Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NEO DVD-PDX77 divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 543530 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chikamile
Miroslav Marinkovic

Član broj: 29367
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player04.07.2004. u 20:27 - pre 241 meseci
Postovani,

dakle ja sam flesovao NEO PDX77 preko DCa sa fw i od tada samo se cuje nekjo cudno cukanje unutar aparata i ne moze da ucita nijedan disk... kasnije sam saznao da nije isti transportni mehanizam unutar 02*** i 04*** uredjaja i da fw pokusava da doevde laser u nemoguci polozaj i da udara u neki granicnik, da cak postoji i mogucnost zxa fizicko ostecenje...

naravno, treba da se odlemi flash chip za novo programiranje jer nece da cita CD ali nemam firmware sa kojim da ga programiram jer je to uredjaj sa s/n koji pocinje sa 04*****....

sada se spominje neki SOGO firmware...

da li postoji teoretska sansa da se ucita taj fw u moj uredjaj i da on proradi, ili treba SOGO FW da se na neki nacin ispravlja...

i da li mozda neko ima FW iscitan iz originalnog chipa NEO koji pocinje sa 04***???


zahvalan za svaki odgovor,

chika Mile
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player04.07.2004. u 20:53 - pre 241 meseci
Za sada nema firmware iscitan iz uredjaja sa seriskim brojem 4***,ali postoji sansa da odgovara originalni firmware od Sky Visiona.Sa firmware od Soga neces puno dobiti,titlovi su kako sam video na njihovom forumu malo deblja od Neovih ali nema podrske za nasa slova(poboljsana je podrska za xvid),i sto je najgore postoje dve verzije njihovih uredjaja tako da i tu imas sansu da ucitas pogresne.Trebalo bi neko ko zna da uporedi Sky Vision firmware sa Sogo-vim firmware (deo koji se odnosi na pogonski drajv) pa bi znali koji je od dve verzije za seriju 4 a koji za 2.Jedino je dobro sto Sogo ima svoj forum pa cemo videti sta kazu za titlove.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player04.07.2004. u 23:06 - pre 241 meseci
@nsAce


Za philipsa 737 on ima es 6618 i posebno kolo za drive,tako da nije kompatibilan sa Neom.
Skinuo sam i ova 3 ostala i nijedan ne moze.Sva 3 imaju drugaciju strukturu fw nego kod Nea.
@Rumen
Thanks for tests with Sogo fw!!

@mk99
Do not try to use Sogo original fw on Neo.
You have to download Sogo firmware from Florentiu web site.
http://www.florentiu.com/~florentiu/neo/sogomodza%20NEA.zip
It is sogo fw modfied to work in Neo.(only for Neo with 200**** serial number)


@predragi
Skyvision vs Sogo su razliciti,treba sacekati fw iz 400****za Nea.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Arrow
Arrow Sat Team
Beograd

Član broj: 2774
Poruke: 704
195.178.35.*



+4 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player05.07.2004. u 10:40 - pre 241 meseci
Pozdrav,

Zao mi je sto se u ovu diskusiju upustam mozda i previse kasno, ali kako kazu bolje ikad nego nikad.

Sto se tice raznih firmware-a i ostalog, jedini siguran nacin da probate sve i svasta je sledeci:

TSOP 48pin socket podnozje (da se flash moze vaditi BEZ lemljenja).
programator externi za taj flash.
jedan CD-RW medijum i rezac
zivci i vreme...

Tada mozete risk free raditi sve prepravke i ostali o na originalnom i na svakom drugom firmware-u bez bojazni da cete nesto pokvariti, jer se sve moze vratiti nazad.

Ukoliko nadjem da kupim negde ovo podnozje, kupicu i NEO dvd plejer i onda shizenje. Ostale aparate imam.

Tako da molim sve koji znaju gde se jeftinije moze doci do ovih komponenti da me kontaktiraju, u cilju prokljucivanja ovom eksperimentu.



