Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NEO DVD-PDX77 divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 543924 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.05.2004. u 16:03 - pre 243 meseci
Da li neko zna sa kojim bi programom mogao da ubacim stalni titl na divx,jer onda ne bih morao da pustam titlove na plejeru.To sada radim sa VirtualDub i Subtitle filterom ali je dosta sporo (preko 6 sati za jedan disk) zato sto program ponovo kompresuje sliku.Da li ima neki program koji bi samo upisao titl u avi fajl bez obrade slike,makar to radio i u realnom vremenu.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

CiglaX
Sarajevo

Član broj: 26632
Poruke: 1
*.bih.net.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.05.2004. u 14:36 - pre 243 meseci
Pozdrav,

Prilikom pregleda filmova odmah nakon učitanja cd-a javlja se poruka #RESO. NOT SUPPORTED"rezolucija par filmova koje sam pokusšao gledati se kretala od 800x336 do 800x340...je li već nekom poznat ovaj problem sa rezolucijom,jer filmovi sa horizontalnom rezolucijom do 650x idu bez problema...

Je li do NEA ili do nečeg drugog ????
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
*.proxy.abc.co.yu



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.05.2004. u 14:49 - pre 243 meseci
Programcic za kovertovanje titlova, koji je postavljen na ovom forumu, je jako dobar. Posebno opcija koja od malih pravi velika slova i takav titl je mnogo bolji i citljiviji od starog.
Mozda bi ovi sto se bave narezivanjem i prodajom DiVX filmova na ulici mogli da razmisljaju da na disk stave i fajl sa prepravljenim titlom sa pseudo-srpskim za ovakve uredjaje kao sto je nas, jer je sve vise onih koji radje gledaju filmove na NEO i slicnim playerima, nego na racunaru.
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

kic16
Faruk M.
Sarajevo

Član broj: 26644
Poruke: 5
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.05.2004. u 17:56 - pre 243 meseci
Meni konvertor dobro ne radi. Pretvori mala u velika slova slova š i ž pretvori u s i z ali slova č,ć,đ ostanu ista. Gdje griješim ??????????

[Ovu poruku je menjao kic16 dana 17.05.2004. u 19:14 GMT]
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.32.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.05.2004. u 10:05 - pre 243 meseci
Citat:
florentiu:

"BlackSnake" ako im odgovoris objasni da nama treba latinica i velicina slova da bude barem kao kod DVD subtitla i da imaju crnu ivicu. Ja sam im isto pisao ali mi nisu odgovorili.


Već sam im poslao pojašnjenje da su nam bitni samo ovi naši kukuljasti karakteri kako bi mogli pročitati tekst, a i za crni obrub oko slova sam posao, pa onda i za taj zoom... Takođe sam tražio neki detaljniji manual ali kao što možete da vidite nije mi baš jasno šta je pisac htio da kaže.

Ponovo sam dobio odgovor tokom vikenda:

Dear Sir,

Thanks for your kind comment on our products. We have full confidence to manufacture better and better goods under your support. To improve the present quality and resolve your met problems...

The user manual , I think for each DVD player there should be one instruction manual which is used to guide you how to operate it? Have you not found this in the color box.? If not ,we can now attaching another for your reference.

Wish you a good weekend.
Regards
Shelly


E sad ... hoće li šta napraviti ostaje da se vidi .

Što se tiče onog konvertora slova (u velika) dobar je i ja ga koristim, ali ima propust jer ne konvertuje sva slova ... čini mi se da ostanu č, đ ili tako nešto pa sam se ja morao poslužiti notepadom i find-replace komandom. Znači, autor programa na posao ...
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

chatnick
Milutin Pavicevic
Podgorica

Član broj: 22685
Poruke: 30
*.proxy.cg.yu

ICQ: 31159420
Sajt: www.techread.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.05.2004. u 11:53 - pre 243 meseci
Problem sa konvertorom je popravljen. Bio je problem u jednoj if petlji pa nije riplejsovao malo č. Nova verzija se nalazi na www.techread.cg.yu/store/konvertor3.zip . Ako nemate runtime biblioteke za VB, možete ih instalirati iz prethodno zakačene velike verzije sa www.techread.cg.yu/store/konv+runtime.zip a onda downloadovati novi exe fajl. Ako stvarno naprave cirilicnu podrsku, bice i verzija za konverziju iz latinice u cirilicu.

