Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osama bin laden mrtav(?)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86289 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 17:43 - pre 158 meseci
Zasto moraju da imaju demokratske izbore? Irak nikada nije bio ni po cemu blizka zapadnoj civilizaciji niti su im kultura, zivotne norme, zakone i obicaji slicni. Ne mozes ocekivati od nekoga ko je hiljadama godina ziveo po jednim pravilima da sve to proemni sa necim sa cim stanovnici ocigledno nisu kompatibilni. Potrebno je da evolucija to odradi za njih a ne F117 ili tomahavk. Postoji razlog zasto je zivot u DE recimo takav kakav jeste danas, a to se nije desilo za 5-10 godina nego je posledica kulturne, civilizacijske i zakonodavne evolucije ljudi koji zive na teritoriji DE ili neke druge Eu drzave.
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 17:43 - pre 158 meseci
@yolja624 za tebe i pazi na tekst,kao i ti.
http://www.youtube.com/watch?v=FTL8NtqGdw4&feature=related
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 17:46 - pre 158 meseci
Citat:
yolja624: Imate li vi neki adut o temi

Ma nema nikakvih aduta. Boze...

Prikačeni fajlovi
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 17:48 - pre 158 meseci
@Slobodan Miskovic
Dobro.. u njegovom slucaju sumnjam da bi to tako lako islo ali nije toliko ni bitno.

Inace zanimljiva mi logika tih sto se klanjaju zapadu bez trunke kritike.
Kad ih pitas: Zasto bas Irak? Zasto bas Libija? odgovor je tipa "Pa mora se od nekud krenuti"
"Pa dobro zasto nije bilo intervencije u xy zemlji sveta gde je uistinu diktator pobio mnogo ljudi?" odgovor: "Vi kvazihipici stalno nalazite izgovore da se ne pomogne jadnoj deci u Bengaziju"
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 17:49 - pre 158 meseci
Imam,Odakle tebi da je baas partija bila jedina i da je narod bio ugrožen.Odakle tebi sem tog googlanja i copy tektovima
potvrđuješ svoje teorije.Naravnoda sam se okomio na takve kao ti koji daju zaključak od virtuelnih informacija.
Lepo sam ti napisao da i rat u bosni po tebi je legitiman,jerbo ti skidaš sve što nije demokratski.Ti ćeš da 100% podržiš
ako je narod izabrao sadama.Odmori malo,pregrejana ti je teorija.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 17:50 - pre 158 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:Ne mozes ocekivati od nekoga ko je hiljadama godina ziveo po jednim pravilima da sve to proemni sa necim sa cim stanovnici ocigledno nisu kompatibilni. Potrebno je da evolucija to odradi za njih

Pa isto tako ne mozes ocekivati da se ljudi - koji vec desetine hiljada godina svoje bitisanje zasnivaju na ratovima, osvajanjima, otimanjima, nasilnim nametanjima svojih standarda - odjednom prestanu time da se bave. Potrebno je da evolucija to odradi....
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 17:53 - pre 158 meseci
Citat:
dekster2: @yolja624 za tebe i pazi na tekst,kao i ti.
http://www.youtube.com/watch?v=FTL8NtqGdw4&feature=related


Sta da pazim? jel ti planiras da konkretno pricas o necemu ili da me zamajavas?

@Slobodan Miskovic
Citat:
Zasto moraju da imaju demokratske izbore? Irak nikada nije bio ni po cemu blizka zapadnoj civilizaciji niti su im kultura, zivotne norme, zakone i obicaji slicni. Ne mozes ocekivati od nekoga ko je hiljadama godina ziveo po jednim pravilima da sve to proemni sa necim sa cim stanovnici ocigledno nisu kompatibilni. Potrebno je da evolucija to odradi za njih a ne F117 ili tomahavk. Postoji razlog zasto je zivot u DE recimo takav kakav jeste danas, a to se nije desilo za 5-10 godina nego je posledica kulturne, civilizacijske i zakonodavne evolucije ljudi koji zive na teritoriji DE ili neke druge Eu drzave.

Pa ne moraju ali bi bilo normalno i uobicajeno za 21 vijek. Despotovine, "licne prcije" zvane jos i posprdno "drzave" su pocele da izumiru jos pocetkom 20 vijeka. A to ko je na sta "kompatabilan" ,moras da ga pitas a ne apriore donosis sud, bez ikakvog konsultovanja tog nekompatabilnog. Tako bi trebalo da se grade odnosi medju ljudima. Ili ne?

