Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NEO DVD-PDX77 divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 543049 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
*.abc.co.yu



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player11.03.2004. u 13:38 - pre 245 meseci
Citat:
HAX:

citat:


jel mozes da kazes u kom formatu je narezan cd,
ili bar imena fajlova na cd-u,
bas me interesuje...



Film je file sa ekstenzijom .dat. To je, koliko sam cuo, "video CD" format koji se ranije koristio i koji je prevazidjen. Sada, ni ja ne znam odakle mi taj CD, ali NEO i njega otvara bez problema. Samo uz neki autostart i nema FF i REW brze od 4x.
 
Odgovor na temu

sansajn
serbia

Član broj: 22235
Poruke: 16
*.subotica.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player11.03.2004. u 18:32 - pre 245 meseci
Citat:
DRAGON No1:
Citat:
sansajn:
e super, stvarno radi! :) a da li ima nekih novosti u vezi firmware??

meni se par puta dok sam gledao divx i stisnuo STOP NEO totalno zaglupio, i mogao je da pomogne samo on/off jer na drugo nista nije reagovao!!! da li se to jos nekom desava?


pozdrav svima



Nista strasno, desava se svima koje znam da imaju ovaj player i cini mi se da je jedini lek on/off. Kada se film "premota" sa FF ili REW titl se stvarni izgubi, ali treba sacekati desetak sekundi, jer ce se titl pojaviti.



to za titl je ok, probao sam malo da cekam i pojavio se, a jednom mi se vratio i tako sto sam stisnuo SUBTITLE (prvo da ga iskljucim, i onda opet da ga ukljucim) i vratio se...

- nasao je neko kombinaciju tastera da se prikaze verzija firmware ili neki skriveni meni??
- da li je neko probao da snima na video, zanima me da li je macrovision ukljucen ili iskljucen na NEO-u
- a najteze pitanje je da se neko usudio da ga update-uje sa XMS888 firmware-om (gledajuci njegov sajt na slici sam video da taj dvd nema ulaz za karaoke, ali u menijima ima tu funkciju, i cini mi se da samo nema izlaz na monitor, i da bi se ta funkcija najverovatnije izgubila)

pozdrav :)
 
Odgovor na temu

sansajn
serbia

Član broj: 22235
Poruke: 16
*.ptt.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player11.03.2004. u 21:35 - pre 245 meseci
a sta kazete na ovo? neko je ovde spomenu slicnost sa XORO HSD 400
evo sajta sa njegovim firmware update-om!
taj xoro, je koliko vidim po funkcijama potpuno slican NEO ima i karaoke i VGA izlaz!

pogledajte sajt i napisite vase misljenje:

http://www.xoro.de/service/download.htm

pozdrav ;)
 
Odgovor na temu

HAX
Homa Alex

Član broj: 13631
Poruke: 34
*.nsd.sezampro.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player12.03.2004. u 03:09 - pre 245 meseci
Citat:
dalek:
Citat:
HAX:

btw. NEO speakers i dvd se pravi u kini pod tim nazivom za jednu novosadsku
firmu i pretpostavljam da nece biti sajta na internetu


to je verovatno pin computers ali taj neo je nesto drugo, postoji samo slicnost u imenu, a sam logo se razlikuje.



znam ja da je drugaciji Logo ,
ali eto, narucivalo se iz razlicitih fabrika.
ja sam cuo ovakvu pricu od jedne pticice:
Nebojsa --> Neo tj. Novi Sad ---> Neo
e sad dal je bas Nebojsa ime vlasnika Pin Comp to , jel, ne znam...
 