Ako program nekome ne radi šta treba (sa titlovima, jer nije pravljen za konverziju dokumenata), neka kaze ovde ili neka posalje taj titl na centar081[at]cg.yu da vidim o cemu se radi
 
Odgovor na temu

kic16
Faruk M.
Sarajevo

Član broj: 26644
Poruke: 5
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.05.2004. u 17:30 - pre 243 meseci
Meni konvertor2 a i 3 dobro ne radi. Slijedio sam sve tvoje upute. Instalirao sam runtime biblioteke za VB. Preuzeo konvertor 3 ali opet isto. To se dešava na svim mojim titlovima na kojima sam probao cca 20(a imam preko 900 naslova). Pretvori mala u velika slova slova š i ž pretvori u s i z ali slova č,ć,đ ostanu ista. Gdje griješim ??????????
 
Odgovor na temu

ALEXA011
Sasa Jovanovic
Beograd

Član broj: 26744
Poruke: 10
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 00:45 - pre 243 meseci
Ljudi,

proveo sam pet sati citajuci sve na ovu temu, i na kraju sam u dilemi.
Da li da sidjem u prizemlje i kupim RDX16 ili da pojurim vas hvaljeni PDX77?

Sta znaci to da RDX 16 ne cita titlove?
Nijedan ili samo srpske titlove?

Moze li neko da mi da jos neki podatak o 16-ici, jer imam utisak da svi imaju 77,
i da je sve sto je novo automatski primljeno s podozrenjem.
Zaista ste mi pomogli savetima, ali bi mi bilo glupo da kupim PDX77, a da se
kasnije ispostavi da je RDX 16 ipak unapredjena verzija.

Pozdrav,

Alexa

btw, kod mene u YBC-u, RDX 16 kosta manje od 7.000 dinara
 
Odgovor na temu

sal
smederevska palanka

Član broj: 21765
Poruke: 42
*.mobtel.co.yu



+1 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 07:01 - pre 243 meseci
Citat:
ALEXA011:
...
proveo sam pet sati citajuci sve na ovu temu, i na kraju sam u dilemi.
Da li da sidjem u prizemlje i kupim RDX16 ili da pojurim vas hvaljeni PDX77?


niko sa ovog foruma nikog ne tera da kupuje PDX77, svako odlucuje za sebe!

Citat:

Sta znaci to da RDX 16 ne cita titlove?
Nijedan ili samo srpske titlove?


jednostavno resenje sidji dole, u prizemlje, ponesi neki divx film i trazi od prodavca da ga pusti i ukljuci subtitle :)

Citat:

Moze li neko da mi da jos neki podatak o 16-ici, jer imam utisak da svi imaju 77,
i da je sve sto je novo automatski primljeno s podozrenjem.
Zaista ste mi pomogli savetima, ali bi mi bilo glupo da kupim PDX77, a da se
kasnije ispostavi da je RDX 16 ipak unapredjena verzija.


a sta ako je rdx16 neka stara zaliha koju trgovci guraju kao "unapredjenu" verziju?

Citat:

btw, kod mene u YBC-u, RDX 16 kosta manje od 7.000 dinara


i pdx je oko 7.000,- dinara, tako da razlika od par stotina dinara nista ne znaci kad je kvalitet u pitanju!


drago mi je da je neko dobio odgovor od kineza, ja sam im slao vise poruka, ali mi nisu odgovorili :((

desava li se sta na polju firmware-a ?

pozdrav
Aleksandar


 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
217.26.67.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 07:56 - pre 243 meseci
Ja sam testirao RDX 16 i teorije nema da cita bilo kakve titlove.Meni lici na stariju verziju PDX 77 sa naknadno ubacenom grafikom.Osim daljinskog nema nista bolje od PDX-a.Doduse, ima ekvilajzer ali nisam mogao da ga istestiram u radnji.
 
