koje on donosi.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND18.08.2011. u 19:33 - pre 153 meseci
Na žalost, to su te brzine. Ovaj ruter ima USB ali to je više reklama nego upotrebljivost. Možda ima malo veći protok sa FAT32 diskovima ali ko za skladištenje danas koristi FAT kad jedan fajl zna da bude po nekoliko GB.
Hteo sam i ja da napravim centralni disk za skladištenje ali brzina je neprihvatljivo niska. Eventualnu primenu vidim u korišćenju diskova sa kojih bi se direktno gledali filmovi na računarima u kući. Tu je brzina prihvatljiva, mada ne znam kako bi se ponašao HD materijal sa ovim protokom.
Slažem se da je USB na ovom ruteru neupotrebljiv. Ali ipak cena mu je duplo manja od sličnih rutera drugih firmi.
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND21.08.2011. u 23:59 - pre 153 meseci
Citat:
espresso: Na žalost, to su te brzine. Ovaj ruter ima USB ali to je više reklama nego upotrebljivost. Možda ima malo veći protok sa FAT32 diskovima ali ko za skladištenje danas koristi FAT kad jedan fajl zna da bude po nekoliko GB.
Hteo sam i ja da napravim centralni disk za skladištenje ali brzina je neprihvatljivo niska. Eventualnu primenu vidim u korišćenju diskova sa kojih bi se direktno gledali filmovi na računarima u kući. Tu je brzina prihvatljiva, mada ne znam kako bi se ponašao HD materijal sa ovim protokom.
Slažem se da je USB na ovom ruteru neupotrebljiv. Ali ipak cena mu je duplo manja od sličnih rutera drugih firmi.


Kada sam pre par meseci pošao u potragu za ruterom koji ima USB ulaz ovo je bio jedini na našem tržištu ?!!
Nisam hteo da previše opterećujem za početak, ali sada je možda vreme da pomenem da sam na ovom forumu našao podatak da se ovaj ruter može "unaprediti" nekim drugim firmware_om:

Citat:
variable: Posle godinu dana koriscenja ovog rutera, zakljucak je: bataliti fabricki firmware, cak i dd-wrt, jednostavno, nisu zreli...
Jedino resenje je openwrt ili neki fork. Preporucujem Gargoyle firmware. Stabilan, brzi od fabrickog, sa vise opcija, jer ipak je openwrt ispod haube. Kuci mi radi mesecima sa dva racunara, iphone-om, dve konzole (ps3 i xbox) bez glitcha.
Projekat je ziv, i stalno se izdaju nove verzije....
Cheers...


tu sam negde našao da neko pominje da se instalacijom "novog" FMW_a dobija mogućnost kačenja 3G USB modema, mada se kao gubi garancija i protok sa deklarisanih 300 pada na 150 Mbit/s. Sve je to prihvatljivo ali ne i logično! Koliki protok zahteva taj 3G modem ako kroz taj USB ne može da se pogura protok koji će da omogući gledanje MKV filma ili ako je protok na tom USB_u 1-3% od regularne i deklarisane brzine za standard USB 2.0 ?
Elem pre petnaestak dana, ubacio sam naj noviji (regularni) FMW, misleć da će se tu nešto popraviti. Brzina ostala ista, pa sam ruter odneo do prodavca
(NEBO Its d.o.o). Za utehu mi rekoše kako se reklamacija obavlja, ćista pro-forma, i da će oni probati da nešto izvedu,....
Istina je da u dokumentaciji nigde ne stoji podatak ili info koliki je protok kroz USB na ruteru, ali je isto tako poznato koliki je standard brzine protoka za USB 2.0. koji ovom prilikom nije ni blizu ispoštovan. To će mi biti glavni adut za vraćanje, ali šta da uzmem kao zamenu? Ili da rizikujem i experimentišem sa predlogom iznad? Ode garancija i 5k para :-( Skinuo sam tog Gargojla, ali cekam da mi vrate ruter i neki njihov odgovor,...
Vole bih da cujem mišljenje usera:variable po ovom pitanju?
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND22.08.2011. u 07:18 - pre 153 meseci
Pitao sam ja servisera u Netiksu, kaže možeš da staviš prepravljeni firmver pa kasnije da vratiš original i ne gubiš garanciju.
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND24.08.2011. u 00:12 - pre 153 meseci
Citat:
espresso: Pitao sam ja servisera u Netiksu, kaže možeš da staviš prepravljeni firmver pa kasnije da vratiš original i ne gubiš garanciju.


