Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Modem vs Ruter???

[es] :: ISP :: ADSL :: Modem vs Ruter???

[ Pregleda: 1574 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

forestpk

Član broj: 205373
Poruke: 107
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Modem vs Ruter???29.03.2011. u 15:49 - pre 157 meseci
Vec nekoliko dana mi je brzina neta smanjena, kao na onu pre ubrzanja i iz tehnicke podrske su mi rekli da odem do njihove poslovnice da vratim modem Sagem800/840 koji inace koristim vec 3 god. i da ce mi dati novi ruter. Mene interesuje da li tu ima neke velike razlike i da li je komplikovano prikljuciti ruter? Ovo sam modem je bilo jednostavno, samo se odradi inastalacija i to je to.
Da li treba i spliter da im vratim ili mi on treba za ruter?
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Modem vs Ruter???29.03.2011. u 15:58 - pre 157 meseci
Treba ti spliter i dalje.
Sve je prilično jednostavno - ne moraš ništa da instaliraš na kompu, podesiš šta treba na ruteru preko browsera, videćeš u uputstvu šta i kako. Ima i wizzard verovatno ;)
 
Odgovor na temu

forestpk

Član broj: 205373
Poruke: 107
212.178.224.*



+2 Profil

icon Re: Modem vs Ruter???29.03.2011. u 19:08 - pre 157 meseci
Evo sada sam na speed testu odradio testiranje i brzina se vratila u normalu, tj. onoliko koliko i treba da bude. Ništa mi nije jasno...
Download ide koliko i treba, ali u windows task manageru, networking mi pise da je konekcija najvise do 63%?!
Pojedine youtub klipove mi otvara sa 20-30%.


[Ovu poruku je menjao forestpk dana 29.03.2011. u 21:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Modem vs Ruter???29.03.2011. u 20:48 - pre 157 meseci
Citat:
forestpk: Da li treba i spliter da im vratim ili mi on treba za ruter?
U principu ni modemu ni ruteru spliter nije potreban, on se ugradjuje zbog telefona (i mozda jos nekog uredjaja?) kome smeta signal koji prenosi ADSL, pa telefon bez splitera odnosno filtera u njemu, malo zuji, nista strasno ali moze da nervira. Na nekim uredjajima postoji izlaz za telefon, koji je vec filtriran / preciscen pa ti spliter ne treba. Znaci, postoji prikljucak Line, u koji se ubode dolazni telefonski kabl, a postoji i prikljucak Phone, namenjen telefonu.

Prakticno - ako budes odlucio da menjas onda ponesi sve sto su ti dali - modem, kablice, spliter, oni vole da "sve bude kompletno" a dobices verovatno nove kablice i novi spliter, sto je sa tehnicke strane isto ali mozda na spliteru ima seriski broj koji oni "moraju da unesu u dokumentaciju" itd., cisto administrativno s...e.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Modem vs Ruter???

[ Pregleda: 1574 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.