Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NEO DVD-PDX77 divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542809 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Elite member

Član broj: 40920
Poruke: 30
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player20.12.2004. u 13:00 - pre 235 meseci
Neke karakteristike Vaddis7 chip-ova date su u ovom dokumentu...

http://www.zoran.com/products/literature/Vaddis7_ZR36778.pdf

:(

Srdacno...
 
Odgovor na temu

Elite member

Član broj: 40920
Poruke: 30
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player20.12.2004. u 14:45 - pre 235 meseci
Zoran ZR36776HQCG

Web strana na kojoj se spominje Zoran ZR36776HQCG, a ima i nekih download linkova je sledeca:

http://who.is.free.fr/wiki/index.php?DVD

Medjtuim, i dalje nismo sigurni o cemu se tu zapravo radi... vidim da je neki firmware, ali ipak...

Uostalom, sve i ako dobijemo original, na koji nacin bi se on mogao editovati?
 
Odgovor na temu

MontSAT
Tadic Jovica
Montenegro

Član broj: 3082
Poruke: 63
*.crnagora.net.

Sajt: www.tadic.me


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player20.12.2004. u 17:25 - pre 235 meseci
I ja nabavaih jedan Neo 77 da se nađe, sa serijom 10, sve isto kao na slikama gore na linku koji je dao chepik.
Koliko vidim iz priloženih specifikacija Vaddis7, ima tu još dosta mogućnosti čipa koje nijesu iskorišćene u ovom plejeru.
E sad, i ja mislim da je ovdje najveći problem što je neki biser odredio da fajlovi moraju biti istog imena.
Nisam pametan da čačkam po firmwareu, ali ako treba kakva pomoć što se tiče vađenja sadržaja iz memorije, nije problem, pošto ionako ova oprema za sat-tv risivere baš sad nema neku korisnu upotrebu.
Ako nađem malo slobodnog vremena vidjeću može li šta da se uradi sa softverom sa gore pomenute strane, mada ima tu još dosta zavrzlama, o čemu je govoreno u prethodnim postovima, serije 2,5,itd.
A garancija i kod mene ode - al ko je šiša, šta tu može da se pokvari osim da crkne laser ;)
 
Odgovor na temu

nikjonic
Nikola Jonic
Smed.Palanka

Član broj: 41952
Poruke: 6
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player20.12.2004. u 22:43 - pre 235 meseci
Svaka čast majstori puni ste entuzijazma, kad bi Kinezi ovo videli sve bi vas kidnapovali da radite za njih.Šalu na stranu , pratim vas od početka.I ja sam jedan od srećnika koji poseduje NEA 77 i to ser. 2 i ser. 5. Sa 2. nisam imao problema dok mi je nafamoznoj 5-ici crko motor za vratanca.To sam vrlo lako sredio zamenom sa starog CD roma (TEAC),motori su uglavnom standardni. CD romovi se vrlo lako nabavljaju na malo većim buvljacima kod nas,čak su i ispravni.
Još nešto zamolio bih Maru da mi odgovori da li se prilikom flešovanja Nea ser.2 gubi VGA izlaz.Bez obzira na to molim da mi neko pošalje poboljšane verzije fleša za ser. 2 i ser. 5, takođe i orginalne u slučaju da se nešto "loše" desi sa uređajima.
Pozdrav za sve FLEšOLOMCE !!!
[email protected]
[email protected]
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player20.12.2004. u 23:45 - pre 235 meseci
Svaka čast!
Kladim se da ova tema ima najviše pregleda/odgovora.
Samo napred!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zlaja70
Banja Luka

Član broj: 42571
Poruke: 11
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon NEO DVD-PDX77 divx player verzija 10!!!!21.12.2004. u 11:05 - pre 235 meseci
Pojavio se novi Neo PDX77 divx plejer, verzija 10. Izgleda isto kao stari ali ima novi chip i firmver. U Banjoj Luci kosta 149 KM (<75 evra!!!).
Ima titl kao na TV (velika slova i providna crna traka). Losa stvar za napredne korisnike je sto nema browser za titlove vec mora titl da ima isto ime kao i film (to
su napravili zbog neznalica, samo stavis CD i on se sam pokrene).
ALI PAZI OVO:
Podrzava u potpunosti SRPSKU CIRILICU!!!
Izaberete u Video meniju Subtitle Language: Russian i na CD narezete film i titl
preveden na cirilicu i evo ga. Ja koristim yucc.dot skript za MS Word za konverziju
u cirilicu (snimajte sub fajl kao Plain Text, encoding Cyrillic Windows).
Vec sam uploadovao nekoliko titlova na divxsubtitles.net (Amelie POulain, Empire Strikes Back, Man On Fire, Johhny Mnemonic - njega sam sam preveo, a bice ih jos).

