Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezicni adapter TP-LINK TL-WN422G vidi ruter TP-link TL-WR741nd al nema pristup

[es] :: SOHO Networking :: Bezicni adapter TP-LINK TL-WN422G vidi ruter TP-link TL-WR741nd al nema pristup

[ Pregleda: 3211 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Meli.K
Melita Keller
NOVI SAD

Član broj: 283685
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Bezicni adapter TP-LINK TL-WN422G vidi ruter TP-link TL-WR741nd al nema pristup21.04.2011. u 12:04 - pre 158 meseci
Kao sto sam naslov kaze to je ukratko problem a ovo je situacija laicki objasnjena jer sam ja graficki dizajner koji nema blage veze sa ovakvim stvarima kao sto su montiranje i osposobjavanje uredjaja ali se nekako uvek snadjem i nadjem prosto resenje problemu a sad mi neide pa neka neko pokusa da mi odgovori.Naime u istoj vili na tri nivo tri stana u srednjem stanu postevila sam router TP-LINK TL-WR741ND Lite N na racunar sa koji ima Windows 7, u prizemlju se nalazi laptop sa bezicnim adapterom USB TP-Link TL-WN422G Hi-Power 54 mb/s sa Windows xp pack 2 i na gornjem spratu se nalazi racunar sa istim adapterom i windows xp om.Router je postavljen i instaliran je drajver i internet fantasticno funkcionise.Na laptopu je instaliran drajver za adapter i skeniranjem mreze vidim ruter ali ne mogu da udjem u njega vidim zasticenu mrezu ali kada kliknem konekt ne daje mi opciju koji je u uputstvu da se unese paswor sa kojim sam yastitila ruter.Nakon puno cackanja laptop se povezuje sa ruterom i radi na mojoj mrezi jedno pola sata i posle toga opet ne mogu da se konektujem.Zastitu na ruteru skidam na srednji nivo nista, skidam je skroz,sada adapter vidi ruter da nije zasticen i opet nema interneta.Kada iskljucim ruter adapter momentalno dozvoljava da se nakacim na neku komsisku liniju bez problema, cim ukljucim ruter opet ne radi.Sto se tice racunara sa gornjeg sprata taj nikako nemrda i ne pokazuje znake zivota ni sa ruterom ni bez njega.
Sta bi moglo biti u pitanju sad je stanje ovakvo da je skinuta zastita, stavilasam kao work place opciju umesto home jer sam nasla da se na nju lakse konektuju adapteri, ukljucen je discovery itd sta bi moglo biti u pitanj.

[Ovu poruku je menjao Meli.K dana 21.04.2011. u 13:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Bezicni adapter TP-LINK TL-WN422G vidi ruter TP-link TL-WR741nd al nema pristup

[ Pregleda: 3211 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.