Odgovor na temu

HAX
Homa Alex

Član broj: 13631
Poruke: 34
*.nsd.sezampro.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player12.03.2004. u 03:28 - pre 245 meseci
ja uvek iz delova..

ajd da razmenimo iskustva sa kojim alatima
cemo rezati od sad filmove a da ne "pucaju" tj zaglavljuju na Neu

ja sam poceo da titlove konvertujem u srt sa subtitle workshop

al moram slovo po slovo da find&replace to jest tj-c ch-c i slicno
jel zna neko neki alat da to batch konvertujem u jednom cugu.

a za proveru integriteta avi (losi frejmovi i sl) dobar je DivFix 1.10 freeware
a jos bolji je "Divx Avi Asf Wmv Wma Rm Rmvb Fixer 3.21"
ili skraceno Video Fixer 3.21 koji treba da se registuje preko astalaviste

e, da : probao sam DVD-RW sa DVD filmom i sa 5 DivX-a i radi kao lud
i probao sam DVD-R rezan na 4X i to radi. noname ili princo svejedno.

i jos jedna stvar pa necu vise da gnjavim...

jel neko zaintrigiran sa zaglavljem u *.sub fajlu koje kaze:

{HEAD
DISCID=
DVDTITLE=
CODEPAGE=1250
FORMAT=ASCII
LANG=EN
TITLE=1
ORIGINAL=ORIGINAL
AUTHOR=
WEB=
INFO=
LICENSE=

mozda bi se tu nekom kombinacijom mogla dobiti nasa slova ili
bar krupniji titl...
 
Odgovor na temu

yu_pilip
Beograd

Član broj: 5857
Poruke: 43
*.212.EUnet.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player12.03.2004. u 17:07 - pre 245 meseci
Po mojim saznanjima, cuo sam od par ljudi, NEO je u stvari SAMSUNG koji se sklapa u Bugarskoj. Za TV marke NEO kazu da je identican, kako spolja, tako i iznutra sa SAMSUNGOM, samo da je znak drugaciji.

PoZdRaV
Filip
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.dial.InfoSky.Net



+4 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player12.03.2004. u 19:00 - pre 245 meseci
Citat:
yu_pilip:
Po mojim saznanjima, cuo sam od par ljudi, NEO je u stvari SAMSUNG koji se sklapa u Bugarskoj. Za TV marke NEO kazu da je identican, kako spolja, tako i iznutra sa SAMSUNGOM, samo da je znak drugaciji.

PoZdRaV
Filip


Koji bi SAMSUNG model dvd-a odgovarao?

Ja sam nasao samo jedan model SAMSUNG koji pusta divx, SV DVD640 ?
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
*.proxy.abc.co.yu



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player14.03.2004. u 14:12 - pre 244 meseci
Citat:
HAX:
ja uvek iz delova..


al moram slovo po slovo da find&replace to jest tj-c ch-c i slicno
jel zna neko neki alat da to batch konvertujem u jednom cugu.



Ja sam provalio ovo: Otvorim subtitle u obicnom Wordpadu. Sa opcijom "replace all" za 2 minuta zamenim sva masa slova sa s,c, dj...E, sad: .sub moze da se sacuva sa save as, a .srt samo sa save.
Uglavnom sve je ok i radi.
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
*.proxy.abc.co.yu



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player14.03.2004. u 14:20 - pre 244 meseci
Pre neki dan kupio sam DIVX film "Runaway Jury" i sve bi bilo OK, da osam minuta pre kraja filma title jednostavno nestaje. I to uvek na istom mestu. Fora je u tome sto na racunaru nema nikakvih problema i title ide do kraja. Ne mogu da ukapiram zasto se title gubi uvek na oko sat i 53 minuta. Probao sam da ponovo ucitam disk, da pritiskam sub na daljincu, medjutim, nista ne pomaze. Ima li neko slicnih iskustava?
 
Odgovor na temu

HAX
Homa Alex

Član broj: 13631
Poruke: 34
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player14.03.2004. u 17:01 - pre 244 meseci
Citat:
DRAGON No1:
Pre neki dan kupio sam DIVX film "Runaway Jury" i sve bi bilo OK, da osam minuta pre kraja filma title jednostavno nestaje. I to uvek na istom mestu. Fora je u tome sto na racunaru nema nikakvih problema i title ide do kraja. Ne mogu da ukapiram zasto se title gubi uvek na oko sat i 53 minuta. Probao sam da ponovo ucitam disk, da pritiskam sub na daljincu, medjutim, nista ne pomaze. Ima li neko slicnih iskustava?


to ti je prilicno normalno, s obzirom da su titlovi cesto puni gresaka
npr. fali zagrada i td.
e sad, s tim se radlight izbori ponekad, a mv2 player se uvek izbori sa greskom.

provuci titl u subtitle converter-u kroz check errors, i sigurno ce ti nesto naci.

opcija ti je da ucitas titl u neo, pustis film pa time pa ukucas 01 54 00,
mozda eventualno preskoci gresku.
 
