Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kutija za gitarsko pojacalo?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kutija za gitarsko pojacalo?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7085 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

firingwater
Luka Kotarac
student
Pozega

Član broj: 247997
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?13.03.2011. u 19:18 - pre 159 meseci
To sam resio, nego sam nasao da debljina iverice treba da bude 19mm?
Da li je to uredu?
I koliki prorez treba da bude za zvucnik? Ako je njemu precnik membrane 305mm treba li otvor da mi bude manji od toga(zbog tezine zvucnika- da se ne bi otkinuo)
ili jednak?
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.118.*



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?13.03.2011. u 19:33 - pre 159 meseci
Ja sam koristio 20mm medijapan nekad puno drvo. Kad okrenes zvucnik videces koliki im je obruc onaj za naleganje i toliki treba biti otvor ni manje ni vise :)
 
Odgovor na temu

firingwater
Luka Kotarac
student
Pozega

Član broj: 247997
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?13.03.2011. u 19:47 - pre 159 meseci
Ja pitam za ivericu jer sam nasao coveka koji ima ivericu presvucenu slojem slicnim crnoj kozi.
Mogu li nju da koristim?
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.118.*



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?13.03.2011. u 19:55 - pre 159 meseci
Citat:
firingwater: Ja pitam za ivericu jer sam nasao coveka koji ima ivericu presvucenu slojem slicnim crnoj kozi.
Mogu li nju da koristim?


Sto da ne nije to hifi kutija tako da je i sam izbor malo prosiren...
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?13.03.2011. u 20:43 - pre 159 meseci
Pratim temu od pocetka,ali nisam imao vremena da se ukljucim Kao gitaros,nekih 10ak godina,svirajuci od narodne do black metala,mozda nekom dodje korisno moje neko misljenje..

Po meni,drvo za izradu gitarske kutije,nema neki presudan znacaj..svirao sam na kutijama od fosni, iverici, speru,mdf-u,...sve je to manje vise isto. kao i na zvucnicima, od razglasnih, do gitarskih,preko marsala,lejnija,ketnera,trejsa i sl..

Ono sto bi trebalo da ti bude prioritet, je dobar preamp(efekat OD ili Dist), pa zvucnik, pa onda sam amp, i na kraju kutija... Tokom godina uvek sam imao problem sa bojom tona, (mozda je to i razlog prelaska na bass uostalom) menjao sam sve i svasta, ali najmanje na to ce ti uticati kutija. Znaci samo dobar zvucnik i dobar preamp. Licno,2 godine sam svirao,i to sam sebi nasao kao dobitnu kombinaciju, zoom505, preamp u racku , amp phonic u racku od 600w i ganjao 2x15" kutije za bass.. posle sam presao na celestion g12k seriju,i smorio se koliko mi je zvucalo"gitarski" da tako kazem )) previse cisto za moj ukus! Elem da ne duzim. stvar je ukusa..eksperimentisi, tu sa kutijom ne mozes pogresiti nikako... svira i bez kutije poenta je cime si zadovoljan...

Sto kaze kolega ljubisa88, zatvorena je nekako vise za live..zbog zvuka cisto..mada na svirci, kad ozvucis kabinet...dal je otvoren ili zatvoren - nije ni bitno najbitnije je ono sto sviras

I da..jos nesto..ovde 100% vredi ona "koliko para toliko i muzike" al' bukvalno

Pozdrav!
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.118.*



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?13.03.2011. u 21:28 - pre 159 meseci
Citat:
Euronymous: Pratim temu od pocetka,ali nisam imao vremena da se ukljucim :) Kao gitaros,nekih 10ak godina,svirajuci od narodne do black metala,mozda nekom dodje korisno moje neko misljenje..

Po meni,drvo za izradu gitarske kutije,nema neki presudan znacaj..svirao sam na kutijama od fosni, iverici, speru,mdf-u,...sve je to manje vise isto. kao i na zvucnicima, od razglasnih, do gitarskih,preko marsala,lejnija,ketnera,trejsa i sl..

Ono sto bi trebalo da ti bude prioritet, je dobar preamp(efekat OD ili Dist), pa zvucnik, pa onda sam amp, i na kraju kutija... Tokom godina uvek sam imao problem sa bojom tona, (mozda je to i razlog prelaska na bass uostalom) menjao sam sve i svasta, ali najmanje na to ce ti uticati kutija. Znaci samo dobar zvucnik i dobar preamp. Licno,2 godine sam svirao,i to sam sebi nasao kao dobitnu kombinaciju, zoom505, preamp u racku , amp phonic u racku od 600w i ganjao 2x15" kutije za bass.. posle sam presao na celestion g12k seriju,i smorio se koliko mi je zvucalo"gitarski" da tako kazem :))) previse cisto za moj ukus! Elem da ne duzim. stvar je ukusa..eksperimentisi, tu sa kutijom ne mozes pogresiti nikako... svira i bez kutije :D poenta je cime si zadovoljan...