Evo i ideje za novi forum: cirilicni titlovi!

Citajmo i pisimo srpskim pismom!

Pozdrav Neovcima!

Zlaja, [email protected]
 
Odgovor na temu

markonirs
Goran Marković
Sistem administrator
Kruševac

Član broj: 19496
Poruke: 37
*.air.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player21.12.2004. u 22:25 - pre 235 meseci
Ljudi ja mogu samo da otvorima jedan osnovni meni sa jednim direktorijumom i ne mogu preci ni u jedan drugi tako da nema sanse da pokrenem prevod, kako da pokrenem taj smart nav i kako da idem iz dir. u dir. I jos pitanje dali NEO podrzava 5+1, znaci prostorni zvuk???
 
Odgovor na temu

markonirs
Goran Marković
Sistem administrator
Kruševac

Član broj: 19496
Poruke: 37
*.air.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player22.12.2004. u 08:33 - pre 235 meseci
Možda je neko okačio i uputstvo o rukovanju sa NEO plejerom na Srpskom jeziku, ako jeste dobro bi došao link ili ako neko ima takvo uputstvo zamolio bih da mi pošalje na mail...
 
Odgovor na temu

boki99
Novi Sad

Član broj: 4236
Poruke: 457
*.crnagora.net.

Sajt: 192.168.1.1


+4 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player22.12.2004. u 10:32 - pre 235 meseci
Citat:
markonirs: Možda je neko okačio i uputstvo o rukovanju sa NEO plejerom na Srpskom jeziku, ako jeste dobro bi došao link ili ako neko ima takvo uputstvo zamolio bih da mi pošalje na mail...




U ovom broju Tech Reada možete pročitati poređenje klijenata za e-mail, zanimljiv pogled na Internet kao mjesto na kome drevne kulture još uvjek žive, prikaz trenutno možda najpopularnije DVD-DivX kombinacije za kućni bioskop- NEO PDX77 ... itd

http://www.techread.cg.yu/download/tech10.zip
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d
 
Odgovor na temu

markonirs
Goran Marković
Sistem administrator
Kruševac

Član broj: 19496
Poruke: 37
*.air.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player22.12.2004. u 11:12 - pre 235 meseci
Pročitao sam tekst još juče ali nema ništa konkretno o mom problemu, jednostavno ne mogu naći kako da se krećem po direktorijumima na CD-u, on mi sam otvori dir. sa filmom i ja nikako ne mogu naći kako da pređem u bilo koji drugi dir. na CD-u...
 
Odgovor na temu

Elite member

Član broj: 40920
Poruke: 30
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player22.12.2004. u 11:54 - pre 235 meseci
Ma kakvi... sve ono sto si cuo o menu-ima vazi za serije 2, 4, 5, i 8, dok ti, najverovatnije, kao i ja, imas seriju 9 ili 10. Kod njih takvi menu-i ne postoje.

Eventualno, da bi se u ovim nasim verzijama kretao kroz foldere (npr u slucaju folder-ovanih mp3 diskova, a, naravno, to vazi i za ostale sadrzaje), najbolje je, cim se disk loaduje, zaustavi ga na stop, a zatim pokretanjem horizontalnih strelica (onih kojima se inace kreces kroz menu-e) idi levo ili desno, kojom prilikom ce ti se, umesto reci Root u vrhu ekrana, poceti da pojavljuju imena foldera koji postoje na disku (na slican nacin moras ulaziti i u podfoldere). Ispod ove linije bice tom prilikom izlistan pregled file-ova koji se u konkretnom folderu nalaze.

Inace, sto se titlova tice, tu, za razliku od prethodnika imamo zesci peh. Naime, dizajn titlova kod nasih serija (9 i 10) je odlican (izgledaju, kao npr. na titlovanim emisijama na B92), medjutim, pojavljuju se iskljucivo ako su istoimeni sa filmom koji uz njih treba gledati (jedino tada funkcionise dugme subtitle, kojim ih mozes aktivirati ili deaktivirati). I... to je otprilike to. Sto se tice nekog smart navi-a, elegantnog file browsera, mogucnosti preloadovanja i odabira subtitlova, funkcionalnosti dugmeta Angle kod pracenja DivX-a to kod serija 9 i 10 (za sada) zaboravi. One cak nikada i ne pokazuju da subtitle file egzistira. Prethodnici su tu bili mnogo srecniji - oni su mogli subtitle cak i preliminarno ucitati sa CD-a razlicitoga od onoga na kome se film nalazi.
 