Pozdrav,
Arrow

 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player05.07.2004. u 12:37 - pre 241 meseci
Dobro bi bilo da neko ko zna gde sve to moze da se nabavi to iznese na ovom forumu,jer verovatno ima jos zainteresovanih.Valjda moderatori nece brisati te poruke posto su one povezane sa DVD pleyerom,kao i to da se ne radi o reklamiranju.Ako neko ko ima TSOP 48pin socket podnozje i programator externi za taj flash ima i fotoaparat mogao bi da okaci i koju sliku.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player05.07.2004. u 12:38 - pre 241 meseci
Eto i mene, posle duzeg vremena.Svaka cast svima na trudu oko fw-a.Nego, na brzinu sam prelistao ceo forum da proverim da li se negde spominje to da su titlovi u NTSC sistemu mnogo citljiviji nego u PAL-u.Naime, u NTSC-u su titlovi veci bar za 20% i sto je najbitnije nalaze se na crnoj traci (vecina filmova je u ovom formatu) tako da nema ama bas nikakvog problema sa citanjem.Tek treci red titla ide preko slike tako de se on slabo razaznaje kad je svetlija pozadina.Koliko sam ja testirao Nea, u PAL-u se titlovi svakako preklapaju sa slikom tako da ja tek sad shvatam zasto se toliko trudite oko istih.Doduse, u PAL-u je slika malo ostrija i lepsa, bar po meni, ali i to se da srediti na samom TV-u.Stariji TV ne podrzavaju NTSC tj.u tom sistemu nema boje.Eto, ja tek da kazem nesto i eventualno pomognem nekom ko ima noviji TV a ne zna ovo.

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player05.07.2004. u 13:10 - pre 241 meseci
Ne trudimo se mi samo sto su slova sitna,vec i sto nema odgovarajuce kodne strane.Valjda cemo uspeti da samo ubacimo film i gledamo,bez konvertovanja titlova i prerezivanja na RW,menjanja daljinskih upravljaca i sl.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

nsAce
Srbija

Član broj: 27754
Poruke: 92
212.200.107.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player05.07.2004. u 14:57 - pre 241 meseci
Evo i ja sam otvorio i slikao NEO-a (serija 4) i bez sumnje je to isti motor kao i kod Skyvisiona. Ne znam da li je iko obratio pažnju na natpis na ploči NEO-a. Naime kada se otvori NEO na žutoj štampanoj ploči blizu mesta gde kabl za napajanje ulazi u uređaj piše HARMA TECHNOLOGY. Tako da onaj Kinez koji tvrdi da NEO nije njihov proizvod laže. Evo prikačio sam i sliku toga.
Svi su bili na mojoj strani.
Zato se čamac i prevrnuo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

florentiu76
Florentiu
Vrsac

Član broj: 17192
Poruke: 37
*.mobtel.com



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player05.07.2004. u 21:29 - pre 241 meseci
Danas sam i ja probao modifikovani firmware od SOGO i dosta je dobar. Jedino sto mi se nije svidelo i sto je presudilo da vratim firmware od NEA nazad bilo je to da ne mogu se ucitati titlovi sa jednog CD-a a film da se gleda sa drugog. Titl mora da bude na istom CD-u gde je i avi. Posto ne podrzava nasa slova to je ozbiljan nedostatak. Slova su iste velicine kao i kod nea samo sto su bela. Na front panelu ne radi ni jedno dugme i display je sav zbrkan. Daljinski od nea radi sve osim power on/off funkcija, pa ga morate ugasiti sa plejera.
Vracanje neovog firmware teklo je bezbolno, jedini problem sam imao posto "*.rom" fajl mora obavezno da se zove "bank30.rom" jer u protivnom plejer ga nece prepoznati uopste. Kada sam ukljucio plejer posle flesovanja vratio se stari neo ali na bugarskom ili ruskom pa jedva da se snadjem u smart navy da ukljucim engleski. Bio je postavljen na NTSC sistem i nisam imao boje kod mog TV-a dok nisam prebacio na PAL.
Poboljsanja oko Xvid codeca nisam imao filmove da probam.
Da napomenem da moj plejer pocinje sa serijskim brojem 2xxxxx i FA chipom i flashovanje sam uradio preko CD-a.

