Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop ne pali monitor???

[es] :: Laptopovi :: Laptop ne pali monitor???

[ Pregleda: 2365 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Electrometrica
Dusan Zikic
Niš, Srbija

Član broj: 221885
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Laptop ne pali monitor???30.03.2011. u 15:58 - pre 159 meseci
Imam laptop Fujitsu Siemens Amilo a1630, i radio je lepo sve do jednog momenta kada samo nije hteo upaliti monitor. I tako je i sad.
Nosio sam ga u jedan servis rekli su da je displej, u drugom da je maticna, ali niko nema delove za njega i nisu ga mogli popraviti, tj. jasno je da ga nisu ni gledali!
Ja cisto sumnjam da je displej, jer valjda pre nego sto otkaze treba da menja boje, da zeza... ovaj nista od toga!
Sumnjam na graficku!
Da li Vi imate neko misljenje sta bi moglo biti u kvaru?
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Laptop ne pali monitor???30.03.2011. u 17:54 - pre 159 meseci
Zakači na eksterni monitor i vidi da li ima sliku,pa bar reši nedoumicu sa grafičkom.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.2.*



+3779 Profil

icon Re: Laptop ne pali monitor???31.03.2011. u 00:32 - pre 159 meseci
Ako nemas slike ni na eksternom monitoru ili ako je slika sa defektima najverovatnije je problem maticna ploca ili tacnije graficki BGA chip zalemljen za maticnu plocu tog laptopa. Popravka nije jeftina, a zamena maticne ploce za novu je tek neisplativa, jer kosta vise nego trenutna trzisna vrednost tog laptopa.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Laptop ne pali monitor???31.03.2011. u 01:01 - pre 159 meseci
ili je monitor ili grafika, ili ploca, bilo koji od ova tri slucaja rebnuce te podzepu, tako da, 'zeni ga' sto pre

drugu se preko nedelja desio isti slucaj, i u pitanju je bio monitor, popravka je bila skuplja od samog laptop-a, tako da ga je prodao i pazario nov
 
Odgovor na temu

Electrometrica
Dusan Zikic
Niš, Srbija

Član broj: 221885
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Laptop ne pali monitor???31.03.2011. u 01:01 - pre 159 meseci
Hvala puno na odgovorima!
Evo upravo sam zavrsio sa probom na eksternom monitoru, i to na ovom i na jos jednom laptop-u! Na drugom je sve ok, dok na ovom monitor kaze: "no signal" :(
Dakle, stvarno je graficka...
Ja gledao oznake mislio ima ne integrisanu grafiku... Pa da samo zamenim karticu...
A koliko bi kostala popravka, i da li znate nekog ko vrsi ovu vrstu popravke?
Ja u Nisu nisam uspeo da nadjem nikog, ako znate nekog u Bgd-u to bi mi odgovaralo!
 
Odgovor na temu

Electrometrica
Dusan Zikic
Niš, Srbija

Član broj: 221885
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Laptop ne pali monitor???31.03.2011. u 01:06 - pre 159 meseci
Citat:
ili je monitor ili grafika, ili ploca, bilo koji od ova tri slucaja rebnuce te podzepu, tako da, 'zeni ga' sto pre

drugu se preko nedelja desio isti slucaj, i u pitanju je bio monitor, popravka je bila skuplja od samog laptop-a, tako da ga je prodao i pazario nov


Ma znam i ja to, nije laptop moj, nego od moje mladje sestre, i kupili joj moji od nekog prijatelja pre 2 meseca, a on crko posle mesec ipo, i dete se deprimiralo... A sad imamo gomilu troskova, i stvarno ne mozemo sad da priustimo jos jedan laptop! :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Laptop ne pali monitor???

[ Pregleda: 2365 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.