Odgovor na temu

chatnick
Milutin Pavicevic
Podgorica

Član broj: 22685
Poruke: 30
*.proxy.cg.yu

ICQ: 31159420
Sajt: www.techread.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 08:36 - pre 243 meseci
Citat:
kic16:
slova č,ć,đ ostanu ista. Gdje griješim ??????????

posalji neki od tih titlova na [email protected] i sutra ce problem biti resen
 
Odgovor na temu

ALEXA011
Sasa Jovanovic
Beograd

Član broj: 26744
Poruke: 10
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 08:57 - pre 243 meseci
ALEXA011:
...
proveo sam pet sati citajuci sve na ovu temu, i na kraju sam u dilemi.
Da li da sidjem u prizemlje i kupim RDX16 ili da pojurim vas hvaljeni PDX77?





niko sa ovog foruma nikog ne tera da kupuje PDX77, svako odlucuje za sebe


Nisam ni mislio da neko nekog tera, i dodajem da bi bez ovog foruma verovatno cekao jos godinu dana da se pojavi nesto savrseno. Do tada bi DIVX verovatno vec otisao u penziju.
Hvala za pomoc, odlucio sam se i ja za PDX77!
Jos samo da ga pronadjem u Beogradu, jer ovi kod mene kazu da ga nece dobijati i da sada samo dolazi RDX16. Bez titla neka gledaju sami!

Alexa
 
Odgovor na temu

chatnick
Milutin Pavicevic
Podgorica

Član broj: 22685
Poruke: 30
*.proxy.cg.yu

ICQ: 31159420
Sajt: www.techread.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 09:25 - pre 243 meseci
btw. probaj da downloadujes www.techread.cg.yu/store/konvertor4.zip , to je neki pokisaj da se unicode kodovi zamene kvazinasim slovima. Trebalo bida resi problem. Ako ne, posalji neki od titlova na onaj mail.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 09:27 - pre 243 meseci
Hvala za pomoc, odlucio sam se i ja za PDX77!
Jos samo da ga pronadjem u Beogradu, jer ovi kod mene kazu da ga nece dobijati i da sada samo dolazi RDX16. Bez titla neka gledaju sami!

Alexa[/quote]
Neces da pogresis!RDX 16 nema SCART!!!!!Pa,moj bojler ga ima!Kad budes kupio PDX 77 slobodno mu stavi ringlu unutra i on ce procitati cija je proizvodnja.Srecno u potrazi.Ako stigne u PA javljam ti odmah.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 10:44 - pre 243 meseci
Skinuo sam neki DTS test i Neo (bez D na ESS-u) ispusta neke cudne zvuke.Prepoznaje ikonicu,ispisuje na displeju DTS ali nisam bas srecan sa rezultatom!Nije sustanje nego neki cudan niz tonova.Doduse, test je krenuo regularno sa levog prednjeg i zavrsio se sa zadnjim desnim zvucnikom.Ja ne znam kakav ton treba da da taj test ali ne verujem da je takav kakav je proizveo moj Neo.Nego, cackajuci po Netu shvatih jednu stvar a to je da DTS signal mozemo dobiti putem SPDIF izlaza.Postoji neki adapter sa SPDIF-a na 5.1 cinceve koji ne verujem da je skup.Jel to znaci da i mi baksuzi koji nemamo DTS ipak mozemo za male pare dobiti isti? S'druge strane,ako vec ima SPDIF izlaz i 5.1 cinceve pozadi ne vidim razlog zasto ne bi bili povezani.Bice da nama ne radi ni SPDIF.Jel neko probao ovaj izlaz?
 