@chikamile i predragi

Dok se ne pojavi originalni firmware za neo s/n 4xxxxxx mozete da probate ovo:
Pronadjite nekog ko ima NEO PDX77 sa s/n 2xxxxxx da vam pozajmi plejer, izvadite ceo transpotni mehanizam iz njega i ubacite u vas plejer, i trebalo bi da vam proradi. Onda ga flashujte sa originalnim Sky Vision firmware. Ponovo vratite vas transportni mehanizam i imate sanse da vam plejer proradi. Probajte ovo jer i tako nemate sta da izgubite. Mislim da onu zastitu sto su ubacili u Sky Vision prihvatice Sky Vision firmware, nisu valjda napravili plejer kod kojeg se ne moze update-ovati firmware.
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player06.07.2004. u 14:59 - pre 241 meseci
Danas sam ubacio originalni flash iz Sky Visiona i Neo je proradio.Firmware je potpuno kompatibilan sa Neo-m serije 04****,samo je daljinac zbrkan.
Dosao sam do zakljucka da za Neo serije 4 nije potrebna nikakva modifikacija firmwera.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player06.07.2004. u 16:42 - pre 241 meseci
Titlovi na PAL video sistemu su sitni i providni,tesko se vide na svetloj podlozi.Na NTSC su bolji,dovoljne su velicine jedino sto su i tu providni.
 
Odgovor na temu

nsAce
Srbija

Član broj: 27754
Poruke: 92
212.200.107.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player06.07.2004. u 19:02 - pre 241 meseci
@predragi

A šta je sa povratkom na NEO-a pomoću CD-a?
Svi su bili na mojoj strani.
Zato se čamac i prevrnuo.
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player06.07.2004. u 21:26 - pre 241 meseci
Nemam originalni firmware da bi se vratio na Neo.Da li je nekom uspelo ovo:

Examples for chpatch:


chpatch -extract BASE1.5BETA.ROM originalchars.txt

This will extract the characters from "BASE1.5BETA.ROM" to "originalchars.txt".


chpatch -patch BASE1.5BETA.ROM examplechars.txt mynewbase.rom

This will take "BASE1.5BETA.ROM" as base and writes it to "mynewbase.rom" with the
new charset defined in "examplechars.txt".

Pogledajte attachment
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

florentiu76
Florentiu
Vrsac

Član broj: 17192
Poruke: 37
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player07.07.2004. u 07:10 - pre 241 meseci
@predragi
Kako si uspeo da ubacis originalni fw od sky visona, preko CD-a ili je moralo da se flashuje externo?
Zanima me sta je sa 5.1 zvukom kad se gleda DVD sa sky vision fw na neo da li ima nekih problema (da li moze da se koristi 5.1) ili zvuk pravi probleme samo kod DivX filmovima?
Da li ima jos nekih boljih ili losih osobina kada se koristi sky vision fw?
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
*.telecom.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player07.07.2004. u 08:05 - pre 241 meseci
@predragi

Da li je nekom uspelo ovo:
Examples for chpatch:
chpatch -extract BASE1.5BETA.ROM originalchars.txt


Ja sam ovo takođe skinuo sa one yahoo grupe koja se bavi "razvaljivanjem" fw-a i učinilo mi se da je to ono što nama treba jer koliko vidim trebalo bi da se može ručno preurediti slovo(a).
Mađutim kada pokrenem naredbu samo se nešto brzo dogodi, a ni traga ni glasa od ekstraktovanih fontova. Naravno, fw sam stavio u isti direktorijum kao i chpatch.
Mislim da bi ovo trebalo pokrenuti iz DOS-a kako bi barem vidjeli šta nam program poručuje, jer ovako to samo proleti i ništa.
To je pitanje za maru jer je on ovu yahoo grupu vjerovatno već dobro pročešljao.
Pretpostavljam da je problem u onim specifično komresovanim slovima ...

