Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7728 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)23.04.2011. u 22:12 - pre 157 meseci
Pre nepunih mesec dana sam kupio novu mašinu
Intel i3-2100 Processor (3M Cache, 3.10 GHz)
Gigabyte H67A-UD3H-B3 LGA1155
4GB RAM 1600MHz (HyperX Blu) (2 x 2 modula)
napajanje 600W

I odlično je radila do jutros. Kad sam ustao video sam da je komp isključen iako sam ga sinoć ostavio uključenim.
Posle par pritiskanja "uključ" dugmeta (u tom trenutku to nisam shvatio kao problem) uspeo sam da ga upalim i ceo dan je radio bez problema.

E a onda se u jednom trenutku sam ugasio i opet sam imao problem sa paljenjem. Posle nekoliko puta vađenja kabla za napajanje i pritiskanja ON dugmeta, kompjuter je proradio, medjutim odmah po uključivanju mi je izbacio BIOS cheksum error, pa se opet ugasio... na kraju je nešto odbrojavao (valjda je koristio Dual BIOS mogućnost, pa je kopirao "backup").

Posle toga je radio normalno još nekih pola sata do sat da bi počeo sve češće da se gasi, a vreme normalnog funkcionisanja se sve više smanjivalo.

U ovom trenutku kompjuter više neće da dođe ni do podizanja Windowsa. Bukvalno se upali, zavrte se ventilatori na sekund dva, pa onda stane, pa pauza od sekund dva, pa onda se opet upali i tako neprekidano.

Probao sam sve:
- isključio SATA uređaje
- vadio memoriju i probao svaki modul posebno
- grafičku kartu izvadio i prebacio na integrisanu
- vadio bateriju i pokušavao da podignem sistem bez nje
- resetovao CMOS
- isproveravao svaki mogući konektor



Kompjuter je u garanciji, a ja nisam više u Srbiji, tako da mi ta garancija i ne vredi mnogo. :(



Ima li neko ideju šta bi moglo da bude?!?!?
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)23.04.2011. u 22:25 - pre 157 meseci
Da li ulazi u bios.Da li je bilo klokovanja.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)23.04.2011. u 22:34 - pre 157 meseci
Ne, nije bilo klovoanja, a ploca ni ne podrzava to, koliko sam ukapirao... poslednji put kad sam uspeo da udjem u BIOS uspeo sam da aktiviram ono "Reset to Fail Safe Defaults", ali nije mi pomoglo. Sad uopste ne mogu ni da stignem do te faze za ulazak u BIOS.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)23.04.2011. u 23:17 - pre 157 meseci
Simptom oko ukljucivanja iskljucivanja ukazuje na napajanje. Ne nuzno. Ja bih prvo posumnjao na to.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)24.04.2011. u 16:41 - pre 157 meseci
Voleo bih da je napajanje, ali me brine toliki broj slucajeva na internetu i samo na Gigabyte modelima.

Evo i vizuelno, kako se manifestuje (povadjeno sve zivo iz ploce da bih otklonio bilo kakvu sumnju na ostale komponente)

