Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Die flash, die !!!

[es] :: Advocacy :: Die flash, die !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6400 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Die flash, die !!!16.03.2011. u 01:22 - pre 159 meseci
Citat:

Hackers/spammers are distributing Excel spreadsheet documents that look innocent, but contain a harmful embedded SWF (Flash) file that exploits the flaw to gain unauthorized access to the victim's system. Adobe says Windows, OS X, and Linux machines alike are all affected by the flaw.
Even Microsoft has taken to trashing Flash (to be fair, Microsoft is trying to promote its own competitive offering -- Silverlight). Of the major players, only Google seems to be firmly supportive of Flash, using its support for the format as a selling point on its Android phones.


http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=21139

Dokle ce bre ovaj parazit da vlada web-om ? I da se siri na office dokumente ? Mislim, kod mene nece, ne koristim ga vec godinu - dve... Valjda dok zavlada html5, za jedno dve-tri godine...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 07:54 - pre 159 meseci
Ja ću slaviti dan kad taj flash postane tek marginalno đubre, totalno nebitno za web u bilo kom smislu.
Ali dugo ću to da čekam :-(
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 08:34 - pre 159 meseci
Imho, Adobe je sam napravio jedan korak u smeru ubijanja flash-a. Napravili su neki program za konverziju flash-a u html5+javascript, zaboravih kako se zove.
Jedino ne kapiram kako ova stvar iz prve poruke funkcionise na Linux-u. Pretpostavljam da je swf fajl ucina u flash AcriveX kontroli u Excel fajlu. Ali na Linux-u to ne bi trebalo da uopste moze i da se pokrene. Em Excel, em ActiveX.. Doduse, nije da sam preterano upucen u Linux :))
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 08:51 - pre 159 meseci
Neće flash umrijeti dolaskom html5. HTML5 ne može zamjeniti flash još neko dobro vrijeme, ljudi će i dalje radije raditi animacije, kojekakve igre i ne znam što u flashu nego li u javascriptu i html5, jer će to zasigurno još jako dugo puno ljepše raditi u flashu, a i puno lakše je to napraviti u flashu
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 09:13 - pre 159 meseci
Pa, i ne kazem da ce zameniti sav flash, ali ce zameniti deo. A taj deo da je lakse napraviti u flash-u otpada u ovom slucaju jer ti i mozes napraviti u flash-u a onda eksportovati.

Licno nemam nista protiv te vrste tehnologije kao sto je flash ali je sam flash gadan (u duhu foruma: Silverlight ftw!)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 10:11 - pre 159 meseci
Pa sta bi sa Silverlight-om, cas je bilo suskanja o zakopavanju istog - cas je ono - ziv i dalje. Verovatno i Microsoft vidi da se flash-u ne pise dobro pa za svaki slucaj ostaju u igri da popune eventualne rupe koje bi flash napravio postepenim gubicima pozicije.

Mada je autor onog gore quote-ovanog teksta ubo u centar - Ko nam garantuje da ce Silverlight biti kvalitetnije i sigurnije resenje od flash-a (mada mislim da to nece biti mnogo tezak zadatak) :D

Problem sa Adobe-om je trpanje feature-a u nesto sto bi trebalo da bude relativno prosto i jednostavno - onda od toga nastane mamutski kod koji je vrlo zeznuto odrzavati. Od bre obicnog pdf reader-a napravise zivotinju, pre mi Adobe Reader nije imao alternativu - Foxit a i ono Dimketovo portabilno cudo sto je iskopao lepo odradjuju posao.
make love - !war
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 10:45 - pre 159 meseci
Taj što je "zakopao" Silverlajt se posle pišmanio.
A fleš.. Šta reći, svako malo traži neki apdejt plejera. Ccc
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 10:50 - pre 159 meseci
Ne znam koliko ce html5 biti "krme", ali je bolje da se time bavi W3C nego menadzerija u ms-u(silverlight) ili adobe-u(flash), cije su odluke
enum Ustao{na_levu_nogu, na_desnu_nogu, pao_na_straznjicu_jer_je_mnogo_popio_sinoc}..

