Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije

[ Pregleda: 4905 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije28.02.2011. u 18:16 - pre 159 meseci
Samo da mi potvrdite da sam dobro sročio mail :

Molim vas , pošto je broj 9813 zauzet satima i nemoguće ga je dobiti a ja sam već na kraju živaca kada je vaša g*vnjiva monopolistička firma u pitanju, ovim putem vas obaveštavam da mi još uvek nije uključen broj pretplatničke linije 011/33***** a isti je plaćen pre 5 dana . Siguran sam da su pare legle na račun vaše usr*ne firme već dan nakon uplate te vas stoga molim da mi u što kraćem roku uključite telefonsku liniju .

Vaš (silom prilika) korisnik ******* ******** .



Jel se neće ljutiti monopolisti ? :)))
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

nikolasue
Nikolic Nikola
Beograd

Član broj: 114800
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije28.02.2011. u 22:02 - pre 159 meseci
Neće se oni ljutiti, nego možda imaš neki dug od pre hrista na nekoj drugoj liniji, mobilnom ili dug za internet pa te malteretiraju. Skoro mi je stiglo utuženje za neplaćeni internet iz 2009 koji sam nekako zaboravio da platim i niko živi me nije o tome obavestio (npr. pošalju račun, poruku poput lelemundo, daj krv, za Kosvo i sl.) i kad ne platim na vreme račun za mobilni, oni ne uključuju dok ih ne zovnem bar tri puta da molim i kumim (pritom se naplaćuje 10 din. svaki poziv) iako sam platio račun pre 7 dana. Jednom prilikom sam ih zvao (10din) i oterao sam ih sve u 3pm i nisu mi uključili tel, posle 5min sam ponovo zvao (10din) bio ljubazan i jedna žena mi je rekla da imam dugovanje za fiksnu telefoniju i da zbog toga im sistem ne uključuje automatski mobilne preplatnike koji u međuvremenu plate račun, nego moraš da ih moliš tj. daš 10din. Potom sam pokušao da dobijem 9813 i nisam uspeo i posle 20 dana stigao mi je taj račun iz 2009.
Moj savet, pokušaj (znam da je užasno teško, stegni zube) da budeš neverovatno ljubazan ili kao malo zbunjen i možda će neko zaista uraditi nešto što mu je posao kako bi ti pomogao.
Nikola's
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
109.92.0.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije28.02.2011. u 22:54 - pre 159 meseci
Danas je Kontakt centar bio preopterećen pozivima korisnika koji su podnosili zahteve za deaktivaciju IPTV paketa... Nisam detaljnije gledao statistiku poziva za 28.02, ali je prosečno vreme čekanja na servisu 9813 iznosilo 41 minut.

Inače, kako bi došlo do uključenja telefonskog priključka, potrebno je da dokaz o uplati računa, pošaljete skenirano na adresu [email protected] ili na faks: 011/3023-193, 011/3286-097, 011/2441-937 i 011/3549-110 (na dokazu o uplati potrebno je da napišete broj telefonskog priključka za koji šaljete dokaz), ili dolaskom u poslovnicu Telekoma Srbija.

Ukoliko je uplata evidentirana (rasknjižena), korisnik treba da dostavi potvrdu o uplati na Info mejl, faks ili u poslovnici, ukoliko želi da telefonski priključak ili druga telekomunikaciona usluga bude uključena pre rasknjiženja.

Automatsko uključenje telefonskog priključka u saobraćaj vrši se po rasknjiženju uplate, kako uplatna mesta u Poštama i Bankama nisu automatizovana sa sistemom knjiženja u Telekom Srbija a.d. uplate po računima za telekomunikacione usluge evidentiraju se 2 do 3 radna dana po izvršenoj uplati. Nakon ovoga nadležna Služba daje nalog za ponovno uključenje telefonskog priključka u saobraćaj.

Status uplate može se proveriti pozivom Kontakt centra 9813, putem Info mejla, aplikacije Moj r@čun ili u poslovnici Telekoma Srbija.

Inače, Kontakt centar 9813 može napisati urgenciju i proslediti nalog za uključenje priključka, ukoliko je prošlo više od 48 časova od momenta evidentiranja uplate, a da priključak nije uključen.
 
Odgovor na temu

nikolasue
Nikolic Nikola
Beograd

Član broj: 114800
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije28.02.2011. u 23:41 - pre 159 meseci
Meni nikada nije bio uključen mobilni za 2-3 dana već uvek za 7-10 dana, ja nikada nemam vremena da čekam u redu kako bih doneo dokaz o uplati i ganjao se sa uplatnicama i računima preko emalova i sl. Mora da se plati na vreme kako bi se izbegle sve neprijatne situacije sa Telekomom i to je jednostavno tako.
Nikola's
 
Odgovor na temu

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije01.03.2011. u 12:50 - pre 159 meseci
Citat:
ORCA 2: Danas je Kontakt centar bio preopterećen pozivima korisnika koji su podnosili zahteve za deaktivaciju IPTV paketa...


