Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton

[es] :: Java :: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton

[ Pregleda: 2052 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iron_maleta
Beograd

Član broj: 53008
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton01.03.2011. u 00:27 - pre 159 meseci
http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-308-3

ili

http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=86-7991-299-9

ili neku trecu preporucujete?

Nivo znanja na kom sam sad nije pocetnicki, recimo od 1 do 10 znam 3,5 ali mislim da imam nekih rupa koje bih da potkrpim.
Gledao sam po forumu i nisam uspeo da nadjem nista od saveta skorijeg roka, interesuje me predlog nekog iskusnog programera.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton01.03.2011. u 08:27 - pre 159 meseci
Da ne bezim od teme. Ti se dvoumis oko ove dve knjige.

Ja kazem da sam jako puno naucio ovako (obzirom da vec imam znanja iz VB.neta, C#):
-----------------------------------------------------
Bruce Eckel TIJ na srpskom (imas ih za 2,500 dinara)
Rogers Cadenhead i Laura Lemay - Java 6 (za 21 dan)
+ malo scripti sa fakulteta
i video tutoriali (predavanja)
-----------------------------------------------------
znaci od 3,5 mozes da dopunis znanje do 7,8 sto bi bilo odlicno . Ondak ostatak
dopunis upoznavanjem biblioteka i svega sto bi java sadrzala, a to sve postizes u toku rada ili sticanjem iskustva. >>10<<


 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton01.03.2011. u 08:32 - pre 159 meseci
Bruce Eckel "Misliti na Javi" je jedna od boljih knjiga za ucenje Jave. Neces pogresiti!!
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton01.03.2011. u 11:42 - pre 159 meseci
Ja sam pre 2 godine bio na sajmu, razgledao knjige i naišao na CoreJava. Imao sam pre toga nameru da kupim neku Java knjigu ali nisam baš znao koju da izaberem. Imao sam nedoumicu kao i ti. Međtuim tad na sajmu je ta knjiga bila na popustu. U stvari to su 2 toma knjige. Obe knjige su koštale 4 000 dinara ali sam ih na sajmu uzeo za 2 000 dinara što mi je bilo super. Međutim kad sam došao kući video sam da na njoj piše da je za srednji i napredni nivo. Ali to me nije sprečilo da krenem da radim. Do sad sam stigao da pročitam 490 stranica i pri tom nisam mnogo žurio nego sam temeljno radio sve primere kojih ima dosta. I često sam se vraćao unazad da se podsetim za ono što sam propustio. Sad sam upravo završio deveto poglavlje za programiranje grafike (prozora, menija, dugmića, itd.). E sad meni je bilo malo teško da neke stvari shvatim ali kad sam to prešao onda i kad se osvrnem vidim da nije bilo uzaludno. Jednostavno ova knjiga pokušava malo dublje da uđe u problematiku i po meni to je dobro. E sad ja sam pre toga imao malo iskustva u javi sa faksa ali je to bilo veoma malo možda 2 na skali od 1 do 10. Sad možda znam 7-8 (ako postavimo da je 10 neki nivo gde potpuno samostalno možeš da koristiš nestandardne java biblioteke, ne mislim da sa nivoom 10 sve znaš da radiš, nego da si obučen da samostalno istražuješ java biblioteke)..
E sad čitao sam neka poglavlja knjige Java 6 za 21 dan i čini mi se da je za apsolutne početnike ona bolja. Jednostavno ne ide se mnogo u razmatranje nekih problema već se uči da što brže dođete do rešenja, znači nudi osnovu.
Ovu knjigu Misliti na Javi sam imao u svojim rukama i pročitao sam par stranica i iako nisam nešto puno zalazio u nju, oduševio sam se sa tih par pročitanih stranica, tako su jednostavno bili objašnjeni neki prinicipi da mi se knjiga svidela što se kaže na prvi pogled. Ako budem imao vremena u budućnosti svakako ću je pročitati..Mada planiram da posle pročitane prve knjige pređem na drugi tom knjige Core Java gde su opisane neke napredne mogućnosti kao što su JDBC, XML, Napredni Swing (tree, tabele, itd.), Konkurentno programiranje, JavaBeans, itd..
Posle toga naravno ide JavaEE..


