Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?

[es] :: Wireless :: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12865 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ratniksvetlosti
graficar, print

Član broj: 228452
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?04.03.2011. u 16:31 - pre 159 meseci
Pozdrav svima!

Prijatelj mi je predlozio da "podelimo" njegov internet i da placamo po pola. Obzirom da se radi o velikoj brzini (16 mb) prihvatio sam jer ce ispasti jako povoljno kada podelimo iznos.
Udaljen je od mene oko 500 m, a od opreme ima neki Telekomov modem/ruter.
Otisao sam u prodavnicu da se raspitam i prodavcu sam objasnio da ne bih mnogo da kommmplikujem sa zicama i uredjajima, vec da bih hteo jedan uredjaj (all in one) koji ce moci da mi zavrsi posao.
On mi je predlozio TL-WR743ND sa spoljnom antenom i rekao da sa ovim uredjajem mogu sve to odjednom.

Pre nego sto bilo sta kupim resio sam da konsultujem iskusne mreziste sa foruma.

Moja pitanja za vas su:

1. Da li cu moci sa ovim uredjajem i antenom da primim signal sa rutera mog prijatelja (500 m)?
2. Iz istog uredjaja kablom dovesti internet do desktop racunara (u njemu nemam wirelles karticu)?
3. Pomocu istog uredjaja slati signal do lap-topa i PDA u mom stanu?
4. Koliko cu realnu brzinu od tih 16 mb imati (kada on ne koristi internet)?
5. Sta biste vi predlozili?

Unapred hvala na odgovorima!
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?04.03.2011. u 16:53 - pre 159 meseci
Evo ovako ces to resiti sigurno druze. Imam i ja slicnu situaciju i sve radi super. Prvo mi reci kakva ti je opticka vidljivost do njegovog rutera , da li mu je ruter bezicni da bi mogao da salje signal ako je sve to ok onda ti je bolje da uzmes neki najjeftiniji bezicni ruter npr. tp link tl wr 542 i skini mu njegovu antenicu i stavi spoljnu antenu grid 24db sa sto manjim kablom i uperi je prema drugaru i moras da imas zadovoljavajuci signal. A iz rutera izvuces mrezni kabal u komp i mora da radi,a mozes i bez kabla iz rutera , stavis u komp wiresell karticu i sa njom se kacis na tvoj ruter na kome primas signal od drugara.Probaj pa javi sta si uradio?
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

ratniksvetlosti
graficar, print

Član broj: 228452
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?04.03.2011. u 17:11 - pre 159 meseci
Optika je ok, a njegov ruter je bezicni.
Gde treba da stoji moj ruter, pored antene ili pored kompa? Udaljenost od antene do kompa bi bila 10-15 m.
Ne bih da ulazem u karticu pa bih kablom doveo do desktop racunara, a bezicno bih do lap-topa i PDA.
Kako ti koristis signal kablom ili bezicno i da li si probao na lap top da uhvatis signal i koji mu je domet?
Hvala na javljanju!
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?04.03.2011. u 19:28 - pre 159 meseci
Mozes ruter da stavis negde izmedju kompa i antene to i nije toliko bitno to mozes da stavis kako tebi odgovara , kod mene je sve bezicno umrezeno preko rutera i laptop i desktop i telefon i sve radi super.Sto se tice laptopa neverujem da ce moci da dobaci 500m do tvog drugara , mozes da probas preskeniraj mrezu na laptopu pa vidi da li ce da uhvati nesto.
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

ratniksvetlosti
graficar, print

Član broj: 228452
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?04.03.2011. u 20:27 - pre 159 meseci
A sta mislis da ipak uzmem TL-WR743ND. Skuplji je samo 300 dinara, a ima vecu brzinu (150 Mbps) i mnogo vise mogucnosti nego 542.

Evo linka: http://www.tplink.com/en/produ...px?mid=010303010201&id=580

I jos nesto mi nije jasno. Na njihovom sajtu za taj tvoj model 542 ne pise da moze sve to da radi samostalno, vec da mu je potreban jos jedan ruter preko kojeg ce da prima signal, a onda da ga siri po stanu, ili obrnuto - on da prima signal, a drugi da siri??? Pogledaj sam: http://www.tplink.com/en/produ...px?mid=010303010301&id=552

I nisi mi odgovorio na poslednje pitanje. Koju cu brzinu imati kod mene, ako on ima 16 mb?

Pozdrav i hvala!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
94.250.70.*



+122 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?05.03.2011. u 01:03 - pre 159 meseci
Sto se tice uredjaja tebi treba jedan ruter i jedan ap ako hoces da povezes racunare i zicno i bezicno.
Koliko vidim iz specifikacija ovog 743 trebalo bi da i on to moze ali to je pretpostavljam repater mod sto bas nije najsretnije resenje.