Čekaj , čekaj ... šta je to bilo sa IPTV pa su masovno ljudi krenuli da se odjavljuju !? Nisam upućen ...
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije01.03.2011. u 13:06 - pre 159 meseci
Citat:
Luccio: Čekaj , čekaj ... šta je to bilo sa IPTV pa su masovno ljudi krenuli da se odjavljuju !? Nisam upućen ...
Nije sa IPTV-om nego sa HBO - do 01.03. je bio free, a ako ne želiš da plaćaš na dalje trebalo je odjaviti najkasnije 28.02. pozivom na 9813.
Potpuno je bilo jasno da će ogroman broj korisnika rešiti da ga otkaže baš poslednji dan i otud ono vreme čekanja na slobodnog operatera koje je Orca spominjao..
Jbga, u nedelju je bio Princ od Persije na HBO.. :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije01.03.2011. u 20:42 - pre 159 meseci
Citat:
ORCA 2: Danas je Kontakt centar bio preopterećen pozivima korisnika koji su podnosili zahteve za deaktivaciju IPTV paketa... Nisam detaljnije gledao statistiku poziva za 28.02, ali je prosečno vreme čekanja na servisu 9813 iznosilo 41 minut.


Uopšte nije čudo što vas ljudi tako lako teraju u tri lepe...

Citat:

Inače, kako bi došlo do uključenja telefonskog priključka, potrebno je da dokaz o uplati računa, pošaljete skenirano na adresu [email protected] ili na faks: 011/3023-193, 011/3286-097, 011/2441-937 i 011/3549-110 (na dokazu o uplati potrebno je da napišete broj telefonskog priključka za koji šaljete dokaz), ili dolaskom u poslovnicu Telekoma Srbija.


Kao što rekoh, uopšt enije čudo da vas ljudi tako lako teraju u tri lepe. Na uplatnici lepo stoji poziv na broj koji jednoznačno određuje sve vezano za uplatu, ali ste vi tako bezobrazni da ipak i dalje maltertirate ljude.

Citat:

Ukoliko je uplata evidentirana (rasknjižena), korisnik treba da dostavi potvrdu o uplati na Info mejl, faks ili u poslovnici, ukoliko želi da telefonski priključak ili druga telekomunikaciona usluga bude uključena pre rasknjiženja.


Ma uopšte nije čudo da vas ljudi tako lako teraju i tri lepe... To što ste neorganizovana i pljačkaška firma će jednog dana ipak presuditi. Maltertirate toliek ljude samo zato što vam je zinulo za pare. Koristite njihove pare i zato ne rasknjižavate uplate. No, zašto ne nadoknađujete ljudima to što vi ne odradite svoj deo posla iako su oni platili. Zakonski se važi dan kad aoni uplate a ne dan kada viodlučite da tu uplatu proknjižite.

Citat:

Automatsko uključenje telefonskog priključka u saobraćaj vrši se po rasknjiženju uplate, kako uplatna mesta u Poštama i Bankama nisu automatizovana sa sistemom knjiženja u Telekom Srbija a.d. uplate po računima za telekomunikacione usluge evidentiraju se 2 do 3 radna dana po izvršenoj uplati. Nakon ovoga nadležna Služba daje nalog za ponovno uključenje telefonskog priključka u saobraćaj.


Kad bu ovoj državi neko robijao zbog ovakovog bezobrtazlika i pljačkanja ljudi ne bi vas onda svako malo neko oterao u tri lepe...


ili, da skratim: more marš....
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije01.03.2011. u 22:23 - pre 159 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Maltertirate toliek ljude samo zato što vam je zinulo za pare. Koristite njihove pare i zato ne rasknjižavate uplate. No, zašto ne nadoknađujete ljudima to što vi ne odradite svoj deo posla iako su oni platili.
Klasična srpska zamena teza.. čije se to pare koriste kad govorimo o ponovnom uključenju isključenih zbog neplaćanja??
U opštim uslovima pružanja usluga stoji da će pretplatniku biti uključen broj najkasnije za 2 dana nakon izmirenja obaveza i, koliko sam razumeo Orcu2, to se može uraditi na dva načina:
- čekanjem da se automatski evidentira izmirenje duga, što zavisno od mesta gde je izvršena uplata može trajati par dana
- lično/faxom/mailom dostavljanjem potvrde o izmirenju obaveza što je korak više ali se izbegava spomenuto čekanje
Naravno, uvek postoji i treća opcija - redovno plaćanje računa kojim se izbegava sve gore navedeno :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije01.03.2011. u 22:49 - pre 159 meseci
Citat:
- čekanjem da se automatski evidentira izmirenje duga, što zavisno od mesta gde je izvršena uplata može trajati par dana
- lično/faxom/mailom dostavljanjem potvrde o izmirenju obaveza što je korak više ali se izbegava spomenuto čekanje


Ovo prvo ne funkcioniše nikako, ovo drugo da ali ko ne stigne da odradi ovo, moli boga da super mega giga automat sam uključi što zna da potraje i 20 dana.