E da pored knjige dosta mi je gugl pomogao za neke stvari. Na primer nije mi baš najjasnije što se koristi ono static final u nekim primerima ja odem na gugl i pitam šta znači static final i dobijem odgovor. I tako dalje...
 
Odgovor na temu

ArsicS

Član broj: 140959
Poruke: 99
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton01.03.2011. u 12:09 - pre 159 meseci
Po meni je TIJ odlična početnička knjiga, koja početnika prvenstveno dobro uvede u OOP. Ako si dobro savladao OOP i imaš određeno znanje Jave, uzmi neku drugu knjigu, po mogućstvu ne početničku. Java tutorial na Sun-ovom (sada Oracle-ovom) sajtu se prečesto previdi, a odličan je
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton01.03.2011. u 12:33 - pre 159 meseci
Za pocetak najbolje TIJ.

I moja poreporuka je da predes na literaturu na engleskom.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton01.03.2011. u 12:54 - pre 159 meseci
Treba samo obratiti pažnju da ne dođe do zasićenja. Ja sam imao takav problem recimo kada sam učio C++, pošto sam super savladao osnove objektno orijentisanog programiranja i C++ jezika ali nikad nisam napravio ni jedan grafički program. Sve neki principi, neka konzola, ništa konkretno. Danas su skoro svi programi grafičkog tipa, nisu konzolni. Sem ako ne radite na razvoju nekog algoritma..Znači preporučio bi ne toliko opštu knjigu, nego neku koja će da te uvede u realne probleme. Džabe da ti sve naučiš o objektno orijentisanom programiranju ako ne znaš da napraviš najjednostavniji program sa jednim dugmetom..
 
Odgovor na temu

iron_maleta
Beograd

Član broj: 53008
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton01.03.2011. u 16:00 - pre 159 meseci
Nije mi problem literatura na engleskom, ali sam resio da kupim knjigu, jer mi je mnogo lakse da citam sa papira, a kad vec kupujem knjigu, da je kupim na srpskom. :) Znam i sam da 'sto nema u vuglu ima u Guglu', tako da mi nije problem to da citam na engleskom ni najmanje. Nista, onda sam resio, uzecu TIJ4 i to je to.

Hvala svima na trudu za komentare.
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton02.03.2011. u 07:33 - pre 159 meseci
Citat:
iron_maleta:  Znam i sam da 'sto nema u vuglu ima u Guglu', tako da mi nije problem to da citam na engleskom ni najmanje.


Ne samo zbog toga vec zbog losih prevoda sam ti preporucio literaturu na engleskom. Ima stvarno "urnebesnih" prevoda.

TIJ ima dobar prevod (barem trece izdanje). Knigu Ivana Hortona nisam citao u nasem izdanju tako da ne mogu da komentarisem.
 
Odgovor na temu

iron_maleta
Beograd

Član broj: 53008
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton02.03.2011. u 22:29 - pre 159 meseci
Citat:
cteba: TIJ ima dobar prevod (barem trece izdanje). Knigu Ivana Hortona nisam citao u nasem izdanju tako da ne mogu da komentarisem.


Ja jurim cetvrto izdanje da nadjem. Nadam se da ne moze biti losije od treceg. Odustao sam od Hortona.
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton03.03.2011. u 11:46 - pre 159 meseci
Obavezno cetvrto. Ono pokriva Javu 1.5+, tako da ima oblasti koje nema u trecem izdanju a naveliko se koriste u Java svetu.

 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Pomoc oko odabira knjige. TIJ4th vs Ivor Horton

[ Pregleda: 2052 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.