Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QT Creator problem sa putanjom slike!

[es] :: C/C++ programiranje :: QT Creator problem sa putanjom slike!

[ Pregleda: 1833 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon QT Creator problem sa putanjom slike!15.04.2011. u 18:49 - pre 158 meseci
Imam na formi jednu sliku background.jpg koja se nalazi u folderu pored kompajliranog EXE-a.

Code:

QPalette palette;
    palette.setBrush(this->backgroundRole(), QBrush(QImage("background.jpg")));
    this->setPalette(palette);
    ui->setupUi(this);



Kada prebacim program sa slikom na drugi racunar, program radi ali slike na formi nema!
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

vs2000

Član broj: 281455
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: QT Creator problem sa putanjom slike!19.04.2011. u 19:44 - pre 158 meseci
Nemoj praviti programe koji rade samo na tvom računaru čak iako ga praviš samo za sebe:

Code:

        QString strPutanjaDoDirektorijumaGdeJeMojProgram = QCoreApplication::applicationDirPath();   //Vraća putanju gde se nalazi naš program
        strPutanjaDoDirektorijumaGdeJeMojProgram += "/MojeSlike";
        
        QDir direktorijum;

        if(direktorijum.exists(strPutanjaDoDirektorijumaGdeJeMojProgram))
        {
            setCurrent(strPutanjaDoDirektorijumaGdeJeMojProgram);
        }
        else
        {
              if(direktorijum.mkpath(strPutanjaDoDirektorijumaGdeJeMojProgram))
              {
                 qDebug("Direktorijum gde se nalaze slike kreiran.");
             }
            else
            {
                qDebug(QString::fromUtf8("Kreiranje direktorijuma nije uspelo. *ebem li ga zašto... Verovatno nemaš prava pisanja u taj direktorijum..."));
            }
         }



[Ovu poruku je menjao vs2000 dana 19.04.2011. u 20:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: QT Creator problem sa putanjom slike!21.04.2011. u 10:13 - pre 158 meseci
Pa i ovaj moj program treba da radi na svim racunarima, a ovaj tvoj source code nema nikakve veze sa ovim sto sam ja htjeo!
Uspjeo sam da rijesim problem tako sto sam pronasa DLL koji sluzi za prikaz slike, u mom slucaju "qjpegd4.dll". Njega je potrebno staviti u folder "imageformats" pored EXE fajla. Ovo se radi samo u slucaju da na toj masini nema instaliran QT.



Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

vs2000

Član broj: 281455
Poruke: 12
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: QT Creator problem sa putanjom slike!21.04.2011. u 20:52 - pre 158 meseci
Hteo sam da ti dam par korisnih ideja kako raditi sa direktorijima, putanjama, kako se kreiraju, i koriste. Ako iole znaš nešto o programiranju iz kôda možeš videti kako da učitaš nešto sa neke određene lokaciju u odnosu na to gde se nalazi izvršna datoteka tvog programa.

Što se tiče kako qt radi, moraju postojati qt biblioteke na računaru gde se pokreće pogram. Za windows ako se dobro sećam, tri od njih su osnovne QtGui4.dll, QtCore4.dll i QtSvg4.dll. Mogu biti u direktorijumu gde se nalazi izvršna datoteka, ili u /windows/system32 direktorijumu. Dodatne biblioteke koje program zahteva isto tako moraju biti dostupne na nekoj od ovih putanja. U najvećem broju slučajeva ove tri su dovoljne. Na linux-u o tome nema potrebe da se brine, pošto je qt već preinstaliran u 99% slučajeva.
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: QT Creator problem sa putanjom slike!09.05.2011. u 19:19 - pre 157 meseci
Treba da se vodi racuna i dali su dllovi debug ili release u zavisnosti od toga kako je program iskompajliran. Debug verzije su sa slovom d na kraju.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: QT Creator problem sa putanjom slike!

[ Pregleda: 1833 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.