Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP Link umanjuje brzinu interneta

[es] :: SOHO Networking :: TP Link umanjuje brzinu interneta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9184 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

The_carobnjak
Beograd

Član broj: 59967
Poruke: 16
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon TP Link umanjuje brzinu interneta19.04.2011. u 20:21 - pre 158 meseci
Dragi forumasi,

Voleo bih da se posavetujem sa vama...

Imam TP Link wireless ruter koji koristim godinu i po dana bez problema.
Poslednjih 10 dana TP Link ruter umanjuje brzinu interneta sa 6Mb, na 0,5. Nebitno da li sam preko wirelessa povezan sa TP Link ruterom ili preko kabla. Opet 0,5... nekad nagura do 0,7.
Ako prikacim laptop direktno na ruter mog internet provajdera, brzina siba na 6MB.
Firmware zamenjen novim, ostao problem.
Uradio master reset, ostao problem.

Znate li sta bi moglo da bude uzrok ili resenje problema?
Ili da pazarim novi.

Unapred vam se zahvaljujem sto ste izdvojili vreme da bacite pogled na ovu temu



 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta20.04.2011. u 13:50 - pre 158 meseci
Kakav ti je signal? Što je slabiji signal smanjuje se propusna moć... Druga stvar koja mi pada na pamet QoS(Quality of Service). Ako tvoj model ima Qos
proveri da li je aktiviran pa zbog toga imaš ograničenje...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta20.04.2011. u 16:13 - pre 158 meseci
A da isključiš wireless na TP Linku pa se povežeš samo kablom? Možda se neki komšija previše zaradovao.
 
Odgovor na temu

The_carobnjak
Beograd

Član broj: 59967
Poruke: 16
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta20.04.2011. u 18:48 - pre 158 meseci
Dragi forumasi,

Hvala vam na zelji da mi pomognete.

1. I kada se iskljuci wireless i prikljucim se kablom za TP router, opet je brzina protoka interneta izuzetno niska.
2. Nemam u podesavanjima Qos, tako da kapiram da nije to
3. Ruter daje pun signal, tako da sam iskljucio da je mogucnost loseg protoka los signal.

Bas zbog svih tih resenja koje ste naveli, a pokusao sam , pocinjem da ludim, jer mi jasno nije zbog cega od jednom TP se drzi striktno jedne katastrofalno niske brzine i nema sanse da ubrza.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta20.04.2011. u 20:56 - pre 158 meseci
Idemo redom dok ne nađemo krivca. Kako meriš tu smanjenu brzinu, nekim testom, nekim downloadom ili na treći način? Pošto kažeš da imaš dva rutera, kako su podešeni tj koje su adrese postavljene?
 
Odgovor na temu

The_carobnjak
Beograd

Član broj: 59967
Poruke: 16
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 07:42 - pre 158 meseci
Brznu interneta merim na sajtovima kao sto su beocity ili speedtest.
Pod adresom u ruteru pise:

MAC Address:
00-23-CD-F5-AF-E8
IP Address:
192.168.1.1
Subnet Mask:
255.255.255.0


A ostalo:
Wireless
Wireless Radio: Enable
SSID: Kucni
Channel: Automatic
Mode: 54Mbps (802.11g)
MAC Address: 00-23-CD-F5-AF-E8
IP Address: 192.168.1.1

WAN
MAC Address: 00-23-CD-F5-AF-E9
IP Address: 91.185.107.201 Dynamic IP
Subnet Mask: 255.255.252.0
Default Gateway: 91.185.104.1
DNS Server: 109.122.98.116 , 109.122.98.117

 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 08:24 - pre 158 meseci
Citat:
The_carobnjak
Ako prikacim laptop direktno na ruter mog internet provajdera, brzina siba na 6MB.

Ako sam te dobro shvatio, na lap topu radi a na kompu ne radi?
Ako je tako, proveri komp da nije virus.
 
Odgovor na temu

The_carobnjak
Beograd

Član broj: 59967
Poruke: 16
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 08:33 - pre 158 meseci
Na racunaru je isto spor internet.
Dakle, na svakom racunaru koji se u stanu prikljuci na wireless, da li svi zajedno ili jedan po jedan, internet brzina je izuzetno niska.
Ja cu ruter na kraju na limundo, pa neka ga sredi i zadrzi neko ko zna.

 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 08:55 - pre 158 meseci
Pošto i ja imam TP link, jedino što mi pada na pamet je da proveriš ovo:



Do duše, ovo ima veze sa dometom ali...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-241-212.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 09:03 - pre 158 meseci
Čekaj malo, stani, polako....

-model rutera tplink
-model rutera od provajdera
-provajder interneta (jer se zna ko kakve uređaje koristi, a i podešavanja istih)
-da li se kačiš žično ili bežično na taj tplink
-da li se kačiš žično ili bežično na taj ruter od provajdera
-da li tvoji testovi uzimaju u obzir način kačenja (žica/bez žice)
-da li ti je brzina kroz tplink uvek spora, i kad se nakačiš žicom, i kad se nakačiš bez žice?
-da li kad se nakačiš žicom na tplink ugasiš wifi na kompu/laptopu? ovo je obavezno, da bi bio 100% siguran da test ide preko žice?