Platio dva zaostala računa lelekomu za mob i nisam išao u poslovnicu, iz srpskog inata sam čekao da vidim kada će da se sete da uključe, bio na godišnjem pa mi nije ni trebao telefon.
Prošlo 20 dana telefon još uvek nije aktivan, ali bitno da je stigao račun i obaveštenje da će me tužiti ako ne platim taj i prethodna dva.
Otišao sam do poslovnice poneo uplatnice i ljubazno pitao zašto nije uključen iako je plaćeno ima gotovo mesec dana.
Sa smeškom su mi odgovorili da automat ponekad ne prepozna uplaćene cifre u 10-i deo već zaokruži, naravno na manji iznos :/

hahaha kakav divan digitron jbt treba da vas prodaju za džak brašna, mada bi i to bilo precenjeno.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
109.121.1.*



+26 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije01.03.2011. u 23:24 - pre 159 meseci
Još jedna stvar mi tu užasno smeta - naime, što duže je moj broj isključen to će manji račun na kraju tog meseca biti .Ne razumem poslovnu politiku Lelekoma . Svako normalan bi se trudio da mi što pre uključi liniju da bih ja ponovo trošio impulse i više im para stavio u džep ali ne i Lelekom . Oni više vole da ja budem što duže isključen . Anti-poslovna logika monopoliste .
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije02.03.2011. u 09:00 - pre 159 meseci
Citat:
MyWay: Klasična srpska zamena teza.. čije se to pare koriste kad govorimo o ponovnom uključenju isključenih zbog neplaćanja??


Razmisli malo, što više vremena prođe otkakoc korsnik uplati novac do aktiviranaj usluge, to je veća zarada onoga kome je uplaćeno. Svi veliki sistemi u Srbiji malte ogromne pare na tome. Dobiju novac i onda ga koriste a ne daju plaćenu uslugu ili robu.


 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije02.03.2011. u 12:29 - pre 159 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Razmisli malo, što više vremena prođe otkakoc korsnik uplati novac do aktiviranaj usluge, to je veća zarada onoga kome je uplaćeno. Svi veliki sistemi u Srbiji malte ogromne pare na tome. Dobiju novac i onda ga koriste a ne daju plaćenu uslugu ili robu.
A ne, ovde je upravo suprotno - kao što je Luccio napomenuo u prethodnom postu i Telekomu je u interesu da što pre uključi korisnika da bi im pravio prihod. Ovde je slučaj da se prvo izvrši usluga pa narednog meseca ide naplata usluge, ono o čemu ti govoriš je u slučaju da firma prvo dobije robu/uslugu a onda oteže sa plaćanjem (kao trgovinski lanci kada uzimaju od proizvođača).
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Buguruslan

Član broj: 276093
Poruke: 162
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije02.03.2011. u 13:03 - pre 159 meseci
Ne vredi se nervirati, u pitanju je mentalitet.
Dobili smo, kao šatro, drugog fiksnog operatera "Orion" telekom i....
Recimo, ja se zaleteo i okusio drugu stranu. Pre desetak dana, rešio sam da pređem na orionov adsl sa telekomovog. Otišao sam uredno u korisnički servis, vratio opremu i uzeo migracioni kod sa kojim sam otišao u Orion i sklopio ugovor sa njima. Rekli su mi da će u roku od dva-tri sata dobiti vezu.
Prošlo je tačno šest dana i bezbroj mojih poziva što Orionu što telkomu ne bi li neko nešto preduzeo i uradi po tom pitanju. Na vezu kod telekoma sam čekao oko 15 minuta u proseku a kod oriona od 20 minuta do tačno 53 minute...
Ma zabole i jedne i druge. Telekom kaže, niste više naš korisnik i odj...te, zovite novog provajdera! Orion kaže nije do nas do telekoma je i je...se, zovite njih jer kažu da niste vratili opremu!
Ne zna se ko je veća ološ!
Na kraju sam potegao svoje veze, uobičajen postupak u Srbiji ne bi li konačno dobio internet.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije02.03.2011. u 13:46 - pre 159 meseci
Citat:
MyWay: A ne, ovde je upravo suprotno - kao što je Luccio napomenuo u prethodnom postu i Telekomu je u interesu da što pre uključi korisnika da bi im pravio prihod. Ovde je slučaj da se prvo izvrši usluga pa narednog meseca ide naplata usluge, ono o čemu ti govoriš je u slučaju da firma prvo dobije robu/uslugu a onda oteže sa plaćanjem (kao trgovinski lanci kada uzimaju od proizvođača).


Aman. Pričam o sasvim drugoj stvari: firma dobije novac za uslugu i onda taj novac koristi da ga oplođava, a uslugu ne ispručuje - tj. nema troškove. To je klasičan način pravljenja profita u velikim firmama koje imaju ogroman promet, jer se tako vrlo lepo zaradi. Jedan dan u takvom poslu mnogo znači.

 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije02.03.2011. u 13:57 - pre 159 meseci
Razumeo sam ja o čemu ti pričaš ali, kao što rekoh, to se ne odnosi na firme koje izvršenu uslugu naplaćuju narednog meseca kao što je Telekom, EPS; Vodovod i sl.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Poslao sam mail Telekomu zbog isključene linije

[ Pregleda: 4905 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.