Recimo ovaj uredjaj bi ti to sve odradio http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1256259285448
Njegov ruter verovatno podrzava samo b/g mod sto znaci da u praksi mozes da izvuces maksimalno oko 20 mbit pod uslovom da je signal perfektan sto moras da obezbedis vanjskim antenama sa obe strane linka.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?05.03.2011. u 16:44 - pre 159 meseci
542-ako hoces da sve svoje uredjaje kacis kablovima za njega jer on ima samo jednu antenu koju bi koristio za kacenje na prijateljev router
743-repeater mod dosta smanjuje brzinu konekcije
ovaj airlive bi ti definitivno resio problem
mozes isto da nadjes neki najjeftiniji polovni ap (1000-1500 din) spoljnu antenu i isto tako neki najobicniji wifi router i resio si problem a izace te jeftinije sve zajedno nego samo nov uredjaj bez antene
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

ratniksvetlosti
graficar, print

Član broj: 228452
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?07.03.2011. u 09:58 - pre 159 meseci
Hvala svima na odgovorima.

Ima li jos neko neki predlog?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?07.03.2011. u 12:30 - pre 159 meseci
Nemam predlog, nego samo jedno pitanje pošto mi nije sve baš jasno...
Kako će taj tvoj drug, sa kojim deliš net i koji je udaljen od tebe 500m, da "pošalje" do tebe bežični signal sa internetom? Ima telekomov modem/ruter koji je verovatno i wireles uređaj koji ima antenicu
izlazne snage 2-3dbi? Zar ne treba i njemu neka spoljna antena i AP? Taj Telekomov uređaj je indoor, zar ne? Ne razumem se puno pa zato pitam? Ajde nek neko to malo bolje pojasni jer mislim da je ovo najčešća situacija kada se deli net... hvala i pozz...
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?07.03.2011. u 14:12 - pre 159 meseci
Tom njegovom prijatelju ne treba ap ali bi mu trebala eksterna antena da malo pojaca signal a sam router bi vrsio ulogu ap-a.
Nema veze ako je indoor jer moze da otkaci tu malu antenicu u zakaci redovnu outdoor antenu, naravno ako moze sa uredjaja da se skine antena. Izvuce antenu napolje slobodno a improvizuje sprovodjenje kablova.

Ja licno sam router stavio u sanduk oblozen stiroporom na tavanu. Sanduk ima sa svih strana stiropor, dobro je izolovan, gumene uvodnice za kablove sam koristio i cak sam ugradio i automatsko paljenje-gasenje svetla kada ga otvorim ili zatvorim uz pomoc prekidaca od frizidera. :)
Ako nesto zelis da napravis, moras se potruditi i smisliti a ostalo je sve igra...


Mozda ti ono prvo sto sam ti rekao izgleda kao trosak ali moras u pocetku dati lovu u opremu kao i svi. Isplati se deljenje konekcije
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?08.03.2011. u 11:04 - pre 159 meseci
@ratniksvetlosti
hajde kada sve to povežeš javi kako radi, pošto i ja planiram nešto slično, samo nikako da se odvažim...
i drug i ja smo kod istog bežičnog provajdera, imamo dva bežična rutera (tp link wr 841nd, d-link 521di) pa dva AP-a Planet 4033, dve spoljne antene Yagi 18dbi...
Pošta sada imam mogućnosti da uzmem net kod Telekoma, hteli bi da podelimo konekciju od 4MBit-a... Imamo optičku vidljivost... Čak smo možda i previše blizu!
I jedno pitanje: Da li ćemo imati i neku Lokalnu mrežu za razmenu fajlova? Znam da će biti jako spora ali opet...
 
Odgovor na temu

markozile
tek

Član broj: 283602
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?19.04.2011. u 19:59 - pre 158 meseci
Ako ima neko dobre volje da mi pojasni par stvari....
Ja cu objasniti u kratkim crtama svoj problem:
Brat ima ADSL,on zivi preko puta mene,razdaljina je recimo 30-ak metara,ima telekomov neki stariji ruter,nema wireless,a ja posedujem takodje telekomov HG520s(sa wireless-om),a izmedju nas se nalazi red jelkica koje bi eventualno zaklanjale signal
Zeleo bih sledece:
da delim sa njim adsl,pri tom da imam net i na desktop rac,i na laptop-u,stim da bih voleo da se sa laptop-om kacim na wireless,kako?Mislio sam da prevucem kabal od njega do mene,preko puta,i pravo u desktop racunar,ali me buni kako dalje?kako da iskoristim moj ruter da sa njim sirim wireless po mojoj kuci kako bih koristio laptop na vise lokacija po kuci,ili bezicnim putem da delimo?sta,kako da povezem korak po korak?ne znam da li sam bio jasan,izvinite ako sam nesto lupio,laik sam u svemu ovome,mozda je nesto jednostavno,ali,kad covek nezna...:-)bio bih zahvalan puno ako bi mi neko pomogao da resim problem,i napokon dobijem koristan internet...:-)
Veliki pozz,..
 