hvala za informaciju, mada se ruter trenutno ?! već 20 dana nalazi baš kod njih! Na koji prepravljeni firmware misliš, kao i kojim da to "vratim"?
Ovde se pominjala samo jedna ver. kojom je to kao moguće uraditi i koju sam skinuo ali nedostaje jedna *.rar datoteka. Na poslat upit tom useru nema nikakvog odgovora a guglanje ne daje rezultat za nedostajuću *-05.rar datoteku.
Možda ću imati sreće da se javi i user koji je koristio one Gargoyle firware_ove sa svojim iskustima a pomenutim u predhodnom postu,....
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND24.08.2011. u 07:17 - pre 153 meseci
Citat:
Na koji prepravljeni firmware misliš, kao i kojim da to "vratim"?

Valjda na bilo koji. Samo sam pitao da li se gubi garancija ako se ubaci neki drugi jer mi je on sam predložio da može da se ubaci prepravljani.
Koji konkretno kvar imaš? Posle 2-3 dana prestane da radi dok ga ne resetuješ?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND24.08.2011. u 08:02 - pre 153 meseci
Novi Gargoyle izašao nedavno. verzija 4. Za sada bez problema radi.
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND24.08.2011. u 13:46 - pre 153 meseci
Problem je izgleda,koliko sam pratio ovaj deo foruma, u vrlo lošem software_u za ovaj ruter. Moj problem, glavni, ko je bar malo
pogledao šta sam napisao VRLO MALA i NEUPTREBLJIVA brzina prenosa podataka sa USB_ na ruteru! Zbog toga (USB_a) sam se i odlučio za
ovaj model planirajući da na njega okačim neki storage i da nemoraju svi računari u kući da rade u isto vreme! NIKO još nije prokomentarisao
ono o čemu ja pričam: BRZINA PRENOSA sa i na disk prikačenog na USB na SAMOM ruteru?

Kolike su Vama brzine transfera, jel govorimo o istom WR-1034ND ruteru?! ili tu opciju (USB) ja jedini koristim,...?

Kroz mrežu to ide po standardu, ali kao što rekoh ne želim da svi računari u kući rade istovremeno. Pored ovakvog rutera to bi bilo besmisleno,...
Bilo je zaglupljivanja poprilično, ali zbog drugog problema nisam baš obratio pažnju na to misleć da su možda povezani.
Obećali su mi povraćej rutera sa servisa tokom nedelje (nisu samo rekli koje :-( ) I ako ne bude ništa od onoga zbog čega sam ga reklamirao
(BRZINA-USB) razmisliću da li da ga vratim kompletno (povraćej novca) i kupovinom nekog drugog srodnog modela, uz dobru proveru pre toga!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND24.08.2011. u 13:59 - pre 153 meseci
Mislim da je kod mene 2-3 MB/s (megabajta) ali mogu da proverim za vikend.
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND24.08.2011. u 14:39 - pre 153 meseci
Citat:
espresso: Mislim da je kod mene 2-3 MB/s (megabajta) ali mogu da proverim za vikend.