Ukoliko bude ok, za par godina (2013/14), steci ce se uslovi da activex i java appleti budu visak za nove projekte, a web nesto vise thin a manje fat, priblizan onome sto je zamislio njegov osnivac Tim Berners-Lee..
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 11:07 - pre 159 meseci
Jasta ce :)


Razlog iz kojeg menadzerija radi to sto radi je upravo zato sto je W3C spora birokratska organizacija koja nista ne mzoe da uradi na vreme i ne moe da odrzi korak sa razvojem tehnologije. Ako si mislio da ce svi da sede sa strane skrstenih ruku prevario si se gadno. Vec sada je HTML5 delimicno zastareo u odnosu na mogucnosti novog flasha i silverlighta i sta sad? Kao sve ce da steane da i HTML5 dobio mesta da dise? Tesko. Vec sada ko video tag ne bude podrzavao h264 mozes da se oprostis od html-only buducnosti.

Bojazan za rupe u silverlightu i flashu je realna bojazan ali ne vidim da je to ista drugacije od bojazni za rupe u raznolikim browser implementacijama HTML5-e. Lista firefox rupa je bar dugacka koliko i lista rupa aza IE7/8/9. I opet se svet nije zaustavio.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 12:42 - pre 159 meseci
W3C ekipa je dodala sebi 2-3 Bozicna bonusa vise, ali to ne menja sustinu da se stvari po pitanju html-a moraju dovesti u red, predspostavljam da kompanije koje nesto znace imaju glas u w3c-u ili doniraju neku kintu...
Tu je i pitanje ko ce vise da dobije i/ili izgubi, pa se glavonje gicaju. Primena flash/sl, mozda 70% reklama, 20% zabave i 10% aplikativne primene.. ali je sustinska potreba za standardizacijom html-a.

Inace te organizacije i ako mutanti, mogu biti korisne da inzenjeri razmene stavove i predloge, a da se droidi donekle zaobidju..

Sve u svemu blagodeti epp instaciranja tih feature-a i krsh razlicitih html/css standarda se lako mogu videti na mobilnom trzistu, gde se vise isplati praviti unikatni portal reader aplikaciju, nego formatirati postojecu frontend web aplikaciju..

Pitanje html5 standardizacije nije toliko potreba programerske firme, vec kupca it proizvoda, njemu stize sva naplata cross-browser kompatibilnosti, evolucije proizvoda ka flash/sl ili nazad(ne vidi se na ipad-u npr).. kao i ostalog galimatijas radnih casova..
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Die flash, die !!!16.03.2011. u 19:57 - pre 159 meseci
Flash je pokrio jedan do pojave Silverlight-a vrlo nepokriven nacin pravljenja programa i/ili web sajtova i bar sto se flasha tice iako nisam flash programer u njemu su napravljeni ubedljivo najlepsi programi koje sam video. Druga je stvar sto nacin na koji radi ostavlja mogucnost zloupotrebe.

[Off]
Ne znam odakle to da se Silverlight "zakopava" al on je tu da ostane i u kombinaciji sa ostalim tehnologijama iz porodice i RAD IDE-om razbucace flash kao Delphi svojevremeno Kazem, izuzetno (po meni) kompleksne bussines applikacije (+ banercici) su odradjene da bi nesto rapidno prestao da se koristi ALI...
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Die flash, die !!!17.03.2011. u 20:45 - pre 159 meseci
Citat:
Shadowed: Imho, Adobe je sam napravio jedan korak u smeru ubijanja flash-a. Napravili su neki program za konverziju flash-a u html5+javascript, zaboravih kako se zove.
Jedino ne kapiram kako ova stvar iz prve poruke funkcionise na Linux-u. Pretpostavljam da je swf fajl ucina u flash AcriveX kontroli u Excel fajlu. Ali na Linux-u to ne bi trebalo da uopste moze i da se pokrene. Em Excel, em ActiveX.. Doduse, nije da sam preterano upucen u Linux :))


xls je bio samo vektor za dostavljanje napada. exploit je za flash, pa se moze triggerovati i kroz browser naravno
exploit radi tako sto kad otvoris xls , pokrene taj swf , izvrsi sta treba i spawnuje novi exe
taj novi proces ubije sve excel-e , extractuje iz sebe novi xls fajl , koji zatim otvori da ti zamaze oci , da mislis da
si u stvari taj hteo da otvoris, a za to vreme spawnuje jos jedan (svchost.exe) proces koji se dalje povezuje na CNC i sl ...