Jer tvoj problem može jednostavno biti da:
-ti se neko nakačio ;)
-ili imaš smetnje u wirelesu baš na kanalu na kome radi tplink, a ne i na kanalu na kome radi provajderov ruter (ako provajderov ruter uopšte ima wifi)
-ili imaš smetnje za wifi uopšte, a nisi uzeo u obzir razliku između žičnog i bežičnog prenosa podataka kada si merio brzinu sa tplink-om, i bez.

Dakle:
-izmeri net kroz tplink, ali ugasi wireless!!!, i priključi se žicom, na bilo koji LAN port, pa onda javi rezultat
ili:
-uđi na svom kompu u My Network places, pa vidi da li u spisku postoji neki komp koji nije tvoj :))))))))) ponekad upali ;)

Napiši iskustva, pa da ti dalje pomognemo. A taj ruter ako ćeš da valjaš na klimundu, javi - da znam gde da kupim ispravan ruter za male pare!

@bg gaspar: transmit power ne bi trebao da ima ikakve veze sa ovim slučajem, jer se net ne prekida, nego ide siromašno sporo.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 09:15 - pre 158 meseci
Citat:
newtesla:@bg gaspar: transmit power ne bi trebao da ima ikakve veze sa ovim slučajem, jer se net ne prekida, nego ide siromašno sporo.

Znam ali dešavalo mi se da na slabijem signalu hoće da se umanji brzina.
Sad sam se setio, (pozvao sam druga), koji je imao isti slučaj na telekomovom WiFi ruteru, ne znam model, i rešio je problem zamenom rutera.
 
Odgovor na temu

The_carobnjak
Beograd

Član broj: 59967
Poruke: 16
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 09:28 - pre 158 meseci
@newtesla

-model rutera tplink> TL-WR340
-model rutera od provajdera> Scientific Antlanta
-provajder interneta (jer se zna ko kakve uređaje koristi, a i podešavanja istih) Vektor
-da li se kačiš žično ili bežično na taj tplink> Bezicno
-da li se kačiš žično ili bežično na taj ruter od provajdera>Mreznim kablom je spojen ruter od Vektora, koji nema wifi, sa TP linkom koji mi sluzi za wifi.
-da li tvoji testovi uzimaju u obzir način kačenja (žica/bez žice) Da. Testovi su vrseni sa i bez zice. Isti je rezultat: Jako spor protok.
-da li ti je brzina kroz tplink uvek spora, i kad se nakačiš žicom, i kad se nakačiš bez žice? Brzina na TP linku je bila perfektna do pre 10tak dana, a onda je TP link samoinicijativno odlucio da agregatuje protok.Brzina je spora i kada se nakacim zicom. Kada se nakacim zicom( jer drugacije ne moze) na Sceintific Anlanta (Ruter od mog provajdera Vektora), brzina je 6mb, a kada preko TP linka onda je 0,6 ili 0,7..a nekada i 0,3
-da li kad se nakačiš žicom na tplink ugasiš wifi na kompu/laptopu? ovo je obavezno, da bi bio 100% siguran da test ide preko žice?> Da, ugasim Wifi na kompu i na ruteru, da bi test isao samo preko zice izmedju mog laptopa i TP linka. Rezultat je i dalje spor internet.

@bg gaspar
Istekla garancija, trajala je 1 godinu. Tako da od zamene nista. Novi ce se uzeti,ako ovo vec ne moze da se sredi.

______________
Jos jednom vam se zahvaljujem na izuzetnoj paznji i odvajanju svog vremena da biste mi pomogli
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-241-212.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 09:41 - pre 158 meseci
A da lepo izresetuješ ruterna fabrička podešavanja (otpozadi postoji mala rupica, hemijskom - ili čačkalicom pritisneš i držiš više od 30 sekundi dok je ruter uključen) onda lepo disable-uješ wireless na svom laptopu, a obavezno i na ruteru, poisključuješ sve, ali sve ostale kompjutere, uređaje i slično što je priključeno na taj ruter, pa meriš.

Mada, to možeš i prvo da probaš; da isključiš wireless na ruteru (ne samo na laptopu, i na ruteru! tamo gde se namešta ime bežične mreže u interfejsu rutera - imaš opciju disabled, posle toga tvoj laptop ne sme da pronalazi tvoju kućnu wifi mrežu, ako je potrebno, klikni reboot unutar rutera)), poisklučuješ sve, ali sve kablove iz rutera osim struje, onog kabla što odlazi iz kablovskog modema, i onog što ide u tvoj laptop. Pa meri ponovo.

Ako i posle resetovanja na fabričko podešavanje, i uklanjanje svih ostalih računara sa mreže (ne, nije dovoljno da se na njima ništa ne radi, moraju da se bukvalno odvoje - fizički) ruter i dalje ima problem, onda je tek do rutera.