heh, ne bih pravio problem kada bih to video (kod mene), jel to rešava sve probleme,....
ako je ta brzina, koju navodiš stvarnost onda nevidim problem sem u software_u ! Koji FMW koristiš ? - mada sam ja
pre odnošenja u servis instalirao poslednju ponudjenu verziju, ali bez uspeha!
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND24.08.2011. u 16:05 - pre 153 meseci
Imam trenutno najnoviju TL-WR1043ND_V1_110429 a fabrički je došao sa jednom ispod nje TL-WR1043ND_V1_100820. I hardverska verzija je 1.8. Možda tu ima razlike.
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND24.08.2011. u 18:56 - pre 153 meseci
Citat:
espresso: Imam trenutno najnoviju TL-WR1043ND_V1_110429 a fabrički je došao sa jednom ispod nje TL-WR1043ND_V1_100820. I hardverska verzija je 1.8. Možda tu ima razlike.

izgleda da nemamo iste, poslednje ver. FMW_a. kod mene posle upgrade_a sa:
http://www.tp-link.com/en/supp...-WR1043ND&version=V1#tbl_b dobijam ove podatke a na samom
ruteru (nalepnica) stoji da je Hardware ver. 1.8 a ruter je kupljen polovinom Maja o.g.
videću da li će ovi iz servisa nešto uraditi,...


upravo naidjoh na ovo:
----------------------
Posted: Wed Jun 29, 2011 7:15 pm Post subject:
I have two of them both hardware version 1.8.

One is on dd-wrt the other is on the latest stock firmware.

The stock firmware is fast and stable and the USB speed has improved considerably, now it downloads with about 7MB/s with the lan cable and uploads to about 3 to my external NTFS drive(cant remember exact values). You can also browse the drive and stream directly from windows media player for some video file formats.

I think I will revert the first router back to stock, bit scared of bricking it though. Also I really like the QOS in dd-rt since it actually works good even with torrents running.
--------------------------------------------------
što možda objašnjava da je ovaj ruter stvarno imao softwre problem. nadam se da će to ovi u servisu uspeti da reše!

[Ovu poruku je menjao sailorlale dana 24.08.2011. u 20:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
94.230.186.*



+1 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND28.08.2011. u 15:24 - pre 153 meseci
Kao što sam i očekivao, mada su mi to i (ne)zvanično rekli router TL-WR1034ND i posle zamene za novi ništa nije poboljšao svoj rad,
bar ono što mene interesuje brzina na USB_u i sa njega,.... Kod mene je "novi" mada ja mislim da je taj bio u servisu pa predat kao "nov"
ubacio sam naj noviji FMW koji sam našao i sve je isto kao i pre. Brzina transfera sa i na USB ne prelazi ili jedva 1 - 1,5 MB/s što nije za upotrebu,...
Doduđe evo već 50 h. nije se zaglupeo,...ali nikada nije kasno. Mnogi pomenuše Gargoyle FMW ili tako nešto pa bih usrdno zamolio one
koji su to probali ili čak koriste da to iskustvo malo šire podele sa zajedicom. Možda i nama bude lakše :) poz.
 
Odgovor na temu

DynDNS
Beograd

Član broj: 274168
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: juniper.net


+4 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND29.08.2011. u 10:11 - pre 153 meseci
Meni je na tom modelu sa usb hub varijantom islo dosta breze nego bez hub-a. Ruter preko hub-a vidi do 8 hard diska ili usb memorija.
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
94.230.186.*



+1 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND29.08.2011. u 14:39 - pre 153 meseci
Citat:
DynDNS: Meni je na tom modelu sa usb hub varijantom islo dosta breze nego bez hub-a. Ruter preko hub-a vidi do 8 hard diska ili usb memorija.