Odgovor na temu

yu_pilip
Beograd

Član broj: 5857
Poruke: 43
*.57.eunet.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player14.03.2004. u 17:50 - pre 244 meseci
Citat:
dalek:
Koji bi SAMSUNG model dvd-a odgovarao?

Ja sam nasao samo jedan model SAMSUNG koji pusta divx, SV DVD640 ?

Nemam tu informaciju. Meni je receno da je NEO maska SAMSUNGU dok ne ispipa trziste zbog piraterije i sta-ti-jos-znam-cega.
Daj neke informacije o tom SAMSUNGU. Jel ima iste funkcije/opcije kao NEO?

PoZdRaV
Filip
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.dial.InfoSky.Net



+4 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player14.03.2004. u 18:07 - pre 244 meseci
Citat:
yu_pilip:
Citat:
dalek:
Koji bi SAMSUNG model dvd-a odgovarao?

Ja sam nasao samo jedan model SAMSUNG koji pusta divx, SV DVD640 ?

Nemam tu informaciju. Meni je receno da je NEO maska SAMSUNGU dok ne ispipa trziste zbog piraterije i sta-ti-jos-znam-cega.
Daj neke informacije o tom SAMSUNGU. Jel ima iste funkcije/opcije kao NEO?

PoZdRaV
Filip


Ja nemap player jos uvek ali sam razmisljao da kupim taj NEO. Zvao sam jednu prodavnicu i covek mi kaze da treba da mi stigne 50 komada i ima vec 20 ljudi koji su narucili. Pretpostavljam da taj neo nema veze sa onim neo-m koji pravi zvucnike, tkve sam barem informacije dobio iz pinsofta.
Ovaj samsung sam nasao na www.dvdrhelp.com
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.dial.InfoSky.Net



+4 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player14.03.2004. u 19:14 - pre 244 meseci
Proizvodjac neo je kineska firma
TLC King Electrical Appliances

Ako moze neko nesto dalje da pronadje bilo bi korisno.
 
Odgovor na temu

sutko
Cyber Sutko
Sarajevo

Član broj: 21127
Poruke: 14
*.dslam.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.03.2004. u 10:30 - pre 244 meseci
http://www.neuneo.com/shtmls/divxdvd/index.shtml

morebit ovo
 
Odgovor na temu

sutko
Cyber Sutko
Sarajevo

Član broj: 21127
Poruke: 14
*.dslam.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.03.2004. u 10:45 - pre 244 meseci
Evo copy paste za subtitlove, pa ako neko proba nek javi kako je:



Taj sam problem resio tako sto sam integrisao titl u aviku i sada imam
nasa slova i mozes da ih povecas koliko hoces.....
Postupak je sledeci:

Od programa ti treba:
Virtualdub
Vobsub-(odnosno subresync koji dobijes uz njega)
TMPGenc