mozda je kinezima exploitovanje browsera postalo malo nezgodno, IE ima sandbox iz kog treba pobeci , chrome isto... jos treba videti kakav je sam exploit, mozda nije mogao uspesno da se iskoristi iz browsera...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Die flash, die !!!17.03.2011. u 21:09 - pre 159 meseci
Jasno je meni sve to - na Windows-u, ali kako rade ti .exe-ovi na Linux-u. Drugaciji su izvrsni fajlovi.. Mislim, ne moram da objasnjavam, znas i sam
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Die flash, die !!!17.03.2011. u 23:09 - pre 159 meseci
Po meni ne rade nikako. Adobe je rekao da postoje izvestaji da se exploit delka kroz "namesteni" xls - tako da bih rekao da si u pravu i da ovo sljaka samo na Windowsu. Ali sam vuln flash-a se moze exploitovati na svim operativnim sistemima, naravno na neki drugi nacin - kao sto je EArthquake rekao ovo pogadja i browsere tj pogadja i Acrobat Reader i Flash.

Citat:

Adobe Flash Player 10.2.152.33 and earlier versions for Windows, Macintosh, Linux and Solaris operating systems
Adobe Flash Player 10.2.154.18 and earlier for Chrome users
Adobe Flash Player 10.1.106.16 and earlier for Android
The Authplay.dll component that ships with Adobe Reader and Acrobat X (10.0.1) and earlier 10.x and 9.x versions for Windows and Macintosh operating systems.


http://www.adobe.com/support/security/advisories/apsa11-01.html
make love - !war
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Die flash, die !!!18.03.2011. u 09:18 - pre 159 meseci
ok , ajde ovako.

taj XLS je malware koji nosi exploit , a sam exploit je za flash i moze se exploitovati i bez excela, tj , ne iskoriscava neki bug u excelu da bi radio

fora je u tome sto vam za uspesan i pouzdan exploit treba pouzdan nacin da nadjete shellcode u memoriji

browser exploiti su do sada koristili javascript recimo da bi napunili veliki deo memorije shellcode-om , tako da postoje velike sanse da ce exploit pogoditi parce memorije gde se shellcode nalazi, ta tehnika se zove heap spraying

e sad , zasto xls? moja pretpostavka je da su se napadaci odlucili za xls zato sto browseri sandboxuju flash na ovaj ili onaj nacin, obicno se flash sada vrti u zasebnom procesu , pa klasican heap spraying neib radio
tako da je xls sa svojim scripting mogucnostima posluzio za heap spraying, mozda je ovo bio samo live test za taj nacin napada ...

inace, nijedan od exploita za flash koji su izasli u poslednje vreme nece raditi na linuxu as is, nisu pisani za linux, ali to ne znaci da se ne moze ni napisati da radi...

svakako mislim da bi bilo krajnje vreme da ta abominacija umre zajedno za adobe-ovim PDF kretenizmom ...
bugova u playeru ce tek biti i nije ih nesto preterano tesko naci ,ali su se browseri opametili pa je pouzdan napad postao komplikovaniji
ali opet, kad pogledate sta sve brani flash (prvo browser sandbox, pa onda DEP i ASLR i jos po neke sitnice na svakom modernom sistmeu) a on opet bude ownan, pa ***iga ...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Die flash, die !!!19.03.2011. u 00:57 - pre 159 meseci
http://www.theregister.co.uk/2011/03/18/google_chrome_update/

Citat:

Google has already released an update for its Chrome browser that fixes a critical vulnerability in Adobe's Flash Player that's under attack. Users of the animation software on other browsers and operating systems will have to wait until next week for the same patch.

make love - !war
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Die flash, die !!!14.04.2011. u 23:41 - pre 158 meseci
bump

sutra patchuju 0day od preneki dan
po propustu vrlo slican prethodnom , ali
se dosta razlikuje po metodologiji kojom je nadjen

ovaj put embedovan u doc, kom geniju je palo na pamet da je dobra ideja
omoguciti embedovanje swf-ova u MSoffice dokumente ?

 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
95.180.36.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Die flash, die !!!15.04.2011. u 16:55 - pre 158 meseci
joj samo kad bi youtube presao na html5....
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Die flash, die !!!15.04.2011. u 17:32 - pre 158 meseci
Citat:
boki: joj samo kad bi youtube presao na html5....


http://www.youtube.com/html5
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
95.180.36.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Die flash, die !!!15.04.2011. u 17:49 - pre 158 meseci
znam al mislim by default xD
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Die flash, die !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6400 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.