A da - evolucija... skup, bolan i nadasve dugotrajan proces, koji je uglavnom veoma nepouzdan, jer niko u naprijed ne moze da zna kojim putem evolucija ide. Puno je efikasnije ovako. Jedino sto se mora priznati da amerikanci nisu osmislili izlaznu strategiju kad su se uvaljivali u sve ovo. A ovo u cemu su sad, meni lici na "dala baba dinar da udje u kolo, a sad daje dva da izadje"....
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 17:56 - pre 158 meseci
Pazi ja ne stajem ni na ciju stranu samo kazem da je moze misljenje da ne treba ocekivati da ce neka od tih zemalja (Egipat, Irak, Iran, Tunis, Kambodza, Laos, Vijetnam....) poste intervencije biti bolje mesto za zivot. Takodje protiv sam teorije da se treba mesati u druge drzave i njihov poredak. Zastupam to tezu sve dok neka od tih drzava ne krene da se messa u stanje i poredak u trecoj drzavi. Ovo je verovatno nemoguce ostvarivo u skorom periodu ali mora se postaviti neki princip... Eto recimo meni se svidja sto Kima niko ne dira, to mi je ok. Takodje mislim da je sve sto se desava u Siriji, Libiji i sto se desilo u Egiptu i Tunisu instrumenalizovano spolja a vreme ce pokazati da je sve to bio korak nazad za te ljude tamo.

Majmun da bi naucio da uzima bananu mora da nauci neke stvari a te stvari nece nauciti ako mu odmah das bananu...

Citat:
Pa ne moraju ali bi bilo normalno i uobicajeno za 21 vijek.


21. vek nije svuda isti pojam :) Oni se sada nalaze u nekom 17-18. veku, u najboljem slucaju.
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:01 - pre 158 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Takodje protiv sam teorije da se treba mesati u druge drzave i njihov poredak. Zastupam to tezu sve dok neka od tih drzava ne krene da se messa u stanje i poredak u trecoj drzavi.


END.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:01 - pre 158 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Pazi ja ne stajem ni na ciju stranu samo kazem da je moze misljenje da ne treba ocekivati da ce neka od tih zemalja (Egipat, Irak, Iran, Tunis, Kambodza, Laos, Vijetnam....) poste intervencije biti bolje mesto za zivot. Takodje protiv sam teorije da se treba mesati u druge drzave i njihov poredak. Zastupam to tezu sve dok neka od tih drzava ne krene da se messa u stanje i poredak u trecoj drzavi. Ovo je verovatno nemoguce ostvarivo u skorom periodu ali mora se postaviti neki princip... Eto recimo meni se svidja sto Kima niko ne dira, to mi je ok. Takodje mislim da je sve sto se desava u Siriji, Libiji i sto se desilo u Egiptu i Tunisu instrumenalizovano spolja a vreme ce pokazati da je sve to bio korak nazad za te ljude tamo.

Majmun da bi naucio da uzima bananu mora da nauci neke stvari a te stvari nece nauciti ako mu odmah das bananu...


Prihvatam da je to tvoje misljenje, ali ne moram da mislim isto ko i ti. Isto tako ni moje ni tvoje misljenje ne obavezuje one koji vladaju ovim svijetom da ga prihvate kao ispravno. Onog trenutka kad je Sadam napao Kuvajt, postao je problem za trece zemlje i to ga je kostalo glave. Isto tako, kad je Osama skrkao kule u Njujorku, tad je postao legitimna meta, zajedno sa talibanskim rezimom u avganistanu. Sve ostalo su samo posljedice tih cinjenica.

Cinjenice govore da ima dosta problematicnih odluka u onom sto rade amerikanci i zapad uopste i isto tako uzeti u obzir da nisu bas ni udarili u totalno neduzne. Sve u svemu igranka se nastavlja - nazalost.

i jos nesto - ne govorimo o majmunima vec o ljudima. A ljudi bi trebali mnogo brze da uce od majmuna!
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:04 - pre 158 meseci
piš živi što se svi pozivaju na suverenitet.
suverenitet nastaje tako što ga otmeš od nekoga.

tako su ove Švabe Saks-Koburzi (šatro Vindzori) i zavladale Engleskom
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:04 - pre 158 meseci
@yolja624
Drži se potpisa,jer druga dva ti ne odgovaraju,verovatno.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:06 - pre 158 meseci
@dekster2
Pretpostavljam da nisi prvi, a nesto mi govori da se neces ni obogatiti... sta ti ostaje?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:08 - pre 158 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Zastupam to tezu sve dok neka od tih drzava ne krene da se messa u stanje i poredak u trecoj drzavi.

