Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)

[es] :: Office :: Excel :: zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)

[ Pregleda: 2399 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

seonara

Član broj: 160053
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)30.04.2011. u 11:35 - pre 157 meseci
Kako postaviti da u jednom redu umesto napisanih slova(D;N;MK;G)zbroji zadate vrednosti za ta slova(i kako ih zadati).Kako to uraditi.Može li mi neko pomoći sa excelom nisam baš na "ti"...Hvala unapred,pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)30.04.2011. u 13:04 - pre 157 meseci
Citat:
seonara: Kako postaviti da u jednom redu umesto napisanih slova(D;N;MK;G)zbroji zadate vrednosti za ta slova
Dosta si nejasan, trebao si prikačiti primjer i raspored podataka.
Zbrajanje u Excelu možeš vršiti na više načina.
Zbrajanjem vrijednosti, adresa ćelija ili imenovanih podataka.

U ovom primjeru ćelije A2, B2, C2 i D2 su IMENOVANE slovima a formula glasi
=d+n+mk+g

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

seonara

Član broj: 160053
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)30.04.2011. u 13:40 - pre 157 meseci
U pitanju je mesečni raspored rada u bolnici gde je D(dan 12h) N(noć(12h)MK(kuhinja 8h)itd.
raspored mora biti sa slovima da osoblje zna da li dolazi u ujutro ili uveče iako je satnica ista(12sati rada)
Htela sam da mi se u tablici zbrajaju sati ,ima li višak ili manjak.Često dolazi do izmena i htela bi da se to kod promene evidentira u ukupnoj satnici na kraju reda.Lako je za one koji rade samo ujutro.Evo primjer...


[IMG=http://img831.imageshack.us/img831/884/satir.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
 
Odgovor na temu

seonara

Član broj: 160053
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)30.04.2011. u 13:41 - pre 157 meseci
U pitanju je mesečni raspored rada u bolnici gde je D(dan 12h) N(noć(12h)MK(kuhinja 8h)itd.
raspored mora biti sa slovima da osoblje zna da li dolazi u ujutro ili uveče iako je satnica ista(12sati rada)
Htela sam da mi se u tablici zbrajaju sati ,ima li višak ili manjak.Često dolazi do izmena i htela bi da se to kod promene evidentira u ukupnoj satnici na kraju reda.Lako je za one koji rade samo ujutro.Evo primjer...


[URL=http://img831.imageshack.us/i/satir.jpg/]
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)30.04.2011. u 16:09 - pre 157 meseci
Citat:
seonara: U pitanju je mesečni raspored rada u bolnici gde je D(dan 12h) N(noć(12h)MK(kuhinja 8h)itd.
Kao prvo trebala si postaviti naslov vezan uz temu "Radni sati". Pretraži ovaj forum, bilo je dosta govora o radnim satima
Također trebala si postaviti excel file (sa osnovnim podacima) a ne sliku, ovako bi netko sada morao kreirati tablicu umjesto tebe da bi ti pomogao.
Prije nego postaviš taj Excel file ako uopće bude trebalo, pogledaj OVAJ i OVAJ link (tu sam radio nešto o radnim satima)
Na linkovima možeš downloadati files iz primjera u PDF-u sa svim formulama.
 
Odgovor na temu

seonara

Član broj: 160053
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)30.04.2011. u 19:41 - pre 157 meseci
Pre nego što sam postavila pitanje videla sam te stranice koje mi pominješ ali mi je to prekomplicirano,a file nisam priložila jer sam naknadno shvatila kako da to uradim u ovom forumu.
Poenta je u tome da se na toj tablici vide samo G,D,N,MK a da excel sam broji sate koje ova slova označavaju i kod izmena da se menja ju ukupni sati.
Ja sam amater(glavna sestra) i treba mi to za osoblje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

seonara

Član broj: 160053
Poruke: 6
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)01.05.2011. u 03:46 - pre 157 meseci
Evo uspela sam rešiti ako nekom može poslužiti pogledajte.
prelomila stranicu pa se kod promene unosa menjaju i ukupni sati,višak,manjak, koji se kod printanja ne vide jer su bitni meni a ne ljudima koji rade.Ovo je interna evidencija na odeljenju za osoblje i mene da znamo ko kad radi i okvirno kako deliti slobodne dane itd spram satnice za tekući mesec.
Hvala Iveku na pokazanoj dobroj volji....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: zbrajanje reda(umesto slova da zbraja brojke)

[ Pregleda: 2399 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.