Aj, pa javi, a meni zagore pljeskavica na šporetu....

edit: usput, merenje se najbolje obavlja tako što kreneš da skidaš .iso fajl nekog linuksa - probaj recimo linuxmint.com/download, pa izaberi posle običan download iz recimo Nemačke.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

The_carobnjak
Beograd

Član broj: 59967
Poruke: 16
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 10:03 - pre 158 meseci
Radjeno je tako kada sam prvi put merio. Svi osim mog kompa bili povezani kablom sa TP Linkom, a wireles bio iskljucen i na ruteru i na mom kompu. Dakle, samo kablom bili povezani, moj racunar i TP link.
Inace prvo sto sam uradio kada sam uvideo problem sa netom, bio je master reset naravno.
Dzaba. Ne kostatuje me nista. I dalje se inati sa svojom brzinom.
Bas zbog toga pocinjem da verujem da je prso TP link. Hoce tehnika da samoinicijativno nepopravljivo odlepi.
Ali sam zeleo da vidim sa vama, da li postoji alternativa.
Svi do sada postovi su oprobani kao resenje problema, ali nista. TP i dalje fura svoju pricu, pa lagano potvrdjujem sumnju da je puko skroz i da ne moze da se popravi.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
z36-12.opera-mini.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 12:53 - pre 158 meseci
Mislim da me nisi razumeo: prilikom merenja je potrebno da iskljucis sve kompove iz rutera, osim onog sa koga meris. jer je potpuno moguce da ti je neki od ostalih kompova pokupio neku gamad, a i da je neko od ukucana slucajno stavio bearshare, limetorrent, shareaza-u, ili slicno ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 13:07 - pre 158 meseci
Mene nešto drugo zanima, kako Vektor daje adrese? Pomenuti ruter od provajdera (najverovatije) nije ruter nego kablovski modem a provajderi obično na neki način ne dozvoljavaju da se preuzme više (javnih) IP adresa. SBB radi tako što je dodeli prvom uređaju (kompu, ruteru) koji se zakači, znam da nekim provajderima mora da se javi MAC adresa pa oni to otvaraju ... kako Vektor to radi? Da li na neki od pomenutih načina ili je neki treći? Nešto ne verujem da ih slobodno deli pa da i svič može da se koristi za više kompova.
 
Odgovor na temu

djtr
Beograd

Član broj: 230571
Poruke: 44
95.180.107.*



+10 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 13:51 - pre 158 meseci
Proveri kablove koji ulaze u WAN port TP-a.
Ako nije do toga probaj da testiras brzinu TP kad radi u modu samo kao switch (znaci bez wan port-a).
Posto ti vec imas ruter(ako imas!) dovoljno je da TP radi kao switch. On bi to automatski trebao da prepozna kad recimo vezes LAN port1 sa ruterom koji imas(ako imas!).
 
Odgovor na temu

furia

Član broj: 70036
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta21.04.2011. u 18:03 - pre 158 meseci
"2. Nemam u podesavanjima Qos, tako da kapiram da nije to"
Imam TP Link i kod njega ima stavka bandwidth control, mada ako kazes da si odradio factory reset, ne bi trebalo da je to u pitanju.
 
Odgovor na temu

danijell
Banjaluka

Član broj: 85584
Poruke: 29
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta22.04.2011. u 01:08 - pre 158 meseci
Možda se modem i ruter više ne slažu, pa ih malo odmakni jedan od drugog :)
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-241-212.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: TP Link umanjuje brzinu interneta22.04.2011. u 09:17 - pre 158 meseci
Citat:
danijell: Možda se modem i ruter više ne slažu, pa ih malo odmakni jedan od drugog :)


Haha... ok, ali ne dovodite čoveka u zabludu.

Citat:
djtr: Proveri kablove koji ulaze u WAN port TP-a.
Ako nije do toga probaj da testiras brzinu TP kad radi u modu samo kao switch (znaci bez wan port-a).
Posto ti vec imas ruter(ako imas!) dovoljno je da TP radi kao switch. On bi to automatski trebao da prepozna kad recimo vezes LAN port1 sa ruterom koji imas(ako imas!).


Izvini, ali - tako nešto ne postoji; čak i kada bi imao ruter - a nema, ima kablovski modem koji je dobio od provajdera, ne postoji nikakva brzina koju može imati taj tplink, kada se veže kao bridge-switch-wifi; pošto onda priključak modema bude vezan u isti kolizioni domen, ruter ne vrši obradu paketa; kompjuter dobija javnu adresu; nema ničega što može da uspori pakete.

Čak, ako se ja dobro sećam, RV, isto kao i SBB, koristi sistem dodeljivanja jedne adrese putem DHCP-a; kada modem prijavi više od jedne IP adrese na svom LAN-u, blokira se port - tojest, nema korišćenja switch-eva.

Uostalom, videćemo šta je bilo, valjda će se javiti čovek.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: TP Link umanjuje brzinu interneta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9184 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.