Kad dodje do tog momenta onda je obicno kasno i steta je mnogo veca.
Jer kad neko odluci da se mijesa u stvari van svog dvorista, onda sigurno ima debelu pozadinu koja mu tako nesto omogucuje.
Sjetimo se Svaba u II sv. ratu. Bilo bi dobro da je neko mogao na vreme da se umjesa u njihove "unutrasnje" stvari, koje su vrlo brzo postale spoljne.

Svijet je jednostavno postao suvise tijesan za takve "prcvarnice", kako rece drug @Dekster.
Ekonomija, protok robe, energije, sirovina i ljudi, tehnologija, informacije i ostali fenomeni modernog doba jednostavno traze da se takve "prepreke" i relikti srednjeg vijeka sklone s puta.
Ljudi idu na mjesec, a neko onemogucava da covjek otputuje 50km u komsiluk.

Uostalom, imali su dovoljno vremena. U pogledu drustvenog uredjenja i ljudskih sloboda i prava napredniji su bili prije 900 godina nego sada, sto znaci da ih evolucija vodi u krivom smjeru te da je potrebno taj smjer malo korigovati.
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:09 - pre 158 meseci
Nasleđe,jer za mene nesposobnog neko je razmišljao.Valja neće neko silom pokušati da mi to otme i
pokaže da tu nešto nije u redu.Mnogo pričaš napamet jer izgleda da je tebi neko oduzeo suverenitat pa bi i drugima.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:14 - pre 158 meseci
Citat:
bg gaspar
samo odakle da počnemo?


Od Vukovara, Sarajeva, Srebrenice, Račka. Ima odakle da se počne.

Ovo je odlična prilika da se Srbija otarasi Mladić Ratka. Taj se traži zbog ubistva 8000 ljudi u Srebrenici. Osama Bin Laden le likvidiran zbog napada na Njujork u kome je poginulo 3000 ljudi.

Bin Laden je završio kao što je i zaslužio. Ubijen je poput besnog psa u svom brlogu. Tako se postupa sa masovnim zločincima. Prvo je izvršen helikopterski udar sa više projektila a posle toga su ga pozvali da se preda. Ha Ha Ha.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:16 - pre 158 meseci
Citat:
dekster2: Nasleđe,jer za mene nesposobnog neko je razmišljao.Valja neće neko silom pokušati da mi to otme i
pokaže da tu nešto nije u redu.Mnogo pričaš napamet jer izgleda da je tebi neko oduzeo suverenitat pa bi i drugima.


Nista ja tebi necu uzimati, daces ti "to" sam! I to kad shvatis da "to nesto" nikad nisi ni imao a samo placas "to" sto nemas.
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:27 - pre 158 meseci
@yolja624
Matori,mi smo mnogo godina zabetonirani u ovom gradu,ne od kelta ali dugo.Ti si svoje filozofirao i izgubio.Ostala ti je samo
da se pretvaraš kao i u pesmi koju sam ti postavio.1000 lica i laži.Onda ulaziš da nekoga treba ubiti jer je on po onome što si pročitao
trebao da zvajzne.Znaš ima i opuštenih mesta.@ivan je pomenu metro i da mu nije potreban osama da ga diže u vazduh.Njegovo
okruženje za neke cikljeve amerikanca neće da navede da mu šalle tomahavk.Njegov gradolnačelnik bajsom ide na posao i smeka ima li neka rupa.
Kupim auto od našeg čoveka koji nije fukara pa se obogatio i drži AHG SINDELFINGEN Salon automobila servis.Sve je to daleko od tebe,a ti kao
da si bio sa grof Vladom(drakulom) kada su ka turci zlostavljali.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:27 - pre 158 meseci
Citat:
kandorus: Od Vukovara, Sarajeva, Srebrenice, Račka. Ima odakle da se počne.

Ovo je odlična prilika da se Srbija otarasi Mladić Ratka. Taj se traži zbog ubistva 8000 ljudi u Srebrenici. Osama Bin Laden le likvidiran zbog napada na Njujork u kome je poginulo 3000 ljudi.

Znas kako, sad bi ti ovi tvoji istomisljenici rekli da je svet nepravedno mesto..
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 18:34 - pre 158 meseci
@dekster2
Citat:
dekster2: @yolja624
Matori,mi smo mnogo godina zabetonirani u ovom gradu,ne od kelta ali dugo... bla bla bla trutj


Vidi, kad bi ti malo vise pricao o temi a ne o meni, mozda bi sve sto pricas imalo smisla. Ovako samo dzaba drobis o necemu sto apsolutno sa temom nema nikakve veze. Provociras me bez ikakve potrebe. Ako hoces da se svadjamo to preko foruma nece ici. To dobro znas. Ako hoces da pricamo o temi - `ajde. Ako hoces da pricas o meni, otvori sebi temu pa drobi tamo.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86289 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.