Odgovor na temu

markozile
tek

Član broj: 283602
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?19.04.2011. u 20:00 - pre 158 meseci
Ako ima neko dobre volje da mi pojasni par stvari....
Ja cu objasniti u kratkim crtama svoj problem:
Brat ima ADSL,on zivi preko puta mene,razdaljina je recimo 30-ak metara,ima telekomov neki stariji ruter,nema wireless,a ja posedujem takodje telekomov HG520s(sa wireless-om),a izmedju nas se nalazi red jelkica koje bi eventualno zaklanjale signal
Zeleo bih sledece:
da delim sa njim adsl,pri tom da imam net i na desktop rac,i na laptop-u,stim da bih voleo da se sa laptop-om kacim na wireless,kako?Mislio sam da prevucem kabal od njega do mene,preko puta,i pravo u desktop racunar,ali me buni kako dalje?kako da iskoristim moj ruter da sa njim sirim wireless po mojoj kuci kako bih koristio laptop na vise lokacija po kuci,ili bezicnim putem da delimo?sta,kako da povezem korak po korak?ne znam da li sam bio jasan,izvinite ako sam nesto lupio,laik sam u svemu ovome,mozda je nesto jednostavno,ali,kad covek nezna...:-)bio bih zahvalan puno ako bi mi neko pomogao da resim problem,i napokon dobijem koristan internet...:-)
Veliki pozz,..
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?19.04.2011. u 20:48 - pre 158 meseci
Pa vrlo jednostavno mozes da se nakacis , neka burazer ukljuci wiraless na telekomovom ruteru i posto je to mala razdaljina i nece smetati te jelkice prosto ukljuci i ti wireless na laptop nadji signal od burazera i to je to , a za desktop kupi jednu wiraless karticu i sa njom se kao na laptopu takodje nakaci na burazera.. Tako je bar kod mene ista situacija i sve sljaka bez problema...
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?19.04.2011. u 20:51 - pre 158 meseci
Pa vrlo jednostavno mozes da se nakacis , neka burazer ukljuci wiraless na telekomovom ruteru i posto je to mala razdaljina i nece smetati te jelkice prosto ukljuci i ti wireless na laptop nadji signal od burazera i to je to , a za desktop kupi jednu wiraless karticu i sa njom se kao na laptopu takodje nakaci na burazera.. Tako je bar kod mene ista situacija i sve sljaka bez problema...
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?19.04.2011. u 20:52 - pre 158 meseci
Pa vrlo jednostavno mozes da se nakacis , neka burazer ukljuci wiraless na telekomovom ruteru i posto je to mala razdaljina i nece smetati te jelkice prosto ukljuci i ti wireless na laptop nadji signal od burazera i to je to , a za desktop kupi jednu wiraless karticu i sa njom se kao na laptopu takodje nakaci na burazera.. Tako je bar kod mene ista situacija i sve sljaka bez problema...
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

markozile
tek

Član broj: 283602
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?19.04.2011. u 22:18 - pre 158 meseci
hVALA PUNO NA ODGOVORU...
Probao sam to,kod njega u dvoristu hvata signal pun,a cim predjem kod mene,gubi se signal,tj pise mi Poor,i ne da mi da se povezem,takodje kad udjem u kucu...Bilo bi full kad bi bilo tako prosto.:-(:-)
jos neki predlog?
Hvala u svakom slucaju...
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?20.04.2011. u 10:27 - pre 158 meseci
Kako mi se čini ni taj adsl ruter a ni ostali telekomovi modeli nemaju opciju da rade u pure AP mod, to je ono što bi tebi trebalo.

Jedino rešenje ti je da nabaviš wireless karticu za desktop, ubodeš kabli od modema u lan priključak, i da odradiš internet connection sharing sa desktopa ka wireless kartici.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

markozile
tek

Član broj: 283602
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?20.04.2011. u 16:41 - pre 158 meseci

Da li si mislio da preko kartice dalje sirim net po kuci?(dobar i jednos.predlog,hvala) iDa li postoji ruter u koji bih ukljucio utp kabal sa netom,koji bih stavio kod mene kuci,i sa kojim bih sirio wireless,a dalje bih jednim kablom iz njega doveo do desktop racunara,a laptopom bih se kacio na wi-fi,ili samo da siri wireless,a da kupim karticu za desktop?
 
Odgovor na temu

markozile
tek

Član broj: 283602
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?20.04.2011. u 16:45 - pre 158 meseci

Koliko ce wireless mreza da mi smanji brzinu neta,u odnosu na povezivanje kablom,i da li ce velika duzina kabla(30-ak m) kojim dovodim signal do mene uticati na isto?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Prijem i slanje signala sa jednim uredjajem?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12865 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.