Sto kaze kolega ljubisa88, zatvorena je nekako vise za live..zbog zvuka cisto..mada na svirci, kad ozvucis kabinet...dal je otvoren ili zatvoren - nije ni bitno :) najbitnije je ono sto sviras :)

I da..jos nesto..ovde 100% vredi ona "koliko para toliko i muzike" al' bukvalno :)

Pozdrav!


Pozdrav za kolegu !

Svakako da vredi kolko para toliko muzike, zvucnici kod gitarskih pojacala su presudni po mom nekom skromnom iskustvu materijal od koga je nacinjena kutija ima veoma mali uticaj.
Kad bi bilo para da se uzme kombinacija blue + gold i neki lampaski amp kao i preamp to bi bilo high end :)
U svakom slucaju materijal nije od presudnog znacaja kao kod Hi-fi kutija a na zvucnicima se ne sme skrtariti inace rezultat moze izostati, iako je recimo amp i preamp solidni, zvucnik koji ne valja sve pokvari...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

firingwater
Luka Kotarac
student
Pozega

Član broj: 247997
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 11:07 - pre 159 meseci
Niste me bas razumeli. Ja se najvise bojim da mi se zvucnik ne otkine od kutije zbog cvrstoce iverice. Mislim da ce rupa za sraf za zvucnik biti suvis blizu otvoru za zvucnik, a kako je iverica kompresovani opiljci mislim da ce tal uski mostic da pukne ukoliko ne smanjim rupu za zvucnik za nekih 1cm u precniku(od tezine zvucnika).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.98.*



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 11:46 - pre 159 meseci
Citat:
firingwater: Niste me bas razumeli. Ja se najvise bojim da mi se zvucnik ne otkine od kutije zbog cvrstoce iverice. Mislim da ce rupa za sraf za zvucnik biti suvis blizu otvoru za zvucnik, a kako je iverica kompresovani opiljci mislim da ce tal uski mostic da pukne ukoliko ne smanjim rupu za zvucnik za nekih 1cm u precniku(od tezine zvucnika).


Ako je odmereno kako treba onda se nema sta smanjivat jer se ne moze smanjiti, i kad zavrces zvucnik prvo izbusi sa malim borerom i onda zavrni saraf i nemas brige.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 14:46 - pre 159 meseci
Citat:
firingwater: Niste me bas razumeli. Ja se najvise bojim da mi se zvucnik ne otkine od kutije zbog cvrstoce iverice. Mislim da ce rupa za sraf za zvucnik biti suvis blizu otvoru za zvucnik, a kako je iverica kompresovani opiljci mislim da ce tal uski mostic da pukne ukoliko ne smanjim rupu za zvucnik za nekih 1cm u precniku(od tezine zvucnika).



Uzmes izmeris precnik zvucnika do linije za busenje i nemas sta da brines, ima extra da ispadne...

Pozdrav...!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 15:35 - pre 159 meseci
I nemoj koristiti sarafe za drvo.. uzmi unit matice, i obican saraf sa navojem, m5 ili m6.. zavisi od rupe na korpi.. Zavrtanjem sarafa, unit matica se zabije u drvo sa druge strane,i posle si miran.


I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.118.*



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 16:34 - pre 159 meseci
Citat:
Euronymous: I nemoj koristiti sarafe za drvo.. uzmi unit matice, i obican saraf sa navojem, m5 ili m6.. zavisi od rupe na korpi.. Zavrtanjem sarafa, unit matica se zabije u drvo sa druge strane,i posle si miran. :)



Ovo je najbolji nacin montiranja zvucnika nemas brige da ce se otkinuti.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

firingwater
Luka Kotarac
student
Pozega

Član broj: 247997
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 19:16 - pre 159 meseci
Otklonili ste mi svaku nedoumicu.
Hvala svima!
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.103.*



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 19:54 - pre 159 meseci
Citat:
firingwater: Otklonili ste mi svaku nedoumicu.
Hvala svima!


Mashalla :D nek je sa srecom u gradnji, i javi kako napreduje i ako sta bude nejasno pisi pokusacemo objasniti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 20:58 - pre 159 meseci
Citat:
ljubisa88: Mashalla nek je sa srecom u gradnji, i javi kako napreduje i ako sta bude nejasno pisi pokusacemo objasniti.

Pozdrav


I slike obavezno da okaci
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ljubisa88
Ljubisa Radjevic
elektrotehnicar, prof. fil i dem.
Gradiska

Član broj: 199762
Poruke: 369
62.68.103.*



+1 Profil

icon Re: Kutija za gitarsko pojacalo?14.03.2011. u 22:08 - pre 159 meseci
Citat:
I slike obavezno da okaci :)


To se podrazumeva :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kutija za gitarsko pojacalo?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7085 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.