http://www.youtube.com/watch?v=yAq6_RT_GAA
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)24.04.2011. u 19:56 - pre 157 meseci
Miaslim da si klokovao a ti tvrdi suprotno.
Vidim da su ti lampice za turbo sve popaljene u startu./valja dam zaključio tačno,kako god/
Imaš CRL CMOS dva šiljka koja spajaš šrafcigerom,pipkaš kada pališ mašinu.To sam radio na H55M-UD2H.
Kod ove ploče se nalazi kod sata konektora SATA1.Znači ja to radio na toj ploči.Ti odluči.
Bilo je preterano u klokovanju procesora,G6950 na 4,0ghz.
Ova ploca je idealna za sandy brige. Posjeduje i HDMI izlaz tako da sa i-7-2600 procesorom podrzava integrisanu grafiku,
kabl, imatš Full HD na svom LCD-u.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)24.04.2011. u 20:12 - pre 157 meseci
Siguran sam da nisam nista preterano cackao u BIOSu... znam samo da sam iskljucio integrisanu grafiku i to je to...
U svakom slucaju, brisao sam CMOS... imam cak i taster na kucistu povezan na ta dva "pipka" (nekako mrzim rec kratkospojnik) i probao sam sve varijante... drzao sam cak i bateriju van kucista neko vreme, palio komp bez nje i sl.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)24.04.2011. u 20:36 - pre 157 meseci
Probaj ako je ostao boot na dvd-ui da podigneš hirens boot,ili knopix linuksov.Drugo šta reći.Probaj da proveriš
tastaturu.Ako je ps2 da li pali lampice,ako je usb,probaj da staviš ps2.Možda ne radi tastatura pa zato neće u bios. ↕↔.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)24.04.2011. u 21:07 - pre 157 meseci
nazalost nije ni do toga... suvise se brzo gasi da bih stigao da udjem u bios...
a sve se to desava i samo kad su maticna i procesor povezani bez icega na napajanje :(
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)25.04.2011. u 00:11 - pre 157 meseci
Citat:
U svakom slucaju, brisao sam CMOS... imam cak i taster na kucistu povezan na ta dva "pipka" (nekako mrzim rec kratkospojnik) i probao sam sve varijante... drzao sam cak i bateriju van kucista neko vreme, palio komp bez nje i sl.


Probaj da kratkospojnik :P kratkospojis iz polozaja 1-2 u polozaj 2-3. Tako kratkospojeno probaj da upalis komp na dugme pri cemu on ne sme tada da se ukljuci i to je to, uradio si clear cmos. Vrati nazad kratkospojnik u polozaj 1-2.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)25.04.2011. u 00:38 - pre 157 meseci
ček, ček, ček...
kako položaj 2-3, kad imam samo 2 pina?

moja ploča:
ftp://download.gigabyte.ru/man...ual_ga-h67a-ud3h-b3_v1.1_e.pdf
strana 30

 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-241-212.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)25.04.2011. u 08:16 - pre 157 meseci
Negde su prsli/naduveni kondenzatori, ili u napajanju, ili na matičnoj ploči. Vizuelna inspekcija kondenzatora oko procesora ti može otkriti uzrok, i to po sistemu eliminacije - ako nisu naduveni oni na ploči, onda jesu oni u napajanju :)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)25.04.2011. u 11:06 - pre 157 meseci
Citat:
koska: ček, ček, ček...
kako položaj 2-3, kad imam samo 2 pina?

moja ploča:
ftp://download.gigabyte.ru/man...ual_ga-h67a-ud3h-b3_v1.1_e.pdf
strana 30


Ok, video sam, u kratkospojenom stanju se clearuje cmos a otvoreno je normalno.

Citat:
15) CLR_CMOS (Clearing CMOS Jumper)
Use this jumper to clear the CMOS values (e.g. date information and BIOS configurations) and reset the CMOS values to factory defaults. To clear the CMOS values, place a jumper cap on the two pins to temporarily short the two pins or use a metal object like a screwdriver to touch the two pins for a few seconds.
Open: Normal
Short: Clear CMOS Values
• Always turn off your computer and unplug the power cord from the power outlet before clearing the CMOS values.
• After clearing the CMOS values and before turning on your computer, be sure to remove the jumper cap from the jumper. Failure to do so may cause damage to the motherboard.
• After system restart, go to BIOS Setup to load factory defaults (select Load Optimized Defaults) or manually configure the BIOS settings (refer to Chapter 2, "BIOS Setup," for BIOS configurations).
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)25.04.2011. u 13:12 - pre 157 meseci
Citat:
Bukvalno se upali, zavrte se ventilatori na sekund dva, pa onda stane, pa pauza od sekund dva, pa onda se opet upali i tako neprekidano.

