Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a

[es] :: Web aplikacije :: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a

[ Pregleda: 2586 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
95.180.70.*



Profil

icon Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a11.04.2011. u 18:42 - pre 158 meseci
Pozdrav,

Imam problem sa importom podataka u tabelu jer je .sql fajl prevelik. Tacnije, velicine je oko 9MB, a u phpMyAdmin-u mi stoji da je dozvoljeno max 2MB za fajl koji se importuje. Da li postoji sansa da to resim nekako bez "razbijanja" .sql fajla ili moram da se "razbija" u vise manjih?

Hvala.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a11.04.2011. u 19:20 - pre 158 meseci
http://www.ozerov.de/bigdump.php
Nekad davno sam se mucio sa importom fajla od 400 mb (retko koji editor moze da ga otvori, pa nisam mogao da ga razbijem na delove) i ovaj program mi je pomogao. Samo, nisam siguran da je ovo original sajt, a nemam vremena da trazim. Tako da, ako ovaj ne bude radio, nadji negde drugo...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a11.04.2011. u 19:30 - pre 158 meseci
Kakav pristup serveru imaš? Ako možeš da uploaduješ fajl preko SCP ili sl., a posle da koristiš shell, onda posle samo
mysql -u korisnik -p baza < sql_fajl
 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
95.180.70.*



Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a11.04.2011. u 20:48 - pre 158 meseci
Citat:
Milos911http://www.ozerov.de/bigdump.php
Nekad davno sam se mucio sa importom fajla od 400 mb (retko koji editor moze da ga otvori, pa nisam mogao da ga razbijem na delove) i ovaj program mi je pomogao. Samo, nisam siguran da je ovo original sajt, a nemam vremena da trazim. Tako da, ako ovaj ne bude radio, nadji negde drugo...

Skinuo sam neku php skriptu sa onoga sajta. Zove se bigdump.php, ali sta da radim sa njom?

Citat:
maksvel: Kakav pristup serveru imaš? Ako možeš da uploaduješ fajl preko SCP ili sl., a posle da koristiš shell, onda posle samo
mysql -u korisnik -p baza < sql_fajl

Koristim WAMP server i instaliran je na lokalnom racunaru. Ne radim nista profesionalno, vec vezbam i ucim.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a11.04.2011. u 23:11 - pre 158 meseci
Pa pogledaj sors tog fajla. :)
Na vrhu ti pise
Code:

// 1. Adjust the database configuration in this file
// 2. Remove the old tables on the target database if your dump doesn't contain "DROP TABLE"
// 3. Create the working directory (e.g. dump) on your web server
// 4. Upload bigdump.php and your dump files (.sql, .gz) via FTP to the working directory
// 5. Run the bigdump.php from your browser via URL like http://www.yourdomain.com/dump/bigdump.php
// 6. BigDump can start the next import session automatically if you enable the JavaScript
// 7. Wait for the script to finish, do not close the browser window
// 8. IMPORTANT: Remove bigdump.php and your dump files from the web server
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a11.04.2011. u 23:13 - pre 158 meseci
Citat:
Koristim WAMP server i instaliran je na lokalnom racunaru. [...] vezbam i ucim.

Onda nije zgoreg da isprobaš sve ovo :)
3. metod
Povećaj upload za PHP
U php.ini nađi post_max_size i upload_max_filesize i povećaj ih, pa restartuj server.
Onda bi trebalo da ti phpmyadmin daje veći upload.
 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
95.180.70.*



Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a11.04.2011. u 23:39 - pre 158 meseci
Citat:
maksvel: Onda nije zgoreg da isprobaš sve ovo :)
3. metod
Povećaj upload za PHP
U php.ini nađi post_max_size i upload_max_filesize i povećaj ih, pa restartuj server.
Onda bi trebalo da ti phpmyadmin daje veći upload.

Ovo resenje sam nasao u dokumentaciji za phpMyAdmin, ali nisam mogao da nadjem php.ini.


Citat:
Milos911: Pa pogledaj sors tog fajla. :)
Na vrhu ti pise
Code:

// 1. Adjust the database configuration in this file
// 2. Remove the old tables on the target database if your dump doesn't contain "DROP TABLE"
// 3. Create the working directory (e.g. dump) on your web server
// 4. Upload bigdump.php and your dump files (.sql, .gz) via FTP to the working directory
// 5. Run the bigdump.php from your browser via URL like http://www.yourdomain.com/dump/bigdump.php
// 6. BigDump can start the next import session automatically if you enable the JavaScript
// 7. Wait for the script to finish, do not close the browser window
// 8. IMPORTANT: Remove bigdump.php and your dump files from the web server

Uopste nisam zapazio taj USAGE deo u komentarima. Probacu. Hvala.
 
Odgovor na temu

Miloš Spasić
Web developer
Pančevo

Član broj: 74213
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.milosspasic.com


+2 Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a12.04.2011. u 08:29 - pre 158 meseci
Ja bih ti preporučio da probaš: MySQLDumper

Pomoću njega sam bez problema backup-ovao i importovao baze veličine i preko 1 GB.
“Failure is only the opportunity to begin again more intelligently.” - Henry Ford
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a12.04.2011. u 10:09 - pre 158 meseci
Još jedna preporuka za MySQL Dumper. Bez problema sam importovao bazu od 1.6 GB.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a13.04.2011. u 13:30 - pre 158 meseci
Citat:
ali nisam mogao da nadjem php.ini.

Pogledaj u xampp-ovom folderu, pa u folderu php. Uostalom imaš search :)
Ili, napravi na rutu svog veb-servera fajl info.php sa sadržajem: <?php phpinfo(); ?> i otvori ga u browseru. Dobićeš informacije o serveru PHP-u, pa i o lokaciji php.ini.
Jes' malo naokolo, ali treba da ga lociraš, može da ti lako zatreba ponovo.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a13.04.2011. u 13:46 - pre 158 meseci
Citat:
ali nisam mogao da nadjem php.ini.


Na XAMPP-u se nalazi u [drive_letter]:\xampp\php\php.ini
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Prevelik fajl za import podataka u bazu pomocu phpMyAdmin-a

[ Pregleda: 2586 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.