Meni za vezu sa ruterom (jednostavno utaknem ono što imam) nije potreban nikakav HUB, ali ako to reši stvar,... i ako ovo uspe ti si moj spasitelj :).
Ono što ja koristim je klasični storage (mogućnost NAS_a) koji prima dva diska ali to ruter (kao što znaš) vidi samo jedan "volumen",
odnosno od njh dva vidi samo jedan HDDisk. Radi se o ICE BOX_u - http://www.ngohq.com/home.php?...les&go=read&arc_id=142
koji prikacen na PC radi sve što treba i kako terba a router od dva vidi SAMO JEDAN ! :( kao što rekoh. Padalo mi je na pamet da ta dva HDD_a pretvorim u dinamičke diskove i tako ih proširim u jedan volumen, ali takve diskove ne vidi USB !
HUB_ova ima raznih i to što kažeš nije mi baš jasno? Da li se radi o klasičnom naj običnijem USB HUB_u (narodski rečeno razdelniku za više USB korisnika) ili onih koji imaju svoje napajanje?
Možda se stvarno nadje rešenje za ovaj moj problem,...
Kakve su ti brzine kroz taj vid veze?

evo već 3-4 dan da ruter nije pao (zaglupeo se) - rekord!?
 
Odgovor na temu

DynDNS
Beograd

Član broj: 274168
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: juniper.net


+4 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND29.08.2011. u 16:02 - pre 153 meseci
Nazalost ne koristim vise taj wireless ruter. Usb hab je najobicniji bez napajanja.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND07.10.2011. u 07:19 - pre 151 meseci
Umesto ekstra pouzdanog i jeftinog modela WR741N (uptime često preko mesec dana uz 24-časovni torrent download), postao sam vlasnik (kako vidim) ekstra nepouzdanog WR1043ND.

Priznajem, polakomio sam se na USB storage i to je praktično jedini razlog zašto sam ga kupio. Doduše, daću mu još malo vremena da se dokaže što se tiče barem uptime pouzdanosti, ali već sada se pokazuju neki simptomi koji nemaju pozitivan predznak.

Prvo, nisam uspevao da pristupim HD racku, da bih ubrzo zaključio da imam neki prepotopski firmware, koji se nigde više ne pominje na netu. Zamenio sam ga novim, originalnim, i konačno se Help poklapao sa onim što imam ispred sebe u panelu za podešavanje.

Nekako sam uspeo da otvorim disk s onim čuvenim \\192.168.1.1\Volume1, odnosno file://192.168.1.1\Volume1, iako originalni link "Open disk" u samom panelu prosto ne radi, iako naoko pokazuje na istu lokaciju! Ok, mapirao sam disk. Radi!

Brzina transfera je mislim bila preko 2000 kB/s, preko konekcije kablom. Radila je i WiFi konekcija, nisam još proveravao brzinu.


Međutim, šta mi vredi brzina, kada je sve to totalno nepouzdano. Nekada iskopiram recimo 800MB podataka i sve je Ok. Zatim, pokušam da iskopiram *tri* PDF fajla, i ruter se zaglupi! Net ponekad ostane, a nekada se i on tada izgubi. Nekda se sistem i oporavi, ako dovoljno dugo čekam i gledam zaglavljen OS. Ali i to je samo ponekad.

E sad, totalno blesava stvar... Čim bilo kojim Viewer-om počnem da otvaram JPG-ove, ubrzo obavezno sledi zaglupljivanje rutera. A ha, pomisim, možda to program počne da kešira unapred, pa umesto Irfana probam običan Windowsov viewer, kad ono isto.

Ok, pokušam da kopiram folder s JPG-ovima, kad opet zaglupljivanje...


Šta se ovde dešava, tačniju sliku ću valjda steći narednih dana...


Inače, ostala mi je još jedna sumnja, mada to ne bi trebalo da ima nekog uticaja. Ruter je zakačen na gigabitni switch, pa od switcha idu dalje kablovi. Pokušaću da kabl zakačim direktno na ruter, bez switcha, možda će biti nekih razlika.


Ako sve ovo ne uspe, planiram da im vratim ruter, doplatim i kupim NAS kutiju (za dva diska) koja se kači na RJ45, mislim da je to daleko bolje rešenje.

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Ultimate Wireless N Gigabit Router TP-Link N TL-WR1043ND

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17625 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.