Samo da potvrdim da se ovo i meni desilo pre mesec-dva, na prakticno novoj masini sa Gigabyte plocom (h55m-usb3). Ne secam se kako sam masinu vratio u "radni" polozaj, ali deinitivno nisam radio nista komplikovanje od drzanja 5 sekundi power tastera. Od onda radi Ok.

Masina je jedino bila opterecena u smislu da su torrenti radili jedno mesec dana bez prestanka, nikakav overclock i sl.



Sebe sam "ubedio" da mi se zaglavio power taster, pa se zato masina palila-gasila. Dobro je za zivce verovati u takovo sta, nego svakog casa strepeti ;)
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)25.04.2011. u 13:33 - pre 157 meseci
Ček,ček,@zaglavio power taster.Ovo je odličan predlog.Otkači sa ploče startovanje preko dugmeta,pa spoji direktno na ploči power.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)25.04.2011. u 20:15 - pre 157 meseci
I moja GA-H67MA-UD2H se tako tripovala. Otkacis napajanje, pritisnes power taster pet sekundi, clear-ujes cmos - i trebalo bi da posle toga radi normalno. Obicno se dogadjalo posle neke promene u BIOS-u ili kada pritisnem reset dugme u slucaju kernel panic-a. Update BIOS-a je kasnije resio problem sa tim (Gigabyte je dobio gomilu zalbi na ovakvo ponasanje na plocama sa P67/H67 chipsetom).
make love - !war
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)25.04.2011. u 23:01 - pre 157 meseci
Aha, dobar tip. Pogledacu ima li za ovu plocu novija BIOS verzija.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)26.04.2011. u 00:48 - pre 157 meseci
OK... evo happy enda... prvo da se zahvalim svima... mada, iskreno, ne znam da li mi je na kraju pomogao neki od vasih odgovora, ili su ovo kod mene bili samo gremlini, ali definitivno sam postao jos jedan od onoih slucajeva kada je nesto proradilo, a da ne znam zasto... u svakom slucaju hvala na svim predlozima i potencijalnim resenjima...

Elem... htedoh da iskljucim i power dugme kao mogucnost da je ono... izvukoh ga iz kucista, upalih masinu spajanjem pinova srafcigerom, medjutim opet isto... tako par puta... flashovao sam bios jos jednom... sve zivo isproveravao i nista...
uglavnom, jedino sto sam primetio da je ono vreme izmedju dva gasenja bilo malo duze, pa rekoh "ajd da povezem monitor, mozda se pojavljuje neka poruka, a ja ne znam"... ubodem monitor, pa se setim da nece da radi bez memorije... ubodem i nju... skopcam tastaturu... a na kraju, rekoh, ajd da dodam i hard za slucaj da stigne do dizanja sistema... i voila... upali se kompjuter... podize se windows kao da se nista nije desavalo... naravno, brze bolje sam updateovao bios sa verzije f1 na verziju f4 (mozda ovo "Solve press reset button cause system abnormal" iz poslednje vreme ima neke veze sa mnom)...

sad sam krenuo da vracam sve kako je bilo... ubacio sam za sad jedan 12cm fan, kao i power i reset kablove u plocu i radi i dalje....

nadam se da ce ovo biti i kraj ovoj temi :)
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)26.04.2011. u 06:35 - pre 157 meseci
izgleda da GB osim ploca proizvodi i gremline. ja sam imao slican problem kad sam promenio napajanje. radio sam sve zivo i cak sam vratio napajanje prodavcu i nista. problem se resio ni ne znam kako tj sam od sebe. vratio staro napajanje i tako je radilo pola godine. posto nisam uspeo da prodam napajanje posle pola godine vratim novo i do danas radi bez problema.......
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)26.04.2011. u 11:15 - pre 157 meseci
EDIT: Lazna nada... opet je pocelo gasenje/paljenje... bar sad znam da nije do BIOS-a :/


Nista... javljam se cim probam sa nekim drugim napajanjem.

 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7728 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.