Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Medjusobno pozivanje InternalFrame u Javi?

[es] :: Java :: Medjusobno pozivanje InternalFrame u Javi?

[ Pregleda: 2032 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

positive
BGD

Član broj: 20599
Poruke: 30
*.net.yu



Profil

icon Medjusobno pozivanje InternalFrame u Javi?10.02.2004. u 16:36 - pre 245 meseci
Od skora sam poceo da se bavim Javom i jos sam u fazi ucenja.
Verovatno je ovo za vecinu vas glupo pitanje, ali dobro de...

Pravim gui u Javi (ok, znam da je sporo i ostalo) i imam problem sa koriscenjem InternalFrame-ova.
Tj. ako se glavni Frame i ostali InternalFrame-ovi nalaze u jednom fajlu, (ako ne pravim posebne class-e za svaki InternalFrame), vec samo (xxx = new InternalFrame), sve mi ok radi. Ali ovako sve mi se nalazi u jednom fajlu, i prilicno je tesko raditi sa 1 fajlom koji ima mnogo Button-a, textbox-a itd.
Pokusavam da napravim da svaki Internal bude odvojena class-a u posebnom fajlu, ali nikako ne mogu iz glavnog menija napravim poziv ka ostalim InternalFrame. Bio bih jako zahvalan ako neko moze da predlozi resenje ovoga ili neko drugacije resenje rada gui programa, koji treba da ima 10-tak ekrana koji se medjusobno pozivaju...
stay cool and be positive
ne budi bez veze, povezi se: www.bgwireless.net
 
Odgovor na temu

bunker
Srđan Savković
Smederevo

Član broj: 4495
Poruke: 239
*.net.yu



Profil

icon Re: Medjusobno pozivanje InternalFrame u Javi?10.02.2004. u 21:36 - pre 245 meseci
mozda bi mogao da das primer kako si radio. mislim da ne bi trebalo da ima problema oko toga sto hocces, jer samo definises klau koja nasledjuje Container ili JComponent i postavis je u JInternalFrame

JComponent c = (JComponent) internalFrame.getContentPane();
c.add(new JButton(), BorderLayout.NORTH);

mozda jednostavno napravis klasu koja nasledjuje JInternalFrame i do dodajes na desktop.

nemam iskustva sa ovim sto sam ti napisao, ali sam obratio paznju i dobro se snalazim sa swingom, pa mislim da to sve funkcionise na slican nacin.

ako sam ti dao neku ideju, ti pici, a ako nisam pomogao voljan sam, samo baci neki deo koda...
Nije važno stići prvi. Važno je prvo da stigneš.
 
Odgovor na temu

positive
BGD

Član broj: 20599
Poruke: 30
*.net.yu



Profil

icon Re: Medjusobno pozivanje InternalFrame u Javi?13.02.2004. u 01:18 - pre 245 meseci
Pravim program koji bi trebalo da ima nekoliko menija i 7-8 formi za unos. Koliko sam skapirao najbolje je koristiti JFrame kao podlogu i JInternalFrame koje on poziva. Napravio sam izgled skoro svega toga, ali mi se sve to nalazi u jednom fajlu. Znaci, kad pravim novi JInternalFrame, kazem pr = new JInternalFrame. Njemu kasnije dodelim button-e, liste, velicinu ... i dodam ga na contentPane (sa add). To je sve Ok, ali JAKO nepregledno posto mi je sve u okviru jedne class-e.
Kad napravim vise klasa, tj Ekran (JFrame), koji poziva GlavniMeni(JInternalFrame), koji treba da pozove neki drugi JInternalFrame, ne mogu nikako da pozovem ovaj poslednji. On bi trebalo da se doda na JFrame (pr. E.getContentPane() ako je E tipa JFrame), ali mi to nikako ne polazi za rukom. Kad kliknem na button, stavim this.setVisible(false), ali kako dodati onaj sledeci JInternalFrame???
I uopste da li da koristim JInternalFrame ili nesto drugo?
stay cool and be positive
ne budi bez veze, povezi se: www.bgwireless.net
 
Odgovor na temu

bunker
Srđan Savković
Smederevo

Član broj: 4495
Poruke: 239
*.net.yu



Profil

icon Re: Medjusobno pozivanje InternalFrame u Javi?15.02.2004. u 17:54 - pre 245 meseci
Klasa1 extende JInternalFrame{
public Klasa1(){
super("MyFrame", true, true, true, true);
JPanel top = new JPanel();
//dodaj mu komponente (top-u)
this.setContentPane(top);
this.pack();
}}
glavnaKlasa extends JFrame{
public glavnaKlasa(){
JDesktopPane desktop = new JDesktopPane();
this.getContentPane().add(desktop,BorderLayout.CENTER);
Klasa1 internal1 = new Klasa1();
desktop.add(internal1 , 0);
internal1.setVisible(true);
internal1.setSelected(true);
}
pub... main(){
//..
}}

sve sam ti rekao...
malo bolje pretrazi help i demo source. sve lepo pise....
Nije važno stići prvi. Važno je prvo da stigneš.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Medjusobno pozivanje InternalFrame u Javi?

[ Pregleda: 2032 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.