Odgovor na temu

Gegula
Zrenjanin

Član broj: 39612
Poruke: 31
*.ptt.yu.

ICQ: 496921035


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player22.12.2004. u 13:41 - pre 235 meseci
Imam SkayVision koji radi savrseno sa Marinim fw ali me za prijatela interesuje zadnji fw za Nea 77 pomoc nadam se da mara jje radila i na tome. Poazdrav
Gedza
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player22.12.2004. u 14:07 - pre 235 meseci
Evo jedna vijest za vlasnike 08** serije.
Flešao sam svoj plejer 08 sa marinim fw-om od 05** serije (bkg Iron Maiden i crna pozadina za slova) i sve radi bez problema.
Dakle vlasnici 08 serije ... smatrajte svoj plejer ISTIM kao i 05.

@Gegula
mara je Mario a ne Mara i moraš biti precizniji(ja). Kojim brojevima ti počinje serijski broj plejera (pogledaj sa zadnje strane plejera).
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

Gegula
Zrenjanin

Član broj: 39612
Poruke: 31
*.ptt.yu.

ICQ: 496921035


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player22.12.2004. u 22:15 - pre 235 meseci
Serija je 04**** taj fw mi trba.Po mogucnosti da ima sva nasa slova.
ps.mara je mara a ne mario
Gedza
 
Odgovor na temu

taxi92
Beograd

Član broj: 42906
Poruke: 2
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player23.12.2004. u 11:05 - pre 235 meseci
Pre oko 6 meseci sam nabavio plejer, serije 4, super je radio do nedavno, kada mu je crko laser. Zna li neko u koji servis bi mogao da odnesem plejer i kolko bi to kostalo. Ako znate, sibnite mi odgovor na [email protected]. Hvala unapred.
T
 
Odgovor na temu

Apo
Dušan Milojević
Kos.Mitrovica

Član broj: 40748
Poruke: 20
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player25.12.2004. u 15:11 - pre 235 meseci
Zlaja70 Citat

ALI PAZI OVO:
Podrzava u potpunosti SRPSKU CIRILICU!!!
Izaberete u Video meniju Subtitle Language: Russian i na CD narezete film i titl
preveden na cirilicu i evo ga. Ja koristim yucc.dot skript za MS Word za konverziju
u cirilicu (snimajte sub fajl kao Plain Text, encoding Cyrillic Windows).
Vec sam uploadovao nekoliko titlova na divxsubtitles.net (Amelie POulain, Empire Strikes Back, Man On Fire, Johhny Mnemonic - njega sam sam preveo, a bice ih jos).

Evo i ideje za novi forum: cirilicni titlovi!

Citajmo i pisimo srpskim pismom!


Pa to sam se i ja pitao brate,ali nikako nisam znao kako da pretvorim neki prevod u ćirilicu. Prevode sa ekstenzijom .sub mi otvara Exsel ali ne mogi da ga snimim u ćirilici,a u Wordu neće da ga otvori. Ako možeš da malo bolje objasniš ili da mi pošalješ na mail odgovor ili neki prevod u ćirilici bio bih ti zahvalan da vidim kako to izgleda.Ako radi to bi bilo nešto najbolje.
Evo ti moj mail: dulemilo @ yahoo.com (samo bez razmaka zbog zloupotrebe).

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Elite member

Član broj: 40920
Poruke: 30
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.12.2004. u 11:34 - pre 235 meseci
Citat:
Citajmo i pisimo srpskim pismom!


Aposlutno se slazem!

...buduci da posedujem PDX77 serije 9, i ja sam se uverio u njegovu stoprocentnu mogucnost interpretacije srpskih cirilicnih karaktera, izuzetno kvalitetnim subtitle-om koji apsolutno zadovoljava TV standard...

Konverzija subtitle-ova na cirilicu ne predstavlja nikakav problem, buduci da se odvija u trenutku (medjutim, ne mali problem predstavlja prisustvo raznih vlastitih imena i geografskih pojmova, koji su u latinicnim verzijama izvorno navedeni - znachi, svaki tako konvertovan subtitle bi trebalo pazljivo pregledati ukoliko se ne zeli da imena kao Johnny, Lucy, Winnipeg, itd. (da ne govorim o nemackim filmovima punim imena, kakav je, npr. Stalingrad) izgledaju prilicno cudno.

