Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pomoc oko ozvucenja

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Treba mi pomoc oko ozvucenja

[ Pregleda: 2208 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djordje93
Djordje Pavlovic
Novi Sad

Član broj: 281689
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Treba mi pomoc oko ozvucenja15.03.2011. u 22:09 - pre 159 meseci
E ovako nasao sam po meni dobre i jake zvnucnike i sad me zanima dal Behringer marka za ozvucenja dobra zvucnici bi se koristili uglavnom za pustanje muzike preko kompa i mozda poneku svirku pa me zanima jel bi mogao svaki put da se oslonim na ove zvucnike zelim samo da rade i da se ne kvare zna”ci radi se o zvucniku Behringer P1520
Karakteristike:
Professional 640-Watt 2-way PA speaker system
Exceptional sound quality, wide frequency bandwidth and dynamic range
Extremely powerful 15" long-excursion driver provides incredibly deep bass and acoustic power
State-of-the-art 1.75" titanium-diaphragm compression driver for exceptional high-frequency reproduction
State-of-the-art horn design for ultra-wide sound dispersion
Overload-protection circuitry ensures optimal HF driver protection
Trapezoidal enclosure for easy array and sonic accuracy
Integral tripod and stand adaptor
Ergonomically shaped handles for easy transport
Rugged steel grill for optimal speaker protection
2 professional speaker connectors plus 1/4' jack connectors
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko ozvucenja15.03.2011. u 22:48 - pre 159 meseci
pa zavisi, generalno Behringer nije bas najpoznatija po kvalitetu, da budem blag :), negde kao i SAL, mozda malo bolja, po mojoj proceni i komentarima po netu
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.103.*



+1 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko ozvucenja16.03.2011. u 09:45 - pre 159 meseci
Solidan je Behringer, ali u tvom slucaju to nije presudno. Znaci kazes poneku svirku i pustanje muzike posluzice i to vrlo dobro, ako planiras da sljaka po cele dane onda bas nije resenje.
Moja iskustva su sledeca: ako rade sa preko 60% snage za godinu i po ce poceti da skripe drndaju i slicno, a kad odneses na reklamaciju kaze mi tu nista ne mozemo kutija radi i tako te zezaju dok ne istekne garancija. Ako radi do pola snage sluze vrlo dobro kod brata vec 2 godine i to ko nove. Ja sam jednu svoju unistio ali radila je dan noc sa poprilicnom snagom :) i crkla je. Znaci za neku ozbiljniju primeni nisu resenje ali tu vredi ona koliko para toliko muzike...
Sto se tice mikseta i pojacala nemam licna iskustva ali drugar mi kaze kad se intenzivno koristi odose siberi pocnu da prekidaju i skripe skripanje resis sa WD ali prekidanje je zbog izlizane trake.

E sad ti opet prema svojim mogucnostima, predlazem da utvrdis koja ti snaga treba i onda za bar 30% kupi jace kutije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
178.222.190.*



+32 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko ozvucenja16.03.2011. u 10:11 - pre 159 meseci
Nisam imao nekog kontakta sa behringerovim kutijama i zvucnicima,ali mislim da mozes proci lepo, sto se tice cena/kvalitet*(koji necemo sad dovoditi u pitanje )
Ali poznato je da je behringer (bar sto se tice snagasa,efx,mixeta i sl.) najveci plagijator.. kopira sta stigne + jeftina radna snaga na istoku, i za relativno male pare dobijes nekog mackija, qsc-a ili nesto trece ALI opet iako je koncepcija i patent isti, u pitanje dovodimo kvalitet komponenti pri izradi.

Recimo EPX serija snagasa je TOTALNO prekopirana mackieva FRS serija.. cak i raspored komponenti i hladnjaka...a cena? behr je 300e mackie 700

da se nadovezem na ljubisu, imam mixer sl2442fx pro, 24 kanala, 16 mikrofonskih, a za cenu od cca 400 eura, ni jedan drugi proizvodjac ne moze ni da mu "prismrdi" sto se tice rutinga,ni u nekom visem cenovnom rangu.. Da uzmemo za poredjenje nekog mackie-a, koji je recimo duplo skuplji,i sa manje opcija za rutovanje signala, mic op-amp ovi su cak i bolji kod nekih behra, ALI mackie koristi kvalitetne komponente, potove sa metalnom osovinom,kvalitetne sibere, sto drasticno povecava cenu.. jos ako ima implemenitran neki lexicon ili drugi poznati efekat u sebi....eto kvaliteta koji placas.
Na mackie-ja mozes stati,nece mu nista biti, dok na behra da stanes nogom, izlomices bar 15potova i jos toliko iskriviti. Ali uzeo sam mix da radim sa njim, ne da igram kolo po njemu, zar ne?