Odgovor na temu

edp750
Tuzla

Član broj: 25978
Poruke: 8
80.65.66.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 11:23 - pre 243 meseci
Citat:
Audio:
Nego, cackajuci po Netu shvatih jednu stvar a to je da DTS signal mozemo dobiti putem SPDIF izlaza.Postoji neki adapter sa SPDIF-a na 5.1 cinceve koji ne verujem da je skup.Jel to znaci da i mi baksuzi koji nemamo DTS ipak mozemo za male pare dobiti isti?


To krckanje je zbog toga sto je DTS digitalni signal. Sumnjam da se "adapter" moze nabaviti za male pare. Ja koliko znam, nikakav adapter ne pomaze nego samo DTS dekoder a on kosta vise od 100 EUR.

Ja sam predlozio da pronadjemo nacin kako prepoznati NEO sa DTS dekoderom jer mislim da je DTS dekoder bitna stvar. Ako ne zelite javno ostavljati svoj serijski broj posaljite mi na "privatnu poruku" ili na e-mail. Ja mislim da se moze naci neko pravilo.
Do sada su se odazvala samo tri clana foruma.
 
Odgovor na temu

HuMiSoft
BA

Član broj: 23125
Poruke: 22
217.75.194.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 11:27 - pre 243 meseci
Citat:
predragi:
Da li neko zna sa kojim bi programom mogao da ubacim stalni titl na divx,jer onda ne bih morao da pustam titlove na plejeru.To sada radim sa VirtualDub i Subtitle filterom ali je dosta sporo (preko 6 sati za jedan disk) zato sto program ponovo kompresuje sliku.Da li ima neki program koji bi samo upisao titl u avi fajl bez obrade slike,makar to radio i u realnom vremenu.
Pozdrav


Probaj ovaj :
http://www.winavi.com/WinAVI55.exe
meni je uspio i mnogo krace od trajanja filma da konvertuje (SVCD), ako hoces stalni titl, onda koristi DirectVobSub, fajl sa titlom mora imati isti naziv kao i avi.....

I nemoj me pitati za serijski, jer nemam, a i tesko ces ga naci, ovako ubacuje na sredini slike text sa nazivom programa (nije nesto da smeta, al'....)

A mozes konvertovati u SVCD, pa sa MaestroSBT i WinSubMux dodati titl kao stream (do 4 stream), koji mozes skloniti (birati). Ovo dodavanje titla ne traje duze od 5-6 minuta.......

Ima jos neki Video konverter koji takodjer uz pomoc DVS ubaci stalni titl, al konverzija traje predugo (jos kad hoces kvalitetniji DivX ... :-()....

Pozdrav,
Miki.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 12:06 - pre 243 meseci

Pa dobro,zar onda nije jeftinija varijanta da zamenimo ESS?Jel ta zamena dovoljna da dobijemo DTS?Definitivno imamo dve verzije Neo-a ali ja ne verujem da bi proizvodjaci to tek tako ubacivali i prodavali po istoj ceni ako je ta razlika toliko velika.Na kraju krajeva, jesmo li 100% sigurni da je u pitanju taj cip a ne nesto drugo?
 
Odgovor na temu

dragon

Član broj: 1716
Poruke: 93
*.teol.net



+4 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 12:54 - pre 243 meseci
Dakle, jeli me to oci varaju ili je dostupan dugoocekivani alat za "vadjenje" karaktera fonta iz firmware-a, prepravljanje te vracanje nazad.

http://groups.yahoo.com/group/.../Utilities/ESS%20Font%20Utils/

ajmo tastature u ruke i na posao. :)

dragon

 
Odgovor na temu

HuMiSoft
BA

Član broj: 23125
Poruke: 22
217.75.194.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.05.2004. u 13:19 - pre 243 meseci
Javlja sljedecu gresku :
Filesize incorrect! bank30.rom should have 524288 bytes!
sto ne kontam, gotovo svi firmware-i su 1024 kB.....
Uz to ne preporucuje se diranje karaktera koji sluze za ispis file sistema......

Pozdrav,
Miki
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 543924 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.