Takodje, i dalje veliki problem predstavlja nepostojanje mogucnosti usmeravanja na odredjeni subtitle file (sa tom opcijom mogucnosti u prethodnim serijama su bile mnogo vece - naime, moglo se, npr., vishe konvertovanih subtitle-ova smestiti na jedan CD i preliminarno ucitati bilo koji od njih, a zatim sa sasvim drugog medijuma odabirati film koji bi se sa tim subtitle-om interpretirao). Takodje, moja dosadasnja, nemala, kolekcija raznih DivX-a zahtevala bi ponovno prerezivanje u skladu sa ovim principima, a da ne govorim o tome da i danasnji proizvodjaci pirata (mada sve redji), gotovo nikad ne poshtuju princip imenovanja i smestanja subtitle file-ova koji bi bio zadovoljavajuci za player PDX77 serija 9+...

Takodje, ako vam ne predstavlja problem, molio bih nekoga od vas da mi nesto razjasni. Naime, ja sam baratao uglavnom sa *.srt i *.sub file-ovima. Ponekad mi se desava da kada istoimeni film i subtitle narezem u root CD-a stvar funkcionise, a nekada ne. Pri tome, takav film i subtitle u SW playerima (na racunaru) - koristim MicroDVD - uvek sasvim ispravno funkcionisu.

Nadalje, ukoliko filmove smestam na DVD medijum gde ih, dakle, moze biti i do 6 (da li ce ovaj princip funckionisati ukoliko sam ih sve stavio u root diska, ili, cak stavio svaki od filmova sa pripadajucim subtitle-om u poseban folder.

Jednom sam od nekog tipa cuo da subtitle i film, da bi ovo radilo, moraju biti susedni file-ovi - dakle, prvo film, pa onda subtitle (navodno, ukoliko postoji neki file koji ih razdvaja, stvar nece raditi). Prema njemu, dakle, ukoliko na disku imam sledece stvari:

Pledge.avi
Pledge.bmp
Pledge.sub

titlovi ne bi trebalo da se vide - medjutim kod mene je (i) u tom slucaju stvar radila.

Medjutim, u slucaju filma

Zatoichi.avi
Zatoichi.sub

(sto bi, dakle, trebalo da zadovolji princip o kojem je pricao), titlovi se nisu pojavili, dok su na racunaru radili normalno.

Uglavnom sam vodio racuna da imena fajlova svedem na ne duza od 8 karaktera, mada, upravo u slucaju filma Stalingrad, gde je stvar funkcionisala, ispostavilo se da ni ovo nije neophodan preduslov.

Dakle, ukoliko neko ume da mi navede tacne principe kako bi uspesnost ispoljavanja subtitle-ova bila apsolutna, bio bih vrlo zahvalan.

Normalno, ako neko nesto cuje o firmware-ima chipseta Zoran koji se nalaze u seriji 9 ili nekim upgrade-ovima za iste, neka se ne stidi - nek javlja.

Srdacan pozdrav!
 
Odgovor na temu

etron
Nebojsa Ristic
Leskovac

Član broj: 43200
Poruke: 6
212.200.97.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.12.2004. u 16:00 - pre 235 meseci
Molio bi Da mi neko pomogne ! Imam Neo PDX77 sn/110200xxxx, nemam pojma ni o cemu ali mi treba firmware. U njemu ima chip ZORAN ZR36776HQCG. Sta on cita od subtitlova ?
Ako neko ima bilo sta o njemu molim neka mi posalje na mail !
Hvala !
[email protected]
Keka
 
Odgovor na temu

Apo
Dušan Milojević
Kos.Mitrovica

Član broj: 40748
Poruke: 20
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.12.2004. u 18:25 - pre 235 meseci
Elite member

I meni se dešava da kad narežem na CD-RW film sa istim imenom i filma i prevoda ponekad prevod neće da radi, ne znam zbog čega. A što se tiče titlova sa drugog CD-a to mi nije tolko bitno pošto i onako odgledam film jedanput i onda ga obrišem.
Meni je bitnije da se sva slova ispravno prikazuju bilo u ćirilici ili latinici.;-)
 
Odgovor na temu

Elite member

Član broj: 40920
Poruke: 30
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player27.12.2004. u 11:52 - pre 235 meseci
Provalio sam...

naime, postoje razne vrste *.sub file-ova... ja mislim da ih ima cak pet-sest vrsta - samo obratite paznju na one koji rade, te u takve treba konvertovati da bi stvar funkcionisala ('ocu da kazem, videcete da, npr. *.sub file koji funkcionise izgleda, kada se otvori, drugacije od onoga koji ne radi - rade oni sa navedenim framerate-om, dok oni koji su definisani vremenski ne). Znaci, uz adekvatnu konverziju, problem ne bi trebalo da postoji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542809 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.