Da se vratim na tvoje kutije... za to sto tebi treba, smatram da ce "piti vodu",ali niko ti ne moze garantovati, pouzdanost i da se ne kvare to je rizik na koji pristajes pri kupovini "stealinghera"

I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko ozvucenja16.03.2011. u 10:12 - pre 159 meseci
Citat:
ljubisa88: Solidan je Behringer, ali u tvom slucaju to nije presudno. Znaci kazes poneku svirku i pustanje muzike posluzice i to vrlo dobro, ako planiras da sljaka po cele dane onda bas nije resenje.
Moja iskustva su sledeca: ako rade sa preko 60% snage za godinu i po ce poceti da skripe drndaju i slicno, a kad odneses na reklamaciju kaze mi tu nista ne mozemo kutija radi i tako te zezaju dok ne istekne garancija. Ako radi do pola snage sluze vrlo dobro kod brata vec 2 godine i to ko nove. Ja sam jednu svoju unistio ali radila je dan noc sa poprilicnom snagom :) i crkla je. Znaci za neku ozbiljniju primeni nisu resenje ali tu vredi ona koliko para toliko muzike...
Sto se tice mikseta i pojacala nemam licna iskustva ali drugar mi kaze kad se intenzivno koristi odose siberi pocnu da prekidaju i skripe skripanje resis sa WD ali prekidanje je zbog izlizane trake.

E sad ti opet prema svojim mogucnostima, predlazem da utvrdis koja ti snaga treba i onda za bar 30% kupi jace kutije.

Pozdrav

"siberi pocnu da prekidaju i skripe skripanje resis sa WD"

Šibere ni slučajno ne čistiti WD-om!!! Potenciometri ( šiberi ) se čiste KONTAKT sprej-om.

Po meni jedina kutija od behringer-a koja svira za onoliko koliko uložiš je:"Behringer Eurolive Professional B1220 PRO"
15" iz iste pro serije je katastrofa.... 18" bass bin ( iste serije )isto može proći s` obzirom da je prilično jeftina kutija....

Inače za behringer držim da je samo nužno zlo pri kupovini opreme!

Pozz




Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.118.*



+1 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko ozvucenja16.03.2011. u 14:23 - pre 159 meseci
Citat:
Euronymous: Nisam imao nekog kontakta sa behringerovim kutijama i zvucnicima,ali mislim da mozes proci lepo, sto se tice cena/kvalitet*(koji necemo sad dovoditi u pitanje :D )
Ali poznato je da je behringer (bar sto se tice snagasa,efx,mixeta i sl.) najveci plagijator.. kopira sta stigne + jeftina radna snaga na istoku, i za relativno male pare dobijes nekog mackija, qsc-a ili nesto trece :) ALI opet iako je koncepcija i patent isti, u pitanje dovodimo kvalitet komponenti pri izradi.

Recimo EPX serija snagasa je TOTALNO prekopirana mackieva FRS serija.. cak i raspored komponenti i hladnjaka...a cena? behr je 300e mackie 700 :D

da se nadovezem na ljubisu, imam mixer sl2442fx pro, 24 kanala, 16 mikrofonskih, a za cenu od cca 400 eura, ni jedan drugi proizvodjac ne moze ni da mu "prismrdi" sto se tice rutinga,ni u nekom visem cenovnom rangu.. Da uzmemo za poredjenje nekog mackie-a, koji je recimo duplo skuplji,i sa manje opcija za rutovanje signala, mic op-amp ovi su cak i bolji kod nekih behra, ALI mackie koristi kvalitetne komponente, potove sa metalnom osovinom,kvalitetne sibere, sto drasticno povecava cenu.. jos ako ima implemenitran neki lexicon ili drugi poznati efekat u sebi....eto kvaliteta koji placas.
Na mackie-ja mozes stati,nece mu nista biti, dok na behra da stanes nogom, izlomices bar 15potova :D i jos toliko iskriviti. Ali uzeo sam mix da radim sa njim, ne da igram kolo po njemu, zar ne? :)

Da se vratim na tvoje kutije... za to sto tebi treba, smatram da ce "piti vodu",ali niko ti ne moze garantovati, pouzdanost i da se ne kvare :) to je rizik na koji pristajes pri kupovini "stealinghera" :D



Slazem se u potpunosti ali problem je kod svirki sto obavezno neko lupi po mikseti pogotovo ako nekom verujes pa po onoj "Ko ga j**e nije moje" onda tesko ce da dugo izdrzi behringer. Zato kazem po meni za svirke uzivo seljakanja opreme preporucujem "robusniju" opremu u tom smislu je bio moj komentar.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
178.222.186.*



+32 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko ozvucenja16.03.2011. u 14:40 - pre 159 meseci
Tako je druze.. dosta neprijatnih iskustava imam bas zbog toga.. ili se nesto u transportu cukne,ili neki "deelay" krene da njaka oko ozvucenja..pijan zapne za kabl,ode sve u 3 lepe da ne govorim o prosipanju pica po opremi..
Zato uvek opreza nikad dosta, +robusna oprema, i po mogucnosti dva "sopranosa" koja ce,pri eventualnim sporovima namestiti bubreg(ili dva) problematicnim likovima

Moja preporuka za Djordja, ako vec zeli nesto od PA kutija, u tom cenovnom rangu, nek razmisli o samogradnji.. sta stavis-tako ce ti svirati, i kraj price.. dobar odnos cena/kvalitet. Za 200-300e mozes sasvim solidne 2 kutije da odradis,koje se nece "postideti" ni neke manje svirke,a koje bi u prodaji (za taj kvalitet) platio sigurno dosta skuplje!
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Treba mi pomoc oko ozvucenja17.03.2011. u 18:13 - pre 159 meseci
Ako imas binove, ti behringer zvucnici mogu extra da ti posluze kao sateliti.., provereno...!!!

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Treba mi pomoc oko ozvucenja

[ Pregleda: 2208 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.