Imaš neki *.avi fajl. Startuješ virtualdub, ideš File pa Open video file, odabereš i ucitaš *.avi.- Zatim ponovo File pa File information.U prozoru koji se otvori u prvom redu imaš redom rezoluciju, framerate * (zapamti). U 8-om redu imas Date rate u obliku xyz Kbps * (ovo zapamti trebace kasnije za podešavanje kompresije). - Ok, sada otvoriš subresync koji si instalirao sa VobSub-om. Klikneš na Open, nadeš putanju do tvog *.sub ili *.srt fajla koji si dobio uz film, obeležiš ga, u Character set odabereš Easteurope, a u FPS odabereš onaj koji si procitao ranije u virtualdub-u *. Zatim pritisni Open.Kad se fajl ucita pritisni Edit, i tamo podesi velicinu fonta, senku...šta god hoceš.- Zatim kada si to podesio naravno ideš na Save AS. Odabereš željeno ime i u Save as Type odabereš Sub Station Alfa *.ssa. Ok, sada si dobio preradeni titl.- Vratiš se u VirtualDub, film si otvorio, idi u menu Audio i proveri da su aktivirane opcije Source audio i Direct stream copy.- Zatim idi u menu Video pa u Filters pa Add i u listi odabereš Subtitler. (Ukoliko ga nisi instalirao, nadji ga preko google). Iskopiraj fajl subtitler.vdf u ../virtualdub/plugins direktorij).U njemu odabereš snimljeni fajl *.ssa. OK do kraja.- Ponovo Video pa Compression. Odabereš neki Divx codec pa ideš na desnoj strani u Configure. Encoding bitrate namestiš isto kao onaj Datarate koji si procitao na pocetku *.OK.Proveri u Video da je aktivirano Full processing mode.Zatim File, Save as AVI.U prozoru koji se otvori ocisti kvacice Show input/output video i ostavi ga da radi, potrajace nekoliko sati (zavisi od masine na kojoj radis). Pre svega ovoga iskljuci screensaver, a monitor namesti da se iskljucuje da ne bi gubio procesorske cikluse.

 
Odgovor na temu

rumen
rumen karapetkov

Član broj: 22588
Poruke: 14
*.kardjali.com



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.03.2004. u 12:18 - pre 244 meseci
Ot drug forum!!!

Wow now this is a long thread

After reading all 50+ pages, I thought I would chime in with some information for you guys.

I am involved in Manufacturing (I am in Hong Kong) DIVX players using the ESS chipset, the same one used in the XMS-888. We have been shipping this for quite some time now and have learned quite a bit. Your posts and feedback on this thread have been a great source of knowledge to improve our own units. For this I have to say thank you

I want to clarify something about chipset numbers. It was earlier mentioned that the ESS 6688FAD and 6688FA are one and the same. They are not. The 'D' stands for DTS. Thus any/all units with the 6688FA are without DTS..

Both of these chips are known as all-in-one solutions. This means (and has been stated on this thread) that the chip controls all functions of the player, including the servo. ESS also makes dual-chip solutions, where a seperate chip controls the servo.

We have shipped two types of divx units, each identical save for a different brand of loader. These require individial firmware for the unit to work. So please do not flash your firmwares with firmwares from other models! If the drive wont work, you'll be S.O.L.

One problem we never had was the OSD display error. We weeded that out in pre-production. It was an error from the ESS released initial firmware. The zoom problem still exists and from what I understand, ESS is working to fix this. I will have more news next week.

I hope this helps and I hope having some news from another maker will be able to help you guys determine what ths XMS-888 is capable of.

If anyone would like to send files/tests to me to check on our ESS units, I would be happy to do so and post results. It would help determine if this is a firmware error on the XMS, or simply a bug in all ESS released firmwares. PM me for details on how to send.
 
Odgovor na temu

HAX
Homa Alex

Član broj: 13631
Poruke: 34
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.03.2004. u 01:07 - pre 244 meseci
jel nekom treba kako da na NEO dvd-u
kad slusa mp3 disk ima na ekranu sve informacije
npr album pesma autor trajanje omot albuma...


alo treba, hocu feedback da bi vam napisao uputstvo
 
Odgovor na temu

asfalt
BIH

Član broj: 22651
Poruke: 20
*.tuzla.tfeasg.army.mil



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.03.2004. u 08:34 - pre 244 meseci
Pozdrav svima,
Postah juce srecni vlasnik ovog ceda NEO DVD-PDX77 i imam par stvari koje me interesuju, a dosad ih niko nije pomenuo.
Naime velika vecina filmova u div-x formatu dolazi iz USA gdje ih ripuju sa widescreen DVD-ja. Ono kad gledas film veca je ona crna povrsina nego traka po kojoj film ide. Dosad sam to rjesavo, dok gledam preko racunara (Bsplayer), da razvucem koliko god hocu pan:scan ili tako nesto. Naravno prilikom tog razvlacenja izgubi se malo slike po coskovima al mi je prijatnije gledat bez coskova nego samo usku traku po sred ekrana.
Eh kako to odradit na ovom NEO-u. Cacko sam po set-up i nasao nesto vezano za tv-pic, al iskreno koju god opciju izaberem ne mjenja nista. Mozda ovaj set-up vazi samo za DVD, dok sa DIV-x ne moze radit. Imal' ko da se borio s ovim, i da je uspio.

