Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mjerenje nivoa vode u cijevi

[es] :: Elektronika :: Mjerenje nivoa vode u cijevi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11138 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+28 Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi18.04.2011. u 22:14 - pre 158 meseci
@Horvat I
Kakve veye ima kavitacija sa merenjem visine vodenog stuba? 4k7 je pominjao stvaranje mehurića u vodi.
Voda može da "gasira" samo kod promene temperature, pošto na različitim temperaturama voda može da absorbuje različitu količinu gasova (na +4 stepena Celzijusa najviše). Podzemne vode su većinom KONSTANTNE temperature tako da iydvajanje gasova ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi18.04.2011. u 22:23 - pre 158 meseci
pa problem bi nastao ako bise u cev spustila jos jedna tanka cev na cijem vrhu bi bio manometar ili transmiter pritiska, pa ako bi se iz vode oslobodio neki gas onda bi se cev punila tim gasom i vremenom bi se i napunila pa bi instrument merio nula umesto da meri vodeni stub putem pritiska stvorenog sistemom spojenih sudova...
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi19.04.2011. u 23:06 - pre 158 meseci
Postavio sam link ali ga niste otvorili.
Kavitacioni vazduh se pojavljije na turbini, nema promene pritiska, jedino rotor neopterećen postize max broj o/min
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

4k7
na birou

Član broj: 268400
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi20.04.2011. u 08:17 - pre 158 meseci
Evo karakteristika pumpe, samo za Ivana i ostalo drustvo na forumu! ;)



Pa… vidi Ivane, ukoliko senzor pritiska stavim ispod pumpe, a vodeci racuna o tome da je to pumpa male snage, ne vidim nacin na koji bi kavitacija utjecala na rad senzora. Ako i nastaje ikakva kavitacija vjerujem da svi njeni tragovi ostaju unutar kucista pumpe.
Analiza pritiska mjerenjem struje na motoru pumpe?
Hmmm… gledajuci strujnu karakteristiku, a koja u stvarnosti definitivno ima odstupanja u odnosu na prikaz grafikona, volio bih da mi objasnis na koji nacin mogu pouzdano znati koliki je pritisak? Cak i u varijatni koju sam vec spomenuo a koja mi je zadovoljavajuca, rezolucija od cca 30-ak cm visine stupca vode odnosno oko 0,03 bara. Vidis na grafikonu da je struja skoro identicna crpio vodu sa 3m ili sa 6m dubine. A to je otprilike situacija kod mene.
Ili imas drugacije misljenje i ideje?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi20.04.2011. u 12:36 - pre 158 meseci
kavitacija je u direktnoj srazmeri sa brzinom elise i podpritiskom.
Pošto je pumpa poronjena u vodu podpritiska praktično nema nema.
Dok pumpa ne treba da stvara pritisak,ili diže vodu 10+m kavitacioni vazduh se izvacuje sa vodom.
centrifugalne pumpe sa vodoravnim položajem kola su sklone zarobljavanju vazduha. Zato su pumpe uglavnom zupčaste i imaju uspravno kolo.
Kada se zarobi vazduh u kolu ono ostaje bez opterećenja i još više poveća brzinu.
Iz ovoga se samo namece rešenje.
Najjdnostavnije i bolje merenje struje motora velika je razlika prazan hod-opterećen.
2. način kontrola frekvencije superponiranog napona koji nastaje na kolektoru, tada postavljaš prigusnicu velikog Q i L.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi20.04.2011. u 12:47 - pre 158 meseci
Gde nabavljaš pulpe i pošto?
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

4k7
na birou

Član broj: 268400
Poruke: 14
*.net.vip.hr.



Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi20.04.2011. u 13:53 - pre 158 meseci
www.comet-pumpen.de , ova pumpa je OCEAN PLUS i direktno kod njih dodje oko 36 Eur-a. Placa se unaprijed i rok isporuke je 2-3 tjedna. Imaju poprilican izbor ovih pumpica po vrlo razumnim cijenama. Poneku od njih je moguce pronaci i u Conrad-u u Njemackoj ili Austriji.
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi21.04.2011. u 07:51 - pre 158 meseci
Kod mene u firmi u jednom rezervoaru se meri nivo na sledeći način: struna, koja na jednom kraju ima plovak, a na drugom kontra teg, obmotana je oko kruga prečnika oko 15 cm (po sećanju) koji je postavljen na osovinu višeobrtnog potenciometra.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Mjerenje nivoa vode u cijevi22.04.2011. u 11:38 - pre 158 meseci
nije losa ideja samo bih ja umesto kotra tega ubacio oprugu koju plovak moze da povuce dok ne padne na povrsinu vode a opruga bi radila posao namotavanja viska strune cisto da ne idu dve strune dole da se ne bi zapetljale, a oprugu ako ne mozete naci dovoljno slabu uvek moze neka jaca od nkog satnog mehanizma ili pojasa od auta da se spoji preko redukcije...

takodje bi ulogu sasvim dobro igrao jeftin ultrazvucni daljinomer samo ne znam koliko bi uticalo na njega sto meri u cevi, trebao bi bas dobro da se nacilja ka vodi, ili da se ubaci plovak precnika cevi kako bi merio daljinu do njega...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mjerenje nivoa vode u cijevi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11138 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.