Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje

[ Pregleda: 3514 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje08.03.2011. u 14:57 - pre 158 meseci
Interesuje me, mada ne verujem, da li ima na tržištu da se nabavi neki digitalni diktafon, a da ne bude mnogo skup, koji pored normalnog puštanja snimka ima mogućnost reverznog puštanja snimka (od kraja ka početku) sa mogućnošću smanjenja brzine snimka?

Ako nema takav, zanima me da li se može u DIY napraviti takav diktafon?

Unapred se zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje09.03.2011. u 09:35 - pre 158 meseci
ja bih rešenje potražio u nekom pametnijem telefonu i softveru koji to radi ;)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje09.03.2011. u 10:58 - pre 158 meseci
Citat:
Backy: ja bih rešenje potražio u nekom pametnijem telefonu i softveru koji to radi ;)

Ne znam na koje marke pametnijeg telefona treba da obratim pažnju?
 
Odgovor na temu

ToMiCc
Igor ToMiC
Sombor

Član broj: 271258
Poruke: 103
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje09.03.2011. u 12:48 - pre 158 meseci
Ovo polje tehnike podosta poznajem pa cu probati da te uputim malo :)
Sam telefon i nije toliki problem.. Problem je naci aplikaciju koja ce moci da ispuni tvoje zahteve... Danasnji najpopularniji pametni telefoni su Symbian (nokia) i Android (ima ih od raznih proizvodjaca) ima jos nekih operativnih sistema ali nisu toliko popularni i za njih je jako tesko naci aplikacije.... Posao moze da ti zavrsi i telefon od 130 jevreja ali je problem naci aplikaciju koja ce moci da pusta snimak u nazad ili sta vec tebi treba...
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje09.03.2011. u 13:52 - pre 158 meseci
Nisam ni mislio na mobilne telefone, već na neki fiksni običan telefon sa sekretaricom. Taman posla da pomislim na mobilne telefone.

Mislio sam da li je moguće kupiti neki običan digitalni diktafon i da posle u diktafonu promeni nešto u operativnom sistemu da bi imao mogućnost i obrnuto inverzno puštanje snimka. A ako nije moguće, onda da li postoji mogućnost da se uradi diktafon u DIY na bazi mikrokontrolera na primer?
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.static.sbb.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje09.03.2011. u 15:19 - pre 158 meseci
izvinjavam se što nisam odmah jasno napisao, evo mog predloga za rešenje:

uzeti bilo koji mobilni telefon koji spada u klasu "smartphone". svi imaju fabrički ugradjenu opciju diktafona. konkretno rešenje se može sastojati u pronalaženju aplikacije koja bi vršila i snimanje i reprodukciju zvuka na željeni način... ili snimanje sistemskom aplikacijom, a reprodukcija nekim naprednim plejerom koji ima mogućnost promene parametara za format u kome sistemski program beleži zvuk.

u razmatranje bi trebalo uzeti uredjaje zasnovane na sledećim operativnim sistemima (ne nužno navedenim redosledom): ios, android, symbian, windows mobile.

rešenje sam predložio jer je velika verovatnoća da vi ili neko u vašoj blizini imate svu potrebnu opremu za tako nešto.

ukoliko vas kvalitet snimka sa telefona ne zadovoljava, razmotrite priključenje kvalitetnijeg spoljašnjeg mikrofona. (za ovo je iphone posebno pogodan)
ukoliko vam je potreban poseban uredjaj koji će dugo moći da radi na svoju bateriju ne rasipajući energiju na ostale funkcije, ne mogu vam pomoći...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Keez-a

Član broj: 245920
Poruke: 61
99.229.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+107 Profil

icon Re: Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje10.03.2011. u 22:34 - pre 158 meseci
Softver -> Audacity. Selektuje se zeljeni deo snimka pa Effect->Reverse. Nista lakse, a program ne kosta nista.
Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Digitalni diktafon sa obrnutim puštanjem snimka - mogućnost samogradnje

[ Pregleda: 3514 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.