Onaj ZOOM nije los kad bi mu korak bio manji, al 2x je previse. Mozel se sta tu radit da se korak zoom-smanji. Mozda 1.2x bi bilo savrseno i rijesilo bi sve moje muke.

Jos velicina slova, nasa slova, boja slova, sjenka je itekako bitna za nas polu corave. Cini mi se kad bi se ovo sa slovima rijesilo, i ovaj pan scan, moj racunar bi konacno dobio svoju ulogu koju je jadan izgubo pojavom div-x-a.

Sad par rijeci hvale:
Zvuk savrsenstvo bez mane. Ja onaj osjecaj nisam imao dok je racunar bio spojen sa TV-om preko sound kartice.
Slika odlicna, probah 10 CD-ova i svi rade besprijekorno.
Izgled, malo krkanski al' gabariti su OK. Malo sam sit ovih silver uredjaja. Bio bih srecniji da je crn, al to je vise stvar ukusa.

Hvala puno.
 
Odgovor na temu

yu_pilip
Beograd

Član broj: 5857
Poruke: 43
*.88.EUnet.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.03.2004. u 18:45 - pre 244 meseci
Citat:
HAX:
jel nekom treba kako da na NEO dvd-u
kad slusa mp3 disk ima na ekranu sve informacije
npr album pesma autor trajanje omot albuma...


alo treba, hocu feedback da bi vam napisao uputstvo

Sto pitas uopste, pisi. Od viska glava ne boli!
 
Odgovor na temu

chatnick
Milutin Pavicevic
Podgorica

Član broj: 22685
Poruke: 30
*.proxy.cg.yu

ICQ: 31159420
Sajt: www.techread.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.03.2004. u 00:00 - pre 244 meseci
Licno sam imao iskustvo da filmovi pucaju ako su rezani track-at-once (umesto disk at once), nisu finalizovani ili su u root-u. Spakujte fajlove u neki folder na CD-u i snimajte disc at once sa zakljucivanjem diska. To resava 90% problema sa pucanjem.

Kome treba mali exe (1 kb) koji nasa slova pretvara u s, c, z, dj... neka posalje mail na [email protected] ... kome je draze, evo i source koda (sad... prilicno je prljav, gube se velika slova ali sluzi svrsi)



Citat:

#include <stdio.h>

main ()
{
FILE *stari;
FILE *novi;
char c;

stari= fopen ("titl.sub", "r");
novi=fopen ("obradjen.sub", "w");

while (!(feof(stari))){
fscanf (stari, "%C", &c);
if (c=='è' || c=='æ' || c=='È' || c=='Æ') c='c';
if (c=='š' || c=='Š') c='s';
if (c=='ð' || c=='Ð') c='dj';
if (c=='Ž' || c=='ž') c='z';
printf ("%c", c);
fprintf (novi, "%c", c);
}
fprintf (novi, "\n %s", "www.techread.cg.yu / www.techread.com");
fclose (stari);
fclose (novi);
scanf ("%c", &c);
}


Ovakav program ce ucitati titl.sub (preimenujte titl koji zelite da konvertujete u titl.sub pre nego pocnete, nije vazno ni ako ima drugu extenziju) i napraviti obradjen.sub koji umesto nasih sadrzi kvazinaša slova. Plejer sam nabavio jutros tako da sam kod baš skrpio. Tokom dana sam testirao pedesetak filmova i samo jedan je odbio da radi pošto je presnimljen u folder na CD-u i snimljen DAO sa zaključivanjem diska.

 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 543049 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.