Nego, gledajući one primjere isprobanih fw-a takođe mislim da je bolji SOGO jer mi je važnija dobra vidljivost od kvačica na slovima. Samo da još neko iščačka kako da riješimo problem daljinca. Znam da postoje gotovi daljinci kojima se funkcije mogu programirati, pa ako neko ima info o tome ....

When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player07.07.2004. u 08:28 - pre 241 meseci
@BlackSnake

Kada pokrenem program iz dos-a kaze mi da je firmware preveliki,i to cini mi se duplo veci.

florentiu76

Morao sam da ga ubacim preko programatora,jer sam pre toga nepaznjom ubacio modifikovani firmware za Sky Vision,pa posto je moj player serije 4 ima pogonski drajv kao Sky Vision player nije radio.Moje licno misljenje da bi ubacivanje Sky Vision firmware sa CD islo glat.Sto se tice zvuka,pravi probleme samo na mp3 pesmama,dok na divx do sad je sve islo ok.Probao sam na 3-4 cela filma.DVD filmovi rade OK.Audio diskovi takodje rade OK.Probacu da se zezam sa podesavanjem zvuka u settingsu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player07.07.2004. u 09:15 - pre 241 meseci
Treba nam Sky Vision firmware sa FA chipom
 
Odgovor na temu

florentiu76
Florentiu
Vrsac

Član broj: 17192
Poruke: 37
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player07.07.2004. u 09:57 - pre 241 meseci
Moguce je da problem sa zvukon ne dolazi od FAD chipa veci i od maticne ploce. Kod sky visiona je nesto drugacija, pogledaj "SkyVision LG888-MP4 audio detail" sliku na http://www.florentiu.com/~florentiu/neo
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player07.07.2004. u 10:07 - pre 241 meseci
@florentiu76
Verovatno si u pravu,jer kakve veze ima DTS sa Divx ili mp3.
Trebalo bi neko ko zna dobro engleski da pita na forumu http://www.sogodivx.com/forum administratora,mislim da je to maxxed moze li da se izmeni sogo firmware,da se ubaci latinicna kodna strana i povecaju titlovi,posto su neo i sogo kompatibilni.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player07.07.2004. u 10:36 - pre 241 meseci
@Predregi
Čestitke na ubacivanju fw-a!!!!!
Što se tiče chpatch-a (ja ga nisam uspio pokrenuti)to je novija verzija Iconpatcha iz sekcije "ess font utilities",koji radi bez problema.Kada se extaktuju fontovi iz firmwera, dobiju se slova tj. ikone koje se prikazuju pored komandi npr open/close ili onaj cd sto se vrti itd...
Extakcijom SKYVISION firmwera utvrdio sam da slova čćšđž nema medju extraktovanim ikonama.(sva ostala slova su tu).
E sada je pitanje da li program nemože da ih extraktuje ili se ovaj dio firmwera koristi samo za prikaz imena i sadržaja foldera.
To kažem zbog toga jer Skyvision NEMOŽE prikazati čćšđž, ako folder ili ono u njemu ima ta slova.

Čitači;
Od svih fw-a koje sam probao na NEU 200*****jedino je firmwer od playera gold divx 100,
radio bez ikakve modifikacije.
Vjerujem da je ova serija čitača rjetka biljka koja se više ne proizvodi,te da je neo sa svojom 200**** serijom potrošio i zadnje zalihe.
Zbog toga i mislim da je verzija 400**** kompatibilna sa većinom es6688 playera tj njihovih fw-a bez ikakve modifikacije.
@Predragi ako hoćeš poslaću ti fajl sa kojim bi trebalo da se vratiš na Nea.To bi trebalo funkcionirati, zato što sada imamo dio fw za pogonski drajv verzije 400***tj skyvision drive.

Pozdrav


 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 543530 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.